Neslihan Atagül Kimdir? Neslihan Atagül Biyografi

13.03.2020
290
Neslihan Atagül Kimdir? Neslihan Atagül Biyografi
Modelistlik Kursu

Neslihan Atagül kimdir dediğimizde çoğumuzun aklına Kara Sevda dizisi geliyor.Bu diziden sonra bir süre ekranlardan uzak kalan Neslihan Atagül, son dönemde ekranlarda iyi reyting sonuçları alan Sefirin Kızı dizisi ile ekranlara dönene oyuncu hakkında merak edilen tüm konuları bu yazıda bulabilirsiniz.

Neslihan Atagül Kaç Yaşında?

İstanbul’da dünyaya gelen başarılı oyuncu, 20 Ağustos 1992 tarihinde dünyaya gelen başarılı oyuncu güzel 29 yaşındadır.

Neslihan Atagül’ün Ailesi

Neslihan Atagül’ün annesi Beyaz Rus, babası Çerkez kökenlidir.

Neslihan Atagül Hangi Burç?

20 Ağustos 1992 doğumlu olan oyuncu Aslan burcudur.

Neslihan Atagül Boyu ve Kilosu

Neslihan Atagül’ün boyu 1,69 metre ve kilosu ise 53 olarak biliniyor.

Neslihan Atagül Eğitim Hayatı

Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Neslihan Atagül Kimdir 2

Neslihan Atagül Kimdir 2

Neslihan Atagül Oyunculuk Kariyeri

Neslihan Atagül, 2006 yılında Yaprak Dökümü dizisinde Deniz karakterine can vererek oyunculuk hayatına adım atmıştır. Aynı yıl yani 2006 yılında İlk Aşk filminde rol aldı ve bu film ile Altın Koza Film Festivali’nde “Umut Veren Genç Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü. 18 Kasım 2011’de Hayat devam ediyor dizisinde rol almıştır. Hayat devam ediyor dizisi Mahsun Kırmızıgül’ün senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı ilk dizi çalışmasıdır.  Bu diziside Fikret Kuşkan, Menderes Samancılar gibi başarılı oyuncularla oynamıştır.

2012’de otobüslerin uğradığı bir mola yerinde çalışan iki gencin öyküsünü anlatan Araf filminde Zehra rolünde beyaz perdedeydi. Neslihan Atagül Araf filmindeki performansıyla izleyenlerin beğenisini kazandı.

Neslihan Atagül kimdir denildiğinde akla 2013’de Peyami Safa’nın aynı adlı romanından uyarlanan Fatih Harbiye adlı dizide oynadığı da gelir. Fatih-i Harbiye dizisinin yönetmenliğini Sadullah Çelen’in yapmıştır. Bu dizinin başrollerini Kadir Doğulu ile paylaşmıştır.

2015 yılında Senden Bana Kalan adlı sinema filminde Ekin Koç ile başrolü paylaşmıştır. Zeynep Kankonde ve Wilma Elles gibi oyuncular da yer almıştır. Senden bana kalan filminin senaryosunu Levent Kazak yazmış, yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un yapmıştır. 2015 yılının Ekim ayında Kara Sevda adlı dizide Nihan karakteri ile başrol oynamıştı. Burak Özçivit ve Kaan Urgancıoğlu ile başrolleri paylaştığı ‘Kara Sevda’ dizisi 11 kategoride toplam 18 ülkeden dizilerin katıldığı 45. Uluslararası Emmy Ödül Töreni’nde “En İyi Pembe Dizi” kategorisinde birinci oldu.

2016 yılında Pantene markasının reklam yüzü oldu. Aynı yılın eylül ayında yine Pantene’in bir reklam filminde daha oynadı ve reklam filminin aksiyon sahneleri Madrid’de çekildi.

Neslihan Atagül’ün Eşi Kim?

