Furacin Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

01.06.2021
1.236
Furacin Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Furacin krem, cilt hastalıkları ve deri hastalıkları için kullanılan bir ilaçtır. Furacin krem ‘in birçok farklı cilt hastalığına iyi geldiği bilinmektedir. Peki Furacin krem nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir, fiyatı ne kadar, yan etkileri nelerdir, faydaları nelerdir? Bu tür soruları merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Furacin Krem Nedir?

Bu krem genel olarak derideki bakterilerin oluşmasını ve çoğalmasını engelleyen, antiseptik niteliklere sahip bir ilaçtır. Sık sık ameliyattan sonra oluşan dikiş izleri ve yaraların daha çabuk iyileşmesi, iltihaptan korunması, mikroplara karşı dirençli olması amacıyla kullanılır. Ayrıca deri enfeksiyonları ve iltihabını gidermek için kullanılır.

Furacin krem genel olarak yaralarda enfeksiyon, yara enfeksiyonları, pyoderma, yanık enfeksiyonları, akne vulgaris enfeksiyonları gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır ve diğer rahatsızlıkların iyileştirilmesi için kullanılır. Furacin krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir. Furacin cilt kremi, etkin madde olarak Nitrofurazon Topikal içerir.

Furacin Cilt Kremi, invaziv enfeksiyonların gelişmesini engelleyerek çalışır, profilaksinin önlenmesi ve yara enfeksiyonlarını tedavi eder, staphylococcus aureus nazal yolları açar. Özellikle iltihaplı sivilceler ve iltihaplı aknelerin tedavisi için Furacin cilt kremi oldukça güçlü ve etkili bir formüldür.

Furacin kreminin kullanımları, bileşimi, dozajı, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler bu yazıda belirtilmiştir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Furacin Krem Ne İşe Yarar?

Furacin Krem Ne İşe Yarar?

Furacin Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel bir antiseptik olduğu için bakterileri yok eder ve bakterilerin çoğalmasını engeller. Ciltte oluşan hasar, yaralar, yanıklar, kesikler iltihaplı enfeksiyonlar ve zedelenmeleri iyileştirir. Ameliyat sonrası dikişleri ve yaraları tedavi eder. Bunun dışında iltihaplı sivilceleri ve lezyonları iyileştirme konusunda başarılı sonuçlar verir.

Furacin Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin içindeki herhangi bir madde alerjik reaksiyonlar yaratabilir. Bu yüzden kremi sürmeden önce prospektüsünü iyice okumalısınız.
  • Bu krem iltihaplı ve enfeksiyonlu cilt hastalıklarında, ameliyat sonrası yaralarda, iltihaplı sivilcelerde ve deri lezyonlarında kullanılır.
  • Bu krem tedavisi sürecinde cildinizde kaşıntı, ağrı, şişlik, kızarıklık ya da döküntü gibi belirtiler görürseniz hemen ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız.
  • Böbrek hastalığı olan kişiler bu kremi mutlaka doktor kontrolünde kullanmalıdır.
  • Bu kremi kullanırken herhangi bir iyileşme görülmezse ya da hastalık daha da kötüleşirse hemen doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
  • Bu ilacı gözler, burun ve ağız bölgesiyle temas ettirmekten kaçınmalısınız. Kremin bu bölgelerle temas etmesi halinde hemen o bölgeyi bol su ile yıkamalısınız.
  • Bu kremi hamile ve emziren kişiler mutlaka doktor kontrolünde kullanmalıdır.

Furacin Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, enfekte olmuş yanıkları tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca cilt iltihabı nedeniyle oluşan cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bakterileri öldürerek veya büyümelerini önleyerek çalışır.

Bu krem, doğrudan cilde uygulanabilir veya cildi kaplayacak bir gazlı bez üzerine yerleştirilebilir. Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesi ile kullanılabilir.

Furacin Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Furacin merhem, bulaşıcı hastalıkların, iltihaplı sivilcelerin, enfeksiyonların ve yanıkların tedavisinde kullanılan bir bakteri öldürücüdür. Ülser ve cilt enfeksiyonlarının tedavisi için de reçete edilir. Bir merhem, krem ve çözelti halinde mevcuttur.

Furacin Krem Fiyatı

Bu kremin 2024 Temmuz Güncel fiyatı 70,75 TL’dir

Furacin Soluble Dressing Krem 

Bu kremin etken maddesi nitrofurazon adlı bir maddedir. Bu merhem genel olarak deri enfeksiyonları, ameliyat yaraları, yanıklar, lezyonlar ve kesikler gibi cilt problemleri için kullanılır. 

