Dermabel Merhem Nasıl Kullanılır?

10.12.2019
417
Dermabel Merhem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Dermabel merhem, her evde bulunması şart olan bir tıbbi ilaçtır. Farklı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan bu merhemin yararlı özellikleri vardır. Dermabel merhem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Bu merhem gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek çözümleri sıraladık. [/box]

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

Dermabel Merhem Nedir?

Bu deri merhemi, haricen ve cilt üzerinde kullanılır. Aliminyum bir tüp ve plastik bir kapakla satışa sunulur. Etken maddesi betametazon adlı bir maddedir. Çeşitli cilt hastalıklarını tedavi amacı ile üretilmiştir.

Dermabel Krem İçeriği

Bu kremin etken maddesi betametazon maddesidir. Yardımcı maddeleri ise sıvı parafin ve beyaz yumuşak parafindir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Dermabel Merhem Ne İşe Yarar?

Bu merhem genel olarak ciltteki kaşıntılar, döküntüler ve kızarıklara neden olan çeşitli dermatit tipleri için kullanılır. İltihaplı yaralar ve kızarıklıkların tedavisinde oldukça etkilidir.

Dermabel Merhem Fiyatı

Bu merhemin güncel fiyatı 17.26 TL’dir.

Dermabel Krem Faydaları

Bu krem genel olarak kaşıntı önleyici, yara kapatıcı ve damarları büzücü özelliklere sahiptir. Kızarıklıklar, şişlikler, iltihaplı yaralar ve kaşıntıları giderir. Atopik egzama, numuler egzama, seboroik dermatit, deri iltihabı, kontakt dermatit, nörodermatit, sedef hastalığı, liken, yaşlanmadan dolayı oluşan kaşıntılar, isilik, böcek sokması ve ürtiker gibi cilt hastalıklarının iyileştirilmesinde bu krem çok başarılı sonuçlar verir. 

Dermabel Merhem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Dermabel merhemi kullanmadan önce prospektüsünü dikkatli bir şekilde okumalısınız. Bu kremin etken maddesi betametazon dipropiyonat ya da diğer yardımcı maddelerden herhangi birisine karşı alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Su çiçeği, uçuk, tüberküloz ya da çiçek gibi virüslerden dolayı oluşan deri enfeksiyonlarının tedavisinde bu krem kullanılmaz. 
 • Alt bacak bölgesinde varislerden dolayı oluşan şişliklerin iyileştirilmesinde bu krem kullanılmaz. 
 • Katarakt, göz mantarı, ateşli uçuk ya da glokom gibi hastalıklarının oluşmaması için yüz bölgesinde bu krem uzun müddet kullanılmamalıdır. 
 • Gözler ile bu kremi kesinlikle temas ettirmeyiniz.
 • Bu kremi, çocuklarda kullanmadan önce mutlaka doktorunuza başvurunuz.
 • Karaciğer yetmezliği, bağışıklık sistemi hastalıkları ya da şeker hastalığınız varsa doktorunuza danışmadan bu kremi kullanmayınız.
 • Bu kremi uyguladıktan sonra cildin havayla temasını önlemeyiniz. 
 • Bol ve rahat kıyafetler giymeyi tercih etmelisiniz. Böylece cilt hava alabilir.
 • Mantar ya da virüslerden dolayı oluşan deri enfeksiyonlarında bu kremi kullanmayınız.
 • Rozasea yani gül hastalığı ve sivilceleri iyileştirmek için bu kremi kullanmayınız.
 • Anüs ve genital bölgede oluşan kaşıntılar için bu kremi kullanmayınız.
 • Doktorun belirttiği süre sonunda sorunlu bölgede bir iyileşme görülmezse ya da daha kötü hale gelirse, hemen doktorunuza başvurmanız gerekir.
 • Bu kremi kullanmaya başladıktan sonra ciltte virüs ya da bakteri enfeksiyonu oluşursa hemen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Bu kremi kullanırken cildi tahriş eden sert sabunlar, sert kimyasal kişisel bakım ürünleri, tüy dökücü kremler, kimyasal saç boyaları kesinlikle kullanmayınız.
 • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde, bu kremi mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız.

