Burak Özçivit Kimdir? Burak Özçivit Biyografi

20.01.2022
109
Burak Özçivit Kimdir? Burak Özçivit Biyografi
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda Burak Özçivit kimdir, kaç yaşındadır, eğitim hayatı, rol aldığı yapımlar, özel hayatı gibi hakkında merak edilen konuları sizlerle paylaşacağız.

Burak Özçivit Kimdir?

Burak Özçivit kimdir yazımıza doğum tarihi ve yeri ile başlıyoruz. Burak Özçivit 1984 yılının 24 Aralık tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Gazianteplidir. Boyu 1.84 metre kilosu 76dır. Oğlak burcudur. Babası serbest meslek ile uğraşır, annesi ev hanımıdır. Burçin isminde bir kız kardeşi vardır. Burak Özçivit’in kardeşi Burçin evlidir ve bir kız çocuğu vardır. Burak Özçivit yeğeni Açelya ile vakit geçirmekten çok keyif alıyor. Burak Özçivit koyu Fenerbahçeli olduğunu açıkladı.

Burak Özçivit Eğitim Hayatı

Burak Özçivit Eğitim Hayatı

Burak Özçivit Eğitim Hayatı

Kazım İşmen Lisesi’ni başarıyla bitirmiş ve sonrasında üniversiteyi kazanmıştır. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünü bitirmiştir.

Burak Özçivit’in Oyunculuk Kariyeri

Burak Özçivit, oyunculuk hayatına ilk adımı 2003 yılında Best Model Of Turkey yarışmasındaki başarısı ile atmıştır. Özçivit, yarışmadan “Gelecek Vadeden” olarak ünvan aldıktan sonra Uğurkan Erez Ajans ile çalışıp mankenlik yapan oyuncu, yarışmaya 2005’de tekrar katılarak bu sefer birinci oldu. Dünyanın en iyi 2. mankeni olarak seçildi. Bu başarıyı yakaladıktan sonra yakışıklı oyuncuya dizi, film, reklam ve defile teklifleri gelmiştir. Faruk Sayaç, Tween, Abbate, Network gibi ünlü markaların tanıtımları için yurt dışı fuar defilelerinde görev almıştır.

Eksi 18 dizisinde genç komiser Murat’ı canlandırarak ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Kasım 2007’de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde Suat karakteri ile beyaz perde ile buluşmuştur .Aynı yıl yani 2007’de Kanal D’de yayınlanan ve yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı Zoraki Koca adlı dizide Ömer Özpolat karakteri ile ekranlara gelmiştir. 2008 yılının yaz aylarında ise Baba Ocağı isimli dizide rol almıştır. Baba Ocağında Güven karakterini canlandırmıştır.2010-2011 yılları arasında Gossip Girl’den esinlenilen Küçük Sırlar adlı dizide Çetin karakterini canlandırmıştır. 2011-2013 tarihleri arasında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterine can vermiştir.

2013-2014 yılları arasında Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde Kamran rolünü canlandırmıştır. Çalıkuşu dizisinde başrolü paylaştığı Fahriye Evcen ile paylaşmıştır. 2015 yılında sinema filmi Aşk Sana Benzer ile beyaz perdede yer almıştır. Başrolü Fahriye Evcen ile paylaşmıştır. 2015-2017 yılları arasında Star Tv’de seyirci ile buluşan Kara Sevda dizisinde Kemal Soydere karaketeri ile ekranlara gelmiştir. Kara Sevda dizisi çok sevilmiş bir çok ödül almıştır. Uluslararası Emmy ödülünü alan ilk Türk dizisi olmuştur.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Burak Özçivit Kimdir 4

Burak Özçivit Kimdir 4

Burak Özçivit Osman Gazi karakteri

Şimdilerde Atv ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Osman karakterine can vermektedir. Osman Gazi, Osman Bey ya da Osman Han 1258, Söğüt  1 Ağustos 1326 tarihleri arasında Bursa’da yaşamıştır. Osmanlı Beyliği ve Osmanlı Hanedanı’nın kurucusudur. Osman Bey beyliğin ilk padişahı Türk hükümdardır. Osman Bey’in dedesi Süleyman Şah, büyükannesi Hayme Hatun’dur. Babası Ertuğrul Gazi ve annesi Halime (Haime) Hanım’dır.

Osman Gazi son yıllarında yaşının ilerlemesi ve “damla illeti” yani gut hastalığına yakalanmıştır. Bu yüzden tarihçilerin bildirdiklerine göre, beylik idaresini oğlu olan Orhan Bey’e bırakmıştı. Fakat Osman Bey’in ne zaman ölüp, Orhan Bey’in ne zaman beylik idaresini tümüyle eline aldığı kesin değildir.

Burak Özçivit’in Özel Hayatı

Burak Özçivit’in 2015 yılında kendisi gibi oyuncu olan Fahriye Evcen ile ilişkisi başladı. Çalıkuşu dizisi ile tanışmışlardır. 3 yıllık ilişkilerinden sonra 29 Haziran 2017 tarihinde, Sait Halim Paşa Yalısı’nda dünya evine girmişlerdir. 2019 yılının Nisan ayında oğlu Karan Özçivit dünyaya geldi.

Burak Özçivit Fahriye Evcen

Sosyal medya platformlarının yanı sıra dizi ve film sektörünün de verilen isimlerinden birisi olan Burak Özçivit ve eşi Fahriye Evcen, magazin gündeminde de takip edilen çiftlerindendir. 2013 yılında Çalıkuşu dizisinin setinde tanışarak Aşk yaşamaya başlayan Burak Özçivit ile Fahriye Evcen, 2017 yılında nikah masasına oturmuş daha sonrasında 2019 yılında da oğulları Karan’ı kucaklarına almışlardır. Başarılı çiftimiz hakkında çıkan ayrılık haberleri ise gerçekleri yansıtmamaktadır.

Burak Özçivit Oğlu

Burak Özçivit Oğlu

Burak Özçivit Oğlu

Ekranların iki tarih dizisinde rol alan Burak Özçivit ve Fahriye Evcen, çifti Kuruluş Osman ve Alparslan dizi setlerinde üstün oyunculuklarını sergilemektedirler. 2013 yılında tanışan çiftimiz 2017 yılında dünya evine girmiş daha sonrasında 2019 yılında ise oğulları Karan’ı kucaklarına almıştır.

Burak Özçivit Ayrılıyor Mu

Magazin gündemini sarsan bir diğer iddia ise Burak Özçivit ve Fahriye Evcen çiftinin boşanma iddiaları oldu. Çift hakkında çıkan boşanma iddialarından sonra ünlü oyuncu açıklama yaparak böyle bir şeyin olmadığını dile getirdi.

Burak Özçivit Boşandı Mı

Güzelliği ile bir hayli beğenilen Fahriye Evcen ile evli olan Burak Özçivit hakkında çıkan boşanma haberleri için magazin muhabirlerine “iddiaları yalanlamıyorum, çünkü yalanlanacak bir şey yok. Hepsi can sıkıntısından yapılmış haberler. Biz hayatımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz” ifadelerini kullanarak boşanma iddialarına hakkında bir konuşmada bulmuştu.

Burak Özçivit Kimdir 2

Burak Özçivit Kimdir 2

Burak Özçivit Filmleri

Yıl Başlık Rolü
2007 Musallat Suat
2013 Zarafa Hasan (Türkçe Dublaj)
2015 Aşk Sana Benzer Balıkçı Ali
2016 Kardeşim Benim Hakan
2017 Kardeşim Benim 2 Hakan
Yıl Başlık Rolü
2006 Eksi 18 Murat
2007 Zoraki Koca Ömer Özpolat
2008 : 2009 Baba Ocağı Güven
2010 İhanet Emir
2010 : 2011 Küçük Sırlar Çetin Ateşoğlu
2011 : 2013 Muhteşem Yüzyıl Malkoçoğlu Bali Bey
2013 : 2014 Çalıkuşu Kamran
2015 : 2017 Kara Sevda Kemal Soydere
2019- Kuruluş: Osman Osman Bey

