Nurettin Sönmez Kimdir? Nurettin Sönmez Biyografi

13.03.2020
344
Nurettin Sönmez Kimdir? Nurettin Sönmez Biyografi
Modelistlik Kursu

Diriliş Ertuğrul dizisinden sonra Kuruluş Osman ile serüvenin devamında yer alan Nurettin Sönmez, dizide yine Bamsı Beyrek karakterine can vermektedir. Obanın en güçlü Alplerinden olan Bamsı Beyrek, Osman’ın aynı zamanda en yakın dostudur.

Nurettin Sönmez Kimdir? Ne Zaman Doğdu

Nurettin Sönmez 1978 yılında 24 Temmuz tarihinde İstanbul’da doğmuştur.

Nurettin Sönmez Nerelidir?

Nurettin Sönmez Arnatuv göçmeni bir ailenin çocuğudur ve İstanbul’da doğmuştur.

Nurettin Sönmez Kimdir 3

Nurettin Sönmez Kimdir 3

Nurettin Sönmez’in Ailesi

Nurettin Sönmez’in annesi Arnavut göçmenidir. Babası diş hekimidir.

Nurettin Sönmezin Boyu, Kilosu, Göz Rengi ve Burcu

Boyu 1.85 cm kilosu 80’dir. Fiziki olarak kahverengi saçlı, yeşil gözlü ve Aslan burcudur.

Nurettin Sönmez medyatik olmaktan pek hoşlanmıyor. Motosiklet tutkunu ve özgürlüğüne çok düşkün olduğunu vurguluyor. Sönmez, 2015 yılında geçirdiği motosiklet kazasıyla magazin gündemine gelmiştir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Nurettin Sönmez Eşi

Oyunculuğu ile adeta göz dolduran Nurettin Sönmez bilinenin aksine evli değildir. Kalbi boş olan başarılı oyuncunun eşi yoktur.

Nurettin Sönmez Çocuğu Var mı

Oyunculuğu ile adeta göz dolduran Nurettin Sönmez, evli değildir. Daha önce hiç evlenmeyen başarılı oyuncu ismin çocuğu da yoktur.

Nurettin Sönmez Alevi Mi

Arnavut göçmeni bir ailenin çocuğu olan Nurettin Sönmez’in alevi olup olmadığı bilinmiyor.

Nurettin Sönmez 

Nurettin Sönmez

Nurettin Sönmez Barbaros Dizisinde Oynuyor Mu

Başarılı sosyal medya fenomeni oyuncu isim son olarak Kuruluş Osman dizisinde Bamsı Beyrek karakterine hayat vermiştir.

Nurettin Sönmez’in Eğitim ve Kariyer Hayatı

Nurettin Sönmez, İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir. Daha sonra, güzel konuşma ve spikerlik kursuna gitmiştir. Spikerlik hocası Yalçın Boratap’ın, Nurettin Sönmez’de gördüğü ışığı söylemesi üzerine konservatuvar sınavlarına girmeye karar verir.

Can ve Arsen Gürzap’ın Dialog İletişim Oyunculuk Okuluna gitmiş ve mezun olmuştur. Sonrasında ise Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüü okuyarak oradan da mezun olmuştur. İki yıl, oyuncu Eric Morris’in ‘method oyunculuğu’ workshoplarına dâhil olmuştur.

Hayatının uzun bir döneminde Nurettin Sönmez; dağlarda, ormanlarda ve adalarda, daima doğa ile iç içe yaşamıştır. Yaklaşık 15 yıldır Uzakdoğu sporlarıyla uğraşmaktadır. Ünlü oyuncunun 20’li yaşlarının başlarında, adam dövmek için dövüş sporuna başlamıştır. Yumruk ve tekme atma teknikleri üstüne yoğunlaşmıştır. Dövüş sporu ile anatominin ahengini fark etmiş insan olmanın olağanüstü mucizesini keşfetmeye başlamıştır.

Farkındalıktan sonra Sönmez’i Uzakdoğu sanatlarına karşı daha bir ilgili yapmıştır. Bu spor uğruna dört yılını Çinli bir ustanın peşine takılarak bisiklet üstünde geçirmiştir. Daha sonra bu sporların felsefi yönünde de derinleşmek için Kuzey Çin’e gitmiştir. Kuzey Çin’de tapınak hayatını, öğreti tekniklerini farklı bir boyuta taşımıştır. Nurettin Sönmez, oyunculuğunun yanında bir de Uzakdoğu sporları ile ilgili, yurt içi ve yurt dışında eğitim ve seminerler veren bir eğitmendir. Bir süre bloğunda yazılar yazan Nurettin Sönmez, yazdığı yazılarını ileride kitap haline getirmeyi düşünmektedir.

