Dentinox Jel Nasıl Kullanılır?

01.06.2021
246
Dentinox Jel Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Dentinox jel genel olarak dişler için kullanılan bir üründür. Peki Dentinox jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Dentinox Jel Nedir?

Süt dişleri rahme yerleştirilmiştir. Bebek doğduğunda küçük çenede yirmi diş uyur ve çıkmayı bekler. Yaşamın ilk yılının ortalarında, alt çenedeki ilk diş uçları dışarı kayar. Süt dişlerinin tamamlanması genellikle iki yıl sürer.

Olası şikayetler büyük ölçüde değişir. Birçok bebek huzursuzdur, kötü uyur ve kötü beslenir. Yeni bir diş çıktığında tükürük akışı artar ve bebekler çok fazla salya akıtır. Diş etleri kızarabilir ve ağrıya neden olabilir. Kanıtlanmış anti-inflamatuar ve yara iyileştirici diş yardımı, bu gelişim aşamasını çocuk için kolaylaştırır.

Dentinox jel, çocuklara uygun dozda anti-inflamatuar papatya tentürü ve lokal analjezik ajanlar içerir. Jel iyi yapışır ve tam olarak kırılan dişin sorunlara neden olduğu yerde lokal olarak hareket eder. Bebeklerinizin ağrısız dişler için harikadır. İlk dişlerin çıkması için milyonlarca kez kanıtlanmıştır. Üç aktif bileşen içeren bebek dostu formül, papatya tentürü, lidokain hidroklorür, makrogollauril eter içerir.  Analjezik, anti-enflamatuar özellikleri yara iyileşmesini destekler. Çürük önleyici şeker yerine ksilitol ile şekersiz bir formüldür. Boyalar ve koruyucular içermez. Gerekirse süt dişlerinin tüm dişleri ve daha sonra azı dişleri geçene kadar kullanılabilir.

Dentinox jel aktif madde olarak lidokain ve setilpiridinyum adlı maddeleri içerir. Lidokain, ağrıyı uyuşturan lokal anestezik adı verilen bir grup ilaçtan biridir. Setilpiridinyum, küçük yaraları ve küçük ağız enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir antiseptiktir. Bu jel krem, bebeklerdeki diş çıkarma ağrılarını hafifletir ve diş etlerini doğumdan itibaren rahatlatır. Ayrıca ağız yaralarını tedavi eder.

Dentinox Jel Fiyatı

Bu jelin güncel fiyatı 20.73 TL’dir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Dentinox Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bebeğiniz alerjik ise ve aşırı duyarlıysa, bu diş jelini kesinlikle kullanmamalısınız.
 • Bebeğinizin lidokain, setilpiridinyum veya bu ürünün içindeki diğer herhangi bir bileşene alerjisi varsa bu jeli kullanmamalısınız. 
 • Yüz, boyun, dil veya boğaz bölgesinde şişme, ciltte döküntü gibi şiddetli alerjik reaksiyonlar fark ederseniz hemen bir doktora başvurunuz.
 • Bu jelin üzerindeki ağızlık kırılmışsa kesinlikle kullanmamalısınız. 
 • Lütfen doktorunuza, bebeğinizin aldığı ya da kısa bir süre önce kullandığı reçeteli ya da reçetesiz tüm ilaçlar konusunda detaylı bilgi veriniz.
 • Dentinox jel sorbitol içerir. Doktorunuz daha önce size, bebeğinizin bazı şekerlere karşı intoleransı olduğunu söylediyse bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz.

Dentinox Jel Kullanımı

Bu jelden az miktarda bir pamuk topun üzerine alın ve bebeğin diş etlerini hafifçe ovalayın. Gerekirse 20 dakika sonra bu işlemi tekrarlayın. Diş çıkarma döneminde gerektiğinde kullanın. Bu ürünün kullanımı hakkında başka sorularınız varsa, eczacınız veya doktorunuzla konuşun.

