Ledum Yağı Ne İşe Yarar?

25.11.2019
355
Ledum Yağı  Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Ledum yağı, genel sağlığınızı iyileştirmek için bir toniktir. Labrador çayı olarak da bilinen bu bitki, yüzyıllarca böbrek problemlerini, cilt hastalıklarını, öksürüğü, ateşi ve diğer sağlık problemlerini tedavi etmek için kullanılmıştır. Modern araştırmalar, ledum yağının birçok sağlık yararına sahip olduğunu buldu.

Ledum Yağı Nedir?

Ledum esansiyel yağı ayrıca vücudun günlük ihtiyaçlarını uyumlu hale getirdiği ve dengelendiği düşünülmektedir. Temizleme özelliğine sahiptir. Kızılderililer, uzun yıllar boyunca, çeşitli hastalıkları iyileştirmek için ledum yapraklarından çay yaptılar. Grönland yosunu olarak bilinen ledum, 5 metreye kadar büyüyen yaprak dökmeyen bir çalıdır. Bitki dumanlı, biber aroması olan yağı tatlandırmak için bir miktar damıtma işlemine tabi tutulur.

Ledum yağı
Ledum yağı

Ledum Yağı Neye İyi Gelir?

Ledum yağı faydalarını burada bulabilirsiniz.

Karaciğer Sağlığını Destekler

Ledum çiçeği yağı, karaciğer sağlığının harika bir destekleyicisidir. Çeşitli zararlı toksinleri uygun bir şekilde yok edebilmesi için bu hayati organın detoksifikasyonuna yardımcı olur. Karaciğeriniz sağlıklı olduğunda vücudunuz toksin içermez ve doğal olarak hastalıkları uzak tutar ve sağlığınızı korursunuz.

Konjestif Öksürük ve Soğuk Algınlığını İyileştirir

Soğuk algınlığı ve konjestif öksürükten kurtulmak için ledum esansiyel yağını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda grip, ateş, larenjit, bronşit, vs. gibi hastalıklar için de etkili bir ilaçtır. Bu sorunların tedavisinde harikalar yaratan bir tedavi yöntemidir.

Bağışıklık Sistemini Destekler

Ledum esansiyel yağı da bağışıklık sisteminin destekçisidir. Vücudunuzdaki bu sistemin sağlığını sağlayabilir. Bu da vücudunuzun farklı hastalık ve hastalıklarla savaşma yeteneğini arttırır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kanserle Mücadele Eder

Ledum esansiyel yağı anti-tümör ve kanser önleyici özelliklere sahiptir. Bu, vücudunuzda oluşabilecek farklı kanser türlerine karşı güçlü bir savunma sistemi olmasını sağlar. Tümörleri önlemek için de kullanabilirsiniz.

Diğer Sistemlere Destek Sağlar

Bildiğiniz gibi, ledum esansiyel yağı bağışıklık sistemini destekleyerek vücudunuz için harikalar yaratır. Bundan başka, solunum sistemi de dahil olmak üzere vücudunuzdaki diğer sistemlere destek sağlar. Aynı zamanda idrar yolunu da destekler.

Cilt Hastalıklarını Tedavi Eder

Ledum esansiyel yağı antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu, çok çeşitli cilt problemleri için etkili bir doğal ilaçtır. Detoksifikasyonda yardımcı olduğu için size sağlıklı ve parlak bir cilt de sağlar.

İltihaplı Lenf Düğümlerini İyileştirir

Bu harika esansiyel yağın antienflamatuar özellikleri vardır. Bu nedenle yaygın olarak iltihaplı lenf bezlerinin tedavisi için doğal bir ilaç olarak kullanılır. Bu uçucu yağ ile tüm iltihap tiplerini etkili şekilde tedavi edebilirsiniz.

Dikkat Eksikliği Bozukluğunu İyileştirir

Ledum yağı, Dikkat Eksikliği Bozukluğu ile mücadelede etkinliği ile bilinir. Uzmanlar, bu bozukluğun iyileştirilmesi için ledum esansiyel yağını önerirler. Doğal bir tedavi olarak kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerektiğini, özellikle ilaç reçete edilmişse, hatırlamanız gerekir.

Bağımlılığa Dayalı Bozuklukları Tedavi Eder

Ledum esansiyel yağının ünlü olduğu şeylerden biri, bağımlılık bazlı çok çeşitli hastalıkları tedavi edebilmesidir. Bu yüzden alkolizm tedavisi için şiddetle tavsiye edilir.

Anksiyete ve Stres Gidericidir

Ledum esansiyel yağının en popüler kullanımlarından biri sinirleri yatıştırmak ve anksiyete seviyelerini azaltmak içindir. Pek çok esansiyel yağda olduğu gibi, ledum esansiyel yağı da aromatik bileşikleri limbik sistemin (beynin duygusal merkezi) davranışını doğrudan etkileyebilir ve bunalmış hissettiğinizde bile huzur verir ve genel sakinliği teşvik edebilir.

Ledum esansiyel yağı ile diğer rahatsızlıkları da tedavi edebilirsiniz. Pek çok faydalı özelliği, ödem, alerji, hepatit, obezite gibi hastalıkları iyileştirmeye yardımcı olur. Ayrıca zihin üzerinde sakinleştirici bir etkisi olduğu bilinmektedir.

Şimdi, ledum esansiyel yağının faydalarını bildiğinize göre, ne bekliyorsunuz? Bu esansiyel yağı kullanarak, birçok hastalığa ve koşulu tedavi edebilir ve tedavi edebilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle de bir rahatsızlığınız varsa ve ilaç kullanıyorsanız ledum esansiyel yağını kullanmadan önce bir doktora danışmak önemlidir.

Ledum Yağı Cilde  Faydaları

Ledum esansiyel yağı, tiroidin normal işlevini arttırmaya yardımcı olur. Tiroid sorunları, çeşitli sağlık sorunlarından sorumlu olan düşük tiroid hormon üretimine neden olur. Cilt problemlerini önlemeye yardımcı olan yeterli hormon üretimi için tiroid stimülasyonuna yardımcı olur.

Bu esansiyel yağın antioksidan etkileri, cildinizin erken yaşlanmaya, kırışıklıklara ve diğer lekelere neden olan serbest radikaller ile savaşmaya yardımcı olur. Serbest radikalleri etkisiz hale getirdiği için cildinizin ışıltılı, pürüzsüz ve genç görünmesini sağlar. Ayrıca, yeni hücrelerin büyümesini teşvik eder ve cildi enfeksiyonlardan korur.

Ledum yağı kullanımı
Ledum yağı kullanımı

Ledum Yağı Nasıl Kullanılır?

Asla ledum yağını ağız yoluyla tüketmeyin. Yutulması, mide rahatsızlığına ve diğer ciddi etkilere neden olabilir. 

Difüzörünüze birkaç damla ledum yağı damlatabilirsiniz. Tüm evinizi havadaki patojenlerden temizleyebilir ve ince ve hoş bir koku bırakır. Aromaterapi amacıyla bu yağı kullanabilirsiniz.

Ayrıca dikkat dağınıklığı ve diğer hiperaktivite bozukluklarını iyileştirmek için yağı difüzörde kullanarak havaya buharını dağıtabilirsiniz. Ledum yağının benzersiz bir özelliği, sizi uyuşuk hale getirmeden sakinleştirmesidir.

Ledum yağı odağınızı güçlendirirken zihninizi gevşetir. Aynı zamanda kaygı ve stresi giderir. 

Ledum esansiyel yağı ile göğüs bölgenize masaj yapabilirsiniz. kullanabilirsiniz. Uyumadan önce uygulayın. Sıkışıklık, öksürük ve nefes alma zorluklarını hafifletir. Esansiyel yağı doğrudan cilde uygulamayın, güçlü ve zararlıdır.

İltihaplı bölgelere, bir taşıyıcı yağ ile seyreltilmiş ledum yağıyla masaj yapabilirsiniz. Kas gerginliğini azaltır ve cilt dokunuzu iyileştirir. Bu, uyarıcı ve ısınma özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Soğuk algınlığı gibi enfeksiyonlardan muzdarip olduğunuzda, bağışıklığınızı artırmak için seyreltilmiş yağ ile boğazınıza ve göğsünüze masaj yapabilirsiniz. Aynı şekilde, karın ve böbrek gibi etkilenen bölgelere, rahatlamak için seyreltilmiş yağla masaj yapabilirsiniz.

Ledum Yağı ile Cilt Bakımı Maskeleri

Ledum yağı genel olarak sedir ağacı yağı, lavanta yağı, biberiye yağı, bergamot yağı, limon yağı, portakal yağı, buhur yağı ve çemen otu yağı ile en iyi karışımı sağlar. Bu yağlar ile karışımlar hazırlayarak cilt dokusunu iyileştirebilirsiniz. Günlük cilt bakımı rutininizde bu karışımı kullanabilirsiniz.

Labrador çiçeği
Labrador çiçeği

Ledum Yağı ile Yapılan Tedaviler

Ledum yağının faydaları çok miktarda olmasına rağmen, son araştırma makalelerinin gösterdiği en dikkat çekici olan tedaviler oldukça etkilidir. Antioksidanlar ile güçlendirilmiş ledum esansiyel yağı, vücuttaki toksinleri temizler. İltihabı azaltır ve diyabet başlangıcını önler. İskorbüt hastalığını önler. Sigarayı bırakmanıza yardımcı olur. Kanserli hücrelere karşı etkilidir. dikkat eksikliği bozukluğunu iyileştirir. Tiroid hormonlarını dengeler ve vücudu detoksifiye eder.

Bu eşsiz yağın birçok faydası, çoğu antioksidan olarak işlev gören ve insan sağlığı üzerinde güçlü etkileri olan zengin vitamin, besin, tanen, sedef, müren, alfa-pinen ve uçucu asit kaynaklarından gelir.

Ledum Yağı Hakkında Merak Edilenler

Ledum bitkisi, Asya, Kuzey Amerika ve Kuzey Avrupa topraklarında (şeftali) bulunan bir yaprak dökmeyen çalılar grubudur. Ericaceae familyasındandır. Cinsi ise ormangülüdür.  Ledum tanınmış bir geleneksel bitki ve aynı zamanda bilinen bir parfüm bitkisidir.

Eski zamanlarda, insanlar genel sağlıklarını ve refahlarını artırmak için ledum çayı tüketiyorlardı. Etkili bir tonik görevi görür.

Ledum yağı, soluk sarı renktedir. Ledum yağının kıvamı akışkandır ve kokusu biberli, dumanlı, otsu ve hafif tatlıdır.

Ledum Yağı Fiyatı

Ledum yağı ülkemizde satılmamaktadır. Yurt dışında ise fiyatı 60 dolar ile 80 dolar arasında değişir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Aycan dedi ki:

    Ledum esansiyel yağı Labrador çayı olarak da bilinir. Geçmişten günümüze kadar sıklıkla kullanılan yağlardan biridir. Birçok faydası vardır. Kanseri önleyici ve bağışıklık sistemini destekleyici özellikleri vardır. Ayrıca bunların yanında, cilt hastalıklarında da kullanılmakta. Anksiyete ve strese ne iyi gelir diye sorulduğunda Ledum esansiyel yağı örnek verilebilir. Gevşetici ve sakinleştirici bir özelliği var. tek kötü tarafı Türkiye’de satılmaması.