Ultraproct Pomat Nasıl Kullanılır?

07.01.2020
420
Ultraproct Pomat Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Ultraproct pomat genel olarak lokal anestezik bir etkisi olan ve ağrıyı tamamen yok eden bir ilaçtır. Oldukça başarılı sonuçlar veren Ultraproct pomat nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Ultraproct Pomat Nedir?

Bu kremin lokal anestezik bir etkisi vardır ve ağrıyı iyileştirmek için kullanılır. Bu pomat genel olarak iltihaplanma, şişlik, kaşıntı ve basurun (hemoroid) kısa süreli rahatlamasını ve anüsün kaşınmasını hafifletmek için kullanılabilir.

Ultraproct Pomad Eşdeğeri 

Ultraproct supozituar bu pomadın eşdeğeridir.

Ultraproct Pomat Fiyatı

Bu pomadın güncel fiyatı 18,63 TL’dir.

Ultraproct Pomat Ne İşe Yarar?

Bu pomat  hemoroid hastalığından muzdarip hastalar için kullanılır. Ayrıca anal çatlaklar yani anal fissür ve proktit gibi rahatsızlıkların tedavisi için etkilidir. Anüs bölgesindeki acı, ağrı ve kaşıntıyı giderir. 

Ultraproct Pomat Kullananlar

“Canım ilaç değil de fitil kullandım, bir de yumuşatıcı krem. Sup-gliserin(fitil) 2-3 gün çıkamazsan alabilirsin, dışkını yumuşatıcaktır. Alınca min bi 15-20 dakka bekletmeye çalış içinde😁 krem olarak da popodaki memelerine ultraproct pomat sür. Ha ben artık çok iplemiyorum, tam iyileşmedi ara ara nüksediyor. 2 günü geçirdim mi hemen en başa dön oluyorum. Ağrın olursa oraya buz torbası koy, biraz işe yarayacaktır. Gene çok sıkışırsan arada dulcolax alabilirsin, amerikan hast. Prof vermişti, sıkıntı olmaz demişti.”

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

“merhaba.. benimde kardeşimde vardı..

ben bunun doktorluk bi olay oldugunu sanmıyorum. çünkü kardeşimi kendim kaç doktora götürdüm. aşağıdakileri yaparsan sana çok iyi gelecektir.. bu hastalık iyleştim bitti olayı değil malesef herzaman dikkat etmen gerekiyor.. benm kardeşim 2 sene rahattı bu aralar yine çıktı.. topiklerde ona bakarken konunuza rast geldim

1) kesinlikle çay kahve içmeyeceksin. eskiden büyüklerimiz biri ishal oldugunda çay içirirlerdi mesela.. benim kardeşim 1 seneye yakın çay içmedi. kkayvaltılarda hem kurşurnu gibi meyve çayları içti

2) kesinlikle acı yemeyeceksin.. beslenmene dikkat ettin. sonra gittin mesela sucuklu yumurta yedin bu bile fark ediyor. heleki iyleşme aşamasında..

3) normal ekmek yemeyeceksin. kepek veya çavdar kullanacaksın..

4) doktor asitli içecekte içme demişti benim kardeşim kola falan sevmediği için bunu uygulamak sorun olmadı. ne gibi etkisi var bilmiyorum tabi..

yukarda yazdıklarımı uzun bir süre uygulaman lazım. aaa iyleşti dur bırakayım olmamalı malesef 🙁

bu aralar zorluk çekiyorsan pırasa, kuru kayısı , semiz otu falan tüketmelisin..

pilav falanda yememelisin

msj atıp kardeşimden kremin isminide öğrendim.

“ultraproct pomat” kardeşim bi çok ilaç kullandı. buharlar fitiller kremler.. en iyisi buydu..

annem 3 4 ay evde değildi. bi nevi anne görevindeydim. zor geçirdi kardeşim ama bu aralar yine çıktı diyor. yukarda yazdıklarımı bidaha denicek bakalım..

makatında çatlak vardı benm kardeşimin 2 yerinde. doktor ameliyat dedi. ameliyat olcaktı.babannem vefat etti die ameliyat işi kalmıştı. iyikide kalmış.. çünkü ameliyat oldum ohh kurtuldum mantıgı yok. 1 2 kez ameliyat olursan tuvaletini tutmama sorunu oluyor..

özel devlet hastanelerine gittin. bu yaptıklarımı yaparsan doktorada bir süre gerek kalmayacam.

doktora gitsende doktor sana bunları yeme diyecek

çok geçmiş olsun.”

“Günaydın Firuzeciğim…

Çok sevindim iyi olmana. Biraz daha dinlenmen lazım canım..

Ağda da dikkat et canım kendini sakın kasma. Bir de adet döngünü takip ediyorsan adet bitimine tekabul ediyorsa yaptır yoksa çok acır canım…

Sana sıhhatler olsun diyeyim 🙂

Doktorum Ultraproct Pomat verdi.

Ilık su tedavisine devam ediyorum bu arada onun faydası çok oldu. Bir de kantoran yoktu zeytinyağı sürmüştüm. Şimdi pomat sürüyorum. Ağrısızım şu an çok şükür..

Çok geçmiş olsun tekrar..”

“Çok sağolun arkadaşlarım…

Çok geçmiş olsun Firuzeciğim..

Ay Allahım kimseye vermesin. Bebekler gibi hüngür hüngür diye ağladım valla.. Şimdi sevgili ajdanın formülü tek çarem. Kantoran yağı önermişti..

Çok dikkat et. Sakın baharatlı yeme. Hem yanma hem kaşıntı hem sancı hem zonklama hepsini yaşatıyor..

Bol su ve meyve tükettim bu arada.

Doktor ultraproct pomat verdi ama hiç banamısın demedi.

Ajdacığım bu gün yine gittim doktora.. Malesef sadece sancım için Parol verdi. İzmirdeki kuzenim istanbuldaymış. Bendeki şans ya. Neyse canım benim, şu an yolda getiecek kantoran yağını.

Bir de kızlar çemen unu istedim ben. Benim annem de basur olmuştu çemen ununu kaynattık onun ılık suyuna oturttuk sonra çemen unuyla pasuman yaptık o bölgeye. :Bir günde geçmişti. Tabi bu formulü uygulayan ben unutmuşum akıl. neredeyse  annem hatırlattı sağolsun..

ama şu var kantoran yağını ajdacığım senin kuzenin önerdiği için rahat kullanacağım ama çemen unu hamilelikte kullanılırmı bilmiyorum. Son çare olarak bulunduracağım. Olmasa doğum sonrası basuedan tamamen kurtulmak için uygulayacağım. Sizinde aklınızda bulunsun. Annem 10 yıldır basur yüzü görmedi bir daha..”

Ultraproct Merhem Fiyatı

Bu merhemin güncel fiyatı 18,63 TL’dir.

Ultraproct Pomat Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu ilaç, tek seferde yedi günden fazla kullanılmamalıdır. Bu süreden sonra semptomlar devam ederse doktorunuza danışınız.
 • Uzun süreli kullanımdan kaçınınız.
 • Bu ilaç ağızdan alınmamalıdır. Haricen ve cilt üzerine uygulanır.
 • Bu ilacın çocuklarda kullanılması önerilmez.
 • İnce ve kolayca hasar gören ciltler üzerinde bu pomat kullanılmaz.
 • Tedavi edilmeyen bakteriyel, fungal, viral veya parazitik cilt enfeksiyonlarında bu pomat kullanılmaz.
 • Bu pomatın içindeki herhangi bir bileşene alerjiniz varsa bu ilaç kullanılmamalıdır. Daha önce böyle bir alerji yaşadıysanız lütfen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Alerjik reaksiyon yaşadığınızı düşünüyorsanız, bu ilacı kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Bazı ilaçlar hamilelik veya emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Bununla birlikte, hamilelik veya emzirmede, anneye fayda sağlayan doğmamış bebeğin risklerinden daha ağır basan diğer ilaçlar güvenle kullanılabilir. Herhangi bir ilacı kullanmadan önce hamileyseniz veya hamilelik planlıyorsanız daima doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Bu ilacın hamilelik sırasında kullanım için güvenliği belirlenmemiştir. Kortikosteroidler, anüs veya rektuma uygulandıktan sonra kan dolaşımına emilebilir ve gelişmekte olan bir bebek için zararlı olabilir. Bu ilaç, doktorunuz tarafından gerekli görülmediği sürece hamilelik sırasında kullanılmamalıdır. Hamilelik esnasında bu pomatı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.
 • Emzirme döneminde bu ilacın güvenliği hakkında bilgi yoktur. Bununla birlikte, emziren ve zararlı olduğu bilinmeyen kadınlarda uzun yıllardır kullanılmaktadır. Emzirme esnasında bu pomatı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Ultraproct Pomat Kullanımı

Anal bölgeye, tuvalete çıktıktan sonra uygulanan bu pomat kullanılmadan önce iyice temizlenmelidir. Genellikle hızlı bir iyileşme olur ancak bu tedavi erken sonlandırılmamalı ve doktorun belirttiği süre boyunca kullanılmalıdır. Nüks etmeyi önlemek için, semptomlar tamamen ortadan kalkmış olsa bile, en az bir hafta boyunca, daha az sıklıkla, günde bir kez merhem sürülmeye devam etmelidir. Bununla birlikte, tedavi süresi mümkün olduğunca 4 haftayı geçmemelidir.

Doktor tarafından aksi belirtilmedikçe, genellikle günde iki kez uygulayın. Parmak ucunu kullanarak anüsün etrafında ve anal halkaya yaklaşık bir bezelye büyüklüğünde merhem sürün. Rektum içine uygulamadan önce, kapalı nozul tüpe vidalanmalıdır. Bununla birlikte, çok iltihaplı ve dolayısıyla ağrılı lezyonlar için, ilk önce merhem parmakla dahili olarak uygulanması tavsiye edilir. 