Burak Özçivit’in Reklam Filmleri

Yıl Ürün
2010 Hobby For Men
2012 : 2016 Clear Men
2013 : 2014 Pepsi
2017 Emaar Square Mall

Burak Özçivit’in Aldığı Ödülleri ve Adaylıkları

Yıl Ödül Töreni Kategori Proje Sonuç
2012 GQ Men Of The Year Ödülleri Yılın Oyuncusu Muhteşem Yüzyıl Kazandı
2013 Galatasaray Üniversitesi 2012’in En’leri Ödülleri En İyi Dizi Erkek Oyuncu Kazandı
2014 12.YTÜ Yılın Yıldızları Ödülleri En Beğenilen Erkek Dizi Oyuncusu Çalıkuşu Kazandı
13.Magazinci.com İnterner Medyası (En İyiler) En İyi Erkek Dizi Oyuncusu Kazandı
4.Elle Style Ödülleri Elle Style Yılın Erkek Oyuncusu Kazandı
Haliç Üniversitesi 2014’ün En’leri Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Kazandı
2015 Ayaklı Gazete Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Kara Sevda Kazandı
4.Bilkent Televizyon Ödülleri En İyi Drama Erkek Oyuncu Kara Sevda Kazandı
2016 14.YTÜ Yılın Yıldızları Ödülleri En Beğenilen Erkek Film Oyuncusu Aşk Sana Benzer Kazandı
23.İTÜ EMÖS Başarı Ödülleri Yılın En Başarılı Erkek Film Oyuncusu Aşk Sana Benzer Kazandı
16.Magazinci.com İnternet Medyası (En İyiler) Yılın Tv Performansı Kara Sevda Kazandı
2.Türkiye Gençlik Ödülleri En İyi Erkek Sinema Oyuncusu Aşk Sana Benzer Adaylık
Ege Üniversitesi 5.Medya Ödülleri En İyi Erkek Dizi Oyuncusu Kara Sevda Adaylık
10.GSÜ EN Ödülleri En İyi Dizi/Sinema Erkek Oyuncu Aşk Sana Benzer Adaylık
43.Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Kara Sevda Adaylık
En İyi Dizi Çifti (Nihan & Kemal) Kara Sevda Adaylık
2017 44.Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Kara Sevda Adaylık
En İyi Dizi Çifti (Nihan & Kemal) Kara Sevda Adaylık
The ONE Awards objektif Yılın En Başarılı Erkek Kazandı
GQ Men Of The Year Ödülleri Yılın Konuşulan Adamı Kazandı
Burak Özçivit

Burak Özçivit

Burak Özçivit’in Ayşe Arman ile Röportajı

Bir erkeğin bu kadar yakışıklı olması sinir bozucu değil mi?

– Ne diyeyim şimdi ben buna? Öyle bakmıyorum hayata. Baksaydım bu noktaya gelemezdim. İnsanın fiziği bir artı olabilir ama mutlaka başka şeylerinin de olması gerek. Akıl gibi, zekâ gibi, yetenek gibi, beceri gibi, mesleğine tutkuyla bağlı olmak gibi… Ben de o şeyler için epey kafa patlattım.

 Tabii ki sadece yakışıklı değilsin. Viyana’da çekilen o videoyu izledim. Akıl alır gibi değil! Bir anlatsana orada yaşadıklarınızı…

– İtiraf ediyorum biz de şaşırdık! Karı-koca tatile gitmişiz, kuşlar gibi özgürüz, hafifiz, mutluyuz. Tatil psikolojisiyle kaldığımız otelin balkonunda bir selfie çektik. Arkamızdaki meydanın oranın en ünlü meydanı olduğunu bilmeden… Sonra dışarı dolaşmaya çıktık. Birkaç saat sonra otele döndük. Bir de baktık ki yollar kapanmış, bir izdiham, bir insan seli… Meydan polis dolu. “Allah Allah, bir gece önce yılbaşıydı, bu kadar kalabalık değildi! Bir şey var herhalde, ne oluyor acaba?” dedik. Otel çalışanlarını aradık, ön kapıyı kapatmışlar, “Arka kapıdan gelin” dediler. Bizi arkadan aldılar, odamıza çıktık.

