Hamazinc Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

09.06.2021
924
Hamazinc Krem Nedir?  Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Hamazinc krem, cadı fındığı ve çinko oksit içeriği ile birçok kadın tarafından ilgi gören bir ilaçtır. Peki Hamazinc krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, Hamazinc krem ne işe yarar, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Hamazinc Krem Nedir?

Bu krem, çeşitli cilt hastalıklarını tedavi eden ve lokal olarak kullanılan bir üründür. Bu ilacın etken maddeleri hamamelis virginiana adı verilen cadı fındığı distilatı ve çinko oksit adlı maddelerdir.

Çinko oksit içeren Hamazinc krem, hafif cilt tahrişleri ve cilt aşınmalarından korumak için bir kaplama olarak kullanılan lokal bir cilt bakım ürünüdür. Çeşitli kuruluklardan ve sorunlardan dolayı oluşan cilt çatlakları ve bebek bezi döküntülerinin iyileştirir. Çinko oksit, hafif bir büzücü olarak çalışır ve bazı antiseptik özelliklere sahiptir.

Bu krem, cilt ile bebek bezi arasında koruyucu bir bariyer oluşturarak pişiği önlemek veya tedavi etmek için yaygın olarak kullanılır. Bebek bezi döküntüsünün önlenmesi ve sürdürülmesi için genellikle orta konsantrasyonlarda kullanılır. Daha yüksek konsantrasyonlar emici özelliklere sahip olabilir ve genellikle yetişkin pişik tedavisinde kullanılır.

Doktorunuz veya eczacınız bu ilacı, bu ilaç bilgi makalelerinde listelenenler dışındaki durumlar için önermiş olabilir. Ayrıca, bu ilacın bazı formları burada tartışılan tüm koşullar için kullanılmayabilir. Bunu doktorunuz veya eczacınızla görüşmediyseniz veya bu ilacı neden kullandığınızdan emin değilseniz, doktorunuz veya eczacınızla konuşun.

Hamazinc Krem Ne İşe Yarar?

Hamazinc Krem Ne İşe Yarar?

Hamazinc Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, hamamelis virginiana distilatı ve çinko oksit içeren lokal bir kremdir. 30 gramlık, 60 gramlık ve 90 gramlık alüminyum tüplerde mevcuttur. Bu kremin bileşiminde bulunan hamamelis virginiana sulu ekstresi büzücü yani doku daraltıcı, lokal hemostatik yani kanamayı durdurucu ve anti-enflamatuar yani iltihap önleyici aktivitelere sahiptir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Deri yaralanmalarının ardından, doku daraltan etkisiyle dokuda kalınlaşma sağlar. Yaralanma bölgesinde kan pıhtılaşmasını iyileştirir ve yeni pıhtılaşma olasılığını engeller. Yerel hemostatik etki, kanama süresini azaltır ve cilt yaralanmasının ardından yaralanma bölgesinde pıhtılaşmayı hızlandırır. Bu kremin antienflamatuar aktivitesi ile cildin iltihap belirtileri ve semptomlarını hafifletir.

Çinko oksit, hasarlı ve yaralı ciltte iltihaplanmayı ve doku ölümünü azaltır ve yeni dokuları hızlandırır. Cilt bölgesinde büyümeyi arttırarak yara iyileşmesi sağlar.

Hamazinc Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem bebeklerde ve küçük çocuklarda pişik için kullanılır. Mantar enfeksiyonları veya bakteriyel maddeler nedeniyle oluşan pişik ve deri döküntülerini tedavi eder.

Birinci ve ikinci derece yanıklar, güneş yanığı, çizikler ve kesikler dahil olmak üzere yüzeysel cilt lezyonları yani yaralanmalar, emziren annelerde oluşan göğüs ucu çatlaklarının tedavisi ve önlenmesi bu kremle sağlanır. Ayrıca bu krem genel olarak gençler ve yaşlılardaki kuru, çatlamış, hasar görmüş cildin bakımı ve korunması için kullanılır. 