Dermabel Krem Eşdeğeri

Betnovate krem, Betnovate merhem, Betnovate losyon, Celestoderm-V krem, Diprolen krem ve Seroderm pomad bu kremin eşdeğeri ürünlerdir.

Dermabel Krem Endikasyonları

Bu krem atopik egzama, numuler egzama, seboroik dermatit, deri iltihabı, kontakt dermatit, nörodermatit, sedef hastalığı, liken, yaşlanmadan dolayı oluşan kaşıntılar, isilik, böcek sokması ve ürtiker gibi cilt hastalıklarının tedavisinde endikedir.

Dermabel Deri Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi, doktorunuzun size verdiği talimatlara göre kullanmanız gerekir. Bu kremin yanlış kullanımı, çeşitli yan etkilere neden olabilir ve hastalığı olumsuz etkileyebilir. 

Bu kremi uygulamadan önce mutlaka ellerinizi yıkayın. Sorunlu bölgeyi iyice temizleyin. Ardından bu merhemi, ince bir tabaka şeklinde sorunlu bölgeye nazik hareketler ile uygulayın. Bu bölgeyi kesinlikle bandajlamayın ya da kapatmayın. Bol ve rahat giysiler giymeye özen gösterin. Bu kremi, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanmalısınız. Bu kremi 4 haftadan fazla kesinlikle uygulamamalısınız.

Dermabel Merhem Kullananlar

“Arkadaşlar bende bir çok şampuan kullandım. En sonunda PİRDOLİN ŞAMPUAN’da karar kıldım. Bana iyi geldi fakat 3 ayda bir başka bir şampuanda dönüşümlü kullanmak gerekiyormuş. Tek sorun o 2. şampuanı bulamadım. Ama Pirdolin saç derime iyi geliyor. Ayrıca 15 gün önce yeni bir krem keşfettim. La Roche Posay Kerium DS krem. Nemlendirici ve seboreik dermatit için formüllenmiş. Kızarıklığı geçirmesede pullanmayı yok etti. Günlük nemlendirici olarak kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca yüzüm çok kızardığı ve alev alev yanarak kaşındığı zamanlarda Dermabel Merhem sürüp 3 saat kadar bekletiyorum. İnanın yanmaya kaşınmaya çok iyi geliyor ve kızarıklığı alıyor. Dermabel’in iki çeşiti var; krem ve merhem. Siz MERHEM olanı isteyeceksiniz. Fiyatı 8TL civarı fakat her zaman kullanmayın. Fazla kızardığında ve kaşındığında sürün.”

“egzama için kullanılan bir cilt merhemi.”

Dermabel Krem Fiyatı 2019

Bu kremin fiyatı 17.26 liradır.

Dermabel Deri Kremi Ne İşe Yarar?

Bu merhem ciltteki şişlikler, kaşıntı hissi, kızarıklıklar ve tahrişler ile iltihaplı yaralar için kullanılır. Genel olarak atopik egzama, numuler egzama, seboroik dermatit, deri iltihabı, kontakt dermatit, nörodermatit, sedef hastalığı, liken, yaşlanmadan dolayı oluşan kaşıntılar, isilik, böcek sokması ve ürtiker gibi hastalıklar için iyi sonuçlar verir.

Dermabel Fiyat 2019

Bu kremin 2019 yılı fiyatı 17.26 TL’dir.

