Nibulen Krem Nasıl Kullanılır?

20.12.2019
312
Nibulen Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Nibulen krem mantar ve bakterilerden kaynaklanan cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Çok etkili bir ilaç olan Nibulen krem nedir, içeriği nedir, özellikleri nelerdir, faydaları nelerdir, fiyatı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, muadilleri nelerdir, yan etkileri nedir gibi soruların cevabını merak ediyorsanız hepsi bu yazıda!

Nibulen Krem Nedir?

Bu krem trichophyton rubrum, trichophyton mentagrophytes, epidermophyton floccosum ve microsporum canis mantarlarına bağlı olarak tinea pedis yani ayak mantarı, tinea cruris yani kasık mantarı ve tinea corporis yani yüzeyel mantar enfeksiyonu, candida albicans nedeniyle kandidiyazis yani vajinal enfeksiyon ve malassezia furfur mantarına bağlı olarak gelişen tinea versicolor yani pityriasis gibi çok çeşitli deri enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılır.

Nibulen Krem Neye Yarar?

Bu krem, mantarın neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Mantarı öldürerek veya büyümesini önleyerek çalışır. Bu krem saçkıran, ayak mantarı, kasık mantarı, tinea versicolor, candida mantarı nedeniyle oluşan vajinal enfeksiyon gibi bazı diğer mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için cilde uygulanır. Seboreik dermatiti tedavi etmek için saç derisine Nibulen krem veya Nibulen şampuan çok rahatlıkla uygulanabilir. Nibulen topikal çözeltisi ise tırnak cilası formundadır ve tırnaklardaki mantarı tedavi etmek için tırnaklara ve tırnak eti bölgesine uygulanır.

Nibulen Krem Fiyatı

Bu ilacın güncel fiyatı 17.26 TL’dir.

Nibulen Krem Kullananlar

“Akşam gece arko klasik banyo sonrası bebe yağı çorap.terliksiz gezmeyin,tırnak mantar için nibulen kullanımına uyup haftada bir içinden çıkan törpüler ile tırnak üstü temizlenip törpülenecek.törpüyü atın içinde zaten dolu var düzenli kullanın faydalı olur görselleri yüklüyorum bilindik şeyler ama akılda kalsın.bu arada hem vucut hem ayak için peelingde haftada bir yapabilirsiniz.ben epicure un kullanıyorum”

“aynı zamanda tırnak mantarlarına karşı üretilmiş tırnak cilası seti de vardır. setin içinden oje şişesi içinde sıvı şeklindeki ilaç, restoranlardaki koparmalı kibrit kutusu şeklinde yine koparmalı zımpara çubukları ve ilacı tırnaktan temizlemek için alkollü* mendiller çıkar.”

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

“kulağımdaki mantar için doktorun verdiği kulak damlası. bunun yanında da karışım ilaç dediği (bkz: borik alkol) var. bu ikisi kulağımda hiç olmadığı kadar ağrıya sebep oluyor. yani ilk damlatma kurulama esnalarında – sanırım zara temas ettiğinden – inanılmaz bir ağrı ve acı çekiyorum, gözümden yaş geliyor resmen. bu normal mi? yani doktorun bir hatası var mıdır? sözlükteki doktorlardan aydınlatan olursa çok sevinirim.”

“Ben nibulen hâlâ kullanıyorum ve tırnaklarım uzuyor.bence uzamamasinin başka bir sebebi olabilir.siki ayakkabı giyme.tirnaklarini hep kısa kes yazar bu tedaviler ama ben hep derinin izasindan kesiyorum.dipten kesince canım çok acımıştı ve sağlıklı da değil zaten.ama mantar için banyo yaptıktan sonra tırnak yumuşuyor ve batikonlu törpü ile tırnağın ulaşabildiğim noktasına kadar temizliyorum sonra nibulen uyguluyorum.”

“Saçlı derimde sedef ayak tırnaklarımda mantar var.Ayak tırnaklarıma nibulen kullandım aylarca.Sonuç 0.Kestim temelli ayak derimede atladı.Merhem ve oje yeniden başladım.Burda domestos okudum onuda ekledim.Az bir iyileşme var ama aylardır geçmedi.Bugün birde gittim aynısefa kremi aldım.Saçıkada aktar aynısefa şampuanı vermişdi.Biraz olsun kaşıntısına fayda etti.Deneyimlerinizi paylşırmısınız?”

Nibulen Krem Etken Maddesi

Bu kremin etken maddesi siklopiroksolamin adlı bir maddedir. Ayrıca yardımcı maddeler olarak polietilenglikol 400,  isopropilalkol, benzil alkol ve arıtılmış su içerir. 

Nibulen Krem Kullanımı

Bu kremi mutlaka doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam dozaj talimatları için ilacın prospektüsünü kontrol edin.

Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi mutlaka sabun ve suyla yıkayın. Kremi uygulayacağınız bölgeyi yıkayın ve iyice kurulayın. Kremi, ince bir katman halinde cilde sürün ve hafifçe ovalayın. Tedavi edilen bölgeyi kesinlikle sarmayın, kapatmayın ya da bandajlamayın. Fakat burada doktorunuz kapatmanız ya da bandajlamanız gerektiğini söylemişse mutlaka doktorunuzun talimatlarını uygulayın.

Bu kremi günde 2 defa olmak üzere 2 hafta boyunca düzenli olarak uygulamalısınız. Bu süre boyunca herhangi bir iyileşme görülmezse ya da durumunuz daha da kötüleşirse hemen doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Nibulen Krem Yan Etkileri

Bu kremin çok nadir görülen yan etkileri arasında bayılma, çarpıntı, düzensiz kalp atışı veya nabız, yanma hissi, kaşıntı, kızarıklık, şişlik ve cilt tahrişi vardır. Bu yan etkilerden herhangi biri ile karşılaşırsanız hemen ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuzu bilgilendirin.

Nibulen Krem Muadili

Canolen Krem, Loprox Şampuan, Miclast Tırnak Cilası, Nibulen Dermal Solüsyon, Nibulen Tırnak Cilası, Opilox Tırnak Cilası Seti, Sebirox Şampuan, Siroksil Tırnak Cilası Seti ve Tineax Tırnak Cilası Seti bu ürünün muadilleridir.

Nibulen Krem Endikasyonları

Bu krem saçkıran, ayak mantarı, kasık mantarı, tırnak mantarı, tinea versicolor gibi cilt hastalıkları ile candida mantarı nedeniyle oluşan vajinal enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.

Nibulen Krem İçeriği

Bu kremin etken maddesi siklopiroksolamin adlı maddedir. Yardımcı maddeler olarak polietilenglikol 400,  isopropilalkol, benzil alkol ve arıtılmış su içerir. 

Nibulen Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem ciltteki çeşitli mantar hastalıklarını iyileştirilmek için kullanılır. Saçkıran, tırnak mantarı, kasık mantarı, vajinal mantar, ayak mantarı ve tinea versicolor gibi deri hastalıklarında oldukça etkilidir. Ciltte meydana gelen çeşitli mantar, maya ve küfleri yok etme özelliğine sahip bir ilaçtır.

Nibulen Krem Yorumları

“Tırnak mantarınız varsa ve anladığım kadarı ile uzun zamandır devam ediyorsa öyle jel,krem,lazer vs ile kurtulamazsınız. Mantar adından da anlaşılacağı üzere ısıya,neme,soğuğa oldukça dayanıklı bir mikroorganizmadır. Benim babamın yün çorabını giydiğim için ayağıma bulaşmıştı.Sadece tırnak sarılaşması ve kalınlaşması ile de kalmamış ayak derime de sıçramıştı. Dermatolağa gideceksiniz.ayağınızı gösterip ilaç alacaksınız.Oral (ağızdan alınan) antibiyotik ile içten öldüreceksiniz. Aylık yada üç aylık bir süreç olabilir.Bazıları 6 aylık da oluyor. Bu esnada nibulen gibi tırnak inceltici ojeler de kullanacaksınız.ayağınızı sirke ile yıkayıp hep kuru tutacaksınız.Sentetik çoraplar yasak. Eşyalarınızı kesinlikle başkasıyla paylaşmayacaksınız da. Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz”

“Merhaba. bende bir aydan fazla çektim. şükür kurtuldum bi 15-20 gündür çok iyiyim.Gerçekten evliyken çok zor.Nasıl kurtulduğuma gelince;doktora ilk gittiiğimde şikayetim çok azdı doktorun verdiği bir antibiyotik ismi amoklavin beni daha da kötü yaptı bana iyi gelmedi mantarı ortaya çıkardı coşturdu başka bir doktora gittim,sonra başka bir doktora daha ilaçlarımı degiştirdi 3 ayrı marka fitil kullandım. Hap olarak ıtraxtly verdi,3 ayrı krem denedim en çok işe yarayan nibulen ve travazol tahriş içinde hametan pomad oldu.Benimki idrar yolu enfeksiyonuyla da karışmış çok kötü durumdaydım ve Doktor da dedi ağır birşey yaşıyorsun diye,arkama,kasıklarıma baldırımın iç kısımlarına,hatta kremi sürdüğüm elime dahi bulaşmıştı.Çok yoğun sulanma ve kaşıntım oluyordu aşırı şişlik ve kızarıklık vardı artık cildim iyice tahriş olmuştu..Şiddetli kaşıntı anlarında çok kaşımamaya çalışsamda pek başarılı olunmuyor elma sirkeli su karışımıyla sildim hep o anlık olarak çok rahatlattı.Ve asıl önemli nokta doktor bana ilaçların yanında flora düzenleyici önerdi yani bakteri takviyesi.bu hastalık malum bakteri dengesinin bozulmasından oluyor.hap olanın adı duobalance sigorta karşılamıyor 70 tl birde aynı tarzdan sigortanın karşıladığı fitil var adı gynoflor ikinide kullandım peşpeşe gerçekten düzeldim.Ha birde doktorum bu hastalıktan ve çok ilaç kulanımından bağışıklığında düşmüştür dedi bir de bağışıklık takviyesi önerdi onu da sigorta karşılamıyor ama aldım napayım Çok para gitti ama sağlık olunca insanın gözü görmüyor.İnanın çok çektim ağlıyordum artık uyku nedir bilmiyordum dualar edıyordum. yoluma yürüyemıyordum doğru düzgün,insan içine çıkamıyordum.Çok fazla duşa girip kurcalamadım. Çamaşırlarımı çok sık değiştirdim 90 derece yıkadım.Tek doktorla kalmadım memnun kalmayınca değiştirdim Şükür 3.de iyi bir doktor buldum ilaçları düzenli kullandım takvıyeleride pahalıda olsa kıyıp aldım ve kendime geldim..Umarım herkes şifa bulur Allah düşmanıma yaşatmasın”

“2 aydır uyguladığım bir yöntem var biraz zor ve pahalı ama değdi. Haftanın her günü farklı ilaçlar kullanıyorum. Locerly, nibulen, Lamisil sprey ve en önemlisi Trosyd solüsyon. Her duştan sonra alkol veya limon kolonyası döktükten sonra kurutuyorum havlu ve kurutma makinesiyle ondan sonra gününe göre hangi ilacı uyguayacaksam onu sürüp işlemimi bitiriyorum. Bunlardan hangisini alayım derseniz Trosyd tabi ki tırnağımı iyileşiren solüsyondur diğerleri de iyi tabi ama bulabiliyorsanız onu alın hem fiyatı da çok uygun.”

Nibulen Mantar Kremi Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 17.26 TL’dir.

Nibulen Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu ilaç ile ilgili tüm kafanıza takılan soruların cevaplarını bu bölümde sizler için hazırladık.

Nibulen Krem Kulak İçin Kullanılır mı?

Bu ilacın damla formu kulak mantarı tedavisi için kullanılır.

Nibulen Krem Ayak Mantarı Tedavisinde Kullanılır mı?

Evet, bu krem ayak mantarında oldukça etkilidir.

Nibulen Antifungal Krem Midir?

Evet, bu krem mantar önleyici bir ilaç türüdür.

Nibulen Krem Seboreik Dermatit Tedavisinde Kullanılır mı?

Bu ilacın şampuan formu, doktor kontrolünde seboreik dermatit için kullanılabilir.

Nibulen Krem Egzama Tedavisinde Kullanılır mı?

Hayır, bu krem egzama tedavisinde kesinlikle etkili değildir.

Nibulen Krem Kaç Lira?

Bu kremin 2019 yılı fiyatı 17.26 liradır.

Nibulen Pişik Kremi midir?

Hayır, bu krem pişik tedavisinde kullanılmaz.

Nibulen Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılır mı?

Bu krem sivilceleri iyileştirmez.

Nibulen Krem Siğil Tedavisinde Kullanılır mı?

Bu krem siğil tedavisinde kullanılmaz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Demet dedi ki:

    Nibulen krem antifungal bir ilaç yani mantarın sebep olduğu iltihaba tedavi etmeye önüne geçmeye çalışan bir krem. Saçkıran, ayak ve kasık mantarı sorunu olanaların tercih edebileceği bir krem. Seboreik dermatit problemi olanlara genelde Nibulen kremin şampuan formunu verirler. Tırnak mantarı olanlara da Nibulen ilacının topikal çözeltisini verirler ve bu çözelti bir tırnak cilası gibidir. Tırnaklara oje sürer gibi uygulanır. Herhangi bir doktora danışmadan kullanmamanız gereken bir kremdir.

  2. Zahit Günay dedi ki:

    Bende çok çektim ama eczacımın verdiği bu nibulen tırnak cilasını kullanınca faydasını gördüm.Epey etkili önemli olan düzenli kullanmak. Siz yinede 1 hekime yada eczacıya sorarak kullanın.

  3. Osman senay dedi ki:

    Bu saatte yorumları okuyorum. Mantar gerçekten ciddi bir mücadele ister. Bir hekime danışarak mücadele edin. Ciddiye alın.