Kızarıklık, kaşıntı, akıntı, çeşitli nedenlerden dolayı kabuklanma, deri lezyonları gibi doku bozuklukları ile belirgin hale gelen cilt hastalıklarının tedavisinde, ciltte mantar benzeri mikroplarda sürtünmeler gibi cilt yaralanmalarında, özellikle uzun süre hareketsizliğe bağlı bacak yaraları ve yatak yaralarının tedavisinde kullanılır.

Hamazinc Krem Muadili

Hamederm Plus krem, Hametan pomad, Hametan krem, Wilkinson pomad, Yessi merhem ve Yessi krem bu ürünün muadilleridir.

Hamazinc Krem Fiyat

Bu kremin güncel fiyatı 15,92 TL’dir.

Hamazinc Krem İçeriği

Bu kremin etken maddeleri hamamelis virginiana distilesi ve çinko oksittir. Yardımcı maddeleri ise metilparaben, etilparaben, propilparaben, setomagrogol 1000, propilen glikol, setostearil alkol, sıvı parafin, beyaz parafin ve deiyonize sudur.

Hamazinc Krem Eşdeğeri

Hamederm Plus krem, Hametan pomad, Hametan krem, Wilkinson pomad, Yessi merhem ve Yessi krem bu ürünün eşdeğerleridir.

Hamazinc Krem Yorumlar 

“Ben kızım pişik olduğunda kullandım canım travazol da vermişti bepanthol falan işe yaramadı hiç ama hamazinc geçirdi hemen. Çok kötü olmuştu kızım hep kanıyordu pişen yerler.”

“Etkili merhem biz de kullandık kullan cnm yanında bi merhem daha verdi ikisini karıştırıp kullandım”

“Kullandım çok iyi tafsiye ederim?”

Hamazinc Krem Etken Maddesi

Bu ilacın etken maddeleri hamamelis virginiana adı verilen cadı fındığı distilatı ve çinko oksit adlı maddelerdir.

Hamazinc Krem Yan Etkileri

Ellerin, ayakların, ayak bileklerinin, yüzün, dudakların şişmesi veya özellikle ağız ve boğaz şişmesi, nefes alma zorluğu gibi durumlar bu kremin ciddi yan etkileridir. Bu nadir görülen yan etkilerden birini ya da birden fazlasını görürseniz hemen ilacın kullanımını durdurun ve acil doktorunuza başvurun. 

Hamazinc Krem İçindekiler

Bu kremin etken maddeleri hamamelis virginiana distilesi ve çinko oksittir. Yardımcı maddeleri ise metilparaben, etilparaben, propilparaben, setomagrogol 1000, propilen glikol, setostearil alkol, sıvı parafin, beyaz parafin ve deiyonize sudur.

Hamazinc Krem 30 Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 15,92 TL’dir.

Hamazinc Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem bebek ve çocuklarda oluşan pişikler, mantar enfeksiyonları ve bakteriyel enfeksiyonlar yüzünden oluşan pişikler, güneş yanıkları, çizik, kesik gibi yüzeysel olan yaralanmalarda, birinci derece yanıklar ve ikinci derece yanıklarda, emziren annelerde görülen göğüs ucu çatlaklarında, kuru, çatlak ve hasar görmüş cilt bölgelerinde oldukça etkilidir.

Hamazinc Krem Kadınlar Kulübü

“bende merak ettim, dün eczanede aldim deneyecegim umarim bi etkisi olur cildim de sivilce izleri ve lekeler var, umarim gecer 🙂 tariflerde farkli yaglar var ben kayisi ve gul yagi kulanacam etkisini görursem yazacam size :))”

“bende bebek pişik kremi kullanıyodum , nemlendirme açısından iyi geliyordu gerçekten 🙂 bide bebek popoları neden hep güzeldir? çinkonun yararı büyük :)”

Hamazinc Krem Kullanım Şekli

Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız gereklidir. Bu ilaç, lezyon bölgesine günde birkaç kez uygulanır. Lezyon bölgesine ince bir tabaka halinde bu krem uygulanır. Gerekirse, uygulamadan sonra lezyon bölgesi gazlı bezle kaplanabilir. Emziren annelerin göğüs ucu bakımı için, her emzirmeden sonra göğüs uçlarına bu krem uygulanır.

