Aşkım Burçe Tunay Kimdir?

20.04.2020
255
Aşkım Burçe Tunay Kimdir?
Modelistlik Kursu

Acun ılıcanın hazırlayıp sunduğu 2020 survivor yarışmasına katılan Aşkım Burçe Tunay yarışmada en iyi performans gösteren oyuncular arasındadır. Aşkım iki takımdan oluşan yarışmada ünlüler tarafında yarışıyor.

Aşkım Burçe Tunay hem eğitim hayatında hemde spor yaşamında başarılı bir grafik çiziyor. Aynı zamanda ünlüler takımında ise başarıları ve sempatik kişiliği sebebi ile sevilen bir isim. Zorlu etaplarda takıma % 80 puan kazandıran Survivor aşkım Türk halkı tarafından da sevilen ve taktir edilen isimler arasına girmeyi başarmış durumda.

Survivor a hızlı bir giriş yapan Aşkım haliyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yaşı,Ailesi ve eğitimi g,b, tüm konular izleyiciler tarafından merak konusu oldu. Yazımızda Survivor aşkım kaç yaşında? Survivor Aşkım kimdir ? Eğitim Durumu nedir ? Survivor Aşkım memleketi neresidir ? gibi konulara sizler için detaylı olarak yer veriyoruz. İşte Survivor Aşkım Biografisi.

Survivor Aşkım Kimdir?

2000 Yılında İstanbul’da doğan Aşkım Burçe Tunay sporcu kimliği ile çeşitli başarılara imza atmıştır. Kariyerine Kayseri Yaz Spor okulunda başlayan Aşkım Burçe Tunay  sonrasında ,İstanbul Akademik Jimnastik Spor Kulübü  başlamış ve klüpte 12-13 Ekim 2013 tarihlerinde ,İçel’de yapılan  Trambolin Jimnastik Türkiye Şampiyonasın’da I. Etap ve II. Etap deki başarısı ile Türkiye Şampiyonu olmuştur.

2006 Yılına kadar İstanbul’da Yaşayan Aşkım Burçe Tuna Daha sonra ailesi ile birlikte Kayseri’ye taşındı. Kayseri’de 2007 yılında jimnastik yapmaya başladı. Ailesi ile bir süre Kayseri’de yaşayan Aşkım daha sonra 2010 yılında tekrar İstanbul’a taşındı. Aşkım Burçe Tunay Halen İstanbul’da yaşıyor. 2013 Yılında Milli takıma seçilen Aşkım bir kez  Türkiye şampiyonu olmuştur.

Survivor Aşkım Burçe Tunay Ailesi

Ailesi hakkında henüz yeterli bilgi bulunmuyor. Survivor Aşkım Annesi ve babası hakkında daha detaylı bilgiler olduğunda yazımızı güncelleyeceğiz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Survivor Aşkım Kaç yaşında?

2000 Yılında doğan survivor aşkım şu an 22 yaşındadır.

Aşkım Burçe Tunay Boyu

Survivor 2020 de karşımıza çıkan 2000 doğumlu Tunay 1,62 boyundadır.

Survivor Aşkım Kaç Kilo?

Survivordan önce 50-55 kilo arası olan Aşkım 4 kilo vererek 50 kilo altına düşmüştür.

Survivor Aşkım nereli?

Aşkım Burçe Tunay İstanbul’da doğup büyümüştür. Memleketi  İstanbul olarak biliniyor.

Survivor Aşkım Ne İş Yapıyor?

Survivor Aşkım mesleği Milli Jimnastik sporudur.

Survivor Aşkım Eğitim Hayatı

Aşkım Burçe Tunay  Eğitim yaşamına Kayseri’de Besime Özderici İlk öğretim okulunda başlamıştır. İlk okul eğitimini 2006-2010 Yılları arasında başarıyla tamamlamıştır. Orta öğretim hayatı ise 2010 yılında İstanbul Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulunda başlamış ve 2014 yılında bitmiştir.

