PRP ile Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

20.07.2019
624
PRP ile Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?
Modelistlik Kursu

PRP ile cilt gençleştirme, en yeni cilt gençleştirme operasyonlarından birisi olarak bilinen PRP, genç kalmak isteyenlerin kurtarıcısı olmaya başladı. PRP diğer adıyla zenginleştirilmiş plazma uygulaması olarak adlandırılır. Son dönemde daha fazla geliştirilen operasyonlardan birisi olmuştur. Cilt sorunları bulunan vegenç görünmek isteyen kişilerin başvurduğu yollardandır. Cilt, yaşlandık sıra eski güzelliğini kaybetmeye başlar. Yanaklarda çatlamalar, yara ve leke oluşumları meydana çıkabilir. Bu faktörler olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebebiyet verir.

PRP ile cilt gençleştirme

PRP işlemi ile kan pıhtılaşması sağlanarak cildin yeniden toparlanması sağlanır. Bu sayede cildinizde rahatsız olduğunuz yaralar varsa yapılacak tedavi sonrasında düzelmesi muhtemeldir. PRP konusunda pek bir bilgiye sahip olmayan kişilerde doğal olarak nedir, ne işe yarar öğrenmek istiyor. PRP bir bakıma bireyin kendi kanıyla elde edilecek iyileştirici faktörlerin açığa çıkma durumu denebilir. Bireyin, gereksinim duyduğu bölgelerde kullanılır.

PRP Uygulama İşlemi Nasıl Olur?

Her insan güzel görünmek ister. Üstelik yaşın ilerlemesine bağlı olarak da psikolojik anlamda kendisini kötü hissedebilir. Böyle esnada başvurulması gereken çözüm yollarından birisi de gelişen teknolojiden faydalanmaktadır. Prp işlemi de bunlardan birisi olarak karşımıza çıkar. PRP işleminin amacına göz atıldığında ise hedef dokulara ulaşılarak kan dolaşımı aracılığıyla pıhtı hücrelerini yeniden bu dokulara taşımaktır. Bu dokuya yeniden pıhtı hücreleri toplandıktan sonra daha fazla diye tabir edebileceğimiz bir pıhtı hücresi verilmiş olur.

Bu sayede hedef doku onarımlarının da normalden daha hızlı şekilde yapılmaya başlanmasına zemin hazırlar. Gereksinim duyulan tüm bölgelere uygulanabilen bir işlemdir. İşlemin gerçekleşmesi aşamasına gelindiğinde ihtiyaç duyulan bölgeler tespit edildikten sonra enjekte yapılır. Kimi zaman enjekte aracılığıyla işlemler gerçekleşirken, kimi zamanda yalnızca maske aracılığıyla tamamlanabiliyor.

PRP Nerelere Uygulanıyor?

PRP nerelere uygulanır sorusuna yanıt bulabileceğiniz bir yerdesiniz. Aslına bakılırsa bu işlemin aklınıza gelebilecek hemen her bölgede rahatlıkla uygulanabileceğinin altını çizebiliriz. Fakat daha ağırlıklı olarak uygulanan bölgeleri şu şekilde sıralamamız mümkündür.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
  • Yüze
  • Boyun bölgesine
  • Bacak içleri ve ellere
  • Dekolte bölgesine
  • Kol

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm bu bölgelere sorunsuz şekilde uygulanabilir. Bu bölgelerde kırışık ve çatlak oluşumu varsa ortadan kaybolmuş olur. Aynı zamanda cildin yeniden canlanması sağlanır. Cildinizin parlaklığını geri kazandırmaya da yardımcıdır. Cildinizin esnekliğini korumaya yardımcı olur. Cilde büyük oranda katkı sağlayan bir işlemdir. Bunun farkında olan pek çok vatandaşımızda artık bu yöntemlere başvurarak hizmet alıyor. Aldıkları hizmetler sonrasında da memnuniyetlerini dile getiriyor.

PRP Nerelere Uygulanıyor

PRP Uygulamasının Katkıları Nelerdir?

Her yöntemin kendi çapında birtakım katkıları bulunuyor. Cilt ile sorunları olan kişilerinde en büyük kurtarıcılarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Zaman geçtik sıra hem fiziksel açıdan hem de psikolojik anlamda kendimizi daha da yaşlı hissedeceğimiz bir döneme girebiliyoruz. Cildin yeniden toparlanarak görsel anlamda istenen mükemmel duruşu sergilemesi adına bu gibi yöntemlere çok fazla ihtiyaç vardır. Onlardan biri olarak bilinen PRP, dokuların yeniden onarım sürecinin başlamasına katkı sağlar. Doku hasarının yaşanması, yaşlanma sürecininde hız kesmeden başlamasına neden olur. Oluşabilecel bu gibi doku hasarlarının giderilmesi adına artık PRP yöntemlerine başvuruluyor.

Kan dolaşımının sağlanmasıyla birlikte görevli olan platetlerin, dokuya yeniden yerleştirilmesini sağlıyor. Bu işlemler gerçekleşirken de derinin doğal dengesinin bozulmaması adına dikkatli bir çalışma gerçekleşmektedir. PRP etkisine bakıldığı zaman uzun süreli olduğunu söylemek mümkün. Deri de var olan kırışık ve çatlaklarında ortadan kaldırılmasını sağlar.

PRP Tedavisi

Prp Tedavisi, kırışıklık, leke oluşumu ve çatlakların giderilmesi adına başvurulan yollardan biri haline gelmiştir. Genelde bu tür tedaviye başvuracak olan kişiler riskli olup olmadığını çok fazla merak edebiliyor. Bu işlemde genel anesteziye başvurulmaz. Doğal olarak genel anesteziye başvurulmadığından dolayı da riskli bir yanı yoktur. Anestezi olduğu durumlarda risk faktörleri daha fazla ortaya çıkar.

