Lanolin Krem Nasıl Kullanılır?

07.01.2020
397
Lanolin Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Lanolin krem tüm kadınlar tarafından sevilerek kullanılan ya da kullanılmak istenen bir üründür. Tamamen doğal olan bu ürün çeşitli cilt hastalıklarını tedavi eder. Peki Lanolin krem nedir, içeriği nedir, özellikleri nelerdir, faydaları nelerdir, fiyatı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır? Merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Lanolin Krem Nedir?

Lanolin koyun yapağısı içindeki doğal bir maddedir. Bu ürün, lanolin içindeki belirli alerjen maddeleri minimize eden üretim işlemlerinden geçirilir. Lanolin lokal olarak cilt üzerinde kullanılır. Cilt kuruluğu, kaşıntı, pişik ve radyasyon tedavisinden dolayı oluşan cilt yanıklarından kaynaklanan diğer cilt tahrişi türlerini tedavi etmek veya önlemek için kullanılır.

Bu krem ayrıca emzirmenin neden olduğu yaralı ve çatlamış göğüs uçlarını iyileştirmek için uygulanır. Ayrıca çatlak dudaklar, çatlak topuklar için kullanılan lanolin, kütikül bakımı için de oldukça iyidir.

Lanolin Krem Fiyatı

Lanolin krem farklı markalarda satışa sunulmaktadır. Fiyatları 12 lira ile 60 lira arasında değişir.

Lanolin Krem Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Eğer lanolin maddesine alerjiniz varsa kesinlikle bu kremi kullanmamalısınız.
  • Derin yaralar veya açık yaralar, şişlik, yüksek ateş, kızarıklık, sızıntı veya kanama, cilt tahrişinin büyük olduğu deri alanları veya herhangi bir alerji türünüz varsa bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
  • Lanolin doğal bir maddedir. Fakat yine de hamileyseniz bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
  • Bu krem genellikle emzirmenin neden olduğu yaraları ve çatlakları iyileştirmek için göğüs ucu bölgesine uygulanır. Bu krem, bebeğe zarar vermez. Fakat belirtildiği şekilde kullanmanız gerekir. Kullanmadan önce mutlaka doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
  • Bu krem haricen kullanılır yani sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Bu ürün gözler, burun, ağız, rektum veya vajina bölgesi ile temas ederse hemen suyla durulamalısınız.

Lanolin Fort Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilaç genel olarak krem ​​veya merhem formunda mevcuttur. İlacınızı aynen prospektüsünde belirtildiği gibi veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Bu kremi doktorunuzun belirttiği şekilden daha uzun süre ve daha fazla kullanırsanız riskli olabilir.

Sorunlu bölgeye az miktarda bu kremden uygulayın ve hafifçe masaj yaparak ciltte emilimini sağlayın. Ağrıyan, yaralı ve çatlak göğüs uçlarında bu kremi kullanmak için her emzirme sonrası tüm göğüs bölgesine bezelye tanesi kadar kremi uygulayın. Tekrar emzirmeden önce bu kremi göğüs bölgesinden silmeniz gerekmez.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu kremi ayrıca bebeklerde pişiği tedavi etmek için de uygulayabilirsiniz. Bunun için öncelikle bebeğin bezini değiştirin ve altını iyice temizleyin. Ardından kuru bölgeye bu kremi nazikçe masaj yaparak uygulayın. Her bebek bezi değiştirdiğinizde bu kremi kullanabilirsiniz. Bu kremi pişikler için kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Radyasyon tedavisi yüzünden oluşan cilt yanıklarını tedavi etmek veya önlemek için doktorunuza bu kremi nasıl, hangi miktar ve ne kadar süre kullanacağınızı sormalısınız. 

Bu kremi kullanırken şikayetleriniz devam ederse veya daha da kötüleşirse doktorunuzu arayın.

Oda sıcaklığında ısı ve nemden etkilenmeyecek bir şekilde bu kremi saklamanız gerekir. Bu kremi kullanmadığınızda kapağı sıkıca kapalı bir şekilde tutmalısınız.

Lanolin Krem Faydaları

Bu ilaç kuru, pürüzlü, pullu, kaşıntılı cilt rahatsızlıklarını ve küçük cilt tahrişlerini tedavi etmek veya önlemek için bir nemlendirici olarak uygulanır. Bu krem genel olarak cildi yumuşatır ve nemlendirir, kaşıntı ve pul pul dökülmeyi azaltır. Pişik, kızarıklıklık, şişlik, radyasyon tedavisi kaynaklı deri yanıkları gibi rahatsızlıkları iyileştirir. 

