Sığla Yağı İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

20.07.2019
975
Sığla Yağı İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Modelistlik Kursu

Sığla yağı, cilde faydasıyla bilinir. Cildini taze ve genç tutmak isteyen kişilerin yardımcısıdır. Bu yağ, günlük ağaçtan elde edilerek kullanıma hazır hale getirilir. Sağlık açısından bakıldığında pek çok yararı sağlar. Özellikle bu yağın öne çıkan yanlarından birisi de Kleopatranın güzellik iksiri olarak adlandırılmasıdır. Hal böyle olunca da artık pek çok kişi bu yağa karşı ilgi duymaya başladı. Hatta daha önce hiç kullanmayan kişilerde araştırmaya başladı. Yazımızda sizler için sığla yağının cilde ne gibi olumlu yanları var onları aktaracağız. Sığla yağı nedir, ne işe yarar ve cilt bakımında nasıl kullanılır işte ayrıntılar.

Sığla Yağı

Güzel ve genç kalmak herkesin hayalidir. Fakat yaş ilerledikçe güzellikten eser kalmamaya başlıyor. En çok yaşanan temel sorunlardan birisi de ciltte meydana gelen kırışıklıklar oluyor. Çatlama, kırışıklık ve sarkmalar yaşlandığınızı gösteren kanıtlardandır. Bireyler, böyle bir durumla karşı karşıya kaldıkları zaman psikolojik açıdan hemen etkileniyor. Fakat bu sorunları çözüme kavuşturmak artık zor değil. Güzellik faktörü olarak bilinen sığla yağı ile hem güzelliğinizi hem de sağlığınızı koruma altına alabilmeniz mümkün. Yağın en güzel artılarından birisi de sizleri 5-10 yıl daha geriye götürecek olması. Normalden daha küçük görünmek istemez misiniz? O halde yapmanız gereken ise sığla yağını kullanmaya başlamanız olacak.

Sığla Yağı Nedir? Faydaları Var Mı?

Sığla yağı nedir sorusuna çok kolay bir şekilde yanıt verebiliriz. Günlük ağacından elde edilen bir yağdır. Yağ, genel olarak styrax olarak da bilinir. Kokusu olarak yoğun bir yağdır. Biraz yağın baharatlı aromaya sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Faydaları oldukça çok olduğundan dolayı doğal olarak sığla yağını kullanan kişi sayısında da bir artış yaşanmaya başlanmıştır. Sığla yağını ister cildinize sürebilir isterseniz de direk olarak içebilirsiniz. Burada tercih tamamen size kalmıştır. Eğer ki içerek kullanmak istiyorsanız sabahları mutlaka aç karnına tüketmelisiniz. Çünkü sığla yağını aç karnına aldığınız zaman mideye de son derece iyi geldiğini görmeye başlayacaksınız. Mide için kullanmak isteyen kişilerde kullanım aralığına mutlaka dikkat etmelidir. Önerilen kullanma talimatına bakıldığı zaman ise 10 günde 1 kullanım oldukça idealdir.

Sığla Yağı Nedir
Sığla Yağı Nedir

Sığla Yağı İle Cilt Bakımı

Sığla yağını cilt bakım maskeniz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Cildinizin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. İstediğiniz yumuşaklığı da kazandırır. Cilde yağı doğrudan rahatlıkla sürebilirsiniz. Cildinizde bir süre kadar bekletmenizi öneriyoruz. Çünkü yağın koyu kıvamı olduğundan dolayı haliyle emilimi konusunda biraz zaman gerekiyor. Bu yüzden dolayı cilde sığla yağını sürerken daha çok geceyi seçmenizi söylemek isteriz. Geceleri yatmadan önce cildinize sığla yağını sürebilirsiniz. Sığla yağını maske ya da kür olarak sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Sığla Yağı İle Cilt Bakımı
Sığla Yağı İle Cilt Bakımı

Sığla Yağı Cilde Nasıl Uygulanıyor?

