Butafly Krem Nasıl Kullanılır?

17.01.2020
397
Butafly Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Butafly krem, ciltte oluşan çeşitli mantar enfeksiyonlarını iyileştiren bir ilaçtır. Peki Butafly krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Butafly Krem Nedir?

Bu krem,  mantarın neden olduğu enfeksiyonlarla savaşan antifungal bir ilaçtır. Bu ürün topikal olarak ayak mantarı, kasık mantarı ve saçkıran enfeksiyonu gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Butafly Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak mantarın büyümesini ve çoğalmasını önleyerek çalışan bir antifungaldir. Bu ilaç saçkıran, kasık mantarı ve ayak mantarı gibi çeşitli mantar cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt rahatsızlığının tedavisinde de kullanılır. 

Butafly Krem Muadili

Butafly losyon, Butefin krem ve Butefin sprey bu ürünün muadilleridir.

Butafly Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 13 liradır.

Butafly Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce içinde bulunan etken maddeye ya da yardımcı maddelerini prospektüsünden okumalısınız. Eğer bu ilacın içindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa kullanmamalısınız.
 • Bu kremin doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız mutlaka doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Bu kremin anne sütüne geçip geçmediği veya emziren bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bebek emziriyorsanız doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Bu kremi 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 • Bu kremi, doktorunuzun talimatlarına uygun şekilde kullanınız. Daha çok ya da daha az miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayınız.
 • Bu ilacı, ağız yoluyla almayın. Bu krem sadece cilt üzerinde kullanım içindir.
 • Size verilen tüm reçeteleri ve ilaç prospektüslerini okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.
 • Bu ilacı kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız.
 • Bu kremi gözler, burun, kulaklar, ağız, dudak, saç derisi ve vajina içine kesinlikle sürmeyiniz. Yanlışlıkla krem bu bölgeler ile temas ederse hemen bol suyla durulayınız.
 • Tedavi edilecek bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız. İlacı belirtilen şekilde uygulayınız.
 • Enfeksiyon tamamen temizlenmeden semptomlarınız düzelebilir. Fakat siz, doktorunuzun belirttiği süre boyunca bu ilacı kullanmalısınız. İlacı erken bırakmak, hastalığın nüks etmesine neden olabilir.
 • Belirtileriniz 4 haftalık tedaviden sonra düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuzu arayınız.
 • Doktorunuz size söylemediği sürece tedavi edilen bölgeyi kapatmayınız ya da bandajlamayınız. 
 • Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayınız. Kullanmadığınız zaman krem tüpünün kapağını sıkıca kapalı tutunuz.

Butafly Krem Kullanımı

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Tedavi edilecek alanı temizleyin ve iyice kurulayın. Etkilenen bölgeye ve çevresine ince bir tabaka şeklinde kremi uygulayın ve hafifçe ovalayın. Günde 1 ya da 2 kez kullanın. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza danışın. Doktorunuz bu ilacı size reçete ettiyse, doktorunuzun talimatlara uygun olarak kullanın. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Tedavi edilecek alan el bölgesi değilse, kremi kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın. Doktorunuz tarafından talimat verilmedikçe alanı sarmayın, üzerini örtmeyin veya bandajlamayın. İlacı göz, burun veya ağızda, vajina içinde veya kafa derisinde uygulamayın. Doz ve tedavi süresi, tedavi edilen enfeksiyonun türüne bağlıdır. Daha sık uygulama yapmayın veya talimatlardan daha uzun süre kullanmayın. Bu, yan etki riskini artırabilir. 

Bu ilacı en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için, her gün aynı saatlerde kullanın. Birkaç gün sonra belirtiler kaybolsa bile, bu ilacı tam tedavi süresi bitene kadar kullanmaya devam edin. İlacın çok erken durdurulması enfeksiyonun tekrarlamasına neden olabilir. 

Butafly Krem Faydaları

Bu ilaç saçkıran, kasık mantarı, pityriasis (tinea versicolor) ve ayak mantarı gibi çeşitli mantar cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. 

Butafly Krem Kullananlar

“her 1 gram krem 10 mg butenafin hidroklorür içerir. ciltte bir çeşit mantar sebebi ile oluşan sarımsı kahve veya kahverengi döküntülerin, vücut mantarı, ayak mantarı ve kasık mantarının topikal tedavisinde kullanılır.”

Butafly Krem Eşdeğeri

Butafly losyon, Butefin krem ve Butefin sprey bu ürünün eşdeğerleridir.

Butafly Krem Yan Etkileri

Bu ilacın uygulandığı yerde hafif batma, yanma veya kaşıntı hissi oluşabilir. Bu durum normaldir. Kurdeşen, zor nefes alma, yüz, dudak, dil veya boğazın şişmesi, şiddetli kabarcıklanma, kaşıntı, kızarıklık, soyulma, kuruluk veya cilt tahrişi gibi alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın. Hemen bu kremi kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuzu arayın. 

Butafly Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili merak ettiğiniz her şeyin cevabı burada…

Butafly Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Evet, bu krem doktor kontrolünde vajinada kullanılabilir.

Butafly Krem Ne Kadar?

Bu kremin güncel fiyatı 13 liradır.

Butafly Krem Genital Bölge İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem kasık mantarı ve genital bölgede oluşan mantarlar için kullanılabilir.

Butafly Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem ayak mantarı, tırnak mantarı ve kasık mantarı gibi mantar enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.

Butafly Krem Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi doktor gözetiminde bebeklerde kullanabilirsiniz.

Butafly Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Bu kremi doktor gözetiminde emzirme döneminde uygulayabilirsiniz.

Butafly Krem Gebelik Döneminde Kullanılır Mı?

Bu kremi doktor gözetiminde gedelik döneminde uygulayabilirsiniz.

Butafly Krem Kortizonlumu?

Hayır, bu krem antifungal bir üründür.

Butafly Krem Niçin Kullanılır?

Bu krem vücutta oluşan mantar enfeksiyonları için kullanılır.

Butafly Krem Nerelerde Kullanılır?

Ayak, tırnak, kasık ve genital bölgede oluşan mantarların tedavisinde kullanılır.

Butafly Mantar Kremi Midir?

Evet, bu krem mantar tedavisinde başarılı sonuçlar verir.

Butafly Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem sivilcelere etki etmez.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Ayla dedi ki:

  Butafly adlı bu kremi daha önce kullanmıştım. Çünkü bacagimin üst kısmında kahverengimsi mantarlar çıkmaya başlamıştı.doktora gidip gösterdim adının tinea olduğunu söylemişti. Önce bir sinek ısırığı gibi kırmızı küçük bir nokta şeklinde çıkıyor. Sonra gün geçtikçe o nokta büyüyor ve kenarları beyaz ici de kahvesi bir renk alıyor. Doktorun önerdiği bu krem mantarımı kuruttu ve kaşıntıyı da anında kesiyordu. Böyle bir problemi olan arkadaşlara kesinlikle öneririm.