İbuactive Krem Nasıl Kullanılır?

12.12.2019
306
İbuactive Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

İbuactive krem her evde bulunması gereken bir ilaçtır. Kas ve iskelet sistemi ile ilgili ağrıları iyileştiren İbuactive krem  nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

İbuactive Krem Nedir?

Sırt ağrısı, romatizmal ağrı, kas ağrıları, burkulmalar, incinmeler, ezilmeler ve spor yaralanmaları gibi ağrılar veya şişlikler ile ilişkili ağrı ve iltihabı gidermek için kullanılan bir kremdir.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Bu merhem gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek çözümleri sıraladık. [/box]

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

İbuactive Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem, cilde uygulanacak ağrı giderici bir ilaçtır.  Bu krem etkili bir ağrı kesicidir. Hem iltihabı hem de şişliği azaltan NSAID adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Bu ilaç genel olarak kas gerilmelerinin neden olduğu ağrı, eklem ağrıları veya kemik ağrıları gibi romatizmal ağrı, kas ağrıları ve sancıları ve burkulmalardan dolayı oluşan ağrı, sırt ağrısı, incinme, lumbago (bel ağrısı), fibrosit (kas hassasiyeti veya sertliği) ve  ezilme gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

İbuactive Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu kremi hafif masajla uygulayınız.
 • Kızarıklık gelişirse bu kremi kullanmaya devam etmeyiniz.
 • Kullanımdan hemen önce ve sonra eller yıkanmalıdır.
 • Bu krem, sorunlu bölgenin hava almasını önleyen pansumanlarla kullanılamaz.
 • Gözlerden, burun ve ağız bölgesinden uzak tutun.
 • İbuactive dahil olmak üzere oral NSAID’ler bazen böbrek yetmezliği, aktif peptik ülserlerin şiddetlenmesine neden olabilir ve duyarlı astımlı hastalarda alerjik bronşiyal reaksiyonlara neden olabilir.
 • Lokal olarak uygulanan bu kremin sistemik absorpsiyonu oral dozaj formlarından daha az olmasına rağmen, bu komplikasyonlar nadir durumlarda ortaya çıkabilir. Bu nedenlerden dolayı, aktif peptik ülseri, böbrek problemleri, oral yolla alınan aspirin veya ibuprofene astım veya intoleransı olan hastalar, diğer ağrı kesicileri alan hastalar bu kremi kullanmadan mutlaka doktora danışmalıdır.
 • Doktorun belirttiği miktarlarda bu kremi uygulayınız.
 • 12 yaşından küçük çocuklar için önerilmez.
 • Bu ilacı sadece cildinizde kullanın.
 • Hamilelik veya emzirme döneminde bu krem kullanılmamalıdır.
 • Bu kremdeki herhangi bir bileşene alerjiniz varsa veya aspirin, ibuprofen veya ilgili ağrı kesiciler kullanıyorsanız bu kremi kullanmayınız.
 • Hastalık, 2 hafta sonra iyileşmezse veya daha da kötüleşirse doktorunuza danışınız.
 • Bu kremi çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayınız. 
 • Işığa duyarlılık olasılığını önlemek için tedavi edilen alanın güneş ışığına aşırı maruz kalması engellenmelidir.

İbuactive Krem Kullanım Şekli

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi yıkamalısınız. Bu kremi, doktorunuzun tarif ettiği şekilde uygulamalısınız. Sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde kremi uygulayın ve etkilenen bölgeye hafifçe masaj yapın. Bu krem, günde üç kereye kadar uygulanabilir. Bu ilacı kullandıktan sonra ellerinizi iyice yıkamalısınız. Bu krem, cildinizin güneş ışığına normalden daha duyarlı olmasına neden olabilir.

İbuactive Krem Yorumları

“Alt omurgam bir araba kazasında zedelendi. L-3 ezildi, bir bacağımda felce neden oldu. Ayrıca Crohn hastalığı meydana geldi. Aylarca İbuactive kullandıktan sonra, mide ülseri semptomları görüldü bu yüzden almayı bıraktım. Bir gün içinde terleme ya da üşüme gibi hisler tamamen ortadan kalktı, şimdi gece boyunca terlemeden uyuyabiliyorum. Ayrıca aşırı terlemeden kısa bir süre sonra aşırı üşüme olayları yaşamıyorum. Bu iki semptom aylarca sürdü ancak şimdi Ibuactive’i bıraktıktan kısa bir süre sonra tamamen durdu.”

“Uzun yıllardır bu kremi kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım. Doktorum bu kremi reçete ettikten sonra büyük bir marka denedim. Eczane bana bu markayı verdi ve ilk dozu aldıktan sonra kendimi çok korkunç hissettim ve şiddetli bir hal aldı. Meğerse bu krem alerjik reaksiyona sebep olmuş. Gerçekten yaşadığım en korkunç deneyimdi.”

İbuactive Krem 5 50 Gr Krem

Bu krem ibuprofen içerir ve steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Bu ilaçlar ağrıyı, iltihabı azaltır ve ateşi düşürür.