Hamazinc Krem İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların en doğru yanıtları burada…

Hamazinc Krem Yüze Sürülürmü?

İçinde çinko oksit bulunduğu için yüz bölgesinde besleyici ve pürüzsüzleştirici olarak kullanılabilir. Fakat kesinlikle doktor kontrolünde ve kısa süreli kullanılmalıdır.

Hamazinc Krem Yanık Tedavisinde Kullanılır Mı?

Güneş yanıkları, birinci derece yanıklar ve ikinci derece yanıkların tedavisinde kullanılabilir.

Hamazinc Krem Yatak Yarası Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu krem yatak yaralarını tedavi eder.

Hamazinc Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılır Mı?

Küçük ve iltihaplı olmayan sivilcelerin tedavisinde doktor kontrolünde kullanılabilir.

Hamazinc Krem Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu krem bebeklerde ve çocuklarda pişik tedavisinde kullanılır.

Hamazinc Krem Blog Yazıları Nelerdir?

Bu blog yazımızda, bu krem ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Hamazinc Krem Basur Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem basuru tedavi etmez.

Hamazinc Krem Cilt Bakımı İçin Kullanımı Nasıldır?

Bu krem gözler, burun ve ağız bölgesi ile temas ettirilmeden cilt bakımında kullanılabilir.

Berko Hamazinc Krem Nedir?

Berko, bu kremin üretildiği şirketin ismidir.

Hamazinc Krem Cilt Lekelerine İyi Gelir mi?

Hayır, bu krem cilt lekeleri için kullanılmaz.

Hamazinc Krem Çatlaklara İyi Gelir mi?

Evet, bu krem emziren annelerde göğüs ucu çatlaklarının tedavisinde kullanılır. Ayrıca cilt çatlaklarının tedavisinde de etkilidir.

Hamazinc Krem Çinko Oksit Nedir?

Bu krem çinko oksit içerdiği için cilt yenileyici özelliği vardır.

Hamazinc Krem Makat Çatlağı Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem makat bölgesindeki çatlağı tedavi etmez.

Hamazinc Krem Devlet Karşılıyor Mu?

Evet, bu krem SGK tarafından karşılanmaktadır.

Hamazinc Krem Egzamaya İyi Gelir mi?

Hayır, bu krem egzamaya etki etmez.

Hamazinc Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Bu krem doktor kontrolünde kullanılabilir.

Hamazinc Krem Genital Bölgede Kullanılır Mı?

Bu krem doktor kontrolünde genital bölgede kullanılabilir.

Hamazinc Krem Gebelik Kategorisi Nedir?

Bu kremin gebelik kategorisi bilinmemektedir.

Hamazinc Krem Güneş Lekeleri Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem güneş lekelerinin tedavisinde doktor kontrolünde kullanılabilir.

Hamazinc Krem Hemoroid Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem hemoroidi tedavi etmez.

Hamazinc Krem İsilik Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem isiliği iyileştirmez.

Hamazinc Krem Kortizonlu Mu?

Hayır, bu krem kortizon içermez.

Pinterest Hesabımız: https://tr.pinterest.com/sosyola/_created/

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Leyla dedi ki:

    Bu kremi daha önce başka bir sayfada yine görmüştüm, ancak sizin gibi detayli bilgi vermemişlerdi. İçerik çok iyi olmuş bence, krem ile ilgili olarak pek çok şeyi yazmışsınız. Komşumuzun bebeğinin pişip problemi vardı ve ben de burada yazdığınız şekilde komşuma aktardım. Sağlık ocağına gidip doktora da sormuş ve kullanmasında sakınca yok demiş. Pişik tedavisinde etkili bir krem onu belirtmek isterim.

  2. elif dedi ki:

    Sivilcemin üstüne sürecem ama kaç saat kalmalı???*