Ogx Keratin Ne İşe Yarar?

10.12.2021
697
Ogx Keratin Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlerle Ogx keratin şampuan kullananlar, brazilian keratin smooth kullananlar, brazilian keratin smooth nasıl kullanılır, ogx keratin oil nasıl kullanılır, ogx şampuan tuzsuz mu gibi saç bakımı ile ilgilenen kişilerin merak ettiği konuları ele alacağız.

Ogx Keratin Şampuan, saçlara birçok farklı yönden bakım yapan bir saç ürünüdür. Ogx Brazilian Keratin kullananlar, bu ürünün ne kadar faydalı olduğunu anlattıkları için bu ürünü yazmak istedim. Brazilian Keratin Shampoo kullananlar, saçlarının dolgun ve sağlıklı hale geldiğini söylüyor. Bu yüzden bende araştırmalarımı yaptım ve Organix Keratin Oil Şampuan blog yazımda bu ürünle ilgili gerçekleri sizlerle paylaşıyorum.

Ogx Keratin Şampuanı
Ogx Keratin Şampuanı

Ogx Keratin Nedir?

Dış etkenlere ve sert maddelere karşı en iyi savunma içsel sağlamlıktır. Keratin proteinleri ve argan yağı ile aşılanmış zengin, takviye edici yağ, saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olurken, bu keratin bakımı saç tellerinizi yumuşatır ve ekstra parlaklık katar. Böylece komple saç bakımı yapar. 

Bu ürünün içinde siklotetrasiloksan, i̇zododekan, c12-15 alkil benzoat, hidrolize keratin, argania spinosa (argan yağı), fenil trimetikon, su (aqua), koku (parfüm), sarı 11 (ci 47000), kırmızı 17 (ci 26100) bulunmaktadır. Bu içerik listesini olabildiğince doğru almaya çalıştık fakat bu listenin eksiksiz, güvenilir ve güncel olduğunu garanti edemeyiz. En doğru içerik listesi için lütfen ürün ambalajındaki içerik listesine bakın.

Organix Keratin Yağı Şampuanı
Organix Keratin Yağı Şampuanı

Ogx Keratin Neye İyi Gelir?

Zengin Brezilya kakaosu ve doğal yağlarla yapılan Ogx Keratin, parlak, sağlıklı ve ışıltı görünen saçlar için idealdir. Saçlarınızı anında pürüzsüzleştirmek, saç tellerindeki düğümleri açmak ve güçlendirmek için hidrolize keratin proteini ile birleştirilmiştir. Sülfat içermeyen formül ipeksi ve pürüzsüz saçlarınız olmasını sağlar. 

Saçlarınızı nazikçe temizler ve nemlendirir. Antioksidan bakımından zengin organik hindistan cevizi yağı ile birlikte zengin keratin proteinlerinin karışımı ile saçı güçlendirir, organik avokado yağları ve kakao yağı, saçlarınıza aydınlık bir ışıltı, parlaklık ve canlılık kazandırır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Ogx Keratin Nasıl Kullanılır
Ogx Keratin Nasıl Kullanılır

Ogx Keratin Nasıl Kullanılır?

Ogx Keratin şampuan, saç kremi ve saç maskesi gibi birçok farklı ürünü vardır. Bu yüzden bu ürünlerin nasıl kullanıldığını tek tek açıklayacağız.

Organix Brazilian Keratin Şampuan Kullanımı

Bu şampuanı her gün duş alırken kullanabilirsiniz. Islak saçlara masaj yaparak Ogx keratin şampuanı uygulayın. Daha sonra ılık suyla iyice durulayın. 

Ogx Düzleştirici Brazilian Keratin Saç Kremi Kullanımı

Keratin içeren Ogx saç bakım kremini, şampuanla saçlarınızı yıkadıktan sonra uygulayın. Bu saç kremiyle saç uçlarınıza masaj yapın ardından ılık suyla iyice durulayın. Düzenli olarak kullandığınız takdirde saçlarınızın daha sağlam, hacimli ve pürüzsüz hale gelir. Saçların doğal parlaklığı, ışıltısı ve canlılığı geri kazanılır.