Bu yüzden dolayı da tehlike çanlarının çalınmasına neden olabilir. Fakat bunu PRP için dememiz mümkün değildir. Tamamen güvenilir bir uygulama olduğundan dolayı doğal olarak herkes gönül rahatlığıyla yararlanabilir. PRP kök hücre tedavisi olmadığından dolayı bu gibi konularla kesinlikle karıştırılmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Sığla Yağı İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

PRP Nasıl Elde Ediliyor?

PRP operasyonu sırasında da başvurulan bazı yollar bulunuyor. PRP nasıl elde ediliyor sorusuna da çok kolay bir şekilde yanıt verebilmemiz mümkündür. Tedavi esnasında, PRP uygulanan kişiden kan alınır. Alınan bu kanlarda özel tüplere konulacaktır. Ardından bu özel tüpler de yüksek hız da dönme özelliğine sahip olan santrifüj cihazına konulmaktadır. Burada ki hedeflenen temel amaç ise platelet hücrelerinden zengin plazma elde edilmesidir. Bunu başarabilmek adına da belli hız ve süre zarfı içerisinde dönme işlemi gerçekleşir.

PRP Kimlere Uygulanıyor?

PRP kimlere uygulanır, zararlı mıdır bilinmesi gerekir. Genelde bu tür operasyonlar, cilt ile ilgili sorunlar yaşayan kişiler için ideal bir işlemdir. Eğer ki sizin cilt sorununuz yoksa o zaman PRP gerek yoktur. Fakat sarkma, çatlama ve kırışık sorunlarından yeteri kadar müzdaripseniz, PRP sizin için en iyi çözüm yollarından biri haline gelecektir. Sadece buna bağlı olmayarak akne ve sivilce izleriniz varsa da PRP çözüm yolu olacaktır. Çağımızda ne yazık ki pek çok kişinin ortak sorunlarından birisi de akne ve sivilce denebilir. Üstelik bu tür cilt kusurları, kalıcı izlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Cildinizin güzel görüntüsünü kapatıyor.

Bu lekelerden bir an önce kurtulmak adına da kozmetik ürünlere başvuruyorsunuz. Yardım almış olduğunuz kozmetik ürünlerde cildinizin daha fazla bozulmasına neden oluyor. İşte daha fazla cildinizi yıpratmadan eski haline döndürmeniz mümkün olacak. Bunun içinde son teknoloji olarak tabir edeceğimiz PRP İşlemlerinden yardım alabilirsiniz. PRP ile ciltte ki izlerin belirli bir süre sonunda ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Saç ile ilgili şikayetlerde çok fazla olabiliyor. PRP, saç içinde başvurulan yöntemlerden biri olarak biliniyor. Saç tedavileri sırasında bir arada kullanılan teknik işlemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

PRP Tedavisi Hangi Sıklıkla Uygulanmakta?

PRP ile cilt gençleştirme tedavisinde uygulama sıklığı da önem arz eden konulardan birisidir. PRP işlemi 2-4 hafta aralıkları şeklinde gerçekleşebilir. 2-4 hafta aralıklarıyla yapılmasında bir sakınca yoktur. Fakat bilinmesi gereken bir konu olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu işlemin bazı kişiler için sakıncalı olduğu durumlar var. Aileniz de kanser olan varsa PRP çok fazla tavsiye edilmez. Kan hastalığı olan, iltihap sıkıntıları yaşayan, Enfeksiyon kapan ve hamile olanlar içinde önerilmemektedir. Bu kişilerin de mümkün mertebe uzak durmasında yarar var. Çünkü bu kişiler için sakıncalı durumları gün yüzüne çıkarabilir.

PRP ile cilt gençleştirmede tedavi sonrasında sonuçlar ne zaman görülür diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu durum için tam bir süre vermek yanlış olur. Çünkü herkesin cilt yapısı farklılık gösterir. Doğal olarak cildin yenilenmesi de değişebilir. Bu yüzden hemen sonucu beklemek hata olur. Genel olarak PRP sonuçlarını görebilmek için ikinci ya da üçüncü seansı beklemek daha mantıklı bir yol olur. PRP tedavisi sonrasında ciltte istenilen sıkılaşma meydana gelir. Cilt sarkmalarının da azalmasına yol açar. Kırışıklığınız varsa kırışıklığında hafiflemesini sağlar. Cilt renginde açılma yaşanabilir. Lekelerde aydınlanma ve izlerde yok olma görülür. Saç için uygulandığında ise seyrek saçların daha fazla çoğaldığını fark edersiniz.

PRP ile cilt gençleştirme hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. PRP ile cilt gençleştirme kullanıcıları olukça memnun ve tavsiye etmektedirler. Cilt bakımı yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu link üzerinden de bilgi alabilirsiniz.

YOUtUBE KANALIMIZ: https://www.youtube.com/c/sosyolacom

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. ışık dedi ki:

    Yüz ve boyun bölgesinde sarkma ve kırışıklık meydana gelenlerin tercih etmesi gereken bir işlem. Daha önce PRP işlemi ile farklılık yakalayabilen biri var ise yorumlarını bizimle paylaşsın duymak isterim. Ayrıca, saç tedavilerinde de PRP tedavisi kullanılıyormuş merak ettim. Bir de, fiyat açısından PRP cilt tedavisi için bilgi verirseniz de iyi olur şimdiden teşekkür ederim.