Dentinox Jel Ne İşe Yarar?

Bu diş jeli,  aktif maddeler olarak lidokain ve setilpiridinyum içerir. Lidokain, ağrıyı uyuşturan lokal anestezik adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Setilpiridinyum ise ağızdaki küçük yaraları ve küçük ağız enfeksiyonlarını iyileştirmek için kullanılan bir antiseptik maddedir.

Bu jel krem, diş eti masajı veya diş kaşıyıcıların kullanımı gibi diğer tıbbi olmayan yöntemler gerekli rahatlama sağlamadığı zaman, 5 aylıktan itibaren çocuklarda diş çıkarma ile ilişkili ağrı ve rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olmak için kullanılabilir.

Dentinox Jel İçerik

Bu jelin etken maddeleri lidokain hidroklorür, gidroksipolietoksidodekan ve kamomil tentürüdür. Yardımcı maddeleri ise ksilitol, sorbitol solüsyonu, propilen glikol, karbomer 934 p, sodyum hidroksit solüsyonu, polisorbat 20, sodyum sakkarin, mentol ve distile sudur.

Dentinox Jel Muadili

Andorex Gargara, Andorex Sprey, Batiodin Gargara, Betakon Gargara, Calgel Jel, Clioro Gargara, Clioro Oral Sprey, Cloder Plus Oral Sprey, Cloder Plus Gargara, Disinol Çözelti, Dencol Jel Sprey, Disinol Solüsyon, Duoheks Oral Sprey, Duoheks Gargara, Enmiks Gargara, Fardoben Gargara, Fardoben Oral Sprey, Farhex Forte Sprey, Farhex Gargara, Farhex Sprey, Geraks Oral Sprey, Geraks Gargara, Geral Gargara, Geral Oral Sprey, Klodamin Gargara, Isosol Gargara, Hexinat Oral Sprey, Hexadamin Oral Sprey, Hexadamin Gargara, Heksoben Oral Sprey, Heksoben Gargara, Klodamin Oral Sprey, Kloremin Gargara, Kloremin Oral Sprey, Kloroben Sprey, Kloroben Fort Gargara Ve Oroheks Plus Gargara bu ürünün muadilleridir.

Dentinox Jel Kadınlar Kulübü

“Dentinox alın eczaneden. Bebekler için diş sancısına iyi gelen bi krem. Diş çıkacak olan bölgeye sürüyorsunuz. Yenilebilir bi krem. Hem acısını alıyor hem çıkmasını kolaylaştırıyor. Ben hamileyim bende diş çıkarıyorum 1haftadır acısından yemek yiyemiyorum. Geçmezse alacağım eczaneye gidip”

“Bizim dr. cok huysuz oldugunda kullan dedi, ben kullaniyorum valla, tabi her gun degil, cocuk cok feryat ettiginde minicik sürüyorum..dentinox adi..arkadasim da tereddütteydi, alip koymus eve, caresiz kaldigi bi aksam minicik surmus, gecen diyo ki, o gece sana bi dua ettim :))”

“Benim yaramaz da aynı durumda ben dentinox jel kullanıyorum çok iyi geliyor. Bizim dogdugundan beri uyku sorunumuz vardı onu da milupa iyi geceler çayı ile atlattım çok şükür her gece saat 23 te son mamasının içine koyuyorum içiyorum gece boyu uyuyor”

“İlk 10 ay güzel uyumuştur sen de anneliğini başında daha rahat geçirmişsindir😂 ben 14 ay sanırım 3 saat yanyana uyku görmemiştim çok çektirmişti bana biz ilk 14 ay ikinciyi düşünmeyi bırak uykuya hasrettik 🙈 oh iyi ki bitane diye şükrediyordum aklı olan ikinciyi yapmaz diyordum. Hamile görsem içimden allah kurtarsın diyordum, şimdi unuttum tabii o günleri 😂 öndeki köpeklerse yine taze soğan ya da dentinox jel işini görebilir ama azılara oturup hep birlik ağlanıyor vallaha ya😞 ben 3 hafta kadar kulak tıkacı takmıştım bi ara akli dengemi kaybetmemek için. Direk kanguruda kendime bağlamıştım öyle yaşamıştık11 aylıkken 3 azıyı bi haftada çıkarmıştı el memleket eşim iş seyahatinde aç susuz öyle kalakalmıştım . Şimdi hepsi güzel anılar olarak içimde kaldı”