Kuru cilt, cildin üst katmanındaki su kaybından kaynaklanır. Yumuşatıcılar ve nemlendiriciler, cildin üstünde ciltteki suyu hapseden yağlı bir tabaka oluşturarak çalışır. Petrolatum, lanolin, mineral yağ ve dimetikon yaygın yumuşatıcı maddelerdir. 

Gliserin, lesitin ve propilen glikol dahil nemlendiriciler, cildin dış katmanına su çeker. Birçok ürün aynı zamanda cilt hücrelerinin üst tabakasını bir arada tutan (üre, laktik asit, sitrik asit, glikolik asit gibi alfa hidroksi asitler ve allantoin dahil) sert maddeyi yani keratini yumuşatan bileşenlere de sahiptir. Bu, ölü cilt hücrelerinin arınmasına yardımcı olur, cildin daha fazla suyu hapsetmesine yardımcı olur ve cildin daha yumuşak ve nemli hissetmesini sağlar.

Lanolin Krem Yan Etkileri

Kurdeşen, nefes almada güçlük, dudakların, dilin, yüzün ya da boğazın şişmesi, acı, yanma hissi, şişlik, tahriş ya da kızarıklık gibi yan etkiler görürseniz hemen bu kremi kullanmayı bırakmalı ve hemen doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Bu yan etkiler çok nadir görülür. Fakat böyle bir etki gördüğünüzde hemen doktorunuza danışmalısınız.

Lanolin Krem Yorumları

“Bu ürün olmasaydı kesinlikle çıldırırdım. Saf hindistan cevizi yağı, meme uçlarının kurumasını ve çatlamasını önlemek için gerçekten çok etkilidir ancak durum kötüyse bu ürün mükemmeldir. Son dört aydır ciddi bakım sorunları olan bir bebekle uğraşıyorum ve bu ürün bir cankurtaran oldu. Lanolin, süper yoğun ve inanılmaz derecede nemlendiricidir. Sadece küçük bir miktar parmağıma aldım ve her emzirmeden sonra meme uçlarıma biraz uyguladım. Gündüz her emzirmeden sonra kullanırım ve geceleri hindistan cevizi yağı ile bu kremi kullanıyorum ve herhangi bir çatlak veya kanama kesinlikle olmuyor. Bu krem kesinlikle emziren anneler için olmazsa olmaz bir şey ve bu kremi basit bir bileşen olduğu, emzirmeden önce yıkamaya gerek kalmadığı ve bebek için güvenli olduğundan dolayı seviyorum.”

“doğumdan önce, özellikle 37. haftadan daha erken dönemde krem sürerken göğsünüze masaj yapmadan fazla sıkmadan sürmek gerekir süt salgısını uyaran hormon salınmaya başlayabilir bu hormon aynı zamanda doğum sancılarını da başlatıyor dikkatli olalım. erkenden krem sürmeye başlarsak göğüslerin yaralanma ihtimali azalır ama en önemlisi doğru emzirmek. doğumda ebenizden eğitim vermesi için yardım isteyin mutlaka.”

“Arkadaşım dedi ki açıldıktan 2 ay içinde bitirmek lazımmıs bu kremi.

Bir başka arkadasımda açmış bir kere kullanmış bana verdi. Ama tabi 2 ayı geçmiş ne yapmalıyım bilen var mı?

Doğumdan önce kulanmaya baslamalıymısız e benimde 20 günüm kaldı başlayayım diyorum ne diyorsunuz kızlar?”

“Bunun teknik olarak bir meme ucu kremi olduğunu biliyorum ama beni dinleyin… Bu krem aynı zamanda HARİKA bir dudak kremi gibidir. Bunu bir süre önce satın alacaktım ama ünlü bir blogger bu kremi önerince hemen satın aldığımı itiraf ediyorum. Bu ürünü hemen kullanmaya başladım. Bu sırada cildim yeni bir sivilce karşıtı yüz temizleme jelini denediğim için mahvoldu. Cildim çok kuru ve çok inişli çıkışlı (normalde yağlı bir cildim var). Yanaklarım çok sert ve pürüzlü bir halde ama dudaklarım çok daha kötüydü. Dudakları şişti ama fena ve inanılmaz derecede çatlamıştı! Bu ürünü gece gündüz dudaklarımda uyguladım ve birkaç gün içinde normale döndü!