Organix Brazilian Keratin Therapy Mask Saç Maskesi Kullanımı

Daima Düz Saçlar Brazilian Keratin Therapy Hydrating Masque Saç Maskesi, bir güzellik merkezi kalitesinde bakım yapar. Bu maskenin içinde bulunan keratin proteinleri, hindistan cevizi yağı ve avokado yağı saçların kabarmasını ve elektriklenmesini önler. Böylece saçlarınız parlak ve pürüzsüz olur.

Saçlarınızı Ogx Keratin şampuanla ve saç kremiyle yıkadıktan sonra. Saçlarınızı havluyla hafifçe kurulayın. Ardından temiz ve nemli saçlara bir miktar maske uygulayın. Saç diplerinden uçlarına kadar masaj yaparak maskeyi uygulayın. 5 dakika sonra maskeyi, ılık suyla durulayın. En mükemmel sonuçları almak için haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. 

Brazilian Keratin Smooth Kullananlar

Brazilian keratin smooth kullananlar araştırması yapan ve saçlarına Brazilian Keratin Smooth kullanarak bakım yapmadan önce kullanıcı deneyimlerini öğrenmek isteyen bireyler, bu ürüne yapılan yorumların oldukça iyi yönde şekillendiğini bilmelidir. Evde keratin bakımı yapmayı mümkün hale getiren bu ürün sayesinde, saçlarında tülerme, kabarma, kırılma ve bu gibi sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

Yapılacak keratin bakımının etkisinin daha uzun sürmesi ve en önemlisi saçların daha bakımlı görünebilmesi için tuzsuz şampuan da tercih edilmelidir. Bu sayede keratin saçlarda daha uzun süre tutulabilmektedir. Saçlarının keratin ihtiyacı için Brazilian keratin smooth kullananlar, tuzsuz şampuan tercih ederek bu olumlu etkileri çok daha iyi şekilde görebilmektedir.

 

Ogx Keratin ile Saç Bakımı
Ogx Keratin ile Saç Bakımı

Ogx Keratin Saça Faydaları

Ogx saç bakım keratin ürününün saçlar için birçok yararı vardır.

Daha Güçlü ve Daha Yumuşak Saçlar

Ogx Kırılma Önleyici + Keratin Yağ formülü ile saçlarınız pürüzsüz ve yumuşak hale gelir.  Keratin proteinleri ve argan yağı ile harmanlanmış bu kremli şampuan, esnekliği arttırarak saçınızı güçlü ve esnek tutar.

Saçlar Kolay Taranır

Argan yağı ve keratin proteinleri ile aşılanan bu karışım, saçlarınızın pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlar. Üstelik saçlarınızı çok kolay tararsınız. Saçlarınızı tararken, bu keratin bakımı saçları kırmayı önler. Bu formül sizi ve saçınızı mutlu eder, daha pürüzsüz ve daha güçlü görünüm sağlar.

Doğal Olarak Güzel Saçlarınız Olur

Ogx saç bakım ürünleri doğallıktan ilham almaktadır. Saçların mükemmel görünmesini sağlamak yerine daha dolgun, pürüzsüz, daha düz ya da kıvırcık görünmesini sağlar.

Ogx Keratin Nedir? Ne işe yarar?
Ogx Keratin Nedir? Ne işe yarar?

Ogx Keratin Hakkında Merak Edilenler

Ogx keratin saç bakım ürünleri hakkında merak edilen soruları ve cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz.

OGX Keratin Sülfat İçerir Mi?

OGX ürünlerinin hepsi sülfatsız yüzey aktif cisimleri içerir. Yan içinde sülfat yoktur. 

OGX Şampuanları ve Saç Kremleri Paraben İçerir Mi?

Ürünlerimizden bazıları parabenler içermektedir. Paraben içerip içermediğini görmek için içerik listelerini web sitemizden veya ürünün arkasından kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Saç Bakım Ürünlerinizin Ph Dengesi Var Mıdır?

