Liquid Keratin Ne İşe Yarar?

08.12.2021
283
Liquid Keratin Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Saç bakımına önem verenler için bu yazımızda liquid keratin nedir, liquid keratin kullananlar, liquid keratin şampuan kullanıcı yorumları, liquid keratin nasıl kullanılır, liquid keratin saç dökülmesi gibi konuları ele alacağız.

Liquid Keratin, saçlar için çok önemli olan keratin proteini desteğini verir. Keratin proteini saçları besler, kökten uca onarır ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza olanak verir. Liquid Keratin Hızlı Saç Uzatma 4’lü Set Full, Mega Keratin Seti 2, Yıpranan Saçlara Keratin Bakım –  Onarıcı Full Set, Yanan Saç Bakım Seti, Keratin Saç Dökülme Seti , Hızlı Saç Uzatma 4’lü Set Full ve Keratinli Onarıcı Full Set Mega Set 1 gibi çeşitli saç bakım paketlerinden oluşmaktadır.

Liquid Keratin
Liquid Keratin

Liquid Keratin Nedir?

Liquid sıvı keratin yıpranmış ve hasar görmüş saçlarınızı içten onarır. Kimyasal maddeler, yüksek ısıl işlemler, saç boyası, perma, orial ya da röfle gibi işlemlerden dolayı hasar gören saçları canlı, parlak ve sağlıklı hale getiren bir saç bakımı ürünüdür. Bu keratin bakımı özellikle sürekli kırılan saçlar için önemli bir destek ürünüdür. Sürekli saç uçlarında kırıklar oluşan kişiler için ideal bir bakım ürünüdür. Sıvı keratin türü olan Liquid Keratin’in içinde sentetik katkı yoktur. 

Liquid Keratin Neye İyi Gelir?

Yıpranmış, yanmış, hasar görmüş, dökülen, mat, kuru ve cansız saçlardan sıkıldınız mı? O zaman size bir müjdemiz var! Liquid Keratin sayesinde saçlarınız canlı, parlak, pürüzsüz, ışıltılı, güçlü ve sağlıklı olacak. Saf ve doğal keratin yüklemesini evde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Çeşitli kimyasal işlemler ve ısıl işlemlerden yorulan ve hasar gören saçlarınıza komple bakım yapan Liquid Keratin sayesinde saçlarınız güçlenir. Üstelik kuaförde saatler harcamanıza gerek kalmadan ve çok daha ekonomik bir şekilde keratin yüklemesi işlemini evde yapabilirsiniz. 

 Liquid Keratin Faydaları
Liquid Keratin Kullanımı

Liquid Keratin Nasıl Kullanılır?

Liquid Keratin markasının birçok farklı ürünü tek tek ya da set halinde satışa sunulmaktadır. Temel konumuz, keratin yüklemesi olduğu için sizlere Saç Botoksu Keratin Yükleme Seti-1 ürün setinin kullanımını anlatacağız.

Saç botoksu, kimyasal işlemlere ve yüksek ısıl işlemlere maruz kalan yıpranmış, kırılmış, güçsüz, sert, kabarık, kolay elektriklenen, mat ve kuru saçları tedavi etmeye yönelik kullanılan doğal bir keratin bakımı setidir. Bu bakım seti sayesinde saçlarınız daha parlak, canlı, ışıltılı, güçlü, volümlü, sağlam ve sağlıklı hale gelir. Bu bakım seti kesinlikle alkol, silikon, sülfat, SLS, tuz, formaldehit ya da paraben içermez. Bu yüzden herhangi bir riski yoktur.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu saç bakımı setinin içinde 6 şişe keratin serum bulunur. Böylece çok uzun saçlı kişiler ve saçları aşırı hasar görmüş kişiler saçlarına bol bol keratin yüklemesi yapabilir. Keratin kremi ve keratin maskesiyle komple bakım yapılır. Böylece saçlar daha ışıltılı, yumuşak ve pürüzsüz hale gelir. 