Peki bu yakışıklılık sana biraz da koymuyor mu? Yakışıklılığın, kişiliğinin önüne geçmiyor mu?

– Yok, hayır. Çünkü oyunculuk tamamen rolle alakalı. Rolün içine girmen, oynadığın kişi olman gerekiyor. Bunu başardığında da kimse artık gerçek seni görmez, canlandırdığın karakteri görür.

Peki role girememek diye bir şey var mı?

– Benim için yok. Olmamalı. Bu sihirbazlıkla aynı. Sihirbaza “Bir şey yap!” dersin, o anda yapamaz ama hazırlandıktan sonra yapar! Oyunculuk da böyle bir şey, hazırlanıp yapıyorsunuz. Ben de öyleyim, dersimi çalışıyorum. Ama yine de yolda belli oluyor her şey.

Nasıl yani?

– Dizide canlandırdığın karakter, birinci bölümde değil de dördüncü bölümden sonra oturuyor. Yolda açılıyorsun yani. Ama tabii sinema filminde daha zor. Topu topu beş haftan var, sonra bitiyor çekimler. Sinema filmi diziye göre çok daha zorlayıcı.

Seni Fahriye’den ayırmak isteyen hayranların var mı?

– Enteresan bir şekilde biz en fazla yakıştırdıkları çiftiz. Çok da hoşuma gidiyor bu durum. En büyük şansımız. İkimizi de ayrı ayrı seviyorlar.

 Ama bir de onu çirkin bulup sana yakıştıramayanlar var. Ne diyeceksin?

– Fahriye bir tanemdir!

 Kartal Tibet senin hayatında ne ifade ediyor?

– Kartal Hoca benim için çok değerli. Pek çok şey öğrendim ondan. O bir duayen. Bu işin her alanında çalışmış. Yeşilçam desen biliyor, tiyatro desen biliyor, oyunculuk, yönetmenlik, ne ararsan var. Ona teslim olursanız başarılı olursunuz. Ben de öyle yaptım. Yeni başlıyordum, ona teslim oldum. Mesela bütün montajlarda vardım Kartal Hoca’nın yanında. Başrol oyuncusunu montaja sokmadan hiçbir işi kabul etmiyordu. Çünkü “Bir oyuncu montaj bilmeden hiçbir şekilde oyunculuk yapamaz” diyordu. Haklı çıktı. Montaj demek, “Yapamadıklarım neler? Ben neleri yapmamalıyım?”ı öğrenmek demek. Hayat da öyle değil mi? “Evet” dediklerimizle değil, “Hayır” dediklerimizle başarıya ulaşırız. Ben montajlara gire gire hatalarımı gördüm.

Kariyerimde çok önemli yeri olan üç isim var

 Yani bu işte senin için dönüm noktalarından biri onunla çalışmaktı. Başka?

– Kartal Tibet’ten sonra dönüm noktalarımdan biri Timur Savcı’yla çalışmak oldu. ‘Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısıydı. Ondan sonra da hep onunla devam ettim aslında. Kerem Çatay’la da çalıştım. Bu üç ismin de kariyerimde çok önemli yeri var. Ama benim için hayat gelişmek, ilerlemek… Örneğin güzel sanatlarda fotoğraf okudum ama bir yerde kalamıyorum. Yapımda yok. O öğrendiğim şeyi kendime ekliyorum ve bir başka şeye dönüştürüyorum. İyi resim çiziyordum ama resim eğitimi almadım, fakat güzel sanatların sınavını resim sayesinde kazandım. Oradan fotoğrafa geçtim. Kameranın arkasından da önüne geçtim ve oyuncu oldum. Şu anda yapımcılık da yapıyorum.

