Jelgo Jel Nasıl Kullanılır?

29.06.2022
697
Jelgo Jel Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Jelgo jel haricen kullanılan bir ilaçtır. İltihap giderici ve şişlik giderici özelliklere sahiptir. Peki Jelgo jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Jelgo Jel Nedir?

Jelgo jel, haricen kullanılan ve çok etkili bir kremdir. Bu jel kremin etken maddeleri essin ve dietilamin salisilat adı verilen maddelerdir. Antiödematöz yani şişlik giderme özelliği vardır. Ayrıca analjezik yani etkili bir ağrı kesici ve iltihap gidericidir. 

Jelgo Jel Etken Maddesi

Bu jel kremin etken maddeleri essin ve dietilamin salisilat adı verilen maddelerdir. Yardımcı maddeler olarak ise lavanta yağı, portakal çiçeği yağı (neroli yağı), karbomer  (karbopol 980), makrogol-6-gliserol kaprilokaprat (softigen 767), EDTA disodyum, trometamol, izopropil alkol ve saf su içerir. 

Jelgo Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Vücudunuzda bulunan açık yaralara ve tahriş olmuş cilde kesinlikle bu jel kremi uygulamayınız.
  • Eğer ışın tedavisi görüyorsanız, bu jel kremi kesinlikle ışın tedavisi uygulanan bölgelere sürmeyiniz.
  • Bu jel kremin içinde bulunan etken maddelere ya da yardımcı maddelere karşı alerjiniz varsa bu jel kremi kesinlikle uygulamayınız.
  • Bu jel kremi, çok geniş cilt yüzeylerine uygulamayınız. Aksi takdirde yan etkiler görülebilir.
  • Bu kremi, pıhtılaşma önleyici ilaçlar kullanıyorsanız kesinlikle uygulamayınız.
  • Bu ilacı, kan şekeri düşürücü ilaçlar kullanıyorsanız kesinlikle uygulamayınız.
  • Bu jel kremi, hamilelik döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
  • Bu ürünü, emzirme döneminde doktorunuzu bilgilendirmeden kullanmayınız.

Jelgo Jel Neye İyi Gelir?

Bu jel krem genel olarak travmaya bağlı olarak gelişen ezikler, çürükler, incinmeler, distorsiyon, hematom ve tendovaginit gibi rahatsızlıklar, yüzeysel tromboflebit ve variköz damar tedavisi için kullanılır. Ayrıca servikal sendrom, lumbago, bel ağrısı, omuz ağrısı, boyun ağrısı ve siyatik gibi kas ve omurga hastalıklarını iyileştirmek için kullanılır. 

Jelgo Jel Eşdeğeri

Algesal pomad, Algesal Suractive pomad, BEN-GAY pomad, Casigel pomad, Kamfolin pomad, Prepagel jel, Reparil jel ve Rumasin pomad bu ürünün eşdeğerleridir.

Jelgo Jel Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 17.26 liradır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Jelgo Jel Muadili

Algesal pomad, Algesal Suractive pomad, BEN-GAY pomad, Casigel pomad, Kamfolin pomad, Prepagel jel, Reparil jel ve Rumasin pomad bu ürünün muadilleridir.

Jelgo Jel Kullanımı Nasıldır?

Bu jel kremi mutlaka doktorunuzun talimatlarına uygun olarak kullanmalısınız. Bu kremi günde bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz. Şikayetleriniz sona erinceye kadar bu jel kremi uygulamanız gereklidir. 

Bu jel kremi uygulamadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi yıkamalısınız. Sorunlu bölgeye, ince bir tabaka şeklinde ve masaj yaparak uygulamalısınız. Bu kremi uyguladıktan sonra tekrar ellerinizi yıkamalısınız.

Jelgo Jel Faydaları Nelerdir?

Bu jel krem, nerede olursa olsun ağrıları ve acıları hafifletmeye yardımcı olur. Kas veya romatizmal ağrıların tedavisinde kullanılır. Ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur, rahatlatır ve konforlu hissetmenizi sağlayan aktif bileşen olarak essin ve dietilamin salisilat kullanılır.

Bu jel krem, lokal bir analjeziktir. Analjezik ilaçlar ağrı kesicilerdir ve dietilamin salisilat, kaslarınızdaki ağrıları ve kasılmaları hafifletmek için çalışır. Lumbago, fibrosit ve siyatik gibi hastalıkları iyileştirir. 