“KIZLAR SIZIN BEBISLERIN DİŞ DURUMLARI NASIL. BIZIMKI ELINI GOZDEN CIKARDI. ELIYLE KASIYAYIM DERKEN YUZUNU GOZUNU HERYERINI CIZIYOR. VE COK HUYSUZ. O PLASTIK KASIYICILARI DAHA TUTAMIYOR. ELIMI YAKALADIGI GIBI AGZINA GOTURUYOR. CANI ACIYO ANLAYABILIYORUM. MAMASINI ICMIYOR BAZEN. BIBERON UCUYLA DISINI KASIMAK ICIN. NE YAPMAM GEREKIYOR BIR FIKIR VERIN. DENTINOX ALMIS DEDEMIZ AMA ONUNDA TADI BIR GARIP.”

Dentinox Diş Jeli Zararları

Bu jelin bildirilen herhangi bir zararı yoktur.

Dentinox Jel Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, bu ürün de yan etkileri yaratabilir ancak bunlar herkesi etkilemez. Bu ilacın bilinen bir yan etkisi yoktur. Bebeğiniz herhangi bir yan etki yaşarsa, hemen doktorunuza danışın. 

Dentinox Jel Yorumlar

“özellikle diş çıkaran bebeklerde kullanılan diş eti merhemi. bir kaç saatlik bir rahatlama sağlar ve tadı nedeni ile çocuklar tarafından pek reddedilmez.

bazı doktorlar her ne kadar diş çıkarmanın ateş ve huysuzluk yapmayacağını iddia etseler de tecrübe ile sabittir ki, 39 dereceye varan ateşe ve bir kaç gün süren huysuzluklara neden olabilir. hatta o kadar ki, grip galiba diye ateşli çocuğu doktora götürüp, bir kutu ilaçla eve dönebilirsiniz. ertesi gün çocuk yemek yiyemez hale gelip, anne dişim ağrıyor diye sızlanınca gerçeğe ayarsınız. aslında yalnızca diş çıkarıyordur. ve ateş, huysuzluk, yemek yememe vs gibi şeylerin tümü de bundan kaynaklanıyordur. bu durumda dentinox hem sizi hem de çocuğu oldukça rahatlatır ve beş gün sürebilen diş çıkarma süresini daha konforlu geçirmenizi sağlar.”

“lilipit canim dentinox vermislerdi saglik ocagindan patlamadan once 2 kere surmustum.eh iste bira rahatlatmisti.

Suan 2 tane disimiz patladi cok sukur.piranham diye seviyorum geven ciglik attirdi bana cok isiriyor testere gibi ucu:)

ben aldigim bir urun var onu tavsiye edeyim seffaf parmak ucu,bir tarafi kabartili diger yani dis fircasi gibi.koruma kabi da var.Geciriyorum elime 10 dk bayiliyor onunla kasinmasina,baya faydasini goruyorum”

“Benimki de gece en az 8 kere ağlayarak kalkıyor ve yattığında hep iih iih kafa bi o yana bi obur yana çevirip sizlaniyor. Napcaz bilmiyorum tukeniyorum. Öyle ağlıyor ki gece yatmak istemiyor ağrı mi bastırıyor çok fena. Dün rezene papatya çayı calpol dentinox herşeyi verdim toplam kesintisiz 3 saat uyudu sonra 50-60 dk da bi kalkti”

“Kizarip kabariyor ama hemen patlamiyor dis. Gece uykuda inlediginde ertesi gun baktigimda inluyordu. Ondan once kacgun belki hafta salyalar akiyor kabariyor. Ben dentinox o aylarda kullandim. Gece surdum sadece ama. Her akssm surmedim . Gece hyzursuz oldugunda surdum. Dis sıkıntısı hep olacak o yuzden her aksam kullanmadim. Soguk diş kasiyicilari var. Buz dolabina koyulup sinra veriliyor. Uzerinde yaziyor. Onu kullanabilirsin. Soguk uyusturuyor agriyi.”

