Aslı Enver Kimdir? Kaç Yaşındadır? Oynadığı Diziler ve Daha

13.01.2022
383
Aslı Enver Kimdir? Kaç Yaşındadır? Oynadığı Diziler ve Daha
Modelistlik Kursu

Son zamanlarda Babil dizisi ile tekrar ekranlarda gördüğümüz Aslı Enver Kimdir ve Aslı Enver Biyografisi yazısı ile sizlerleyiz.

Özellikle Kavak Yelleri dizisi ve son dönemde yeniden gündeme gelen Hayat Bilgisi dizisindeki kısa rolü ile gündem olan Aslı Enver kimdir dediğimizde ise bugünlerde Babil dizisindeki Ayşe rolü akıllara gelmektedir. Uzun soluklu devam eden Kavak Yelleri dizisi, ardından adından çokça söz ettiren Suskunlar dizisi, 3 sezon süren ve eşsiz bir yapıt olan İstanbullu Gelin dizi ile kendisini sıkça gördüğümüz oyuncu hakkında tüm bilgileri sizlere veriyoruz. Peki Aslı Enver Kimdir? Nerede ve ne zaman doğmuştur? Kaç yaşındadır? Gelin yazımıza geçelim.

Aslı Enver Kaç Yaşında?

Aslı Enver, 1984 yılının 10 Mayıs tarihinde Londra’da dünyaya gelmiştir. Ailesinin ikinci çocuğudur bir abisi bir de kız kardeşi vardır. Babası Tekstilcidir ve aynı zamanda Kıbrıs Türkü’dür. 2022 yılı itibari ile 37 yaşındadır.

Annesi Dilek Hanım eğitim için Türkiye’den Londra’ya gitmiştir. Bu sırada babasıyla Londra’da tanışıp evlenmiş.

Aslı Enver Eğitim Hayatı

Aslı Enver İlkokulu Londra’da okudu. Aslı Enver 1996 yılına kadar Londra’da yaşamıştır. 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Londra’dan İstanbul’a taşınmıştır. Tiyatro’da ülke değişikliğinden dolayı alışma sürecinde olduğu zamanda annesinin yön vermesiyle Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatroya başlamıştır.  Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirmiş ve Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Aslı Enver Kimdir 2

Aslı Enver Kimdir 2

Aslı Enver’in Oyunculuk Kariyeri

Kariyerinin ilk zamanlarında TRT’de ekranlara gelen bir sit-com ‘da iki dakikalık bir rol almış daha sonra Ayna adlı kısa filmde oynamıştır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kanal D’de yayınlanan ve çok sevilen Kavak Yelleri adlı gençlik dizisi Aslı Enver Biyografisi içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Oyuncu bu dizide Mine Ergun karakterini canlandırmıştır. Hayat bilgisi dizisinde Hazal karakterine can vermiştir. Babasının değerlisi Kerem’in âşık olduğu kızdır. Liseye sonradan gelmiş ve çok sevilmiştir.

Daha sonra D Yapım’ın Kanal D 2013 sezonu için hazırladığı Kayıp Dizisinde Özlem Albayrak karakterine hayat vermiştir. Aslı Enver’in oynadığı en sert karakteri izleyiciyle Kayıp dizisi tanıştırdı, takvimler 2013 yılının Mayıs ayını gösterdiğinde yayınlanan dizi, 2014 Ocak’ında ise hafızalardan silinmeyecek bir final ile ekranlara veda etti.

Sonrasında Bana Artık Hicran De dizisinde Hicran Eyüboğlu karakteri ile başrol oynamıştır. 2015 yılında Mutlu Ol Yeter dizisinde Zeynep Güzeltepe karakteriyle başrol olarak ekranlarla buluşmuştur.2015 yılında başlayan Dolunay Soysert ile oynadığı Personel oyununda Emma’yı canlandırmıştır. 2016’da vizyona giren Kardeşim Benim adlı filmde Zeynep karakteriyle beyaz perdede yer alan Enver, Şubat 2016’da yayına başlayan olan Kış Güneşi adlı dizide Nisan karakteriyle yer ekranlara gelmiştir.

O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programına 2016’da katılmıştır. Demet Sağıroğlu’nun Arnavut Kaldırımı isimli şarkısını seslendirerek beğeni toplamıştır. İstanbullu Gelin dizisinde Süreyya karakteriyle ekranlarda gördüğümüz ve büyük beğeni toplayan Aslı Enver, bu dizide Özcan Deniz ile birlikte başrolü paylaşmıştır.