Evet, OGX ürünleri pH dengelidir.

OGX Şampuanları 4.0-6.5 arası pH seviyesine ve OGX Saç Kremleri 3.5-6.0 arası pH seviyesine sahiptir.

Ogx Şampuan Tuzsuz Mu?

Saçları için tuzsuz bir şampuan kullanmak isteyenler, Ogx şampuan tuzsuz mu sorusuna yanıt aramaktadır. Ogx şampuan, sülfatsız ve parabensiz içeriği ile ön plana çıkmaktadır. Bu zararlı kimyasalları içermediği için saç sağlığını korumaya yardımcı olan Ogx şampuan, ayrıca SLS de içermediği için tuzsuz şampuan kategorisinde değerlendirilebilmektedir.

Ogx şampuan, genellikle saç sağlığına dikkat eden ve keratin bakımı yaptıran kişiler tarafından kullanılmaktadır. Zira az düzeyde kimyasal içerdiği için keratini saçlardan silmemekte ve en önemlisi saçların zarar görmesini engellemektedir. Tuzsuz şampuan arayışında olan ve uzun vadede saçlarının sağlığına destek olmak isteyen bireyler, Ogx şampuan kullanmayı tercih edebilmektedir.

Ogx Keratin Şampuan Kullananlar

Ogx Keratin Şampuan Kullananlar

Ogx Keratin Şampuan Kullananlar

Ogx Keratin Şampuan yorumlar ve Ogx Brezilya Keratin Şampuan kullananlar ürünü oldukça kaliteli ve faydalı buluyorlar.

“Bunu saç stilistimden aldım ve yanlış bir boya uygulaması olayından sonra bu ürün gerçekten saçlarım için muazzamdı. Bu inanılmaz bir şey. Hasar görmüş saçlar bile, bu ürünle hoş görünebilir. Hem ıslak hem de kuru saçlarda çalışır. Şaşırtıcı.”

“Bu ürünü neredeyse 5 yıldır kullanıyorum. Kıvırcık ve işlem görmüş saçlarımı yumuşatıyor ve harika kokuyor.”

“Bu, renkli, kimyasal işlem görmüş ve dalgalı saçlarımda kullandığım çok sayıda yağ ürününden biri ve aynı zamanda saçlarımda o yağlı ve yıkanmamış görünümü vermeyen birkaç üründen biri. Açıkçası, herhangi bir yağ karışımında olduğu gibi çok fazla kullanmamanız gerekir. Saçımın yarısına kadar duştan sonra uyguladım ve saç uçlarına da uyguladım. Sonra ürünü düzgün bir şekilde dağıtmak için iyi bir fırça kullandım ve bu şekilde çok etkili oldu. Üstelik asla saçım  çok yağlanmış gibi görünmüyordu. Aynı zamanda harika kokuyor ve gün boyu saçımda kalıcı bir koku bırakıyor.”

“Keratin düzleştirme bakımı uygulanan saçlara özel bir şampuan keratin saçta uzun süre durmasını sağlıyor. keratin bakım görmemiş saçlara uygun değil.”

“Ürünü, sürekli düzleştirilmekten kırılan saçlarımı toparlarım belki diye denedim. Kalın telli ve dalgalı saçlarım var, 3. yıkamadan sonra kırık görünümü ciddi şekilde azaldı. Her gün 190 derece ile düzleştirme işlemi uygulamama rağmen elektriklenmenin neredeyse hiç olmadığını söyleyebilirim. Kokusu çok güzel kakao yağı ve hindistan cevizi karışımı gibi kokuyor. Saç kremi uygulamayı bırakmadım ama kullandığım miktarı yarı yarıya azalttım. Ürünle ilgili en çok beğendiğim şey, zaten yağlı olan saçlarımda ağırlaşmaya sebep olmamış olması. Kesinlikle tavsiye ederim.”