“Dişleri kasindigi için huysuzluğu ben dentinox diş jeli kullandım rahatlatıyor su iştah içinde zorlamiyorum bazen hiç yemiyor emdiği içinde açılınca ister diyorum oda meme yatmezsa mam diye tutturuyor bı ara bizde ateş iştah kaybıyla yarım kilo verdik hiç bişey yemedi ama dediğim gibi emzirdigim için sıkıntı yapmadım çocuk Dr takviye amaçlı supravit benzeri bir vitamin vermişti ismini hatırlayamadım şuanda d vitamini kan şurubu ve b 12 iğnesi kullanıyoruz tahlil değerlerimiz düşük çıktı.”

Dentinox Jel Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu ilaç ile ilgili kafanıza takılan tüm soruların cevabını bu bölümde sizler için yanıtladık.

Dentinox Jel Geciktirici Midir?

Evet, böyle bir etkisi vardır.

Dentinox Jel Aft İçin Kullanılırmı?

Evet, bu jel aft hastalığının tedavisinde etkilidir.

Dentinox Jel Açıldıktan Sonra Ne Kadar Süre Kullanılır?

İlacın prospektüsünde saklama süresi yazmaktadır.

Dentinox Jel Alerjisi Varmıdır?

Bu jeli kullanmadan önce yama testi yaparak alerjik reaksiyon verip vermediğini görebilirsiniz.

Dentinox Jel Bitkisel Mi?

Hayır, bu jel tıbbidir.

Dentinox Diş Jeli Bebeklerde Kullanılır Mı?

Evet, bu jeli diş çıkaran bebeklerde kullanabilirsiniz.

Calgel Jel Mi Dentinox Mu?

İki ürün de oldukça etkilidir.

Hamilelikte Dentinox Jel Kullanılır Mı?

Bu ürünü hamilelik sürecinde doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.

Dentinox Jel Ne Kadar?

Bu jelin fiyatı 20.73 TL’dir.

Dentinox Jel Etki Süresi Nedir?

Bu jel yarım saat sonra etki etmeye başlar ve dört saat sürer.

Dentinox Diş Jeli Yutulursa Ne Olur?

Bu jel yutulduğunda hemen bir doktora ya da acil servise başvurmanız gereklidir.

Beklazon Krem yazımızı okuyabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Beren dedi ki:

  Dentinox diş jeli her yaş grubunun kullanabileceği bir jel. Diş eti ağrılarında çok iyi etki gösteriyor. Ben yirmilik diş çıkardigim dönemlerde kullanıyordum. Diş çıkarken diş etim ağrıyordu ve Dentinox diş jelini sürüyordum. Anında bir etki gösteriyordu. Bu konuda bir sorununuz var ise eğer kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bebeklerin diş çıkarmadan önceki evresinde oluşan kaşıntıya da çok iyi geliyor.

 2. soner dedi ki:

  egzema olan çocuklar kullanabilir m

 3. Ayten dedi ki:

  11 yaşında oğlum var.dış çıkartırken kullandım mücize gibi birşey şimdi5 aylık kızım var ona başlıycam şimdi.o kadar dua ediyorum ki.üretenden tanıtandan rabbım bınkez razı oldun mükemmel bir ürün oğlum alerjendi ona bile hiç bir yan etkisi olması

  1. Beyza dedi ki:

   Yuttuğunda herhangi bir sorun oluyormu