Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır?

30.06.2022
254
Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Benzoxin krem genel olarak ciltte oluşan çeşitli yaraları ve ağrıları iyileştiren bir üründür. Peki Benzoxin krem krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Benzoxin Krem Nedir?

Bu ürün, bölgeyi tahriş ve enfeksiyondan korumak için küçük cilt yaralarında ve yaralarda kullanılır. Bu kremin en önemli özelliği iltihaplı akneleri ve sivilceleri iyileştirmesidir. Bu yüzden genel olarak akne tedavisinde kullanılır. Ayrıca beyaz noktalar ve siyah noktaların tedavisinde de oldukça güçlü, yoğun ve etkili bir kremdir.

Benzoxin Krem Muadili

Bu kremin muadilleri Benzalin topikal jel, Clindoxyl jel, Clinoper jel, Clozaryl jel ve Oximin jeldir.

Benzoxin Krem İçeriği

Bu kremin aktif maddeleri klindamisin fosfat ve benzoil peroksit adlı maddelerdir. Yardımcı maddeleri ise karbopol 974 P, sodyum hidroksit, dioktil sodyum sulfosüksinat, disodyum EDTA, benzofenon-4, aseton ve saf sudur.

Benzoxin Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 6144.87 TL’dir.

Benzoxin Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem ciltteki mikropları öldürmek, şişliği azaltmak ve küçük kesiklerde kanamayı durdurmak için doğrudan cilde uygulanır. Bu krem iltihaplı akneleri, sivilceleri, siyah noktaları ve beyaz noktaları iyileştirir. Bu krem ayrıca topikal olarak cilt ülserleri, yatak yaraları ve çatlak ciltler için kullanılır. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Benzoxin Krem Faydaları

Bu harika krem cilt ülserleri, yatak yaraları, çatlamış cilt, küçük kesikler, şişlikler ve cilt kuruluğunu giderir. Ayrıca iltihaplı sivilceler ve akneler üzerinde çok etkilidir. Beyaz noktaları ve siyah noktaları yok eden bir üründür.

Benzoxin Krem
Benzoxin Krem

Benzoxin Krem Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, bu kremin etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza bildirin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza sorun.
  • Mevcut enfeksiyonunuz varsa bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın.
  • Bu ürün çok miktarda alkol içerir. Bu ürünü kullanırken çocukları dikkatle takip edin.
  • Hamilelik sırasında, bu ürün sadece çok fazla ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.
  • Bu ürünü ilk önce doktorla konuşmadan altı aydan küçük çocuklarda kullanmayın.
  • Bu ürünü içmeyin veya yutmayın. Gözlerin içinde veya çevresinde temastan kaçının. Yanlışlıkla bu ürün bu bölgeler ile temas ederse hemen bol suyla durulayın.

Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi kendi kendinizi tedavi etmek için kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce ürün paketindeki tüm talimatları okuyun ve uygulayın. Herhangi bir sorunuz varsa eczacınıza danışın. Doktorunuz bu ilacı reçete ettiyse, talimatlara uygun olarak kullanın.

Bu kremi uygulamadan önce ellerinizi sabun ve suyla iyice yıkayın. Ardından etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Ardından cildinize talimatlara uygun olarak uygulayın. Spreyi kullanıyorsanız, kullanmadan önce kabı iyice çalkalayın.

Bu kremi çok miktarda kullanmayın, bu ürünü daha sık kullanmayın veya belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Durumunuz daha hızlı iyileşmez fakat yan etki riski artabilir.

Durumunuz birkaç gün içinde düzelmezse, kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın ve doktorunuza başvurun.

Bu ürünü doktorunuzun talimatlarına göre kullanıyorsanız, doktorunuz veya eczacınız olası ilaç etkileşimlerinin farkında olabilir ve sizi onlar için takip ediyor olabilir. İlk önce doktorunuza veya eczacınıza danışmadan herhangi bir ilacın dozunu başlatmayın, durdurmayın veya değiştirmeyin. Tüm ilaçlarınızın bir listesini yanınızda bulundurun ve listeyi doktorunuzla ve eczacınızla paylaşın.

Benzoxin Krem Yağlanma Yapar mı?

Benzoxin Krem Yağlanma Yapar mı?

Hayır. Aksine Benzoxin Krem cildi daha az yağlı hâle getirir. Bununla birlikte bakterileri öldürücü bir etkiye sahiptir.

Egzamalı ciltte Benzoxin Krem kullanılır mı?

Hayır. Egzama, güneş yanığı, yara veya kesik gibi cildin tahriş olduğu bölgelerde Benzoxin Krem kullanılmamalıdır.

Benzoxin Krem güneş hassasiyetine neden olur mu?

Benzoxin Krem tedaviniz sırasında güneş ışınlarından mümkün olduğunda uzak durmalısınız. Güneşin en yoğun olduğu saatlerde mümkün olduğunda güneşe çıkmamalı ve gölgede kalmalısınız.

Benzoxin Krem Ne Kadar?

Bu kremin fiyatı 50.34 TL’dir.

Benzoxin Krem Yan Etkileri

Vücudunuz bu ürüne göre ayarlandığında cildin hafif tahrişi, yanması veya kızarıklığı oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin.

Doktorunuz bu ilacı reçete ettiyse, size olan yararın yan etki riskinden daha fazla olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, döküntü, kaşıntı, özellikle yüz, ağız, dil ve boğaz bölgelerinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı da dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal tıbbi yardım alın ve hemen doktorunuza başvurun. 

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Bir başka krem türü olan Cleocin T Krem hakkında da bilgi alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.