Aslı Enver Babil Dizisi

Aslı Enver, Babil dizisinde canlandırdığı Ayşe karakteri ile çok beğeni toplamıştır. Babil’de aslında ismi Ayşe değil, Nihal. Aslında sekreter de değil, bir polis memuru. Ayşe Süleyman’ın kirli işlerini ortaya çıkarması için şirkete emniyet tarafından yerleştirilen ajandır.

Aslı Enver’in hayranları senaryonun hareketlenmesinden çok memnunlar. Memnun olduklarını sosyal medyada yapılan yorumlardan anlayabilirsiniz. Enver hayranları Babil’in yeni bölümlerini de sabırsızlıkla bekliyor.

İstanbullu Gelin’den sonra Babil’ in senaryosunu çok beğenen ve projede yer almak istediği için de beklediğinden daha kısa sürede ekranlara dönmüştür.

Aslı Enver, Babil dizisinin ilk 3-4 bölümünde çok az yer aldığı için hayranları neden dizide yer aldığını bile sorgular hale gelmişti.

Aslı Enver Kimdir Babil

Aslı Enver Kimdir Babil

Aslı Enver’in ilk 3-4 bölümde çok az yer almasına bakış açısı ise şöyle oldu: “Babil bağlamında her şey o kadar iyiydi ki, kabul etmekten başka yapacak bir şey kalmadı bana. Benim de seyircinin de alışık olmadığı bir durum içeriyordu senaryo; Fakat önemli olan senaryodur her zaman ve karakterin gizemini, sürprizini senaryo uygun gördüğü zamanda açık etti. Derdi olan bir hikâyenin içinde bulunmak bazen bütün hikâyenin içindeki tek kadın olmaktan daha önemlidir.”

Enver’in sözlerindeki en önemli mesaj, hikâyenin mutlaka bir derdinin olması, mutlaka toplumsal bir noktaya dokunması lazımdır.

Ayrıca güçlü bir oyuncu ile reytingi buluruz mantığı yerine güçlü bir hikâyede o hikâyeye uygun isimleri bulmak oldukça önemlidir.

Bir başka ayrıntı hikâyede baskın bir karakterde yer almak değil de, bütün içinde derdi olan bir karaktere hayat vermek daha önemli.

Aslı Enver’in bu olgun sözleri hem yapımcılara, hem de oyunculara güçlü bir tecrübenin konuştuğunu belirtiyor.

Aslı Enver’in Özel Hayatı

Aslı Enver; 13 Temmuz 2012 tarihinde oyuncu Birkan Sokullu ile hayatını birleştirmiştir. 27 Ağustos 2015 tarihinde avukatıyla açıklama yaparak boşandığını duyurmuştur. 2015’de çekilen Kardeşim Benim filminde Murat Boz ile yakınlaşmasından sonra 2016’da ilişkilerinin başladığını duyurdular. Eser Yenenler’in evinde verdiği partide Murat Boz’un Bahar Candan ile adının çıkması üzerine 6 Mayıs 2017 tarihinde ayrılmıştır.

Aslı Enver Kimdir 4

Aslı Enver Kimdir 4

İlişkileri Nisan 2018 tarihinde bitirmişlerdi. Tekrar Kasım 2018’de barıştılar. Bu barışmanın ardından Murat Boz evde parti dönemini kapatmıştır. Ancak Aslı Enver ve Murat Boz, Ekim 2019’da yeniden ayrıldı.  Bu ayrılığa Acun Ilıcalı’nın yorumu ise; “Ben hayatta kimsenin küs kalmasını istemem. Herhalde şimdiye kadar 150 kişiyi barıştırmış olduğum vardır, ama ilişki olarak düşünmeyin. Barıştırmak için elimden geleni yaparım. Onlarla ilgili durum şu; çok güzel bir ikili.” Şeklinde oldu.

Aslı Enver ve Murat Boz Aşkı

Uzun bir dönem ilişkilerine bir küs bir barışık devam eden Aslı Enver ve Murat Boz 2019 yılının Ekim ayında ilişkilerini sonlandırmış daha sonrasında tekrar barışmışlardır. Bir dargın bir barışık giden ilişkilerinde evlilik yolunda adım atmaya karar veren çift sol olarak 2021 yılında yollarını kesin olarak ayırma kararı almışlardır.

