Reklamlar
Magazin

Survivor Nisa Kimdir?

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Survivor yarışmasında gönüllüler takımında yer alan Survivor Nisa hakkında merak edilen tüm detaylar bu makalede yer almaktadır.

Acun Ilıcalı tarafından hazırlanarak, sunulan Survivor yarışmasında her dönem farklı simalar ve farklı oyuncular dâhil olarak yarışma yapılmaktadır. Yarışmanın konsepti hayli ilginç olup, oyuncular zor şartlarda aylarca yaşayarak, eğlenceli yarışmalarla hem kendileri eğlenmekte hem de seyircileri eğlendirirler.

Survivor Türkiye adıyla ekranlarda 2005 yılında yayın hayatına başlayan bu yarışma, yapımcısı ve sunucusu Acun ILICALI olup; 2015 yılından itibaren TV 8 yayınlanan bu yarışma Survivor 2020 ismiyle yine Acun Medyanın sahibi olduğu TV 8 ekranlarında seyircileri ile buluşmaya devam edecektir. Dominik Cumhuriyeti, KKTC ya da Panama olmak üzere her yıl farklı yerlere yarışmacılarla beraber gidilerek yarış hazırlanır.

Bir hayli zorlu parkurlarda ter döken yarışmacılar birbirinden farklı performanslarıyla yarışmanın parlayan yıldızları olmaktadırlar. Yarışmanın konsepti her yıl değişmekte ve farklı heyecanların yaşanacağı ilginç ve birbirinden eğlenceli zor parkurlarda “ünlüler” ve “gönüllüler” olmak üzere 2 farklı takımdaki yarışmacılar maharetlerini sergilemektedir. Yarışma sonunda dereceye girenlere para ödülü verilmektedir. Her yarışmacı ayrı performans ve emekleriyle şampiyon olmak için her parkurda var gayretleriyle çaba sarf etmektedirler.

Reklamlar

Survivor Yarışmacılar Kadrosu

Survivor 2020 yarışmacılar kadrosunda ünlüler takımı ve gönüllüler takımı yarışmaktadır.

  • Ünlüler Takımı: Yunus Emre Özden, Sercan Yıldırım, Ersin Korkut, Elif Yıldırım Gören, Aycan Yanaç, Aşkım Burçe Tunay, ve Mert Öcal isimli oyunculardan oluşmaktadır. 
  • Gönüllüler Takımı: Gönüllüler Takımında ise Nisa Bölükbaşı, Yasin Obuz, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Gizem Birdan, Evrim Keklik, Cemal Can Canseven, Berkan Karabulut ve Barış Murat Yağcı isimli yarışmacılar yer alıyor.
  • Elenen Yarışmacılar: Yarışma konseptine göre aşama aşama kural gereği bazı yarışmacılar elenmek durumunda kalır. 2020 yılına ait yarışmanın başlangıcından itibaren şu ana kadar oyuncular içerisinde Uğur Pektaş, Tuğba Melis Türk, Tayfun Erdoğan, Şaziye İvegin Üner, Parviz Abdullayev, Meryem Kasap, Makbule Karabudak, İrem Akın, İlayda Velibeyoğlu, Fatma Günaydın, Ezgi Hocaoğlu, Erman Altıkardeş, Derya Can, Ceyhun Uzun ve Burak Yurdugör isimli oyuncular elenmiştir.
Nisa Bölükbaşı
Nisa Bölükbaşı

Survivor Nisa’nın Yarışma Serüveni

Survivor 2020 yarışmacı kadrosunun gönüllüler takımında yer alan ve yarışmacının sevilen yüzü olan Survivor Nisa olarak etiketlenen yarışmacının kim olduğu, eğitim hayatından bahsedelim. Survivor Nisa’nın adı Nisa Bölükbaşı’dır. Yarışmacılar içerisinde duygusal ruh hali, ilginç diyalogları ve konuşma üslubuyla ilginin odağı olmuş ve favori yarışmacılar arasına girmeyi başarmıştır.

Özellikle diğer bir yarışmacı olan Sercan Yıldırım ile diyalogları ile en çok hayatı hakkında bilgi edinilmek istenen, merak edilen yarışmacı olmuştur. Yarışmanın ilerleyen tarihlerdeki bölümlerinde nasıl bir tavır takınacağı ortaya çıkacaktır. Yarışma ayrılmak istediğini söyleyen Nisa Bölükbaşı, bu kararında ısrarcı olacak mı, yoksa yarışmaya devam mı edeceği ilerleyen bölümlerde netleşecektir.

Survivor Nisa’nın Doğum Yeri ve Spor Hayatı

Nisa Bölükbaşı, Çekya’nın başkenti Prag’da 2 Temmuz 1998 yılında doğdu. Annesi tarafından 3 aylıkken yüzme eğitimi verilmeye çalışılan Nisa Bölükbaşı, 6 yaşına geldiğindeÇek Cumhuriyeti’nde yapılan yüzme yarışmasında en iyi takım adına yüzme yarışına katıldı. Sportif vücut yapısı ve yüzme yarışmasındaki performansı ile spor eğitmenleri, takım yöneticilerinin dikkatini çekti ve kendisini kayak sporu yapmak için davet ettiler. Ancak kayak yapılacak dağların Prag’dan çok uzak mesafede olmasından dolayı bu teklifi reddetmek zorunda kaldı. Spor alanındaki yeteneği ile farklı yarışmalara katıldı ve farklı spor dallarında eğitim aldı.

Reklamlar

8 yaşına geldiğinde ise single, çiftler ve tenis sporlarını artık profesyonel seviyede oynamaya başladı. 15 yaşına kadar sportif hayatı aktif olarak devam eden Nisa Bölükbaşı, 15 yaşına geldiğinde yüzme sporunu bıraktır ve yüzme alanında öğrenci yetiştirmek için spor hocalığı görevini yürüttü. Yüzme hocalığı yağmasının yanında spor hayatını terk etmedi ve sportif faaliyetlerden voleybol alanında takım kurarak bu takımda oynamaya başladı. Libero olarak oynamayı hedefleyen Nisa Bölükbaşı, Çek Cumhuriyeti’nde 2018 yılında yapılan U20 kategorisinde düzenlenen voleybol yarışmasında ikincilik elde etmeyi başardı.

Aynı yıl üniversite eğitim hayatına başlaması nedeniyle voleybol yarışmalarına katılmaya ara verdi. Yaklaşık 15 yıl boyunca Cibulka tenis kulübünde oynadı. Tüm bu sportif faaliyetlerinin dışında bisiklet sürmek, snowboard kış sporu, yaz ve kış mevsimlerinde patent sürmek gibi sporları hobi olarak yapmaktadır.

Eğitim Hayatı

Doğduğu Prag’da temel eğitimlerini gören Nisa Bölükbaşı, 2018 yılında Mimarlık bölümünü kazandı ve bu bölümdeki eğitimine devam etmektedir. Mimarlık bölümüne devam etmesi nedeniyle aktif olarak yaptığı voleybol alanında sporuna ara vermek zorunda kaldı. Eğitimini tamamlaması için gayret sarf etmektedir. İlerleyen zamanlarda hangi mesleği icra edeceği zaman gösterecektir.

Nisa Bölükbaşı
Nisa Bölükbaşı

Nisa Bölükbaşı’nın Survivor 2020 Yarışmasındaki Performansı

Survivor 2020 yarışmasında gönüllüler takımında yer alan Survivor Nisa, özellikle ilginç diyalogları ve duygusal yapısıyla ön plana çıkmıştır. Yarışmada ayrıca söylediği şarkı ile beğeni toplamıştır. Yarışmanın konseptinde yer alan birleşme partisine girmeye hak kazandı. 13 Nisan 2020 tarihinde yayınlanan bölümde gönüllüler takımında yer alan diğer yarışmacı arkadaşlarını desteklememesiyle dikkatleri üzerine topladı.

Yarışma devam ederken duygusal anlar yaşayıp, ağlayarak yarışmayı bırakmak istediğini ifade etmesi ise tepkilere neden oldu. Yarışmayı sunan aynı zamanda yapımcısı olan Acun Ilıcalı ise yaptığı açıklamada kimseyi zorla yarışmada tutmadıklarını bu konuda yarışmacını iradesinin esas olduğu, kendileri için ayrılmasının bir problem teşkil etmeyeceğini, ayrılmak konusunda iradi beyanları ve yazılı olarak başvurması halinde de yarışmadan elenmesine izin vereceklerini ifade ettiler.

Bu açıklamadan sonra da Nisa Bölükbaşı ağlayarak duygusal anların yaşanmasına sebep oldu. Yarışma sunucusu Acun Ilıcalı tarafından kendisine yönelik bu davranışın ve fikrinin altındaki sebebe ilişkin sorularına ve yorumlarına karşılık, takım arkadaşları tarafından desteklendiğini bu konuda herhangi bir sorun yaşanmadığını, sinirli olmadığını, bittiğini ifade etti. Takım arkadaşlarından Barış Murat Yağcı kendisini teselli etti.  Yarışmadaki durumu devam edip etmeyeceği merak konusu olmuştur. İlerleyen tarihlerde bu konuda netlik kazanacaktır.

Nisa Bölükbaşı
Nisa Bölükbaşı

Boyu, Burcu, Medeni Hali ve Diğer Özellikleri Hakkında Bilgiler

Survivor yarışmacıları içerisinde ilginin odağı olmayı başaran Nisa Bölükbaşı, 170 cm boylarında, sarışın bir yarışmacı olarak seyirciler tarafından beğenilen hayatı merak edilen birisi olmuştur. Güzel yarışmacının yarışmadaki performansı ilerleyen bölümlerde daha net olarak ortaya çıkacaktır. Burcu ise yengeç olup, yengeç burcunun karakteristik özellikleri olan, narin, duygusal, bazen sert mizaçlı, sıcakkanlı, duygularını rahatlıkla ifade etmekten çekinmeyen, sadakatli, arkadaş çevresini çabuk değiştirmemek gibi huylara ve davranış biçimleri belirgin bir şekilde göstermektedir.

Medeni hali ise bekârdır. Mesleği; birçok spor dalında oynamasıyla birlikte özellikle sportif faaliyetlerde voleybol ve yüzme spor dallarında ön plana çıkmaktadır. Yarışma sırasında yaptığı ilginç taklitlerde de arkadaşlarını güldürmektedir.

Sosyal Medya Hesapları

Survivor yarışmasıyla seyirciler tarafından takip edilen Nisa Bölükbaşı, aktif olarak sosyal medya hesaplarından instagram ve twitter hesaplarını kullanmaktadır. İnstagram hesabı @nisabolukbasi ve twitter hesabı ise @BolukbasiNisa’dır. Yarışmacı hakkında bilgi almak isteyenler, mesaj göndermek isteyenler verilen adreslere iletileri gönderebilir.

İlginizi çekebileceğini düşünüğümüz Hailey Eylül Sani Kimdir? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu