Kahvenin Cilde Faydaları Nelerdir? Kahve Maske Tarifleri

25.07.2019
507
Kahvenin Cilde Faydaları Nelerdir? Kahve Maske Tarifleri
Modelistlik Kursu

Kahvenin cilde faydaları, bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır diye söylenir. Doğru söze ne hacet. Bazı dostluklar ve arkadaşlıklar bir fincan kahveye sığabilir. Öyle ki ta Osmanlı döneminden bu zamana kadar gelen Türk kahvesi içimiyle, kokusuyla ve hoş tadı ile her insanın keyifle tükettiği tabir-i caizse milli bir içeceğimiz haline gelmiştir.

Türk milletinin en önemli değerlerinden biriside Türk kahvesidir. İçmesi bir o kadar keyifli olan Türk kahvesinin cilde olan faydalarını duyunca aman Allahım ne mucizevî bir kahveymiş diyeceksiniz. Elbette duyanlar bilenler vardır. Kadınlar tarafından oldukça kullanılan ve tavsiye edilen doğal bir yöntemdir.

Güney Kore de yapılan bilimsel bir araştırmaya göre Türk kahvesinin cildi ciddi seviyede güzelleştirmesine diret etki ettiğini kanıtlarıyla sunmuşlardır. Kim istemez ki pürüzsüz bir cildi veya daha güzel bir cilde sahip olmayı tabii herkes ister, arzu eder. Denemedikleri yol kalmaz. Kimyasal madde içeren kozmetik ürünlerinde çare arar, kimileri. Gelin bu kimyasal maddeleri bırakalım bir kenara Türk kahvesinin mucizevi faydalarından yararlanalım. İşte; Kahvenin cilde faydaları

Kahvenin Cilde Faydaları

  • Türk kahvesini cildimize uyguladığımız zaman şişlikleri belirli oranda azalmaktadır. Bunu yapanda kahvenin içinde bulunan kafeindir. Bazı insanların uykusuzluktan, yorgunluktan ve halsizlikten gözaltları şişebiliyor.  Kahveyi sürdüğümüz zaman içindeki kafein sayesinde şişliklerin azaldığını, aynı zamanda yorgunluğu azaltıp daha dinç bir görünüme kavuşturmaktadır.
  • Türk kahvesinin selülit tedavisinde de kullanılıp başarılı sonuçlara imza atılmıştır. Brezilya da bulunan sao paulo üniversitesinde yapılan bilimsel deneyler sonucu kahveyi biraz su ile karıştırıp krem kıvamına geldikten sonra 10 kişinin selülitli olan bölgeler üzerinde denenmiş ve 7 kişide başarılı olmuştur.
  • Her insan sıkı bir cildim olsun ve genç görüneyim ister. O zaman sizi Türk kahvesinin faydalarından yararlanmanızı öneririz. Bu kahveyi kullanınca farkını göreceksiniz.
  • Bu kahve ile cildinizin daha dinç ve sağlıklı bir görünüme kavuşuyor.

Kahve ile Yapılabilecek Maskeler

Kahve ile Yapılabilecek Maskeler

Selülitler İçin Maske Tarifi

 Kadınların korkulu rüyalarından biri olan selülitler her kadın için büyük bir problem olmaktadır. Bu problemden kurtulmanın en büyük yardımcılarından birisi de Türk kahvesidir. Yapacağımız maske ile bunlardan kurtulalım.

 Malzemeler

Bir fincan ardıç yağı, bir fincan kahve telvesi, bir fincan badem ezmesi.

 Yapılışı

Badem ezmesi, ardıç yağı ve kahve telvesini bir kâsede güzelce karıştırın. Daha sonra bu karışım sürülecek kıvama geldikten sonra, selülitli bölgelere masaj yaparak uygulayın ki derinize tam işlesin. Bu maskesi düzenli kullandığınız takdirde kan dolaşımınız hızlanacağından selülitli bölgelerde azalma meydana gelecektir. Daha sonra ılık bir su ile duş alabilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Gözaltı Morlukları İçin Maske Tarifi

İnsanların şikâyetlerinden biride gözaltında oluşan morluklar ve gözaltı torbalarıdır. Kadınlar bu durumdan hiç memnun olmamakla beraber moral bozukluğu yaşamaktadırlar. Kimin morali bozulmaz ki, kim ister ki, sabah kalktığında aynada kendini o şekilde görmek. Hiç kimse istemez. Bu morlukları ve torbaları engellemenin yolu kahve telvesi kullanmaktan geçiyor.

 Malzemeler

Bir tane yumurtanın beyazı ve yarım yemek kaşığı kadar da Türk kahvesi.

 Yapılışı

Bir kase içinde yumurtanın beyazı ile yarım yemek kaşığı kahveyi güzelce karıştırıp, steril bir gazlı beze sürüyoruz. Daha sonra bu gazlı bezi gözaltımıza dikkatli bir şekilde yerleştiriyoruz. 30dakika sonra yüzümüzü soğuk su ile yıkıyoruz.

Peelingi Maske Tarifi

Uygulaması ve yapması kolay olan bu maske türü ise tıkanmış gözenekleri açmakta ve cildi ölü derilerden ulaştırma etkisine sahiptir.

Malzemeler

Türk kahvesi ve saf zeytinyağı birer tatlı kaşığı yeterli olacaktır.

Yapılışı

İki malzemeyi bir kasede karıştırıp cildimize masaj yaparmış gibi sürüyoruz. Bir süre sonra cildinizi soğuk suyla güzelce temizliyoruz. İsterseniz sadece kahve telvesini kullanarak ta yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifi

Bazı insanların yüzü yağlı olabilmekte ve bu durum rahatsız edici boyutlara ulaşabilmektedir. Bunun için mucizevî Türk kahvesini kullanarak bunlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Malzemeler

Türk kahvesi ve limon suyu birer tatlı kaşığı, süt ve yoğurt birer yemek kaşığı

Yapılışı

Tüm malzemeleri bir kase için koyup normal krem haline gelene kadar karıştırın. Hazırlanan bu karışımı göz çevremiz ve gözlerimizden uzak tutarak yüzümüzün tamamına masaj yaparak uygulayın. Deriye nüfuz etmesi için oval hareketlerle 10 ile 15 dakika kadar masaj yaparak işlemi sonlandırınız. Bol ılık su ile yüzünüzü güzelce temizleyin.

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi

Ah bu siyah noktalar tam baş belası. Bunlardan Türk kahvesinin yardımı ile kurtulacaksınız.

Malzemeler

Türk kahvenin telvesi ve katkısız bal 2 er çay kaşığı yeterli olacaktır. Maskemiz için.

Yapılışı

Katkısız balı önce biraz ısıtıyoruz. Daha sonra bir kasenin içine ısıttığımız balı boşaltıp üzerine kahve telvesini ekleyip sürülecek kıvama gelinceye kadar karıştırıyoruz. Sonra bu karışımı cildimize ince tabaka halinde sürüp, maskenin kurumasını bekliyoruz. Kuruduktan sonra bol su ile cildimizi güzelce yıkıyoruz. Bu maskeleri düzenli ve dikkatli bir şekilde uyguladığımız zaman size olan faydasını en kısa zamanda göreceksiniz. Cilt bakımı kadınlar için oldukça önemlidir.

Kahvenin cilde faydaları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Daha fazla bilgiye link üzerinden ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. hüsna dedi ki:

    Türk kahvesi benim için bir vazgeçilmez. Her gün içilen bir fincan Türk kahvesi metabolizmayı hızlandırıyor ve zayıflamaya yardımcı oluyor. Bu özelliklerinin yanı sıra, kahveyi içtikten telveye üç dört damla zeytinyağı damlatıyorum ve karıştırıyom. Ardından bir fırça yardımı ile yüzüme sürüyorum. Cildimdeki gerginliği hissedebiliyorum bence çok işe yarıyor siz de deneyin.