5 Numara Saç Modelleri

14.05.2023
302
5 Numara Saç Modelleri
Modelistlik Kursu

5 numara saç modelleri, son yıllardaki yükselen trendler arasında… Saç kesimi numaraları ve saç kesme makinesi boyutları erkeklerin ve kadınların yıllardır kafasını karıştırıyor. İster ilk kez bir kuaförü ziyaret edin, ister bir saç kesme makinesi seti ile kendi saçınızı kesmeyi öğrenin, farklı uzunluklarda farklı kesme boyutlarına karşılık gelen uzunlukları bilmek önemlidir. Bu kılavuzda, her kesme numarasının temsil ettiği saç uzunluğunu detaylandırarak 5 numara saç modelleri kesimi ölçülerini ve boyutlarını açıklayacağız.

Özellikle erkekler tarafından tercih edilen 5 numara saç modelleri son zamanlarda kadınlar tarafından da kullanılıyor. Yüz şekli uygun olanlar için bu saç stili oldukça seksi, karizmatik ve havalıdır. Bu tür saç modellerinin kullanımı çok kolaydır ve saçları kolayca şekillendirebilmek mümkündür.

https://youtu.be/66xB3cABAXw

Saç Kesimi Numaraları ve Makas Boyutları

Erkeklerinin sakal ve saçlarını düzeltmesine yardımcı olmayı planlayan ve evde traş olmayı bilmeyenler için en temelden başlayalım. Saç kesimi numaraları, saç uzunluğu boyutlarını ifade eder ve saç kesme makinesinin kendisine kazınmış olan numarayı bulabilirsiniz. Çoğu kesme seti 8 numaraya kadar kesim sağlar ve her saç kesim makinesi boyutu kullanıldığında bırakılacak saç miktarını temsil eder. Sayı ne kadar büyük olursa, saç kesimi o kadar uzun olur. 

Örneğin, 2 numaralı saç kesimi için, 2 numaralı saç kesim makinesi ucunun, 6 mm saç bırakması için kesme makinesine takılacağı anlamına gelir. Benzer şekilde, 1 numaralı saç kesimi 3 mm uzunluğa karşılık gelen çok kısa bir kesimdir. Bu şekilde, bir insan 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 veya 8 numaralı bir saç kesimi isteyebilir.

5 Numara Saç Kimlerde Güzel Durur?

 5 numaralı saç modelleri uzunluğu, saçlarını yapmak için çok zaman harcamak istemeyen ve ayrıca kel görünmek istemeyen kişiler için iyidir. Dolgun yüzler, yuvarlak yüzler ve oval yüzler ve daha keskin çene çizgileri olan kişiler 5 numaralı saç kesimi uzunluğunu kullanabilirler. Hoş kişiliğini sergilemek isteyen erkekler ve kadınlar için bu model oldukça ideal bir seçimdir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bununla birlikte, saçınızı nasıl şekillendirmek istediğinize dair bir sınırlama yoktur. Farklı kişilikler sayesinde, herkes kendileri için en uygun olanı denemeli ve görmelidir! Bazı çok zarif yalın erkekler ve kadınlar için bu model oldukça fazla ilgi görüyor.

5 Numara Saç Kesimi Nasıl Bir Uzunluktur?

 İşte saç kesimi numaraları ve saç uzunluğu boyutlarının listesi…

Sayı 0 – 1.5 mm

Sayı 1 – 3 mm

Sayı 2 – 6 mm

Sayı 3 – 10 mm

Sayı 4 – 13 mm

Sayı 5 – 16 mm

Sayı 6 – 19 mm

Sayı 7 – 22 mm

Sayı 8 – 25 mm

5 Numara Saç Modelleri Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

Birçok kişi kısa saçların kendisine yakışıp yakışmayacağını merak eder. Eğer kafa şekliniz düzgün ise, kafanızda herhangi bir çıkıntı yoksa, yüzünüz yuvarlak ya da oval şekillerde ise, çeneniz daha sivri ve keskin şekle sahipse 5 numara saç modelleri size yakışacaktır. Bu saç modeli her türlü kıyafetle kullanılabilir. Ayrıca özel organizasyonlar ve resmi ortamlar için de bu saç modelleri gayet uygundur. 

5 Numara Saç Modelleri Sakalla Kullanılabilir Mi?

Son yıllarda erkekler sakal ve 5 numara saç modellerini birlikte kullanıyor. Böylece özellikle erkeklerin göz şekilleri ve göz renkleri daha çok öne çıkıyor. 5 numaralı saç modeli genel olarak sakallı ya da sakalsız herkese yakışır. Ama en çok kirli sakal ile uyumlu görünen bu modeli sakalsız olarak da kullanabilirsiniz.

5 Numara Saç Kadına Yakışır Mı?

Birçok kadın son zamanlarda 5 numara saç modelini deniyor. Farklı, sıra dışı ve karizmatik görünmek isteyen kadınlar için bu saç modeli oldukça idealdir. Eğer kafanız düzgün bir şekle sahipse, yüz şekliniz simetrik ise ve renkli gözleriniz varsa bu saç stili size çok yakışır.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/@sosyolacom

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.