Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

02.07.2019
840
Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?
Modelistlik Kursu

Göz altı kırışıklıkları, cilt kırışıklıkları kişinin yaşlanma sürecinde ve kozmetik eşyalarının yanlış uygulanmalarından ortaya çıkan cilt sorunlarının başında yer almaktadır. Göz altı kırışıklıkları hiç kimsenin istemeyeceği belli başlı sorunlardan biri olup genellikle yaşa bağlı olarak meydana gelen beslenme ve cilt tipine bağlı olarak farklılık gösteren pek çok insanın sorunudur.

Göz altı kırışıklıkları, göz altında ince çizgilenmeler, gevşeme yani esneklik kaybı,göz altı torbalarının belirginleşmesi, gülme mimiğinin yoğun kullanımına bağlı kaz ayağı kırışıklıkları şeklinde izlenebilmektedir. Aşağıdaki videoda Şems Aslan göz altı morlukları ve kırışıklıkları için doğal yollarla nasıl kurtulabileceğinizi anlatıyor. Unutulmamalıdır ki yaşadığımız her durum cerrahi operasyonlar gerektirmez. Doğaya inanmalı ve güvenmeliyiz. Ayrıca İbrahim Saraçoğlu göz altı kırışıklıkları tedavisi için farklı bir yöntem sunmuştur. Tıbbi yollara başvurmadan önce İbrahim Saraçoğlu göz altı morlukları tedavisi videosunu da izlemenizde fayda var. İbrahim Saraçoğlu kırışıklık ve leke kremi ile doğal bir tedavi uygulama imkanınız da var.

Göz altı kırışıklıkları genellikle diğer cilt bölgelerine göre daha erken yaşlarda izlenebilmesi nedeniyle önem arz eder. Yüzümüzde oluşan bu göz altı çizgileri soluk ve yaşlı görünmenizi yol açabilir. Bilinmelidir ki vücudumuzda en hassas ve en ince derimiz göz çevremizdeki deridir. Gün içerisinde havaya maruz kaldığında nem değerini çok çabuk kaybettiği için  göz altı kırışıklığı hassasiyetini artırır ve yaşlanmaya neden olur.

Göz çevresinde kan dolaşımının yavaşlaması, sıvıların göz kapağına dolmasına ve ödem oluşmasına sebep olur ve bu bölgede morluk, torbalanma, şişkinlik gibi görünümlere yol açar. Bununla birlikte cilt sıkılığının da kaybolması sonucu kırışıklıklar çoğalır ve belirginleşir.

Son yirmi yılda yoğun stres altında çalışmak, bunaltıcı şehir hayatı gibi sebeplerle insanların fiziksel anlamda erken yaşlanması da söz konusudur. Sosyolojik bir konu olarak algılanıyor olsa da işin sonunda bedenimizin sağlığını etkileyen sonuçlar da doğuruyor. Bunun sonucu olarak genç yaşta göz çevresi kırışıklıkları ile karşılaşabilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Özellikle 20-30 yaş grubu gençlerde erken yaşta göz çevresi kırışıklıkları oluşması ile ilgili şikayetler İnternet ortamında sıkça paylaşılır duruma geldi. Bu duruma sebep olan faktörler çok çeşitli de olabilir. Göz çevresi kremi kullananlar eğer cilt tipi ve kullanım koşullarına bağlı olarak buna örnek olarak kabul edilebilir. İnternet ortamında paylaşılan bitkisel göz altı kremi tariflerini uzman bir hekim paylaşmıyorsa uygulamanızı önermeyiz.

Göz Altı Çizgileri Nasıl Geçer

Üzüm çekirdeği  iyi bir antioksidan, cildi besleyici ve nemlendirici özelliği olduğu için yüzümüzde oluşan kırışıklıklarda mücadelede bize yardımcı olacaktır ve bunun yanında üzüm çekirdeği yağı  besleyip,  nemli ve temiz kalmasını sağlayacaktır. Göz altı kırışıkları için vitaminler ile önlem alabiliriz. E vitamini iyi bir antioksidan olduğu için E vitamini bakımından zengin olan besinleri bolca tükettiğimiz taktirde göz altımızdaki farklılık kolayca gözle görülecektir. E vitamini bakımından üzüm ve ananası tüketebilirsiniz.

Göz Altı Çizgileri Nasıl Geçer

Şu anda günümüzde oldukça rağbet gören Hindistan cevizi yağı göz altı kırışıklıkları için çok iyi gelmektedir. Geceleri uyumadan yüzümüzü temizledikten sonra göz altlarımıza masaj yaparak uygulayabiliriz. Haftada 3 kere uygulamanızda bir sakınca yoktur. Tabi Hindistan cevizi yağına alerjinizin olmaması gerekir, alerjiniz var ise bunun yerine tatlı badem yağından bir kaç damla ile  masaj yaparak göz altlarını sıkılaştırabiliriz.

Bu iki yağ ile cildimizin nemli kalmasını da sağlamış olacağız. Salatalığın da genç ve güzelleştirme etkisi olduğu gibi göz altı ve çevresinde oluşan kırışıklıkların görünümünü de azaltacaktır. Özellikle ince ve fazla derin olmayan çizgiler için etkilidir.

https://www.youtube.com/watch?v=o4hZ32V3egM

Yine aynı bölgede sabah ve akşamları bir pamuğa damlattığınız limon suyunu kullanabilirsiniz. Bir hafta sonra etkisini görmeye başlayacağınız limon suyunun gözünüze gelmemesine dikkat edin.