Nurettin Sönmez’in Oyunculuk Hayatı

Nurettin Sönmez televizyon oyunculuğuna 1999 yılında Akşam Güneşi dizisi ile başlamıştır. Başrollerini Serdar Gökhan, Pelin Batu ve Sumru Yavrucuk ile paylaşmıştır.

Nurettin Sönmez Kimdir 2

Nurettin Sönmez Kimdir 2

2011 yılında, TRT ekranlarında yayınlanan “Mavi Kelebekler” adlı dizi filmde ekranlarla buluşarak oyunculuk kariyerine devam etmiştir.

2013 yılında yayınlanan “Osmanlı’da Derin Devlet” adlı dizide canlandırdığı “Gaddar Ali” karakteriyle dikkatleri toplamaya başlamıştır. 2014 yılından beri “Diriliş Ertuğrul” dizisindeki “Bamsı Beyrek” karakteriyle geniş kitlelerce tanınmış, oldukça sevilen bir isim olmuştur. Dede Korkut Hikâyelerinde bulunan bir Türk yiğidi Bamsı Beyrek, Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi’nin en güvendiği üç Alp’inden birisidir. Nurettin Sönmez, Bamsı Beyrek rolü ile Ertuğrul’a çok bağlı, korku nedir bilmeyen kahraman, iki kılıç kullanarak kefere kesmeye doyamayan yapıya sahiptir. Bamsı Beyrek Kayı Obasının en güçlü Alp’i ve dizinin en sevilen karakterlerinden birisi olmuştur. Diriliş Ertuğrul’dan sonra Kuruluş Osman’da Bamsı karakteri ile ekranlarda yer almaktadır.

Nurettin Sönmez’in Rol Aldığı Dizi Filmler

  • 2020 Kuruluş Osman (Bamsı Beyrek- ATV)
  • 2014-2018- Diriliş Ertuğrul-4 sezon (Bamsı Beyrek-TRT1)
  • 2013- Tatar Ramazan-2. Sezon (Ulvi-ATV)
  • 2013-Osmanlı’da Derin Devlet (Gaddar Ali-TRT1, STV)
  • 2012-Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam (TRT1)
  • 2011-Mavi Kelebekler (Branko Brekoviç-TRT1)
  • 1999-Akşam Güneşi

Atv ekranlarında yayınlanan ve ilgi ile izlenen Kuruluş Osman dizisi daha yayınlanmaya başlamadan bile fragmanlarıyla rekor kırmıştır. Dizi başarılı oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Kuruluş Osman dizisi Diriliş Ertuğrul’un devamı olarak çekilmiştir. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit dizide Osman Bey karakterini canlandıracaktır. Kuruluş Osman’da tanıdık isimlerde yer alıyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin en sevilen karakterlerinden biri olan Nurettin Sönmez, nam-ı diğer Bamsı Beyrek de Kuruluş Osman kadrosunda yer almaktadır.

Nurettin Sönmez’in yıldızı Diriliş Ertuğrul ile parladı ve son dönemlerin dikkat çeken isimlerinden biri haline geldi. Bir diğer taraftan Kuruluş Osman’ın en çok merak edilen isimlerinden olan Nurettin Sönmez’in öyle ünlü bir ikizi var ki, kan bağı olmamasına rağmen benzerlik hayrete düşüren türden. Görenler ayırt etmeleri, neredeyse imkânsız olduğu bu benzerlik oldukça şaşırtıcı.

Nurettin Sönmez Kimdir 1

Nurettin Sönmez Kimdir 1

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman Dizilerindeki Bamsı Beyrek Karakteri

Dede Korkut hikâyelerinde, Türk, Azerbaycan ve bazı Altay efsaneleri ile masallarında bahsedilen Türk kahraman Bamsı Beyrek’tir. Bay Bura, Bey Birye, Beğ Beyreg, Bey Beyrek, Bay Börek, Bağ Böğrek gibi adlarla da bilinmektedir. Bamsı Beyrek’in atının adı Dengiboz veya Bengibozdur.

Nurettin Sönmez’in İkizi Kim?

Kuruluş Osman dizisinde Bamsı karakteri ile ekranlarda yer alan Nurettin Sönmez, Jason Momoa ile çok beznziyor. Fiziği ve dış görünüşü ile Game of Thrones dizisinde bir sezon oynamış olan Jason Momoa’ya benzerliği çok dikkat çekiyor.

Nurettin Sönmez Evli Mi?

Nurettin Sönmez bekar. Evet başarılı aktörümüzün kalbi boş. Henüz kendi halinde ve yalnızlığıyla mutlu bir şekilde yaşamını sürdürüyor.

Sönmez zaten çok medyatik biri olmadığından, kişisel bilgilerini paylaşmayı da çok sevmiyor.

Nurettin Sönmez İle Yapılmış Kısa Bir Röportaj

– Canlandırdığınız Bamsı Beyrek, nasıl bir karakter?

Dede Korkut Destanları’nda geçen bir yiğit. Mezarı da Bayburt’ta olan destansı bir tarihi figür. Bu karakteri oynayacağım için ekstra bir güç geldi. Kalbiyle yaşayan bir adam. Hesabı, kitabı yok.

– At binme ve kılıç kullanma sahnelerinde çok başarılısınız. Sahne öncesinde nasıl hazırlanıyorsunuz?

At binmeyi zaten önceden biliyordum. Ama ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisiyle birlikte üst düzey oldu. Genelde kısa mesafe binerdim. Kılıç kullanma konusunda da bir yatkınlığım Uzak Doğu sanatlarıyla uğraştığım için vardı. Sahnelere hazırlanmam antrenmanlı olduğum için kolay oluyor. Tabii en önemlisi ise ekip içindeki uyumumuz diyebilirim.

‘Diriliş Ertuğrul’ dizisi reytinglerde çok başarılı oldu. Sizce sunun sırrı nedir?

Projesi yapımcısından yönetmenine, bu işte yer alan her kademedeki yüreğin inandığı ve sevdiği bir iş. İzleyici de bu samimiyeti görüp çok güzel destekledi.

– Osmanlı Devleti’nde hangi padişah döneminde yaşamak isterdiniz?

Şu an proje dolayısıyla Osmanlı’nın kuruluş yıllarını çekiyoruz. Ertuğrul Gazi döneminde yaşamak isterdim. Ama

Osmanlı’nın kuruluşunu gerçekleştiren Osman Gazi döneminde de yaşamak isterdim gibi geliyor. Bu iki dönemi çok merak ediyorum.

– Bundan önce de tarihi dizilerde yer aldınız. Bundan sonra nasıl bir projeye sıcak bakarsınız?

Tarihi dizilerde insanlar doğayla iç içe, avlanmayı seven ve akılları sürekli savaşta… Benim de enerjim tarihi dizilere uyuştuğu için teklifler geldi. Bundan sonra kendimi ifade edebildiğim her projede oynarım. Örneğin, sonuna kadar giden aşık bir adamı oynamak isterim.

‘Çin’de yaşadıklarım çok faydalıydı’
– 15 yıldır Uzak Doğu sanatları ile uğraşıyorsunuz.Çin’de yaşadınız. Nasıl deneyimler kazandınız?

Türkiye’de Uzak Doğu sanatlarıyla üzerine eğitmenlik yaparken bir yaz dönemi Çin’e gitmeye karar verdim. Yoğun antrenman süreci geçirdim. Çin yemeklerini severek yedim ve hâlâ seviyorum. Geçirdiğim süreç çok faydalı oldu.

– ‘ Game Of Thrones’ dizisindeki Jason Momoa’ya benzetiliyorsunuz.

Diziyi bilmiyordum. Çevremdekiler, “Jason Momoa’ya benziyorsun” diyorlardı. Merak edip diziyi izlemeye başladım. Karakter de hoşuma gitti. Jason Momoa öldükten sonra diziyi bıraktım.

– Uzak Doğu sanatlarıyla ilgili workshoplar yapmayı düşünüyor musunuz?

Kişinin kendini tanıması üzerine yaptığım çalışmalar vardı. Uzak Doğu sanatlarıyla ilgili çalışmalarımı sürekli sosyal medya hesaplarımdan soruyorlar. Yakında, ‘Kişinin kendini tanıması üzerine’ workshoplar düzenleyeceğim.

Kurulş Osman dizisinin başarılı oyuncusu Nurettin sönmez kimdir dediğimizde akla gelen tüm soruları sizlerle cevapladık. Başarılı oyuncuya Diriliş’ten sonra Kuruluş serüveninde de başarılar diliyor, daha fazla biyografik yazılar için sizleri Sosyola’yı takipte kalmaya davet ediyoruz.

İnstagram hesabı: https://www.instagram.com/nurettinsonmez/?hl=tr

İlginizi çekebilir: Hivda Zizan Alp Kimdir? 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.