Saçlarınıza öncelikle saf keratin serumu bir fırça yardımıyla uygulayın. Saç köklerinden 1 cm uzaktan bu ürünü saç uçlarına kadar uygulayın. Sabaha kadar saçlarınızı bu şekilde bekletin. Sabah saçlarınızı durulayın ve keratin maskesini uygulayın. 10 dakika boyunca keratin maskesini, saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Haftada 2 kez bu uygulamayı yapabilirsiniz. 

Liquid Keratin ile Saç Bakımı

Liquid Keratin Saça Faydaları

Sentetik içeren sıvı keratin ürünleri, saçlardaki hasarı kalıcı olarak onaramaz. Sentetik ve kimyasal maddeler içermeyen Liquid Keratin ise saçlara uygulandığı andan itibaren kurumaya başlar. İçindeki proteinin saçlara kalıcı faydaları vardır. Su moleküllerinin taşıyıcı nitelikleri sebebiyle, saçlardaki tüm hasarlı noktalara ulaşır. Su buharlaştıkça, saçlara yapışan keratin proteini saçlara tamamen temas eder. Diğer sentetik ürünler gibi suyla birlikte akıp gitmezler. 

Bunun yanı sıra bu keratin bakım ürünü, tüm saç tellerini ince bir film tabakası gibi sarar. Böylece saçlara hacim ve dolgunluk kazandırır. Üstelik dış etkenlere karşı saçları korur. Saçlarınızı güçlendirir. Saçlardaki kopmaları ve saç kırıklarını engeller. Saçların kabarık hale gelmesini önler ve elektriklenmemesini sağlar.

Üstelik Liquid Keratin saçları düzleştirir, pürüzsüz ve yumuşak hale getirir. Böylece saçlar daha kolay taranır, daha kolay şekil alır. Saçlarınızı duştan çıktıktan sonra çok daha kısa sürede tarayabilir, kurutabilir ve şekil verebilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf etmiş olursunuz üstelik çok daha az enerji harcayarak saçlarınızın harika görünmesini sağlayabilirsiniz. Altı ay boyunca saçlarınızı düz ve pürüzsüz olarak kullanabilirsiniz.

Liquid Keratin Maske

Liquid keratin maske, banyoda kullanılan bir saç bakım maskesidir. İçerisinde keratin bulunan bu maske, saçların daha düz, parlak ve bakımlı görünmesine yardımcı olmaktadır. Saçınızda keratin bakımı olması veya olmaması fark etmeksizin haftada 1 veya 2 defa banyodayken saçınıza bu maskeyi yapabilirsiniz. Saç diplerinize değdirmenize gerek olmayan bu maske, tıpkı bir saç kremi gibi saç boy ve uçlarına sürülmeli ve yaklaşık 5 dakika bekleterek durulanmalıdır.

Düzenli kullanımda saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayan Liquid keratin maske, ayrıca saçların daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Böylelikle de bu maskeyi tercih edenlerin saçlarındaki kırıklar giderilmekte ve yeni kırıkların oluşumu engellenmektedir. 

Liquid Keratin Serum

Liquid Keratin Serum

Liquid Keratin Serum

Liquid keratin serum, keratin ağırlıklı saç bakımı yapmak isteyen bireylerin tercih ettiği ürünler arasında yerini almaktadır. Keratin ve saç için önemli olan yağlardan üretilen Liquid keratin serum, saçların daha bakımlı olmasına ve kolayca kontrol altına alınmasına yardımcı olmaktadır. Bu ürün sayesinde keratinin etkileri saçta gözlenebilmektedir.

Kabarık, kolay kırılan, tülerme yapan ve bakımsız saçlar için ideal olan Liquid keratin serum, her banyodan sonra kullanıma uygun bir ürün olup, nemli ya da kuru saça kolaylıkla sürülebilmektedir. Saçın uzunluğuna göre 1 veya 2 pompa kullanabilir ve saç diplerine değirmeden boy ve uçlara bu serumu parmaklarınızla uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda saçlarda iyi bir gelişme görülebilmektedir.

Liquid Keratin Seti

Liquid keratin seti, evde keratin bakımı ve brezilya fönü yapmak isteyen bireylerin tercih edebileceği keratin ürünleri arasında yer almaktadır. Evde bu ürün setini kullanarak keratin bakımı yapmak isteyenler, ilk olarak saçlarını tuz içermeyen bir şampuan ile temizleyip iyice kurutmalıdır. Sonrasında ise saçları boyuyormuş gibi keratin ile kaplamak gerekmektedir. Ancak bu noktada saç diplerine keratin sürülmemesi önemlidir.

Liquid keratini saça sürdükten ve bekledikten sonra saçlara fön çekilmeli ve ısıl işlemler ile keratinin aktif hale gelmesi sağlanmalıdır. Son olarak ise saçlar tekrardan tuzsuz bir şampuan ile iyice yıkanmalı ve saç kurutma makinesi ile kurutulmalıdır. Bu işlemler 2 ayda bir defa tekrar edilebilir.

Liquid Keratin Hakkında Merak Edilenler

Liquid Keratin Hakkında Merak Edilenler

Liquid Keratin Hakkında Merak Edilenler

Liquid Keratin ürünü hakkında merak edilen sorulara sizler için cevap verdik.

Liquid Keratin Sağlığa Zararlı Mıdır?

Liquid Keratin ürünü içinde hiçbir kimyasal madde yoktur. Bu ürünün içinde kesinlikle alkol, silikon, sülfat, SLS, tuz, formaldehit ya da paraben içermez. Saf keratin bakımıdır. Bu yüzden herhangi bir riski yoktur. Sağlığınıza zarar vermez.

Hangi Durumlarda Liquid Keratin Kullanılmaz?

Hamile kadınlar, çocuklar, koku hassasiyeti olan kişiler kesinlikle bu ürünü kullanmamalıdır. Bu ürünü kullanmadan önce alerji testi yaptırmanızı öneririz. 

Liquid Keratin Uygulamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bu keratin bakımını mümkünse açık havada yapın. Eğer mümkün değilse uygularken bir yüz maskesi takmayı unutmayın.

Liquid Keratin Brezilya Fönü

Liquid Keratin Brezilya Fönü

Liquid Keratin Brezilya Fönü İçin Kullanılabilir Mi?

Evet bu ürün saçları altı ay süre ile düzleştirir. Bu yüzden Brezilya fönü için kullanılabilir. Fakat aynı zamanda saçlara keratin yüklemesi için de kullanılır.

Liquid Keratin Fiyatı

Liquid Keratin fiyatları 85 TL ile 500 TL arasında değişir.

Liquid Keratin Şampuan Yorum

“Bir kez kullandım saçım yumuşacık oldu, çok memnun kaldım fakat çok fazla dökmem gerekti ürünü saçıma :/ Çok köpüren bir şampuan değil bitkisel olmasından sanırım. Bu durumda fiyat biraz zorlayacak gibi geldi bana devamlılık açısından. Yine de başarılı bir ürün kesinlikle ??fiyata değer mi bilemem ama…”

“Yeni aldım ve 2. kez kullandım kesinlikle çok iyi bir şampuan. 2. kullanışımda farkı hissediliyor. Kullanım talimatına uymalısınız sakın unutmayın..”

“Köpürmüyor yazan arkadaşlar iki kere yıkayın :)) suç şampuanda değil sizde. İlk yıkamada yağlı olduğu için saçlar köpürmüyor. Ürün harika. Üç oldu yıkadım ve arkadaşlarım bile farkı gördü 🙂 Çok memnunum ve bu zamanda doğru ürünü bulmak gerçekten zor çünkü fazla alternatif var. İyiki bulmuşum ve tekrar sipariş vereceğim. Paketleme çok sağlam. açarken zorlandım ve kartonu de çok güzel. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Selamlar.”

“Yorumları ve ürün özelliklerini okuduktan sonra hemen aldığım bu set (keratin bakım set şampuan, yağ ve gözenek açıcı) beni hayal kırıklığına uğrattı. Hiçbir etkisi olmadığı gibi saçlarım da daha fazla dökülmeye başladı. Yaklaşık 2 ay olmak üzere ama bıraktım kullanmayı.”