25 Kasım 2015 tarihinde, 3 yıla yakındır beraber olduğu Kadir Doğulu ile nişanlanmış 8 Temmuz 2016’da evlenmiştir.

Neslihan Atagül Kimdir 3

Neslihan Atagül Kimdir 3

Sefirin Kızı Dizisinde Neslihan Atagül

Sefirin Kızı dizisinin başrolünde TV ekranlarında çokça gördüğümüz sevilen oyuncular; Neslihan Atagül, Engin Akyürek ve Uraz Kaygılaroğlu yer alıyor. Dizide Nare karakterini canlandıran oyuncu geçmişi ile bugünü arasında yaşadıklarını bizlere aktarıyor oyunculuğu ile.

Sefirin Kızı Konusu

Sancar Gariban bir yarıcının oğludur. Henüz çocuk yaştayken Bodrum’a tatile gelen bir büyükelçinin kızı olan Nare’ye sevdalanır.

Statüler sevdaya engel olamamıştır birbirlerini çok severler. Sevdaları için yıllar boyunca mücadele ederler. Sonunda Nare Sancar’a kaçar. Tam kavuştukları gece Nare bir anda ortadan kaybolur. Ve bir daha onu gören olmaz.

Neslihan Atagül Kimdir 4

Neslihan Atagül Kimdir 4

Kimi denize düştü öldü der, kimi der sefir kızı olduğu için Avrupa’ya kaçtı der. Bir âşık da onlara türkü yakmış demiş ki sefirin kızı alaca kuş oldu uçtu… Ve Nare ve Sancar’ın mutsuz hikâyesi bir destana dönüşür. Ortadan kaybolan sefirin kızı, tam dokuz yıl sonra Sancar’ın düğününde ortaya çıkar Sefirin Kızı hem de Sancar’ getirdiği kızıyla birlikte.

Neslihan Atagül ile Yapılmış Bir Röportaj

Neslihan Atagül’ün Ağzından Nasıl Ünlü Bir Oyuncu Olduğu Ve Daha Fazlası

Ünlü olmak için kadere boyun eğip beklediniz mi yoksa hırsla tırmaladınız mı? 

Hırs hayatımda hiç olmadı. Tek amacım var; annemi gururlandırmak. Bir şeyin hayalini kuruyor, gerçekleştirmek için çalışıp çabalıyorum. İşimi en iyi şekilde yapıp hayalime kavuşunca kendimi iyi hissediyorum. Gerçekten tırnaklarım kazına kazına, kırılana kadar azmettim.

14 yaşında ‘Yaprak Dökümü ile oyunculuğa başladınız. Şimdi o dizide başrol oynayan isimlere rakipsiniz. Ödülleriniz var. Bu kadarını bekliyor muydunuz?
Aslında sana her şeyi en başından anlatmak isterim. Ne dersin?

Tamam hadi en başa saralım…
Küçük, kendi yağında kavrulan bir aileden geliyorum. Babam şoför. Annem ev hanımı. Benden yedi yaş büyük bir ağabeyim var. Çevremde yaptıkları işten memnun olmayan insanlar vardı. Ben de “Acaba hangi mesleği yapmalıyım” diye düşünürken ve sekiz yaşımda televizyon izlerken babama döndüm ve “Oyuncu olacağım” dedim. Baktı, saçlarımı sevdi ve “Tabii” dedi. 13 yaşıma geldiğimde, artık geç mi kalıyorum diye düşünerek pek çok yerde ismini duyduğum bir ajansı aramaya karar verdim. Bilinmeyen numaralar servisini arayıp ajansın telefonunu öğrendim.

Neden bilinmeyen numaralar? İnternet falan yok muydu?
Evde bilgisayar yok ki. Muhabbet kuşumuz var. Kedimiz, köpeğimiz yok yani anla sen durumu! Neyse ajansı aradım: “Kaydolmak istiyorum” dedim.  Fotoğraflarımı istediler. Sonra annem beni ajansa götürdü, fotoğrafları teslim ettim. Hemen arayacaklar zannediyordum. Aylar geçti dönen yok. Umudumu kaybetmeye başladım. Tek çıkışım hayal etmekti. Neyse altı ay sonra aradılar. Tabii bunlar yaşanırken bir yandan da çok korkuyordum.

Neden?
E yıkılan hayalleri çok gördük.

Öyle olmaması için ne yaptınız?
O yıllarda “Hep kendinde olacaksın. Her şey şimdi başlıyor” diye kendi kendime söz verdim. 13 yaşımda ilk sinema filmim ‘İlk Aşk’ ile ‘Altın Koza Film Festivali’nde ‘Umut Vaat Eden Genç Kadın Oyuncu’ ödülünü aldım ve  hep üstüne koya koya gitmem gerektiğine inandım. 14 yaşımda ‘Yaprak Dökümü’ dizisindeydim. 18 yaşına kadar set devam etti; hatta konservatuvar sınavlarına o setteyken katıldım.

Tüm Türkiye’nin gözü önünde büyümek sizi nasıl etkiledi?
Hiç zorlanmadım. Çünkü özümü unutmadım. “Hep kendinde olacaksın, sakin olacaksın” dedim. İnsan kendini tanıyınca bunları yapabiliyor. Bir de önemli olan ‘iyi insan’ olmaya çalışmak. Mesela 10 değil beş liran varsa onunla mutlu olmayı dene. Özel hayatımda da bu böyle.

Eşiniz Kadir Doğulu da oyuncu. Evde sürekli dizi, senaryo ve film konuşan sıkıcı bir çift misiniz?
Hiç öyle değil. Biz birlikte çok eğleniyor, geyik yapıyoruz. Özellikle tatillerimiz çok keyifli geçiyor. Tabii ikimizin de seti var. Bu yüzden bazı akşamlar senaryo okuyabiliyoruz. İşlerimiz konusunda fikir alışverişi yapıyor ve birbirimize güveniyoruz.

Peki Senaryoda Bir Öpüşme Sahnesi Varsa… Birbirinize Karışır Mısınız?
Hayır.

Bu Kadar Anlayışlı Mısınız Gerçekten?
Bu birbirine saygı duymakla ilgili. Ben onun hayatında yokken onun işi oyunculuktu, benim de öyle. Bu yürümek gibi bir şey. Ekstra bir sıkıntı teşkil etmez. Ayrıca herkesin birbirine güveni tam.

Neslihan Atagül’ün Oynadığı Filmler

Sinema
Yıl Başlık Rolü
2006 İlk Aşk Genç Bahar
2011 Araf Zehra
2015 Senden Bana Kalan Elif

Neslihan Atagül’ün Oynadığı Diziler

Yıl Başlık Rolü
2006 – 2010 Yaprak Dökümü Deniz
2011 Canım Babam Pınar
2011 – 2012 Hayat Devam Ediyor Şirin Bakırcı
2013 – 2014 Fatih Harbiye Neriman
2015-2017 Kara Sevda Nihan Sezin (Soydere)
2019- Sefirin Kızı Nare

Neslihan Atagül’ün Oynadığı İnternet Dizileri

Yıl Başlık Rolü
2018 Dip Bilge Koral

Neslihan Atagül’ün Aldığı Ödüller Ve Adaylıkları

Yıl Ödül Töreni Kategori Proje Sonuç
2007 14.Altın Koza Film Festivali Umut Veren Genç Kadın Oyuncu İlk Aşk Kazandı
2012 Moskova 2morrow Film Festivali Şimdinin ve Geleceğin En İyi Oyuncusu Araf Kazandı
19.Altın Koza Film Festivali Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Kazandı
25.Tokyo Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Kazandı
Pune Uluslararası Film Festivali En İyi Performans Kazandı
45.Sinema Yazarları Derneği Ödülleri Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Kazandı
2013 16.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali En Genç Cadı Kazandı
2016 16.Magazinci.com İnternet Medyası (En İyiler) Yılın Kadın Dizi Oyuncusu Kara Sevda Kazandı
Ayaklı Gazete Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Kazandı
7.KTÜ Medya Ödülleri En Beğenilen Kadın Oyuncu Adaylık
Ege Üniversitesi 5.Medya Ödülleri En İyi Kadın Dizi Oyuncusu Adaylık
MGD 22.Altın Objektif Ödülleri En İyi Kadın Drama Oyuncusu Kazandı
6.Ayaklı Gazete Tv Yıldızları Ödülleri En İyi Drama Dizisi Kadın Oyuncu Adaylık
11.Seul Uluslararası Drama Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Adaylık
43.Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Adaylık
En İyi Dizi Çifti (Nihan & Kemal) Adaylık
2017 5.Bilkent Tv Ödülleri En İyi Kadın Drama Oyuncusu Adaylık
1.Müzikonair Ödülleri En İyi Kadın Dizi Oyuncusu Kazandı
1.Türkiye Çocuk Ödülleri En İyi Kadın Dizi Oyuncusu Adaylık

Neslihan Atagül Hastalığı

Başarılı oyuncu güzel Sefirin Kızı dizisinde oynadığı dönem içerisinde Geçirgen bağırsak sendromuna yakalanmış ve uzun bir dönem tedavi görmüştür. Başarılı oyuncu isim şuan sağlıklıdır.

Neslihan Atagül Annesi

Doğal güzelliği ile adından sıkça söz ettiren Neslihan Atagül annesi ile birbirine benziyor. Annesi Perihan Çıtlak ile sosyal medya da paylaşımda bulunan Neslihan Atagül annesinin güzelliğini almış.

Neslihan Atagül İnstagram Hesabı

Yalnızca dizi ve film platformlarında değil aynı zamanda sosyal medyada da aktif olarak rol alan ve paylaşımlarını hız kesmeden devam eden Neslihan Atagül, özellikle Instagram platformunda birçok kullanıcı tarafından takip edilmektedir. Başarılı oyuncunun Instagram platformunda 12.7M takipçisi bulunuyor.
İnstagram Hesabı: https://www.instagram.com/neslihanatagul/

Neslihan Atagül Kadir Doğulu

Başarılı oyuncu Neslihan Atagül kendisi gibi başarılı bir oyuncu olan Kadir Doğulu ile dünya evine girdikten sonra haklarında sıklıkla boşanma iddiaları çıkmıştır. Başarılı oyuncu Neslihan Atagül boşanma iddialarının doğru olmadığını söylemiştir.

Neslihan Atagül Son Hali

Neslihan Atagül Son Hali

Neslihan Atagül Son Hali

Güzelliği ile büyülemeye devam eden oyuncu güzelin son hali ise hayranlarını şaşırttı. Başarılı oyuncunun estetik yaptırdığı düşünülüyor.

Sefirin kızı ile ekranlara dönüş yapan Neslihan Atagül kimdir, Neslihan Atagül kaç yaşında gibi merak edilen sorular hakkında yazdığımız yazımız ile kendisi hakkında tüm bilgileri, özel hayatını ve kariyeri hakkında bilgileri sizlere aktardık. Sefirin Kızı dizisinin kadrosunu da paylaştığımız bu platformda daha çok biyografik yazı için bizimle kalmanızı öneriyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
İzmir'de Bilgisayar destekli muhasebe ve netsis öğretmeniyim. Fotoğraf çekmekten ve doğa gezintilerinden hoşlanırım. Papatya en sevdiğim çiçektir. Boş zamanlarında öğretmenlik mesleği ile alakalı kendini geliştirerek, makale yazarlığı konusunda çalışmalar yürütmekteyim. Özellikle oyuncuların ekranların arkasındaki yaşantılarını anlamayı ve anlatmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.