Aslı Enver’in Oynadığı Filmler

Yıl Adı Rol Yönetmen Notlar
2002 Ayna Egemen Sancak Kısa film
2013 Tamam mıyız? Beste Çağan Irmak Sinema filmi
2016 Kardeşim Benim Zeynep Uysal Mert Baykal Sinema Filmi
2017 Öteki Taraf Ece Özcan Deniz Sinema Filmi

Aslı Enver’in Oynadığı Diziler

Yıl Adı Rol Yönetmen Notlar
2002 Uzay Sitcomu Konuk oyuncu
2003 Hayat Bilgisi Hazal Tarkan Karlıdağ Yardımcı Oyuncu
2007-2011 Kavak Yelleri Mine Ergun A. Taner Elhan

Jale İncekol

Kerem Çakıroğlu

Başrol Oyuncusu
2012 Suskunlar Ahu Kumral Umur Turagay

M.Çağatay Tosun

Çağrı Vila Lostuvalı

Hatice Memiş

Başrol Oyuncusu
2013-2014 Kayıp Özlem Albayrak Zeynep Günay Tan Başrol Oyuncusu
2014 Bana Artık Hicran De Hicran Eyüpoğlu Volkan Kocatürk Başrol Oyuncusu
2015 Mutlu Ol Yeter Zeynep Güzeltepe Kerem Çakıroğlu

Başak Soysal

Başrol Oyuncusu
2016 Kış Güneşi Nisan Murat Onbul

Deniz Koloş

Başrol Oyuncusu
2017-2019 İstanbullu Gelin Süreyya Deniz Boran  Zeynep Günay Tan

Deniz Koloş

Başrol Oyuncusu
2020 Babil Ayşe Karaali Uluç Bayraktar Başrol

Aslı Enver’in Oynadığı Tiyatro Oyunları

Yılı Adı Yer Yönetmen Rol
2015 Personel Craft Tiyatrosu Çağ Çalışkur Emma

Aslı Enver’in Oynadığı Reklam Filmleri

Yapı Kredi
Lescon
Molped
Mavi Yeşil
Loreal Paris
Penti
Bepanthol

Aslı Enver’in Aldığı Ödüller ve Adaylıkları

Ödül ve adaylık
Yıl Ödül Kategori Dizi – Film Sonuç
2016 Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü 2015 Yılının En Beğenilen Kadın Tiyatro Oyuncusu Personel (oyun) Kazandı
2017 3.Elele Avon Kadın Ödülleri Yılın Oyuncusu Kış Güneşi Adaylık
Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü 2016 Yılının En Beğenilen Kadın Sinema Oyuncusu Kardeşim Benim Kazandı
44.Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu İstanbullu Gelin Kazandı
6.Bilkent Tv Ödülleri En İyi Drama Kadın Oyuncu Kazandı
2018 Marketing Türkiye The One Ödülleri Kadın Marka Yüzü Ödülü Kazandı
45.Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Adaylık

Aslı Enver Sevgilisi

Başarılı sosyal medya fenomeni oyuncu Enver geçtiğimiz günlerde cadde üzerinde bir erkekle el ele yürürken görüntülenmiş ancak yanındaki erkeğin kim oldu ise belli değildi. Başarılı oyunculuk fanları ise yanındaki erkeğin Sarp Batur olduğunu açıkladılar.

Aslı Enver Çocuğu Var mı?

Başarılı sosyal medya fenomeni oyuncu Aslı Enver şu an evli değildir. Daha öde Birkan Sokullu ile evlilik yapan Enver’in bu evliliklerinden herhangi gibi çocuğu dünyaya gelmemiştir.

Aslı Enver İnstagram

Aslı Enver İnstagram

Aslı Enver İnstagram Hesabı

Güzelliğinin yanı sıra paylaşımları ile de kısa sürede sosyal medya platformlarında da takip edilen ve geniş kitlelere ulaşan aslen var özellikle Instagram platformunda 6.1M takipçiye sahiptir.

Aslı Enver Kaç Yaşında, eğitim hayatı, oynadığı diziler ve instagram hesabına kadar tüm bilgileri verdik. Yeni gelişmeleri sizlerle anında paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Nur Fettahoğlu Kimdir?

Bu yazımızda Aslı Enver Kimdir sorusuna cevap aradık. Kendisi ile alakalı tüm bilgileri detaylı bir şekilde vermeye çalıştık. Tüm diğer oyuncu biyografiler için Sosyola’da kalın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.