“Kullanmaya başlayalı yaklaşık 3 hafta oldu ama şu an saçımdaki etkisini hissetmeye başladım bile. Gözenek açıcı iksir çok hoşuma gitti saç derime nefes aldırdı. Zaten ben bu ürünleri daha önce kullanan eczacı bir yakınımın tavsiyesiyle aldım şu ana kadar herşey memnuniyet verici.”

Liquid Keratin Yağlı Saçlar İçin Set

Bu bakım setinde, 4 farklı saç bakımı ürünü vardır. Bunlarda iki tanesi organik ve doğal şampuanlardır. Diğer ikisi ise gözenek açıcı keratin iksir ve saçları besleyen keratin dip bakım yağıdır. Yağlı saçların, doğal nem ve yağ dengesine kavuşması için bu bakım setinin 3 günde bir kesinlikle uygulanması gerekir. 45 gün düzenli uygulama yapılırsa saçlarınızdaki yağlı görünüm tamamen kaybolur. 

Bu bakım setindeki, organik şampuanlar yağlı saç derisinde oluşan mikropları temizler. Besleyici özel yağ karışımından oluşan Keratin Dip Bakım Yağı ise saç derinizi tedavi eder. Gözenek Açıcı İksir ise içeriğindeki doğal mentol ile saç derisinin nefes almasını sağlar ve saç derisindeki kan akışını hızlandırır.

Bu bakım setinde öncelikle keratin şampuanla saçlarınızı 2 kez yıkayın. Saçlarınızı havluyla kurulayın. Saç derinize, parmak uçlarınızla hafif bir masaj yapın. Saç diplerine gözenek açıcı iksirden bol bol uygulayın. 15 dakika bekleyin. Saçlarınızı yıkamayın. 15 dakika sonra keratin dip bakım yağından 15 pompa kadar alın ve saç derinize eşit şekilde uygulayın. Daha sonra saçlarınızı bir streç filmle tamamen kapatın ve sabaha kadar bekletin. Sabah, saçlarınızı 1 kez şampuanla yıkayın ve havluyla kurulayın. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapmalısınız. Şampuanı ise her gün kullanmalısınız.

Liquid Keratin Saç Dökülmesi

Liquid Keratin Saç Dökülmesi

Liquid Keratin Saç Dökülmesi İçin Set

Liquid Keratin saç dökülmesi için seti, saç dökülmesini durdurur ve saçları derinlemesine tedavi eder. Bu saç bakım ürünü, saç uzamasını hızlandırır. İçeriğinde bulunan saf yağlar, saç derisindeki iltihap, kepek, egzama, kuruluk, sivilce ve kaşıntı gibi hastalıkları tedavi eder. Bakım setinin içinde bulunan B ve E vitamini, saç derisinde hızlı bir iyileşme sağlar. 

Bu bakım setin bulunan Liquid Keratin Şampuan’ın içinde bulunan kırk kilit otu saç foliküllerini besler, saç derisini canlandırır ve saçları güçlendirir. Saçlara nem kazandırır. Gözenek açıcı keratin iksiri ise içindeki mentol sayesinde saç gözeneklerine rahat bir nefes aldırır ve kan dolaşımını hızlandırır. Böylece yeni saçların çıkması kolaylaşır. Keratin iksirinin içinde bulunan E-vitamini, ısırgan, ardıç, biberiye, defne, buğday, at kuyruğu (kırkkilit) ve diğer bitkisel özler sayesinde saçlar onarılır ve beslenir. Liquid Keratin Dökülme Önleyici Dip Bakım Yağı ise organik içeriğiyle saçların dökülmesini engeller. Mersin yağı, argan yağı, avokado yağı, ısırgan yağı, sarımsak yağı ve çam terebentini gibi bitkisel yağlar sayesinde saçlar eski sağlığına kavuşur. 

Liquid Keratin Saç Uzatma Seti

Bu bakım setinin içinde Liquid Keratin Şampuan, Liquid Keratin Gözenek Açıcı İksir, Liquid Keratin Dip Bakım Yağı ve Keratin Serum bulunur. Bu bakım seti, saçların sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.

Bu bakım setini kullanmak için öncelikle şampuanla saçlarınızı 2 kez yıkayın. Saçlarınızı havluyla kurutun. Saç derisine, parmak uçlarınızla 3 dakika boyunca sert bir şekilde masaj yapın. Gözenek açıcı keratin iksirden 15 pompa kadar alın ve saç diplerine uygulayın. 15 dakika bekletin fakat saçlarınızı yıkamayın. Ardından keratin dip bakım yağından 15 pompa kadar alın ve saç diplerine uygulayın. Saçlarınızı bir streç filmle sarın ve sabaha kadar bekletin. Onarıcı keratin serumu saç boylarına ve saç uçlarına uygulayın. 6 saat bekletin. Saçlarınızı bol suyla durulayın. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapmanız gerekir.

Liquid Keratin Nerede Satılır?

Liquid Keratin Gratis ya da Watson gibi kozmetik marketlerde satılmaz. Gittigidiyor ya da N11 gibi alışveriş sitelerinden bu ürünleri temin edebilirsiniz. Bunun dışında resmi web sitesinden temin edebilirsiniz.

Saç bakımına önem verenler için bu yazımızda liquid keratin nedir, liquid keratin kullananlar, liquid keratin şampuan kullanıcı yorumları, liquid keratin nasıl kullanılır, liquid keratin saç dökülmesi gibi konuları ele aldık. Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Hızlı Saç Gürleştirme Yöntemleri

Daha fazla içerik için bizi youtube kanalımızdan da takip edebilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCZ9Fvcs8yk7J9glrgA9CNkA

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Deniz dedi ki:

  Saçlarım boya yüzünden çok hasar gördü ve yıprandı. Ne yapsam işe yaramıyor. Saçlarımı kestirmek de istemiyorum. İçeriğinizdeki bu ürün çok dikkatimi çekti. Daha önceden Liquid keratim şampuanı kullananların yorumlarını da okudum ve bununla beraber daha çok merak ettim. Satın alıp evde deneyeceğim. Uygulama aşamasında dikkat edilmesi gereken bir şey var ise yazarsanız süper olur.

  1. Yasemin dedi ki:

   Ben de geçen sene almıştım çok memnun kaldım param olunca tekrar alıcam sonuçta öğrencilik dönemim.

 2. Filiz dedi ki:

  Yani bu keratin setini harikalar oluşturdu inanılmaz yıpranmış saçları nasıl toparladı ressmen imdadıma cankurtaran gibi yetişti Cansız zayıf Maat kuru dökülen kırılan saçlarım nasıl toparladıkuaförümü herkes saçını kesmekten başka çare yok derken saçlarım eskisinden bile neredeyse daha sağlıklı oldu yumuşacık ipeksi ve de hızlı uzuyor kırıklığı kopmaları kalmadı ama ne var ki Liquid keratin ürünü kullanımı uygulaması birazcık zahmetli ama olsun her şey değer

  1. Selma dedi ki:

   Likit keratin markasını yeni keşfettim ama çok çok memnun kaldım gerçekten her şey denedim fakat böyle bir marka ile tanışacağımı hayal bile etmiyordum hakikaten yapanların emeği geçenlerin eline sağlık

 3. Selma dedi ki:

  Keçe gibi olmuş tülerik saçlarım vardı malum kimyasal saç uygulamalarından dolayı saçımı çok hasar gördü kuaförüm hiçbir çare bulamadı evde bitkisel doğal bakımlar zerre kadar işe yaramıyor desem abartmış olmayacağım fakat liquid keratin saç botoksu 2 nolu paketi aldım gerçekten yapanların çalışanların hak ettikleri bir başarı olmuş inanılmaz güzel sonuçları aldım ben internetten peki alışveriş yapan birisi değilim ama bu marka ile tanışınca internete güvenim bile arttı saçların o kadar güzel ki çevremdeki herkes saçına ne yaptın ne güzel olmuş diyor)))