Kübra Ocak (Cupidy) Kimdir?

31.03.2021
246
Kübra Ocak (Cupidy) Kimdir?
Modelistlik Kursu

Kübra Ocak, Cupidy lakabıyla tanıdığımız bir Twitch yayıncısıdır. Twitch üzerinde oyun odaklı yayınlar açarak başarıyı yakalayan Kübra Ocak, binlerce insanın beğenisini kazanmıştır.

Kübra Ocak (Cupidy) Ne İş Yapıyor?

Kübra Ocak (Cupidy), eğitim hayatına bir yandan devam etmektedir. Bu nedenle icra ettiği profesyonel bir mesleği bulunmamaktadır. Kübra Ocak, mimarlık bölümünde 4. sınıf öğrencisidir. Arta kalan zamanlarda ise Twitch yayıncılığı yapmaktadır.

Kübra Ocak (Cupidy) Kaç Yaşında?

Kübra Ocak (Cupidy) Kaç Yaşında?

Kübra Ocak, kişisel hayatını çok paylaşmamaktadır. Bu nedenle Cupidy lakaplı yayıncıyı sevenler, Kübra Ocak ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. En çok araştırılan konulardan bir tanesi de sevilen yayıncının kaç yaşında olduğudur. Kübra Ocak 1996 yılında doğmuştur. Net doğum günü bilinmeyen sevilen isim, 25 yaşındadır.

Kübra Ocak (Cupidy) Twitch

Kübra Ocak, Twitch diye bir platformun var olduğunu arkadaşları sayesinde öğrenmiştir. Bir süre yayıncıları takip ettikten sonra yayıncı olmaya karar vermiştir. Miranda gibi isimleri oldukça başarılı bulduğunu söyleyen Kübra Ocak, yayınlara başlamıştır. Ancak mimarlık bölümünde okuduğu için çok sık yayın yapmamaktadır.

Kübra Ocak, yayınlarda PUBG (Player Unknown’s Battle Ground) ve Valorant oynamaktadır. Diğer oyunlara nadir olarak yönelen Ocak, en sevdiği bu iki oyuna odaklı yayınlar açmaktadır. Bu nedenle yayınları, genellikle FPS oyunlarını seven bireylere hitap etmektedir.

Yayınlarda samimiyeti ile ön plana çıkmayı başaran Kübra Ocak, yayın açmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de izleyiciler ile etkileşim içerisinde olabilmesidir. Zira Twitch yayınlarındaki chat özelliği sayesinde izleyenlerin yorumları ekranda gözükmektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kübra Ocak’ın Twitch kanalında 8 bin takipçisi bulunmaktadır. Cupidy adıyla açtığı Twitch kanalına https://www.twitch.tv/Cupidy linki üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Kübra Ocak’ın Twitch kanalına girdikten sonra “Hakkında” sayfasına göz atarak yayıncının kullanmakta olduğu bilgisayarı ve diğer sistemleri görüntüleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kübra Ocak’ın Hedefi Ne?

Kübra Ocak, verdiği bir röportajda hedeflerinden bahsetmiştir. Kübra Ocak, çok çabuk karar değiştirebilen biri olduğunu söyleyerek net bir hedef belirlemediğini belirtmiştir. Büyük hedefleri arasında ilk olarak mimarlık bölümünü bitirmek bulunmaktadır. Eğitim hayatı dışında, Twitch platformundaki hedeflerinin ise takipçi ve yayın durumlarına göre değişebileceğini söylemiştir. Kübra Ocak, Twitch yayınlarında çok eğlendiğini belirtmiştir. Yayınlara devam etmek istediğini belirten Ocak, ileriki zamanlarda fikrinin değişebileceğinin de sinyallerini vermiştir.

Kübra Ocak (Cupidy) Discord

Kübra Ocak, sesli ve yazılı iletişim sağlayan Discord kanalını da kullanmaktadır. Yayınlarda ve yayın dışı kullanılabilen Discord, insanların etkileşimini arttırmak için oldukça önemlidir. Kübra Ocak’ın Discord grubu, Twitch hesabında sabitlenmiştir. Yayınlarda iletişim kurmak için kullanılabilen Discord, yayın dışı zamanlarda da arkadaş edinebileceğiniz, takım arkadaşı bulabileceğiniz ve kendi fikirlerinizi benimseyen insanlar ile tanışabileceğiniz bir alandır. Kübra Ocak, Discord üzerinden takipçileri ile konuşmakta ve oyunlar oynamaktadır. Bu sayede Ocak, sevilen isimlerden biri haline gelmiştir.

Kübra Ocak (Cupidy) Sosyal Medya Hesapları

Kübra Ocak, sosyal medya hesapları kullansa da pek fazla takipçisi bulunmamaktadır. Instagram hesabı üzerinde 650 takipçisi olan Ocak, çoğunlukla arkadaş çevresi tarafından takip edilmektedir. Instagram üzerinde kişisel fotoğraflarını paylaşan Kübra Ocak, “kbraaocak” kullanıcı adını kullanmaktadır. https://www.instagram.com/kbraaocak/ linkine tıklayarak Kübra Ocak’ın Instagram hesabına erişim sağlayabilmeniz mümkündür. Kübra Ocak, aktif bir şekilde Twitter kullanmaktadır. Twitch yayınları ile ilgili neredeyse hiç paylaşım yapmayan Ocak, genellikle okul hayatı ve günlük hayatıyla ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Bu nedenle Twitter hesabı yalnızca kemik kitlesi ve arkadaşları tarafından takip edilmektedir. Ocak’ın 400’e yakın Twitter takipçisi vardır. 

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, İrem Kızılcan (imRoxieph) Kimdir? adlı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.