Göz Altı Kırışıklıklarının Tedavi Seçenekleri Nelerdir?

Tıpta bir çok göz altı kırışıklıkları tedavisi bulunmaktadır. Göz altı kırışıklıkları için estetik yapılması özellikle son dönemde oldukça yaygındır. Göz altı kırışıklıkları için krem kullanımı ise son yüz yılda kullanılıyor olsa da geçmişte bitkiler yoluyla bu tedaviler doğal yollarla uygulanmaktaydı.

Göz altı kırışıklıkları için botoks yapılması ise günümüz estetik uzmanlarının bu konuyu göz çevresi kırışıklıkları için kesin çözüm olarak trend haline getirmesi ve diğer anlamda da botoks yöntemi ile hızlıca sonuca ulaşılması sebebiyle tercih edilmektedir.

Göz çevresi kırışıklıkları için lazer tedavisi de kırışıklık tedavisi uygulamalarından biridir. Bunlar tedavi olarak yapıldığından birçok kişi tarafından korkulmaktadır. Ancak göz altı kırışıklıklarından doğal yollarla da kurtulabilirsiniz.

Göz altı kırışıklıklarının lazer ile tedavisi, altın iğne (fraksiyonel radyofrekans) ile tedavi, karbon peeling ile tedavisi, fraksiyonel karbondioksit (C02) ile tedavisi,PRP mezoterapi ile tedavisi,  somon DNA aşısı ile tedavisi, gençlik aşısı ile tedavisi, mezolifting ile tedavisi, mimiklerin azaltılması yoluyla tedavisi yöntemleri bulunur.

Bunların yanında evde sizlerin de yapabileceği doğal ve işe yarayan tariflerde bulunmaktadır. Aşağıda vereceğim doğal göz altı kırışıklıkları tarifleri kendim daha önce kullanıp yararını gördüğüm tariflerdir. Sizlerde rahatça uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Kırışıklıklarının Tedavi Seçenekleri

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Salatalık  Maskesi

Gece yüzünüzü temizledikten sonra göz çevresine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Salatalığın içerisinde bulunan vitaminler sayesinde göz altı kırışıklıkları ve göz altı torbaları için etkili bir çözümdür. Salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine yerleştirerek günde 10-15 dakika bekletmeniz cildinizi sıkılaştıracaktır. Bunu sayede cildiniz daha nemli ve güzel görünecektir.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Salatalık  Maskesi

Kırışıklık Oluşumuna Karşı Yumurta Akı

Yumurta önemli bir protein kaynağıdır, bu  sayede göz altı kırışıklıklarına faydalı olacaktır. Yumurta beyazı cildin sıkılaşmasını sağlar, kaz ayağı adı verilen kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.  Bir yumurta beyazını köpüklü bir kıvam elde edene kadar çırparak karıştırın. Daha sonra bunu göz çevresine  tampon yaparak elmacık kemiği boyunca sürün. 10 dakika bekledikten sonra bir pamuk topunu soğuk suya bir batırarak ıslatın ve nazikçe temizleyin. Haftada iki kez uygulayacağınız bu maskeden sonra cildimiz biraz kuruyacaktır. Bu nedenle mutlaka iyi bir nemlendirici kullanmayı unutmamalıyız.

Kırışıklık Oluşumuna Karşı Yumurta Akı

Göz Altı Kırısıklığı için Doğal Maske

Göz altı kırışıklıkları birçok kadın tarafından tedavisiz geçmeyeceği bilinmekte. Göz altı kırışıklıkları başlangıç zamanından itibaren doğal maskeler uygulanarak oluşması engellenebilir.

  • 1 Tatlı kaşığı arı sütü
  • 1 Çay kaşığı çiçek balı
  • 1 Çay kaşığı buğday yağı

Bu yağları bir kapta homojen hale getirene kadar karıştırıyoruz. Daha sonrasında ise göz altımıza nazikçe uyguluyoruz. 5 dakika beklettikten sonra bol ılık su ile yıkıyoruz. Bu maskeyi yaptıktan sonra güneşe çıkmayın o gün içerisinde.

https://www.youtube.com/watch?v=wn-cJHq2Aa0

Göz altı kırışıklığı birçok kadının korkulu rüyası ancak bakım yaparak bunlardan kurtulabilirsiniz. Diğer cilt maskeleri tariflerine bakabilirsiniz.

Göz altı kırışıklıklarından kurtulmak için bu videoya da bakabilirsiniz.

Ayrıca, Balık Yağının Faydaları Nelerdir? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

YORUMLAR

  1. Ayfer dedi ki:

    Göz altı kırışıklıkları zamanla oluşan bir problemdir. Bunun yanı sıra, düzensiz uyku ve sigara tüketiminin de göz altı morluklara ve kırışıklıklara neden olduğunu söyleyelim. Gözleri dinlendirmek, güneşli günlerde güneş gözlüğü takmak, cep telefonları veya bilgisayar ekranına çok uzun süre bakmamak gibi uygulamalar ile göz altı kırışıklıklarını erteleyebilirsiniz. Her gün düzenli olarak, salatalık ile nemlendirme sağlayabilirsiniz. Hem gergin sıkı olmasını sağlayın hem de morarmaları geçirin.