Jelgo Jel Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak romatizma, fibrosit, sırttan kalçaya ve bacağın arkasına (siyatik) giden sinir ağrısı, sırt ağrısı, burkulmalar, incinmeler, ezikler ve çürükler gibi küçük kas veya eklem rahatsızlıklarının ağrılarını ve acılarını giderir.

Bu krem, anti-enflamatuar ve ağrı kesici etkilere sahiptir. Krem iki şekilde çalışır. İlk olarak, cilde uygulandığında ısı hissi üretir. Bu ısı hissi beyni ağrıdan uzaklaştırır ve bu nedenle ağrı algınızı yok eder.

Bu jel krem ayrıca bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Krem genel olarak kas gerginliği, romatizma, sırt ağrısı ve fibrosit gibi ağrı ve acıları tedavi etmek için kullanılır. Kremin ağrılı bölgeye masaj yapılarak sürülmesi semptomları hafifletmeye yardımcı olur.

Jelgo Jel Yan Etkileri

Bu jel kremin karın ağrısı, bulantı ya da alerjik deri reaksiyonu gibi yan etkileri olabilir. Bu yan etkiler nadir olarak görülür. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız mutlaka kremi kullanmayı bırakmalısınız ve acil olarak doktorunuza başvurmalısınız.

Jelgo Jel Kullananlar

“Merhabalar Jel’i ayak bileğine kullandık ama 2. kullanımdan sonra yüzde şişlik, kızarıklık ve kaşıntı oluştu, acaba bu jelden kaynaklı olabilirmi”

“Aylarca reçeteli ağrı kesici ialçar denedikten sonra, aylarca fizyoterapi gördükten sonra bile ağrılarım azalmadı. Bu kremi kullandım ve ağrılarım tamamen yok oldu! Kesinlikle benim için harika bir krem!”

“Bu krem kesinlikle ağrılarımı hafiflettim. Lokal olarak uygulandığında, bölgeye nazikçe masaj yaparken ağrıyı yatıştırmaya ve hafifletmeye başlıyor.”

“Annem vefat etmeden önce bu ürünü onun için alıyordum ve bu kremi kullanarak büyük bir rahatlama sağladı. Şimdi dizlerim ile ilgili problemlerim var ve ağrılardan kurtulduğu için çok memnunum.”

“Sol elimde başparmağımın çevresinde artrit var. Sabah ilk iş bu jeli uyguluyorum ve akşama kadar hiç ağrım olmuyor. Bu yüzden çok memnunum”

“Çok kaliteli bir ürün… Sırt ağrımı tamamen geçirdi. Oldukça memnunum ve herkese öneriyorum.”

Jelgo Jel Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu jel krem ile ilgili merak ettiğiniz ve aklınıza takılan tüm soruların cevabını bu bölümde bulabilirsiniz.

Jelgo Jel Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Bu jel kremi, emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmamalısınız. Aksi halde bir yan etki ile karşılaşabilirsiniz.

Jelgo Jel Hamilelikte Kullanımı Nasıldır?

Hamilelik döneminde kadınların vücudu aşırı hassas olduğu için bu jel kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza sormanız gereklidir.

Jelgo Jel Yaş Sınırı Nedir?

Bu kremi, çocuklarda kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Jelgo Jel Ne Kremidir?

Kaslardaki ağrıları ve şişliği gidermek için kullanılan bir jel kremdir.

Jelgo Jel Nereye Sürülür?

Bu jel krem genel olarak omuz, boyun, kollar, sırt, bacaklar ve ayaklara sürülebilir.

Jelgo Jel Özellikleri Nelerdir?

Bu jel krem anti-enflamatuar ve analjezik özelliklere sahiptir.

Jelgo Jel uygulanan bölgeye masaj yapılır mı?

Hayır. İnce bir tabaka halinde Jelgo Jel uyguladıktan sonra bu bölgeye masaj yapmanız gerekmez.

Jelgo Jel'i Ne Kadar Süre Kullanmalıyım?

Jelgo Jel’i Ne Kadar Süre Kullanmalıyım?

Jelgo Jel’i şikayetleriniz bitinceye kadar kullanabilirsiniz. Fakat bu süre çok uzun olmamalıdır. Eğer kullanmanıza rağmen şikayetlerinizde azalma olmadıysa doktorunuzla görüşüp farklı bir ilaç kullanmaya başlamanız gerekebilir. Jelgo Jel’in kullanım sıklığı ise günde bir veya birkaç defa olacak şekildedir. Jelgo Jel’i kullanırken dikkat etmeniz gereken durumlardan biri de, içerdiği bazı maddelerden dolayı geniş yüzeylerde kullanmamanız gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.