2014 Yılında girdiği sınav sonucu Maltepe Anadolu Lisesini kazanan Survivor Aşkım’ın lise eğitimi başlamıştır. 2 Yıl sonra Kadıköy Final Temel Lisesine geçen Aşkım bu arada Bilim ve Sanat merkezin dede eğitim aldı.

Lise eğitimini bitiren Survivor aşkım 2018 yılında Işık Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (%100Burslu, ingilizce) kazandı. 2017 Yılında düzenlene Tübitak Liselerarası Proje Yarışması Psikoloji Dalındaasya bölgesi birincisi oldu.

Survivor Aşkım Sporcu Kariyeri

Survivor Aşkım spor yaşamında başarılı bir grafiği var. 2013 Yıılında düzenlenen Trambolin Jimnastik Türkiye şampiyonasında Yıldız bayanlarda birincilik almışıtır. Sonraki 2015 yılında Genç bayanlarda Türkiye şampiyonasında  birincilik ödülü almıştır.

İkinci olarak 2014 Trambolin Jimnastik Federasyon kupasında genç bayanlarda 3. olmuştur. Başarılarını sürekli artıran survivor aşıkım bu defa 2015 de düzenlenen Jimnastik Türkiye şampiyonası gen bayanlar kategorisinde 1. olmuştur. Aşkım Burçe Talay jimnastik alanında başarılı bir sporcudur.

Saydığımız müsabakalar ile bitmeyen başarısı 2016 da yapılan Jimnastik Türkiye şampiyonasında da genç bayanlarda 1. olmuştur. Survivor aşkım sporcu kimliği sayesinde survivor da olağan üstü bir performans gösteriyor.

Başarılara doymayan ve sürekli çalışan milli sporcumuz Aşkım Burçe Tunay Namı değer survivor Aşkım 2017 yılında katıldığı Genç bayanlar jimnastik turnuvasında da 1. olarak kürsüye çıkmayı başarmıştır.

Her yıl hanesine 1 madalya katan Survivor aşkım bu defa da 2018 yılında Trambolin Jimnastik Türkiye şampiyonası büyük bayanlar dalında 1. olmuştur. En son olarak yurt içi yarışmalarda 2019 da Trambolin Jimnastik Türkiye şampiyonası büyük bayanlar dalında 2. olmuştur.

Yurt Dışı Yarışma Başarıları

Survivor Aşkım yurt içinde sergilediği başarılı performansını az da olsa yurt dışında da sergilemiştir. Bulgaristan,İspanya,İtalya,Portekiz gibi ülkelerde müsabakalara katılan Aşkım Burçe Tunay’ın katıldığı bazı şampiyonalar ve dereceleri şunlardır ;

2013 Yılında Tarambolin Jimnastik Dünya Yaş grupları şampiyonası Bulgaristan.

2016 Yılında Avrupa şampiyonası takım olarak 8.lik İspanya

2016 Scalabiscup International Tournament 4.cülük (Portekiz)

Aşkım Burçe Tunay İnstagram Hesabı

Aşkım Burçe Tunay İnstagram Hesabı

Aşkım Burçe Tunay İnstagram Hesabı

Sosyal medyada her geçen gün daha fazla ilgi odağı haline gelen Aşkım Burçe Tunay, İnstagram hesabını oldukça aktif kullanmaktadır. Güzel fenomenin İnstagram’da 285B takipçisi bulunmaktadır.

Yazımızda Survivor aşkım kimdir? Kaç kilodur? Mesleği nedir gibi konulara yer verdik . Daha detaylı bilgi için sitemizi takip etmeye devam ediniz.

İlginizi Çekebilir: Yurdaer Okur Kimdir? 

Bizi YouTube de takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Bilginin gücüne inanan, sosyal içerik üreticisi. Eğitim, Teknoloji, Bilim ve Mekan Değerlendirmeleri konusunda içerik üretiyorum. 20+ yıllık teknoloji geçmişimin bana kazandırdığı bütün deneyimi, sizleri bilgilendirmek ve bilgi ile eğlendirmek üzere sizlerle Sosyola'da paylaşacağım. Takip edin.
YORUMLAR

  1. Alper dedi ki:

    Survivor aşkım yani Aşkım Burçe Tunay Hakkında verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederiz.