Reklamlar
Kremler

Cleocin T Krem Nasıl Kullanılır?

Cleocin T Krem Faydaları

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Cleocin T krem genel olarak insanların en çok yaşadığı sivilce problemlerini iyileştirmek için kullanılan bir ilaçtır. Cleocin T krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Cleocin T Krem Nedir?

Bu krem ciddi akneleri tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Cleocin T jel, losyon ve solüsyon gibi jenerik formlarda mevcuttur. Bu topikal krem, genel olarak akne vulgaris ve iltihaplı sivilcelerin tedavisi için kullanılır.

Cleocin T Krem Fiyatı

Bu kremin 2021 fiyatı 20.53 TL’dir.

Cleocin T Sivilce Kremi İçeriği

Bu kremin aktif maddesi klindamisin fosfat adlı bir maddedir. Yardımcı maddeler olarak propilen glikol, izopropil alkol ve saf su içerir.

Reklamlar

Cleocin T Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç akne vulgaris ve iltihaplı sivilcelerin tedavisinde kullanılır. Akne lezyonlarının sayısını azaltmaya yardımcı olur. Bu krem bakterilerin büyümesini durdurarak çalışan bir antibiyotiktir.

Cleocin T Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, birkaç enfeksiyonu tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Staphylococcus aureus, streptococcus pneumoniae, staphylococcus epidermidis ve propionibacterium acnes gibi çeşitli bakteri türlerine karşı etkilidir. Bu krem cilde uygulama için tasarlanmıştır. Bu krem akne tedavisi için jel, köpük, losyon ve çözelti olarak mevcuttur.

Cleocin T Krem
Cleocin T Krem

Cleocin T Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu krem gözün yanmasına ve tahriş olmasına neden olacak bir alkol bazı içerir. Hassas yüzeylerle (göz, aşınmış cilt, mukoza zarları) yanlışlıkla temas halinde, bol miktarda soğuk musluk suyu ile yıkayın. Bu kremin hoş olmayan bir tadı vardır ve ağız çevresine ilaç uygulanırken dikkatli olunmalıdır.
  • Bu krem atopik bireylerde dikkatle reçete edilmelidir.
  • Gebe kadınlarla yapılan klinik çalışmalarda, ikinci ve üçüncü trimesterlerde bu kremin sistemik uygulaması, artan konjenital anormallik sıklığı ile ilişkili değildir. Gebeliğin ilk üç ayında hamile kadınlarda yeterli çalışma yoktur. Bu krem, hamileliğin ilk üç ayında sadece çok gerekli olduğunda kullanılmalıdır.
  • Bu kremin kullanımından sonra, kremin bileşenlerinin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Bu krem, emzirilen bebeğin gastrointestinal florası üzerinde olumsuz etkilere neden olma potansiyeline sahiptir. Bebeği ishal, kandidiyaz (pamukçuk, bebek bezi döküntüsü) veya nadiren dışkıda olası antibiyotikle ilişkili koliti gösteren kan gibi gastrointestinal flora üzerindeki olası olumsuz etkiler açısından izleyin. Emzirmenin gelişimsel ve sağlık yararları, annenin bu kreme klinik ihtiyacı ve emzirilen çocuk üzerinde bu krem veya altta yatan maternal durumdan olası olumsuz etkilerle birlikte düşünülmelidir.
  • Bu kremin 12 yaşın altındaki pediatrik hastalarda güvenlik ve etkinlik belirlenmemiştir.
  • Bu krem için yapılan klinik çalışmalar, 65 yaş ve üstü yeterli sayıda denek içermediğinden, genç deneklerden farklı yanıt verip vermediklerini belirlemiştir. Bildirilen diğer klinik deneyimler, yaşlı ve genç hastalar arasındaki yanıtlardaki farklılıkları tanımlamamıştır.

Cleocin T Krem Kullanımı Nasıldır?

Bu ilacı sadece ciltte kullanın. Önce etkilenen alanı temizleyin ve kurulayın. Ürün paketindeki tüm talimatları izleyin veya doktorunuzun talimatına uygun şekilde kullanın.

Losyon kullanıyorsanız, kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın. Genellikle günde iki kez veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde ince bir ilaç tabakası şeklinde cilde uygulayın ve hafifçe ovalayın.

Reklamlar

Köpüğü kullanıyorsanız, etkilenen bölgelere günde bir kez uygulayın. Etkilenen tüm alanı kaplayacak kadar kullanın. Köpüğü doğrudan ellerinize veya yüzünüze püskürtmeyin çünkü köpük ılık cilt ile temas ettiğinde erimeye başlar. Bunun yerine gerekli miktarı doğrudan kapağa veya tezgah üstü gibi serin bir yüzeye püskürtün. Kutu ılık görünüyorsa veya köpük akıyorsa, kutuyu soğuk su altına tutun. Köpüğün nasıl kullanılacağına ilişkin özel talimatlar için lütfen eczacınızdan temin edebileceğiniz hasta bilgi broşürünü okuyun ve bilgiler isteyin. Kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Gözleriniz, burnunuz, ağzınız veya tahriş olmuş cilt bölgelerinizle temastan kaçının. Bu alanlarda yanlışlıkla ilaç alırsanız, bol miktarda soğuk su ile iyice durulayın.

Durumunuzda bir iyileşmenin fark edilmesi iki ila altı hafta, tam faydayı görmek on iki haftaya kadar sürebilir. Durumunuz düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuzu bilgilendirin.

Cleocin T Krem Yan Etkileri

Bu kremin yaygın yan etkileri arasında yanma hissi, kaşıntı, kuruluk, kızarıklık, yağlı cilt, cilt soyulması veya tedavi edilen cildin tahrişi bulunur. Bu tür yan etkiler hafif yan etkilerdir. Bu yan etkilerden birisi birkaç gün içinde iyileşmezse doktorunuza bildirin.

Bu kremin nadir fakat ciddi yan etkileri arasında tedavi cilt bölgelerinde şiddetli kızarıklık, kaşıntı veya kuruluk veya sulu veya kanlı ishal bulunur. Bu tür bir yan etki gördüğünüz takdirde hemen kremi kullanmayı bırakın ve acil olarak bir doktora başvurun.

Cleocin T Zararlı mı?

Cleocin T Zararlı mı?

Eğer inflamatuvar bağırsak hastalığı ya da kalın bağırsak iltihabı gibi bağırsak hastalıklarınız varsa Cleocin T kullanmamalısınız.

Emziren Anneler Cleocin T kullanabilir mi?

Cleocin T, anne sütüne geçebilecek maddeler içermektedir. Bu nedenle Cleocin T kullanmadan önce mutlaka doktorunuza emzirdiğinizi söylemeniz, doktorunuzun onayından sonra Cleocin T kullanmaya başlamanız gerekmektedir.

Bir başka krem türü olan Benzoxin Krem hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Reklamlar

2 Yorum

  1. Cleocin t hakkında bana doktorum ensemde çıkan çıban türleri için yazmıştı ensemde iyileşme oldu kısa vade de etkisini gördüm fakat bıraktığım zaman tekrar etmekte ve bir de ben bu ilacı alın ve yüz bölgesinde kullansam kötü bir sonuç olur mu teşekkür ediyorum iyi günler dilerim

    1. Bende bu ürünü doktorum sivilce sivilce izleri için yüzümde kullanıyorum ama siz yinede bir doktorunuza sorun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu