Mitsubishi Garage ile birlikte Bursa şehir turu attık!

07.11.2016
211
Mitsubishi Garage ile birlikte Bursa şehir turu attık!
Modelistlik Kursu

Mitsubishi Garage ile birlikte Bursa şehir turu attık!

Kısa bir zaman önce tesadüfen konudan haberdar olunca, Mitsubishi Garage Facebook Grubunun etkinliğine katılma kararı aldık. Bana bu bilgiyi ileten Ayhan’a öncelikle teşekkür etmeli.

Mitsubishi aracını al, Bursa’ya gel dedik!

Hem kafa dağıtmak hem de grubun etkinliğinde güzel vakit geçirmek ve sonbaharın güzelliğinin örtü gibi indiğini düşündüğüm Bursa’da sarıdan turuncuya ve kırmızıya dönen renk cümbüşünü görmeyi hayal ederek için sabahın erken saatlerinde yola düştük. Yol boyunca whatsapp ile kaç araç katılacak, ilk buluşma yeri vb. konularda bilgi alışverişi de devam etti.

Yol üzerinde çay-kahve molası vermek üzere Pause Park Restaurat’ta durduk. Hava henüz aydınlanmamıştı. İlginç bir fotoğraf karesi yakalayacağımı hiç düşünmemiştim.

pause-park-restaurant-izmit

Sandalı oldukça hoş bir şekilde ışıklandırmışlardı. Bu fotoğraf karesini kaçırmamam gerektiğini düşündüm. Sabahın erken saatlerinde ya da akşam karanlığında yolunuz İzmit Pause Park’a düşerse mutlaka görün.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bursa’ya yolumuz henüz var. İzmit’ten yolumuza devam ederken köprü ücretlerinden kaçarak körfezi dolaşa dolaşa yolumuza devam ettik. Zaten yol o kadar sakindi ki, iyi ki de böyle bir karar almışız dedik.

Bursa’nın Gemlik ilçesine geldiğimizde farklı şehirlerden ve bizim gibi İstanbul’dan yola çıkan diğer Mitsubishi Garage üyeleriyle karşılaştık ve ilk buluşmamız yolda gerçekleşti. Kısa bir selamlaşmadan sonra yol üzerinde bizimle buluşacak diğer arkadaşları da alarak Uludağ yolundaki Amaç Et Mangal / Kahvaltı‘ya doğru şehir turu atarak ilerledik.

amac-et-mangal-bursa

Uludağ yolunda olan bu mekan, Bursa’yı gören eşsiz bir manzaraya sahip. Oldukça sevecen davranan Amaç Et Mangal idaresine ve garsonlarına da teşekkür ederiz.

amac-et-mangal-bursa2
amac-et-mangal-bursa3
amac-et-mangal-bursa4

Herkes arabaları incelerken Ayhan ve ben mola verdik. Ne keyifti arkadaş ya!

amac-et-mangal-bursa5
mitsubishi-garage-etkinligi

Enfes bir kahvaltından sonra, dışarıya çıkarak ayak üstü muhabbetlere devam ettik. Mekanın ikramları eksik olmadı. Biz muhabbet ederken dışarıya çay servisi yapılmaya devam edildi. Bu samimi insanların mekanı bu sebeple daha çok ziyaret edilmeli.

Yukarıdaki son fotoğraftan sonra, haydi Uludağ’a gidiyoruz dediler ve düştük yollara. Bu dönemde Uludağ hem soğuk hem de Sonbaharın güzelliğini görebileceğiniz son döneminde. Bundan sonrası artık tamamen kar beklentisi!