Ultraproct Pomat Faydaları

Bu krem genel olarak basur (hemoroid) ve anal kaşıntı semptomlarından kısa süreli rahatlama sağlar. Bu merhem, sinkokain (dibucain hidroklorür) ve flokorttolon iki aktif bileşen içerir.

Sinkokain, lokal anestezi adı verilen bir ilaç türüdür. Sinir lifleri boyunca ağrı mesajlarının yolunu geçici olarak bloke ederek çalışır. Bu, ilacın uygulandığı bölgedeki hissi uyuşturur ve ağrı ve kaşıntıdan kurtulma sağlar.

Fluokorttolon, kortikosteriyod adı verilen bir ilaç türüdür ve iltihabı azaltmak için kullanılır. İnflamasyon, bağışıklık sisteminde önemli olan çeşitli maddelerin salınmasından kaynaklanır. Bu maddeler kan damarlarının genişlemesine neden olarak tahriş olmuş bölgenin kırmızı, şiş, kaşıntılı ve ağrılı olmasına neden olur. Floraktolon, bu maddelerin üretimini azaltmak için hücrelerin içinde hareket ederek çalışır. Rektum fluokortolon sürüldüğünde basurun şişmesini ve kaşınmasını azaltmak için lokal olarak etki eder.

Ultraproct Pomat Muadili

Ultraproct supozituar bu pomadın muadilidir.

Ultraproct Pomat Yan Etkileri

Özellikle şiddetli veya kalıcı ise herhangi bir istenmeyen etki fark ederseniz veya sağlığınızda bu merhemin neden olabileceğini düşündüğünüz bir değişiklik varsa doktorunuza bildiriniz.

Bu merhem, uzun süre yani 4 haftadan fazla uygulanırsa, cildin atrofisi gibi lokal eşlik eden semptomlar göz ardı edilemez. Nadir durumlarda alerjik cilt reaksiyonları ortaya çıkabilir.

Ultraproct Pomat Prospektüs

Bu merhem, hemoroidleri ve rektumun diğer ağrılı durumlarını tedavi etmek için birlikte kullanılan kortikosteroid floraktolon ve lokal anestezik kinkokain içerir.

Ultraproct Pomat Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu pomat ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını sizler için bu bölümde yanıtladık.

Hemoroid Kremi Ultraproct Nedir?

Bu krem hemoroid halk arasındaki adı basur tedavisinde kullanılır. Bu ilacın pomad ve fitil formları da vardır.

Ultraproct Fitil Fiyatı Nedir?

Bu ilacın fiyatı 18,63 liradır.

Ultraproct Nedir Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç, halk arasında basur olarak bilinen hemoroid hastalığının tedavisinde, anüs bölgesindeki kaşıntı, kızarıklık ve ağrının tedavisinde kullanılır.

Ultraproct Supozituvar Nedir?

Bu ilaç, anüs bölgesinde oluşan hemoroid hastalığının tedavisi için kullanılan bir fitildir.

Ultraproct Pomat Kortizonlumu?

Hayır, bu pomat kortizonlu değildir.

Ultraproct Fitil Hamilelikte Kullanımı Nasıldır?

Bu fitili hamilelik döneminde mutlaka doktor gözetiminde kullanmalısınız.

Ultraproct Pomat çocuklarda kullanılır mı?

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Ultraproct Pomat çocuklarda kullanılır mı?

Hayır, Ultraproct Pomat doktor tarafından zorunlu bir durum olarak belirtilmedikçe çocuklarda kullanılmamalıdır.

Ultraproct Pomat fiyatı ne kadar?

Ultraproct Pomat 18,63 TL'dir ve sadece eczanelerde satılmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Sevcan dedi ki:

  Sık karşılaşılan bir rahatsızlık olan hemoroid ya da halk dilindeki ismi ile basur tedavisinde Ultraproct Pomat tavsiye edilir. Kesinlikle doktor gözetiminde tercih edilmesi gereken bir kremdir kafaniza göre kullanmamanız gerekir. Genel olarak basurdan muzdarip olan hastalarda çok iyi olmasa da etki gösterdiği söylenir. Kardeşimin basur tedavisi için uzman doktor tavsiye etmişti. Doktorun belirttiği güne kadar kullanmak gerekiyor kesinlikle. Eğer kullanım süresini aşarsanız başka problemlere yol açabilir. Son olarak basurun yarattığı ağrı ve kaşıntıya iyi geliyor diyebilirim.

 2. sevda durkaya dedi ki:

  Ultra proct pomad uretimden kaldirilmis Bayer ilaç bu ilaç neden üretimden kaldiriliyor neden iyi olan hersey yok oluyor lutfen yetkililerden cvp bekliyorum:(