Ürün biraz yağlı olduğundan dudaklarım iyileşti, sadece gece kullanıyorum.”

“Ben emziren bir anne değilim, çatlamış dudaklarım var. Çok kuru, soyulmuş ve çatlamış dudaklarım hemen iyileşti. Roaccutane tedavisi aldığım ve dermatoloğum önerdiği için vazelin kullanıyordum. İnsanların dudak çatlakları için lanolin kullandığını birkaç forumda gördüm. 2 aydır Roaccutane tedavisi görüyorum ve hem vazelin hem de bu ürünü kullandım. Bu ürünün vazelinden çok daha iyi etki ettiğini gördüm. Vazelin dudakların üstünde iyi bir bariyer oluşturur ancak lanolin bir adım daha ileri gider ve cilt üzerinde koruyucu bir bariyer bırakırken altındaki cildi iyileştirir. Nemlendirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olmak için geceleri yüzüme bile sürmeye başladım. İkinci tüpü yeni satın aldım ve Roaccutane kullandıktan sonra bile bu ürünü dudaklarım için kullanabildiğim için çok şanslıyım çünkü çok etkili.

Not: Çok yağlı olmasa da, bir gün üşendiğim için kremin fazlasını koyu gri yoga pantolonuna sildim. Yıkadıktan sonra bile üzerinde yağ lekesi bıraktı. Bu nedenle, herhangi bir kıyafete değmemesi gerekiyor. Bu konuda dikkatli olun.”

Lansinoh Lanolin Krem Eczane Fiyatı

Bu kremin fiyatı 44 lira ile 50 lira arasında değişir.

Lansinoh Lanolin Krem Kullananlar

“kesinlikle alınmalı. ben kullanım çatlakları çok çabuk geçiriyo. üstelik bebek için de zararsız. tavsiye ediyorum. yalnız 10 mg. lık yeterli oluyo daha büyüğüne gerek yok.”

“bende doğumdan sonra kullanıyorum çok memnunum. çatlaklarım geçtiği halde bazen kullanıyorum hala yumuşacık yapıyor göğüs uçlarımı.”

“size verebileceğim en önemli tavsiye, lansinoh kremi sürüp ardından(emzirmediğiniz zaman) göğüs kalkanı kullanmanız. çünkü kremden sonra ped koyarsanız o kremi alıyor ve yaraya etki etmiyor. ama emzirmediğiniz sürece göğüs kalkanı kullanırsanız krem hemen etki ediyor. deneyin çok memnun kalıcaksınız.”

“doğuma iki ay var..evicap kapsül ve bepantenle bakım yapıyorum iki günde bir..lansinoh krem de aldım eczaneden büyük boyu 37.50 idi..doğum sonrası kullanmak için..ama küçük boyu da yeterli olabilir..çünkü bepanten de iyi geliyormuş..arkadaşım ğöğüs ucu yarasından dolayı emziremedi,göğsü iyice doldu,apse yaptı..süt kanalları tıkanmış..sonra da mecburen antibiyotiğe başladı ve bir haftadan sonra mamaya başladılar..o yüzden çok korkuyorum göğüs yarasından..bişey olmaz belki ama tedarikli olmak lazım..ve en az 1 ay önceden krem kullanmak lazımmış..”

“kesınlıkle alınmalı bebgım emmedı oncelerı pompa ıle sagdım bebgım emmeye basladı gogus ucumu tam olrak hiç tutamadı hep yarısını ısırıyordu oyle emıyordu dogumdan bır ay once kullanmaya basladım her gece ıkı gogusumumede surdum dogumdan sonra hıc yara olmadı unutmayın dogumdan bır ay once kullanya baslayım kımlerı dogumdan sonra kullanmaya baslamıslar tam faydasını gormedıklerını yazmıslar dr bana ve aldıgım magzadakı gorevlıde dogumdan bır ay once basla dıye uyardılar:)”

Lanolin Krem Endikasyonları

Bu krem koyun yapağından üretilen bir salgıdır. Özellikle yağ bezlerinin salgıladığı bir yağ olan insan sebumuna benzer.

Sebumun aksine, lanolin trigliserit içermez. Lanolin bazen “koyun yünü yağı” olarak adlandırılır ancak terim yanıltıcıdır çünkü bir yağ olarak kabul edilmesi gereken trigliseritler bu üründe mevcut değildir.

Bu krem, koyun yününü, yağı diğer kimyasallardan ve döküntülerden ayıran bir santrifüj makinesinde işlenerek elde edilir. İşlem koyunların kesilmesinden sonra gerçekleştirilir böylece lanolin maddesinin elde edilmesi koyunlara zarar vermez.

Zaten farkında olmadan lanolin yağı içeren ürünler kullanıyor olabilirsiniz. Dudak kremi, losyonlar ve göğüs kremleri dahil olmak üzere pek çok cilt bakım ürününün nemlendirme kabiliyeti lanolinden gelir.

Milkway Lanolin Krem Kullananlar

“Memnun kaldim güzel ürün diger pahali olanla hemen hemen ayni işlevi görüyor tek kusuru kokusu biraz kötü onun dışında tavsiye ederim”

“İstanbul içine akşamdan sabaha elime ulaştı.Havalı poşetle paketlenmiş özenli teslimat.Ürünün tüpü diş macunu genişliğinde boyu 10 cm,40 ml.Çantada rahatlıkla taşınabilecek boyutlarda.Bildiğiniz diğer pahalı marka kremler ile aynı işlevi görüyor.Doğumdan 2 hafta önce kullanmaya başladım.Ne çatlak oluştu Ne de herhangi bir yaralanma.Emzirme sürecinde bazen sürdüm.Çok faydasını gördüm.”

“Düşünmeden alın. Ben yorum olmadığı için ne çıkarsa şansıma diye almıştım ama muadil lanolin ürünlerin hepsini deneyen biri olarak söylüyorum gerçekten çok faydalı oldu. Fiyatinin ucuz olması ayrı bir avantaj bebegime pişik kremi de kullanmadım. en ufak yara çatlak veya piştikte de kullanın saniyesinde acıyı azaltıyor ve yaraları iyileştiriyor. Diğer ambalajı mor olan ve çok pahalı olan lanolin ürünü kullanmak da zordu çünkü çok sert bir kıvamı vardı yumusatmakta sürmekte zordu ama bu parmak ucunuzda hafif ovalama ile yumuşuyor ve daha kolay sürülüyor. Uzun uzun yorum yazdım çünkü ilk bebeğim de tam 6,5 ay göğüs yara ve çatlağı yaşamıştım bu ikinci bebeğim ve hiç ona buna bulasmadim bu kremi kullandım ve hızla catlaklarim yaralarım toparlandı.”

“Doğum sonrasida ayni urunu kullanmistim.Su anda bebegimin catlamis dudaklarina,pisigine kullaniyorum cok memnunum”

Lanolin Krem İcindekiler

Yüzde 100 doğal olan bu kremin içinde yalnızca HPA lanolin maddesi bulunur.

Lanolin Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bu bölümde bulabilirsiniz.

Lanolin Krem Sivilceye İyi Gelirmi?

Hayır, bu krem sivilce tedavisinde kullanılmaz.

Lanolin Krem Yüze Sürülürmü?

Hayır, bu krem yüz bölgesinde kullanılmaz.

Lanolin Krem Bebeğe Zararlımı?

Bu krem, yüzde 100 doğal olduğu için bebeklere zarar vermez. Doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.

Lanolin Catlak Kremi Olarak Kullanılır Mı?

Bu krem, emzirmeden dolayı oluşan göğüs çatlaklarında oldukça etkilidir.

Lanolin Krem Dudak Bölgesine Sürülür Mü?

Evet, dudak çatlaklarında kullanılabilir.

Lanolin Krem Emzirme İçin Silinir Mi?

Emzirmeden önce silmeniz gerekir.

Lanolin Krem Günde Kaç Kez Kullanılır?

Doktor kontrolünde günde 2 kez kullanabilirsiniz.

Lanolin Krem Hamilelikte Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi doğumdan 1 ay önce kullanmaya başlayabilirsiniz.

Lanolin Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem göğüs ucu çatlakları, yaraları, ayak topuklarındaki ve dudaklardaki çatlaklar için kullanılır.

Lanolin Krem Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi tedavi edilecek bölgeye masaj yaparak uygulayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Ayşe dedi ki:

    Kis aylarında çok kuruyan dudaklar için önerilen bir krem diye duymuştum. Internnete küçük bir araştırma yaptım ve içeriğinize denk geldim. Dudak çatlaması problemi için Lanolin adlı bu kremi satın alıp deneyeceğim. Bakalım nasıl bir etki gösterecek merak ediyorum olumlu bir sonuç verir ise buraya tekrardan yazarım. Bazı bloggerlar bu kremi dudak kremi olarak önermiş bakalım göreceğiz.