Liviton Keratin Ne İşe Yarar?

15.09.2019
208
Liviton Keratin Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Liviton Keratin, saçların kaybettiği doğal keratini kazandırmaya yönelik bir saç bakımı ürünüdür. Saçlarımızın ve tırnaklarımızın sağlıklı bir şekilde uzamasını ve güç kazanmasını sağlayan, vücutta doğal olarak bulunan keratin maddesi aslında bir protein türüdür. Aynı şekilde keratin, dişlerin de güçlü olmasını sağlar. Keratin genel olarak tırnak, saç, kıl ve diş gibi sert yapılarda üst deri üzerinde bulunan yapıları oluşturur. 

Liviton Keratin sayesinde zarar görmüş, hasarlı, kabarık, çabuk karışan, mat, cansız ve kuru saçlarınız kökten uca iyileşir. Peki nasıl? Gelin, hep birlikte öğrenelim.

Liviton Keratin Nedir?

Liviton Professional Keratin, çeşitli inovasyon çalışmaları sonucunda formüle edilmiş bir saç bakımı ürünüdür. Bu ürün krem değil jel şeklindedir. Liviton Keratin, saç düzleştirme cihazıyla kullanıldığı zaman brezilya fönü gibi saç düzleştirici işlevi görür. Saçların 3 ay boyunca pürüzsüz, yumuşak ve düz olmasını sağlar. Yani düzleştirici etkisi 3 ay kadardır. Diğer bakım ürünüyle birlikte kullanılırsa ise bu keratin bakımı, saçlara komple bakım yapar. 

Liviton Keratin Neye İyi Gelir?

Liviton Professional Keratin saç bakım ürünleri, insan sağlığına zararlı etken maddeler içermez. Liviton Professional ürünleri saçların kolayca şekil almasını sağlar, saçları besler, onarır ve parlak, canlı bir görüntü kazanmasını sağlar. Saçları yumuşak hale getirdiği için saçlardaki dolaşıklığı önler. Saçların kolay taranmasını ve kolayca şekil almasını sağlar. İpek gibi pürüzsüz bir görünüm kazanır. 

Liviton Keratin
Liviton Keratin

Liviton Keratin Nasıl Kullanılır?

Bu sette bulunan bakım ürünlerini anlattığımız şekilde kullanmalısınız. Setin içinde olan şampuanla, saçlarınızı 2 kez yıkayın ve havluyla saçlarınızı kurutun. 

Keratin jeli, metal olmayan plastik ya da cam bir kaseye alın. Metal bir kase kesinlikle kullanmayın. Hafif nemli saçlarınıza, keratin jeli uygulayın.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bunun için saçlarınızı, tutamlara ayırın ve ince bir tabaka halinde ürünü bir fırçayla sürün. Kısa ve küt saçlar için 30-40 gram keratin jel kullanabilirsiniz.

Omuz hizasındaki saçlar için 40-50 gram keratin jel kullanabilirsiniz. Daha uzun saçlar için ise 50-70 gram keratin jel kullanabilirsiniz. Keratin jeli 30 dakika saçlarınızda bekletin.

Bu sırada saçlarınızı kesinlikle bir örtü, fular, yazma, streç film ya da aliminyum folyo ile kapatmayın. Saçlarınızı kesinlikle toplamayın ve düz olarak kurumasına izin verin.

Saçlarınızı yıkamayın. Keratin jel henüz saçlarınızdayken her ince saç tutamını 12 defa olmak üzere 230 derecede ısınan saç düzleştiricisinden geçirin. Bu işlemi uyguladıktan sonraki gün saçlarınıza fön çekmeniz gerekir. Böylece saçlarınızın düz ve pürüzsüz olmasını sağlarsınız. Ayrıca düz şeklini koruması için mühürleme işlemi yapmış olursunuz. Daha sonra şampuan ve saç kremiyle saçlarınızı rutin olarak yıkayabilirsiniz. Uygulamadan sonra bir gün boyunca saçlarınıza saç bandı, fular, saç aksesuarı, saç tokası, firkete, tel toka ya da lastik toka temas ettirmeyin. Bir gün sonra bu aksesuarları kullanabilirsiniz. 

 Liviton Keratin ile Saç Bakımı
Liviton Keratin ile Saç Bakımı

Keratin Saça Faydaları

Saçlarınıza zaman zaman röfle, balyaj, ombre, renk açma, boya, perma, fön, maşa ve su dalgası gibi işlemler yaptırdınız. Sürekli olarak kimyasal maddeler ile saçlarınıza yaptırdığınız işlemler, bunun yanı sıra yüksek ısıl işlemler saçlarınıza zamanla çok büyük hasarlar verir. Keratin botoksu işlemi kimyasal işlemler görmüş ve ısıl işlemlere sıkça maruz kalmış kuru, dalgalı, hasar görmüş, kabarık ve kolay elektriklenen yani nemi ve proteini kaybetmiş tüm saç tiplerine uygulanan bir saç tedavisidir.

Bu saç bakım ürünü yalnızca saçlarınızı düz hale getirmek ile kalmaz. Aynı zamanda saçlarınızı içten dışa doğru onarır, besler, canlandırır ve tedavi eder. 