“Organix maceram ilk olarak morrocan argan oil şampuan ile başladı. Ondan memnun kalmıştım ama saçıma daha uygun bir şey bulabilir miyim düşüncesi ile o bitince organix’in diğer sampuanlarını da denemeye karar verdim. Düzleştirici etkisi olan brezilian keratine üçüncü organix şampuanının yapısı çok garip, o bildiğimiz şampuan akışkanlığında değil de jöle gibi,biraz katı bir şey. Yani böyle elime döküyorum bir miktar, hic dağılmıyor yayılmıyor. Elimi aşağı doğru çevirip baktım akacak mı diye ama, başka nasıl tarif edilir bilmiyorum, lök diye olancasıyla düştü. Akışkanlığı yok. Dolayısıyla yıkanırken elde bayağı bir ovuşturup dağıtmak, saça öyle sürmek gerekiyor. Belki bendeki bozuktur bilemiyorum ama sanmam.

Saçlarım düz, yağlı ve ince telli. Dolayısıyla çok fazla karışan sertleşen bir yapısı yok. Ama bu şampuanı kullanınca daha banyodayken birbirine dolaşıp keçe gibi enseme toplanıyor ki ben saçımı birbirine karıştırıp haldır huldur yıkamam, parmak içleriyle şampuanı yedirip hafif hafif ovuştururum dolaşması, yıpranmasın diye ama sonuç yine de böyle oldu. Her yıkamada krem kullanmak zorunda kaldım. Umutluydum ama sonu hüsran oldu süslüler. Doğru şampuanı bulmak doğru erkeği bulmak kadar zor sanırım.”

Ogx Keratin Oil Nasıl Kullanılır?

Ogx keratin oil nasıl kullanılır sorusuna yanıt arayan ve keratin içerikli bu saç bakım yağını doğru şekilde kullanmak için araştırma yapan bireyler, Ogx keratin oil ürününün normal bir saç bakım serumu gibi kullanılabildiğini bilmelidir. Tercihen her banyodan sonra kullanılan Ogx keratin oil, henüz saçlar nemliyken kullanılabilmektedir.

Bu ürünün etkisini daha iyi şekilde görebilmek istiyorsanız, düzenli şekilde kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Saçlara ısıl işlem yapmadan önce ve sonra, duştan sonra ve gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuz her an Ogx keratin oil kullanabilirsiniz. Bu ürün sayesinde saçınızdaki elektriklenme ve kabarmalar en aza indirilmiş olacak ve keratin faydaları saçlarınızda görülebilecektir.

Organix Keratin Fiyatı
Organix Keratin Fiyatı

Ogx Keratin Fiyatı

Ogx Düzleştirici Brazilian Keratin Saç Kremi fiyatı 40 TL ile 80 TL arasında değişir. Organix Kırılma Karşıtı Keratin Oil Şampuan fiyatı 35 TL ile 60 TL arasında değişiklik gösterir. OGX Düzleştirici Brazilian Keratin Smooth Bakım Kremi fiyatı 40 TL ile 80 TL arasında değişir. Organix Brazilian Keratin Therapy Mask fiyatı ise 70 TL ile 100 TL arasında farklılık gösterir.

Bu yazımızda sizlerle Ogx keratin şampuan kullananlar, brazilian keratin smooth kullananlar, brazilian keratin smooth nasıl kullanılır, ogx keratin oil nasıl kullanılır, ogx şampuan tuzsuz mu gibi saç bakımı ile ilgilenen kişilerin merak ettiği konuları ele aldık. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

İlginizi çekebilir: Liquid Keratin Ne İşe Yarar?

Daha fazla içerik için bizi youtube kanalımızdan da takip edebilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCZ9Fvcs8yk7J9glrgA9CNkA

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Ayfer dedi ki:

    Ogx keratin şampuan kuru ve yıpranmış saçlar için çok ideal bir şampuan. Saçlarım sürekli maşa ve düzleştirici gibi işlem gördüğü için çok yıpranmış haldeler. Ben de internette yaptığım bir araştırma ile ogx keratin şampuanı keşfettim ve kullanmaya başladım. Yıpranmış saçlarda çok iyi görüntü elde ediyor. Tavsiye ederim arkadaşlar kullanmanız önerilir.