Hint yağı kirpik uzatır mı? (4 Yöntem)

27.06.2019
235
Hint yağı kirpik uzatır mı? (4 Yöntem)
Modelistlik Kursu

Hint yağı kirpik uzatır mı, bu makalemiz de sizler için kadınların kirpik uzatmak için kullamış oldukları Hint yağı ile kirpik uzatma yöntemi hakkında bilgiler vereceğiz. Vermiş olduğumuz yöntemleri düzgünce uygulayarak uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Hint yağı kirpiklerin uzaması ve gürleşmesin de oldukça etkilidir.

Hint yağı kirpik uzatır mı, kadınların güzellik adına yüzyıllardan beri önem verdikleri en önemli noktalardan biri de kirpik güzelliğidir. Uzun kirpikler ise bir çok kadın ve erkeklerin en çok beğendiği ve dikkat ettikleri noktalardır. Kadınlar da kirpiklerin bakımları ve daha uzun görünmeleri adına birçok yöntem ve teknik denemektedir. Özellikle gündelik hayatta rimel gibi kozmetik ürünleri kullanarak kirpiklerin görünümlerini uzatmaktadırlar.

https://www.youtube.com/watch?v=qUPGHtNXFHE

Yine rimel gibi kozmetik ürünlerinin dışında gündelik olarak kullandıkları yağ ve bakım ürünleri de kirpik sağlığı ve gürleşmesin de etki etmektedir. Bu bakım ürünlerinden en önemli ve kadınlar tarafından fazlalıkla kullanılanı ise hint yağı olarak bilinmektedir. İşte; Hint yağı kirpik uzatır mı

Hint Yağı Kirpikleri Uzatır Mı
Hint Yağı Kirpikleri Uzatır Mı

Hint Yağı Kirpik Uzatır Mı

Hint yağı hint ağacı tohumundan elde edilen bir yağdır. Hint yağını oluşturan vitamin ve minerallerin cildi fazlasıyla beslediğine gözlemlenir. Deneyen birçok insan düzenli kullanımla hint yağının kirpik ve kaşları daha uzun ve kalın hale getirdiğini belirtmişlerdir. İşe yaraması yönünden ise hint yağı kirpikleri güçlendirir dökülmesini önler ve gürleştirir. Şayet çeşitli nedenlerden dolayı kirpiklerde ve kaşlarda dökülme sorunu yaşayanlar ise kirpiklerini uzatmak, kaşları sıklaştırmak için Hint yağını güvenle kullanabilirler. Hint yağının sağlık konusunda bir zararı olmadığı bir çok kişi tarafından test edilip dile getirilmiştir.

Hint Yağı Nasıl Kullanılmalıdır?

İlk olarak yüz olabildiğinde temizlenmelidir. Gözlerde hiçbir makyaj kalıntısı olmadığından emin olunmalıdır. Kullanılmış eski rimellerin fırçaları bu yöntemde önemli aksesuar olarak kullanılabilir. Örneğin rimellerin fırçaları iyice temizlenerek bu yöntemde kullanılabilir. Rimel fırçasını hint yağına batırılır ve her kirpiğe değdiğinden emin olunmalıdır. Dikkatli bir şekilde alt ve üst kirpik çizgilerine uygulanmalıdır. Gece boyunca bu karışım gözde yıkanmadan bekletilmelidir. Sabah uyanıldığında ise gözler bir miktar gül suyu ve makyaj mendili ile temizlenmelidir. Hint yağını geceleri kullanıp gündüzleri silmeyi unutmayınız.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

2. Yöntem

Zeytinyağı zengin yapısı bakımından zengin ve antioksidanlarla yüklüdür. Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve hint yağı karışımları ise kullanılabilir. Bu yöntemleri uygulamak için ise cam şişe gerekmektedir. 2 yemek kaşığı hint yağı ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı bir kaba dökülür. Yağların iyice karıştığından emin olunur ve daha sonra karışım cam şişeye boşaltılır. Yağlar iyice karıştıklarında rimel fırçası yardımı ile kirpiklere sürülür ve sabaha kadar tekrar yıkamadan gözler üzerinde bekletilir.

Hint yağının kirpiğe faydası
Hint yağının kirpiğe faydası

3. Yöntem

Hint Yağının yanında tatlı badem yağı da zengin E vitamini, magnezyum ve kalsiyum kaynağıdır. Kirpiklere inanılmaz bir ışık vererek kalınlaşması, gürleşmesi ve uzamasına yardımcı olur. Eğer kirpiklerin hızlı uzaması isteniyorsa tatlı badem yağı ve hint yağı karıştırılarak denemek oldukça iyi bir fikirdir. Bu karışım için ise iki yemek kaşığı tatlı badem yağı iki yemek kaşığı hint yağı karıştırılır ve karışım kabı ve şişesine boşaltılır. Yağlar karıştığında ise bu karışımın kirpiklere uygulanması için rimel fırçasına ihtiyaç olacaktır. Rimel fırçası yardımıyla alt ve üst kirpiklere iyice sürülen yağlar gece boyunca bekletilir en iyi sonuca ulaşmak için bu yöntem yaklaşık iki hafta boyunca her gün kullanılmalıdır.

4. Yöntem

Küçük bir şişe ve kabın içine bir miktar hint yağı dökülür. Yağın üzerine iki damla kadar gliserin eklenir. Bu karışıma iki damla yumurta beyazı eklenir. Temiz bir maskara fırçası kullanılarak nazikçe ev yapımı serum alt ve üst kirpiklere sürülür. Bu karışım tüm gece boyu veya iki saat bekletilip yıkanabilir.

Kirpik uzar mı
Kirpik uzar mı

Hint yağı doğal olarak yüksek risinoleik asit içermektedir. Bu yağın çoğunluğunu oluşturmaktadır. Bu yağ ve içerisinde barındırdığı mineral ve vitaminler kirpiklerin kısa sürede gürleşip beslenmesine ve uzamasına olumlu etkiler etmektedir. Kırılgan ve yorgun kirpikleri olan kadınlar için hint yağı kirpikleri derinlemesine besler ve nemlendirir.

Hint yağı kirpik uzatır mı, konusunda vereceğimiz bilgilerin sonunda geldik. Kirpik Tipine Göre Maskara Seçimi ve İnnofacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. hülya dedi ki:

    Kirpiklerim çok sık dökülüyor çok fazla rimel kullanmaktan dolayı dökülüyor sanırım. Rimel kullanmayı bırakamıyorum ama bir yandan da kirpiklerimin sağlıklı ve sık olmasını istiyorum. İnternette araştırma yaparken yazınıza denk geldim. Hint yağı kullanıp kirpiklerde olumlu anlamda bir etkisi olan var mı? Ve bu yağı nereden satın alabiliriz eczanelere satılıyor mu?

    1. İpek dedi ki:

      Bende aynı sorunla karşılaşıyordum sadece 4 günden beri kullanıyorum ve etkisini gözle görünür çekilde gösteriyor ben aktardan aldım yağı bu arada olumlu sonuçlar almanız dileğiyleee