Burcu Esmersoy Kimdir? Kariyeri, Eğitim Hayatı ve Instagram Hesabı

27.01.2022
212
Burcu Esmersoy Kimdir? Kariyeri, Eğitim Hayatı ve Instagram Hesabı
Modelistlik Kursu

Burcu Esmersoy, güzelliği ile ön plana çıkan insanlardan bir tanesidir ve pek çok sosyal medya platformunda hesabı bulunmaktadır. Mesleği sunuculuk ve oyunculuk olarak bilinse de son zamanlarda instagramda oldukça fazla takipçiye sahip olarak fenomenliği de mesleklerinden bir tanesi olarak değerlendirmek olanaklıdır. Peki Burcu Esmersoy kimdir?

Burcu Esmersoy Kimdir?

Tam adı Kamile Burcu Esmersoy olan oyuncu ve sunucu, 2 Ekim 1976 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1997’den itibaren meslek hayatında aktif bir şekilde bulunan Esmersoy, eğitim hayatı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Burcu Esmersoy kimdir sorusu kapsamında İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nü bitirmiş ve 1997 yılında güzellik yarışmasına katılarak “Dostluk Güzeli” unvanını kazanmıştır.

Burcu Esmersoy Nereli?

Pek çok kimse, Burcu Esmersoy nereli kapsamında araştırmakta olup Esmersoy’ un 1976 yılında İstanbul’da doğmuş olduğunu belirtmek olanaklıdır.

Burcu Esmersoy Ne Zaman Doğdu?

Güzelliği ile dikkat çeken sunucu ve oyuncu, 2 Ekim 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Burcu Esmersoy Kaç Yaşında?

Burcu Esmersoy Kaç Yaşında?

Burcu Esmersoy Kaç Yaşında?

1976 yılında doğan Esmersoy 46 yaşında olduğunu fakat yaşını göstermediğini belirtebiliriz. Bu bağlamda Burcu Esmersoy kaç yaşında şeklinde araştırma yapan kişilerin, Esmersoy’un yaşına inanmadıklarını ifade etmek olanaklıdır.

Burcu Esmersoy Boyu ve Kilosu Nedir?

Hayranları, Esmersoy ile ilgili pek çok konuyu merak etmekte olup merak ettikleri hususlar dahilinde derinlemesine bir şekilde araştırma yapmaktadır. Hayranların ünlü oyuncu ve sunucu ile ilgili merak ettiklerinden bir tanesi de Burcu Esmersoy boyu ve kilosu olarak karşımıza çıkmaktadır. Esmersoy’un boyu 1,74 cm olarak bilinmekte olup kilosu ise 53 kg’dır. Güzelliği ve oyunculuk ile sunuculuğu ile dikkatleri üzerinde toplayan Esmersoy’un instagram aleminde de ön plana çıktığını ifade etmek olanaklıdır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Burcu Esmersoy Burcu Nedir?

Burcu Esmersoy burcu kapsamında, ekim ayında doğan ünlü sunucunun terazi burcunda yer aldığını ifade etmek olanaklıdır.

Burcu Esmersoy Medeni Durumu Nedir?

Başarılı oyuncu Esmersoy, iki kere evlilik yapmış ve ilk evliliğini Massimo Cusimano ile gerçekleştirmiş ve 2008 yılında ilk eşinden boşanmıştır. Burcu Esmersoy medeni durumu kapsamında ünlü oyuncunun ikinci evliliğini de Berk Suyabatmaz ile gerçekleştirdiğini ve ikinci evliliğini de 2019 tarihinde sonlandırdığını belirtmek gerekmektedir.

Burcu Esmersoy Eğitimi

Burcu Esmersoy Eğitimi Nedir?

Burcu Esmersoy’un eğitimi ile ilgili pek çok bilgi bulunduğu için bu bilgilerin genel hatları ile aşağıdaki gibi sıralanması olanaklıdır:

  • Beşiktaş Lisesi
  • İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü
  • New York University Hospitality, Tourism and Sports Managament

Yukarıdaki gibi sıralanabilen eğitim hayatı ile Esmersoy, başarılı bir eğitim hayatı ile insanların dikkatlerini üzerine çekmektedir.

Burcu Esmersoy Kariyer Hayatı

Esmersoy’un kariyer hayatı oldukça zengindir ve bu durum, birçok insanın ilgisini çekmektedir. Esmersoy, 1997 yılında güzellik yarışmasına katılmış ve bu yarışmada “Miss İnternational” yani “Dostluk Güzeli” seçilmiş ve Türkiye’yi Japonya’da başarılı bir şekilde temsil etmiştir.

Esmersoy, kariyer hayatı boyunca Kanal D’de çocuk programı yapımcılığı ve sunuculuğu yapmıştır. Bunun yanı sıra Diyalog, Spikerlik ve Sunuculuk Okulunu derece ile bitirmiştir. Kariyer hayatına hız kesmeden devam eden Esmersoy, 2000-2005 yılları arasında CNN Türk’te spor departmanında muhabirlik, dış haber editörlüğü ve spor spikerliği yapmıştır. Bunun yanı sıra Formula 1 yarışlarını yerinde takip ederek yarışlar ile ilgili programlar gerçekleştirmiştir. Öte yandan Esmersoy, çeşitli dizilerde rol almıştır.

Burcu Esmersoy Başarıları

Burcu Esmersoy başarıları kapsamında 1997 yılında “Dostluk Güzeli” olarak seçildiğini ve pek çok yapımda rol alarak oyunculuk yaptığını, bunların yanı sıra sunuculuk görevini de hakkı ile yerine getirdiğini ifade etmek gerekmektedir.

Burcu Esmersoy Oynadığı Diziler Nelerdir?

Burcu Esmersoy’un oynadığı diziler kapsamında 2011 yılında Dedektif Memoli ve 2012 yılında Çocuklar Duymasın karşımıza çıkmaktadır.

Burcu Esmersoy Ön Plana Çıkan Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Instagram fenomenlerinden bir tanesi olan Esmersoy; instagram, twitter, youtube vb. platformlarda yer almakta ve buralardan takipçilerine çeşitli paylaşımlar yapmaktadır.

Burcu Esmersoy Instagram

Burcu Esmersoy instagram hesabı binlerce hayranı tarafından takip edilmektedir. Bu nedenle Esmersoy’un instagramdaki kullanıcı adının “burcues” olduğunu ve takipçi sayısının da 4 milyon olduğunu belirtmek olanaklıdır. Esmersoy, instagram üzerinden takipçileri ile pek çok video ile fotoğraf paylaşmakta ve takipçilerinin kendisi ile ilgili bilgi sahibi olmasını olanaklı hale getirmektedir.

Burcu Esmersoy Youtube

Esmersoy’un aktif olduğu platformlardan bir diğerinin de Youtube olduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. “Burcu Esmersoy” ismi ile Youtube’da bulunan ünlü sunucu, 148 bin aboneye sahiptir.

Burcu Esmersoy Twitter

Burcu Esmersoy’un kullandığı platformlardan bir diğeri de twitterdir. “besmersoy” olarak twitterde bulunan Esmersoy, 2,3 milyon takipçiye sahiptir. Bu bağlamda Esmersoy twitter platformunda oldukça ön planda bulunan isimlerden bir tanesidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.