Dermabel Krem Kullananlar

“bir sabah uyanınca boyunda töbe bismillah kimyasal silah atılmış gibi izler ve kaşıntı ile seyreden bundan da başka bi halt zararı, zerre ciddiyeti olmayan hastalık.

sabah o yara bere içindeki görüntüyle uyanınca insan cem yılmaz’ın dediği gibi sanıyor ki milyonda bir görülen ciddi bir hastalık, kendime yakıştırdığım o , fakat gelgelelim doktora bi gidiyorsun ne o? gül hastalığı… hastalık adı mı patchwork modeli ismi mi belli değil…öyle boktan bir isim. neyse 3 ila 6 hafta arası düzelirmiş şu an itibariyle 2,5-3 haftamı dolduruyorum. ileride gelişmelere göre editlerim. umarım iz bırakmaz.

edit 1 : bunu yazdığımın ertesi günü mü ne yalnızca 1 kez dermabel krem sürdükten sonra tamamen iyileşen hede”

Dermabel Krem Kullanımı

Bu kremi mutlaka doktorunuzun size reçete ettiği biçimde kullanmalısınız. Doktorunuzun söylediklerini harfiyen uygulamanız gerekir. Doktorun belirttiği miktarda, belirttiği sıklıkta ve belirttiği sürelerde kullanmanız çok önemlidir. Aksi halde hastalığınız daha kötü hale gelebilir ve riskli durumlar oluşabilir.

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi mutlaka yıkayın ve ardından kremi uygulayacağınız bölgeyi temizleyin. Daha sonra hafif hareketlerle ve ince bir film tabakası şeklinde bölgeye kremi sürün. Bu bölgenin üzerini kesinlikle hiçbir malzemeyle kapatmayın. Bol ve rahat kıyafetler giyerek, bölgenin hava almasını sağlayın. Sabah ve akşam vakitlerinde günde 2 kez ve 4 hafta süreyle bu kremi düzenli olarak kullanmalısınız.

Dermabel Krem Muadili

Betnovate krem, Betnovate merhem, Betnovate losyon, Celestoderm-V krem, Diprolen krem ve Seroderm pomad bu kremin muadili ürünlerdir.

Dermabel Krem Yan Etkileri

Bu krem karın ağrısına neden olabilir. Solunum güçlüğü, yüz, dudaklar, boğaz ve dilde şişlik görülebilir ya da kurdeşen, kızarıklık, yanma hissi veya kaşıntı gibi yan etkiler nadiren de olsa gelişebilir. Böyle bir durumda mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Dermabel Merhem Hakkında Merak Edilen Sorular

Bu merhem ile ilgili tüm merak edilen soruların cevapları burada…

Dermabel Krem Kortizonlumu?

Hayır, bu krem kortizon içermez.

Dermabel Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Bu kremin çok gerekli olmadığı sürece hamilelik sürecinde kullanılmaması önemlidir. Kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

Dermabel Krem Egzama Tedavisinde Kullanılır Mı?

Atopik egzama tedavisinde kullanılır.

Dermabel Sivilceye İyi Gelirmi?

Bu krem, sivilce tedavisinde kullanılmaz.

Dermabel Sedef Hastalığı Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem sedef hastalığı tedavisinde kullanılmaz.

Dermabel Krem Mantar Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem mantar ve virüs kaynaklı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaz.

Dermabel Merhem Yüze Sürülürmü?

Evet, yüz bölgesinde kullanılabilir.

Dermabel Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Hayır, genital bölgelerde ve vajinada bu krem kesinlikle kullanılmaz.

Dermabel Krem Vitiligo Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, vitiligo tedavisinde bu krem kesinlikle kullanılmaz.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. fatma dedi ki:

  Birdenbire vücudumun üst bölgesinde ortaya çıkan kırmızı benekler için acilen bir cildiyeye gittim. İlk çıktığında sinek ısırığı sandım, ancak kaşıdıkça ve gün geçtikçe büyüdüğü ve benek sayısı arttığı için korktum doktorda bana Dermabel adlı bu ilacı verdi. Gül hastalığı adı verilen bir cilt sorunu ile karşılaşmıştım sanırım stresten kaynaklı olmuş. Neredeyse 1 aya boyunca bu ilacı kullandım ve geçti iz de bırakmadı.

 2. Ceyhun dedi ki:

  Merhaba dermabel %0.05 vücudun herhangi bir yerinde kızarıklık veya egzemada kullanılabilir,mi