Bu krem genel olarak sırt ağrısı, burkulmalar, incinmeler, kas ağrıları, ezilmeler ve spor yaralanmaları gibi eklemleri ve kasları etkileyen bir dizi ağrıyı tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca, ciddi olmayan artritik durumlar ve sinir ağrısından (nevralji) kaynaklanan ağrıların giderilmesinde kullanılır.

İbuactive Krem Fiyatı 2019

Bu kremin 2019 yılı fiyatı 14.84 liradır.

İbuactive Krem Endikasyonları

Bu krem eklem ağrısının yanı sıra kas ağrıları ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilecek bir ağrı kesicidir. Ağrı ve şişliği azaltmak içindir ve burkulma ve zorlanmalar gibi küçük yaralanmalar için idealdir. Kas ve eklem ağrısını hafifletmek için hızlı ve kolay bir yol arıyorsanız, bu krem sizin için idealdir.

İbuactive Krem Eşdeğeri

Advil Liquigel kapsül, Apireks pediatrik süspansiyon, Artril jel, Artril film tablet, Artril Forte jel, Balafen pediatrik süspansiyon, Biophen draje, Brufen draje, Brufen film tablet, Bruprex süspansiyon, Brus pediatrik süspansiyon, Caldolon flakon, Calrofen ampül, Dolgit krem, Dolorin tablet, Dolven jel, Dorifen çözelti, Dufen tablet, İboprofen flakon, İburit tablet ve Nurofen tablet bu ürünün muadilleridir.

İbuactive Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem kas veya romatizmal ağrı, sırt ağrısı, burkulmalar, incinmeler, ezilmeler ve spor yaralanmaları, bir sinir boyunca ciddi zonklama veya ağrı, ciddi olmayan artritik rahatsızlıklardan kaynaklanan ağrıları tedavi eder.

İbuactive Krem Kullananlar

“Ibuactive, yıllardır gut ataklarına karşı ilk kurtarıcım oldu ve her zaman hızlı etkisini gösteriyor. Eğer normal ağrılar için hafta boyunca bu kremi uygularsam, atakları engelliyor gibi görünüyor. Bir doktor bana her ağrıdan önce veya sonra bu kremi bırakmamı söylese, gut atağı geçiririm.”

“Bu kremi omuzlarım tutulduğunda kullanmaya başladım. Önce doktor başka bir krem verdi ama kas ağrısının ve uykusuzluğun yan etkilerini kaldıramadım. Ağrının kesilmesinden üç gün sonra bu kremi kullanmaya başladım ve omuzlarımdaki sertlik büyük ölçüde rahatladı. Günde iki kez uyguluyorum ve artık iyileştim. Gerçekten işe yarıyor.”

“Sağ elimde iki parmağımda ağrı çekmeye başladım ve aile tarihimin artrit olduğunu biliyorum, bu yüzden 800 mg Advil alarak, bu acıyı ortadan kaldırıyor gibi görünüyor. o da acıya yardımcı oluyor.”

İbuactive Krem Yan Etkileri

Bu kremi uyguladığınız yerde hafif bir kızarıklık, kuruma, karıncalanma veya yanma hissi oluşabilir. Bu endişe edilecek bir durum değildir. Ancak bu hisler daha kötüye giderse, kremi hemen kullanmayı bırakın ve doktorunuza bildirin.

Bu kremin yan etkileri arasında hırıltı, nefes darlığı kabarcıklar veya ciltte döküntü, mide ağrıları veya hazımsızlık, böbrek hastalığınız varsa böbrek problemleri, ciltte kaşıntı, kızarıklık veya morluklar, yüzde şişlik vardır. Bu yan etkilerden birisi oluşursa hemen ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza bildirmelisiniz.

İbuactive Krem ile İlgili Merak Edilen Sorular

Bu kreme dair merak ettiğiniz soruları sizler için yanıtladık.

İbuactive Krem Gebelik Döneminde Kullanılır Mı?

Bu krem çok gerekli olmadığı takdirde gebelik döneminde kullanılmamalıdır. Eğer kullanılacaksa mutlaka doktor kontrolünde uygulanmalıdır.

İbuactive Krem İbuprofen İçerir Mi?

Evet, bu kremin etken maddesi ibuprofen maddesidir.

İbuactive Krem Kac Lira?

Bu kremin şimdiki fiyatı 14.84 TL’dir.

İbuactive Krem Emzirme Döneminde Kullanılabilir Mi?

Bu krem, emzirme döneminde mutlaka doktor tavsiyesiyle ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Nisa dedi ki:

  İbuactive adlı bu kremi daha önce kullanmıştım. Kas ve eklem ağrılarında çok güzel etki veriyor kesinlikle önerebilirim. Spor ile ilgilenen arkadaşlar evinde daima bulundursun. Anında bir müdahale edip ezilme burkulma ve şişliği en aza indirgeyebiliriniz. Spor yapmaya gittiğimde bile çantamda bulunduruyorum ne olur ne olmaz diye çünkü spor yaparken ani hareketler ile sorun olabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için İbuactive krem hep yanımda tavsiye ederim sizlere de. Tabii ki de doktorunuza danışın ve öyle kullanın derim 🙂