Günümüzdeki yoğun hayat temposu ve iş temposu nedeniyle saçları nemlendirmek, bakım yapmak ve şekil vermek büyük bir yük haline gelmiştir. Hem enerji, hem zaman hem de para açısından keratin bakımı en ideal, pratik ve kolay çözümü sunar. Üstelik uygulamadan sonra anında sonuç verir.

Artık saçlarınızı düzleştirmek, fön çekmek ve bakım yapmak için saatlerinizi ayırmanıza gerek yok. Her gün dolaşık saçları açmak için çaba harcamanıza da gerek yok. Saçlarınızı kurutmak için enerji harcamanıza hiç gerek yok. Çünkü bu keratin bakımı sayesinde saçlarınız 3 ay süreyle düz, bakımlı ve şekilli görünür. Her 3 ayda bir keratin bakımının tekrarlanması gerekir.

Saçlarınızdaki bakımsız görünüm, kabarıklık, matlık ve çatallı görünüm yok olur. Saçlar tamamen yumuşak, nemli, canlı, sağlıklı, dolgun, parlak, pürüzsüz ve canlı hale gelir. 

  Liviton Keratin Hakkında Merak Edilenler
Liviton Keratin Hakkında Merak Edilenler

Liviton Keratin Hakkında Merak Edilenler

Bu saç keratin bakımı hakkında merak edilen sorulara sizler için cevap verdik.

Keratin Sağlığa Zararlı Mıdır?

Liviton Keratin ürünü içinde farklı kimyasallar vardır. Doğrudan olmasa da dolaylı olarak sağlığı etkileyebilir. Bu ürünün çok yoğun ve ağır bir kokusu vardır. Bu yüzden uygulamadan önce mutlaka bir yüz maskesi takmanız gerekir. Ayrıca koku ve dumana karşı hassasiyetiniz varsa bu işlemi yapmanızı önermiyoruz.

Hangi Durumlarda Liviton Keratin Kullanılmaz?

Hamile kadınlar, çocuklar, koku ve duman hassasiyeti olan kişiler kesinlikle bu ürünü kullanmamalıdır. Bu ürünü kullanmadan önce alerji testi yaptırmanızı öneririz. 

Liviton Keratin Uygulamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bu keratin bakımını mümkünse açık havada yapın. Böylece koku ve duman sizi etkilemez. Eğer açık havada yapmanız mümkün değilse, uygulama yaptığınız mekanın iyi havalandırılmasına dikkat edin.

Liviton Keratin Yüklemesi Ne Kadar Zamanımı Alır?

Bu işlem, saçlarınızın uzunluğuna göre 1 ya da 2 saatinizi alır. Eğer saçlarınız orta uzunluktaysa bu işlemi 1 saatte tamamlayabilirsiniz. Eğer saçlarınız çok uzunsa 2 saat gibi bir süre içinde keratin yüklemesini evde yapabilirsiniz.

Liviton Keratin Brezilya Fönü İçin Kullanılabilir Mi?

Evet bu ürün saçları üç ay süre ile düzleştirir. Bu yüzden Brezilya fönü için kullanılabilir. Fakat aynı zamanda saçlara keratin yüklemesi için de kullanılır.

Liviton Keratin Yükleme İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sodyum klorid içermeyen şampuan ve saç kremi kullanılması gerekir. Çünkü sodyum klorid içeren şampuanlar, keratinin temel yapısını bozar. Bu da ürünün etkisini büyük oranda azaltır hatta yok eder.

Liviton Keratin Botox 

Liviton Keratin Botox Şampuan, saçlarda zamanla kaybedilen keratin desteğini verir. Liviton Professional Keratin sayesinde saçlarınız daha güçlü, daha canlı ve daha parlak hale gelir. Çok kolay bir şekilde taranır. Pürüzsüz ve yumuşak olduğu için çok daha kısa sürede kurur ve şekil alır. 

Liviton Keratin Botox Kullananlar

Liviton Keratin yorumları ve Liviton Keratin kullananlara baktığımızda farklı ihtiyaçlara göre olumlu ve olumsuz yorumlar olduğunu görüyoruz.

“Ürün gerçekten işe yarıyor 15 gündür kullanıyorum çok memnunum özellikle maskesi saçımı yumuşacık yaptı. Güzel bir alisveristi.”

“Kullandım 1 set hiç işe yaramadı, paranızı boşa vermeyin. Onun yerine dermakozmik bir ürün alsaydım diyorum.”

“Kesinlikle hiçbir işe yaramıyor paranıza yazık.”

Liviton Keratin Fiyatı

Liviton Botox Keratin fiyatları farklı setlere ve ürünlere göre değişir. Liviton Keratin Saç kremi 81 TL, Liviton Keratin Şampuanı 69 TL’ye satışa sunulmaktadır. Liviton Profesyonel Saç Düzleştirici Jel Keratin Ve Şampuan Seti fiyatı ise 350 TL ile 550 TL arasında değişiklik gösterir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Ceyda dedi ki:

    Fiyat bakımından piyasadaki diğer keratin bakım ürünlerine göre daha pahalı, ancak daha etkili bulduğum bir ürün. Daha önce bir güzellik salonunda arkadaşımın saçlarına keratin bakım işlemi için kullanırken görmüştüm. Satın alıp evde uygulamaya başladım ilk başta pek etkisini göremedim sanırım kullandıkça etkisini gösteriyor ya da uygularken yanlışlık mı yapıyorum acaba.