Profesyonel Cilt Bakımı

09.06.2022
698
Profesyonel Cilt Bakımı
Modelistlik Kursu

Cilt bakımı dendiğinde akla gelen pek çok yöntem gelmekle beraber son yılların en trend uygulamaları olan greenpeel ve hydrafacial danışanlar tarafından oldukça merak edilmektedir. Cilt; uzmanların ortaya koyduğu sıklıkla 5 temel yapıda bulunmaktadır. Normal, karma, kuru, hassas veya yağlı ciltler bu yapıları ifade etmektedir. Her cildin kendine has, özel yapısı da olduğu göz ardı edilemez. Bu nedenle her bakım aşamasında cilt öncelikle tanınmalı, anlaşılmalı ve kaygıları ortaya konmalıdır. Kimi zaman her cilt uygulaması her kişiye uygun olmamaktadır. Ancak Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi uzmanları cilt protokollerine doğrudan başlamaksızın öncesinde danışana gerek sorular sorarak gerek gerekli olan cilt analizi prosedürlerini uygulayarak cildin ihtiyacı olan bakım süreçleri, cilt besinleri ve ev devam ürünleri belirlenir.

Böyle cilt bütünsel olarak bir bakım süreci geçirmiş olacaktır. Bakımın altın anahtarı olan cilt bakım sırası da oldukça önemli olmaktadır. Bu bakım sırasına uyum sağlamak bütünsel olarak cildin çok daha etkili bir şekilde temizlenmesini sağlarken diğer yandan en iyi şekilde besinlerin cildin alt katmanına ulaşması sağlanacaktır. Böylece cilt bariyeri güçlendirilirken diğer yandan yapılan bakım hedefine en iyi şekilde hizmet edecektir.

Cilt Bakım Aşamaları Nelerdir?

Cilt Bakım Aşamaları

Cilt Bakım Aşamaları

Cilt güzelliği için yapılan uygulamaların etkilerini optimize etmek için bakım aşamalarını en doğru şekilde uygulamak gerekmektedir. Elbette bu aşamalar bir uzmandan tercih edilecek detaylı bir bakım olmayabilir. Ancak cildin daha aydınlık canlı olması için uzman bakımının ardından evde de yapılması gereken uygulamalar olmaktadır. Bakımın ilk aşaması olan cilt temizleme en önemli adımlardan birini oluşturmaktadır. Cilt temizliği hydrafacial ile profesyonel destekler alınarak da sağlanabilmektedir.  Sonraki aşamalarda cildin en iyi şekilde beslenmesini sağlayacaktır. Bu aşamada temizleyiciler işleme alınmaktadır. Ardından cildi derinlemesine arındırarak hedef odaklı uygulama sağlayacak olan yüz maskeleri kullanımı sırasıdır.

Son yıllarda uzmanlar tarafından tercih edilen ve etkinliği ile dünyaya ismini duyurmuş olan green peel peeling kullanımı da sağlanmaktadır. Ancak bu uygulama tercih edildiğinde mutlaka bir uzman ile görüşmek gerekecektir. Cilt Atölyesi en iyi kadrosu ile en etkili cilt ve vücut uygulamalarını sürdürmektedir! Maskeler cilt için oldukça önemli olmaktadır. Cilde enerji vererek cildin canlılığının temelinin atıldığı aşamalardan birini oluşturmaktadır. Üstelik bir önceki aşamada açılan gözenekler ile cilde etki etme yüzdesi de oldukça yükselmektedir! Sonraki aşamada ise cildi tonikleyerek yatışmasını daha fazla beslenmesini sağlamak mümkün olacaktır. Bu ve bundan önceki aşamalarda gözeneklerin arınması açılması ve cildin nefes alması önemli olmakatdır. Özellikle akne veya siyah noktaya meylii ciltlerde

siyah nokta cilt bakımı ayrıyeten bir özenle yapılması çok daha etkili sonuçlar doğuracaktır. Fakat cilt kaygıları için profesyonel destek almak çok daha etkili sonuçları doğuracaktır. Hatalı veya kaygının dışında yapılan işlemler cilt yüzeyinde yaşanan cilt problemlerini çok daha fazla artırabilmektedir. Örneğin siyah nokta bakımı denildiğinde hydrafacial uygulaması harika bir çözüm olmaktadır.

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günümüze değin pek çok uygulama teknoloji ile beraber oldukça gelişmiştir. Birçok cilt uygulaması da beraberinde bulunmakta ve gelişmeye devam etmektedir. Her cilt kaygısına cevap veren yöntemler uzman kişiler tarafından uygulandığında; uzmanın cilt yapısına uygun olarak yeterli gördüğü analizlerine uygun olarak protokollerin oluşturulması cildi çok daha aydınlık çok daha sıkı ve çok daha parlak bir yapıya kavuşturacaktır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Cilt uygulamaları arasında yer alan medikal cilt bakımı, ışık terapisi gibi yöntemlerin yanı sıra cilt yapısına ve kaygılarına uygun olacak şekilde örneğin hydrafacial leke tedavisi veya cildi bütünüyle yenileyene, dengeleyen cilt üzerinde bütünsel bir etkiye sahip olan green peel maske gibi pek çok kaygıya yönelik uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar ile doğrudan cilt kaygıları hedeflenebilmektedir.

Green peel nedir?

Yeşil peeling olarak da geçebilen bu uygulama cilt yapısını bütünüyle etkileyerek yenilenme sağlamaktadır. Bunun yanı sıra cildin alt katmanlarına inerek kolajen sentezini tetiklemektedir. Cilt yüzeyinde soyulma sağlayarak cildin sıfırlar. Yağı dengeler. Cildin nefes almasını sağlarken, cilt tonunu eşitler ve kan dolaşımını hızlandırır. Bu ve benzeri pek çok uygulama profesyonel olarak tercih edilmelidir.

Cilt Bakımı Fiyat

Ankara cilt bakımı denildiğinde Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi tüm cilt bakımlarında, örneğin hydrafacial fiyat bilgisi gibi, var olan sorulara yanıt verirken cilt için en doğru protokolleri ortaya koymaktadır. Cilt Atölyesi size iyi gelecek!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.