Uludağ’a çıkarken yol üzerinde gördüğümüz her noktada durduk ve fotoğraf çektik. Sizi bir kaç sonbahar fotoğrafı ile başbaşa bırakayım 🙂

uludag-da-sonbahar4
uludag-da-sonbahar2
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage


Uludağ yolunda Ekim ayı itibariyle bakım dönemine de girilmiş. Yol üzerinde bir çok yerde iş makinaları sağı solu kazıyor. Yeni asfalt çalışması yapılmış. Yol genişletme çalışmaları olmuş. Biz yukarı çıkarken bu çalışmaların bir kısmına da şahit olduk. Bu sebeple aracınızı dikkatli sürünüz 🙂

uludag-da-sonbahar5

Uludağ Milli Parkı’nın girişindeyiz. Yine toplandık. Yine fotoğraf ve muhabbet için durduk. Zaman zaman niye indik biz arkadaş diye herkes birbirine sorsa ve yanıt alamasa da renkli görüntüler de beraberinde gelmiş oldu. Otomobil ile giriş 9 TL! Yanınıza bozuk para almayı unutmayın:)

bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage2
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage3
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage4
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage5

Yolun sağında ve solunda piknik yapmak için masaları göreceksiniz. Özellikle çocuklarınızla burada oldukça sakin bir zaman geçirebilirsiniz.

Yolumuza devam ederek oteller bölgesine çıktık. Zirvede henüz kar yok. Kış tatilini sevenler için üzücü bir haber bu. Fakat merak etmeyin, eli kulağında şu günlerde kesin yağar! Zira hava oldukça soğuktu.

bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage6
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage7
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage8

Uludağ dönüş yolunda tekrar Milli Park girişinde buluştuk. Bu sırada birkaç fotoğraf çekme fırsatımız daha oldu.

bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage9
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage10

Uludağ turunu tamamlayıp, rotamızı Osmanlı Köyü olan Cumalıkızık’a çevirdik. Bu köy oldukça şirin, fakat Pazar günleri aşırı kalabalık!!! Cumalıkızık Bursa’dan Ankara-Eskişehir istikametine giderken Uludağ’ın eteğinde kurulmuş Unesco Mirası listesinde olan nadide bir yer. Bursa Büyükşehir Belediyesi’de durumun farkında olduğundan, köyü daha zenginleştirmek için orjinal mimariye bağlı kalarak yeni yerler inşaa etmeye başlamış. Bir önceki gelişimde yapımı devam eden Camii de bitmiş.

Cumalıkızık Köyü, öncesine nazaran tam bir ticarethane gibi bir hal almış. Köyün neredeyse tamamında her yer çarşı-pazar gibi. Her yerde birşeyler satmaya çalışan köylü kadınlar… Bu tablo ile karşılaştığım için üzgün olsam da yine de vakit bulursanız Cumalıkızık Köyü’nü gezin, görün diyorum.

Osmanlı mimarisine ait dokuları rahatlıkla görebileceğiniz bir yer burası. Yaklaşık 300 civarında köy evi var. Bir dönem Kanal D’de yayınlanan Kınalı Kar dizisi ile ünlenmişti. Bu dizi sonrasında ise ziyaretçi akınına uğramış ve bir yandan da deformasyonlar başlamış oldu.

Cumalıkızık fotoğrafları ile sizi başbaşa bırakıyorum. 🙂

bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage11
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage12
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage13
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage14
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage15
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage16
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage17
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage18
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage19
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage20
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage21
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage22
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage23
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage24
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage25
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage26
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage27
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage28
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage29
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage30
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage31
bursa-gezi-rehberi-mitsubishi-garage32

Artık Bursa’ya veda etme zamanı.. Birkaç ziyaretten sonra yemek yemek üzere, Yalova yolu üzerindeki Köfteci Yusuf’a uğruyoruz. Daha önce Bursa’yı gezme imkanı olmayan Ayhan abimizle Köfteci Yusuf’ta Recep İvedik misali.. Sınırları zorladık! Ödediğimiz ücreti duyunca “hesapta yanlış olmasın? emin misiniz?” diye sorması da beni gülümseten bir diğer olay oldu.

Renkli, eğlenceli, güzel bir Bursa turunu da böylece tamamlamış olduk. Dönüşümüz mecburiyet şehri; İstanbul…

Dost canlısı bir çok arkadaş edindik. Güzel muhabbetlerimiz oldu. Etkinlik vesilesiyle diğer Mitsubishi araçları da inceleme imkanı bulduk.

Bu etkinliğe vesile olan Mitsubishi Garage grubuna da ayrıca teşekkür ediyorum.

Gezilecek Yerler Kategorimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.