Cilde maske edasıyla kullanmanız mümkündür. Bunun için hemen hazırlık yapmanız gerekecek. Cilt bakım maskesi için mutlaka tercih edilmelidir. Bilinen güzellik sırlarından biri olduğundan dolayı düzenli şekilde kullandığınız zaman farkı net olarak görmeye başlayacaksınız. Cilt kusurlarınız çok fazla varsa sığla yağını kullanarak günden güne azalmaya başlamasını sağlayabilirsiniz. Sığla yağı için ihtiyaç duyacağınız malzemeler şu şekilde olacaktır. Buna göre;

  • 90 ML hindistan cevizi yağı
  • 20 damla sığla yağı

Her ikisi maskenizin hazırlanması açısından yeterli olacaktır. Cildi besleyerek yenilenmesine yardımcı olan maskenizi cildinize güzelce sürmeye başlayabilirsiniz. Sığla yağı nerelerde kullanılır diye düşünebilirsiniz. Çok yönlü kullanımlara davetiye çıkardığından dolayı istediğiniz her yerde kullanabileceksiniz. İçeriğinde ki güçlü antiseptik özelliği bulunduğundan dolayı mikrop öldürücü olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda mide ve reflü gibi sorunları çok sık yaşıyorsanız o zaman sığla yağını kullanmanız gerekiyor. Çünkü yağın mide sorunlarına son derece iyi geldiği kanıtlanmıştır. Bu tür sorunlar yaşayan kişiler artık günlük yağı kullanarak rahatlamaya başlıyor.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Cilt besleyici ve parlatıcı etkisi olduğundan dolayı artık cilt bakımının olmazsa olmazlarından biri olmayı başarıyor. Aynı zamanda çeşitli cilt hastalıklarına da tedavi edici bir etki yaratıyor. Eğer ki günlük yağını düzenli şekilde kullanmaya başlarsanız cildinizin daha sıkı olmasını sağlarsınız. Yaşlanmaya bağlı olarak sarkmalar çok fazla yaşanabiliyor. Bu sarkmaları toparlayarak daha sıkı bir cilde sahip olmak için yağın kullanılması gerekiyor. Cildinize artı olarak ışıltı kattığından dolayı bakımlı olmanızı sağlayacaktır.

Akne ve Siyah Noktalar İçin Sığla Yağı

Akne, erkeklerin olsun kadınların olsun en önemli sorunlarından birisidir. Akne sorunlarına çözüm bulabilmek adına pek çok yollara başvuruluyor. Fakat en iyi çözüm noktalarından birisi de akne ve sivilceler için sığla yağı olduğunu söylemek mümkün. Yeni çıkacak olan siyah noktalarında engellenmesine kolaylık sağlıyor. Bu sayede ortaya daha bebeksi olarak tabir edebileceğimiz bir cildin çıkmasını sağlamış oluyor. Yüze de isterseniz bu yağı sürebilirsiniz. Hiçbir şekilde yan etkisi olmayacaktır. Fakat cildiyle alakalı olarak alerjik sorunlar yaşayan kişilerin yüzüne sürmesi pek tavsiye edilmiyor. Çünkü alerjik sorunları olan kişilerin yüzünde kızarıklık ve kabarma gibi bazı yan etkilerin ortaya çıkmasına yol açabiliyor.

Sığla Yağı son zamanlar da tüm kadınların kullandığı ve kullanılması gerektiğini söylediği bir cilt bakımı uygulamalarından biri. Sığla Yağı kullanmanızı bende sizlere tavsiye ederim. Güzel bir cilde sahip olmak için bakımlı olmak gerekir. Bu bakımlarda doğal yollarla yapılan en iyisi.

Cilt bakımına ilginiz varsa, Hyaluronik Asit Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir? yazımızı da okumanızı öneririz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. izel dedi ki:

    Cilt bakımı için doğada bin bir çeşit ürün var insan şaşırmıyor değil. Sığla yağını daha hiç duymamıştım merak ettim açıkçası. Aktarcılarda bulabilir miyiz acaba bununla ilgili olarak içerikte bilgi verseydiniz keşke. Bir de sığla yağını daha önce kullanan birileri var mı var ise işe yarıyor mu belirtirse güzel olur.