ABD’Lİ YAPIYORSA BEN NİYE YAPMAYAYIM

Senin için vatan sevgisini ne ifade ediyor?

– Tartışılmayacak bir şey benim için. Kimseye vatan sevgimi sorgulatmam. Çok ön planda, böyle bir iş yapmamdan belli olmuyor mu?

 Sahi neden bir asker filmi yaptın? Konjonktüre uygun diye mi?

– Biz yıllardır Amerika’dan izlemiyor muyuz bu tür filmleri? Amerika, sinema sektöründe bir numara. Bizim dizi sektörü de, Amerika’dan sonra dünyada iki numara. Benim üç tane dizim yurtdışında yayımlanıyor. Yurtdışında bir gücüm var. Amerikalı yapıyorsa ben niye yapmayayım?

Kazandığımı filme yatırıyorum 

Kendi sektörüme yatırıyorum. Ben istediğim projeyi yapmanın yollarını aradım ve bunun yapım şirketi kurmaktan geçtiğini gördüm. Belki riske giriyorum ama kazandığımı yatırıyorum. Bazen kazanıyorsun, bazen kaybediyorsun.

Fahriye’yle en sevdiğimiz şey KASKLARIMIZI TAKIP MOTORLA ŞEHRİ TURLAMAK

Her gittiğin yerde izdihama yol açmak baygınlık vermiyor mu? Özgürlüğüne özlem duyduğun olmuyor mu?

– Alıştım bu duruma! Burada en önemli şey destekçiniz, yani eşiniz. Fahriye de buralardan geldiği için benim ne yaşadığımı, ne hissettiğimi biliyor. O yüzden ikimiz de birbirimize bu anlamda çok destek oluyoruz.

 Türkiye’de kafa dinlemeye nereye gidiyorsunuz?

– Türkiye’de tatil yaparken zorlanıyoruz. Doğruya doğru… Okulda ödev verirlerdi, “Git Eminönü’ne, fotoğraf çek!” derlerdi. Atlardım vapura, giderdim. Şimdi tabii o kadar özgür değilim. Ama ille de yapmak istiyorsam, kafamda bereyle giderim. Bizim Fahriye’yle en sevdiğimiz şey, kafamıza siyah kasklarımızı takıp motorla şehri turlamak. Atlıyoruz, Sultanahmet’e gidiyoruz.

Sen bir de motora mı biniyorsun?

– Evet. Üstelik bayağıdır biniyorum. Babam hiç istemedi. Hatta kıyameti kopardı. Bir sene sonra arkadaşlarım arıyor, “Bülent Abi’yi motorda gördük!” diye. “Nasıl ya!” dedim, “Benim motora binmeme şiddetle itiraz eden adam motorcu mu oldu?” Ama vaziyet bu, üç senedir yaz-kış motora biniyor.

Yazımızın sonuna Burak Özçivit kimdir dediğimiz zaman akla gelen tüm soruları cevaplayarak ve kendisi ile ilgili bir röportajı da paylaşarak bitiriyoruz. Daha fazla biyografik yazılar için Sosyola’da kalın.

İlginizi çekebilir: Halit Ergenç Kimdir? 

Instagram adresi: https://www.instagram.com/burakozcivit/?hl=tr

YAZAR BİLGİSİ
İzmir'de Bilgisayar destekli muhasebe ve netsis öğretmeniyim. Fotoğraf çekmekten ve doğa gezintilerinden hoşlanırım. Papatya en sevdiğim çiçektir. Boş zamanlarında öğretmenlik mesleği ile alakalı kendini geliştirerek, makale yazarlığı konusunda çalışmalar yürütmekteyim. Özellikle oyuncuların ekranların arkasındaki yaşantılarını anlamayı ve anlatmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.