Furacin Merhem Kullananlar 

“furacın antıbıyotıklı bır merhem belkı az da olsa ıse yarar ama sıvılce ıcın özel kremler var onları alsana”

“rinoplasti sonrası burna sokuşturlan bez tamponlarda da bulunan pomad. genzinizden ağzınıza doğru geçerken inanılmaz acı bir tat yayar. kötüdür”

“yara iyileşmesini geciktirmesine karşın, ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir topikal antimikrobiyal ajan.”

“halk arasında sarı merhem olarak bilinen antibiyotikli pomad. cerrahi branşlar tarafından sevilerek kullanılmasına rağmen sıkça kontakt dermatit yapması nedeniyle dermataloglar için fucidin adlı pomadın yerini asla alamamaktadır.

(bkz: kontakt dermatit)”

“10 gün önce elimi camla derince bir şekilde kesmemin ardından,pansuman esnasında hem sargı bezi yapışmasın hemde yara enfeksiyon oluşturmasın diye kullanmaya başladığım,fakat 3-4 gün sonra vücudumun bazı bölgelerinde ve kesik yerin etrafinda aşırı kaşıntı,kızarıklık ve isilik tarzı şeyleri bana peydah eden merhem.

kullanmayı bırakmama ve hipokort merhem kullanmama rağmen bu şikayetlerim 3-4 gün kadar daha inatla devam etti daha sonra yavaş yavaş norlame döndüm.

şikayetlerin başlangıcında afrikada oluşum acaba farkında olmadan bir böcek tarafından ısırılmış olabilirmiyim şüphesi yaratmışsa da,ilacın prospektüsünde yazan yan etkkleri net olarak göstermemden dolayı içim rahatladı zira bir arkadaş o aralar malerya oldu.

ayrıca kaşıntılarım esnasında araştırırken gördüm ilacın etken maddesi olan (bkz: nitrofurazon)’un alerjik reaksiyonları hakkında tez’ler yazılmış.”

Furacin Merhem Fiyatı 2022

Bu merhemin güncel fiyatı 14,75 TL’dir.

Furacin Merhem Ne İşe Yarar?

Bu krem, vücudunuzun bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olan bir antibiyotik ilacıdır. Yanık yarası enfeksiyonlarını önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. Bu, bakteri üremesini önler ve yüzeysel yanıkların ve yaraların enfekte olmasını önler.

Bu ilaç, sadece harici kullanım içindir. Yaranın temizlenmesinden sonra sadece cildin etkilenen bölgesine uygulanmalıdır. Doktorunuzun önerdiği dozaj ve talimatlara göre kullanmalısınız. En fazla faydayı sağlamak için, düzenli olarak ve tercihen her gün aynı saatte uygulayın. Daha büyük miktarları kullanmayın veya belirtilenden daha sık veya daha uzun süre uygulamayın. Aksi takdirde bu kremin sadece yan etki riskini artıracaktır.

Furacin Merhem Muadili 

Furaderm pomad, Furazol kulak damlası ve Nitrocin merhem bu ürünün muadilleridir.

Furacin Krem Fiyat 2022 

Bu kremin 2021 yılı fiyatı 14,75 TL’dir.

Furacin Krem Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmalısınız. Bu kremi sürmeden önce ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Ardından bir gazlı bezin üzerine kremi ince bir tabaka halinde yayın. Daha sonra sorunlu bölgeye bu gazlı bezi sarın. Günde 1 veya 2 kez bu uygulamayı düzenli olarak yapabilirsiniz. 

Genel olarak bu tedaviyi 10 gün boyunca uygulamalısınız. Eğer yanık tedavisi için bu kremi kullanıyorsanız mutlaka gazlı bez üzerine kremi uygulamalı ve yanık olan bölgeye gazlı bezi kapatmalısınız.

Furacin Kremin Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri kızarıklık, şişlik, deri döküntüsü, solunum güçlüğü, karın ağrısı, ürtiker, ödem, dudak, dil ya da boğaz şişliğidir. Bu tür yan etkileri gördüğünüz takdirde hemen ilacı kullanmayı bırakmalısınız ve doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Furacin Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili aklınıza takılan soruları sizler için derledik.

Furacin Pişik Kremi Olarak Kullanılır mı?

Bu krem pişik tedavisinde kullanılmaz.

Furacin Yanık Kremi Olarak Kullanılır mı?

Bu krem doktor kontrolünde yanıkları iyileştirmek için kullanılabilir.

Furacin Krem Yaraya Sürülür Mü?

Evet, bu krem yaralar üzerinde oldukça etkilidir.

Furacin Merhem Kaşıntı Yapar mı?

Bu kremin nadiren görülen yan etkilerinden birisi de kaşıntı hissidir.

Furacin Krem Kortizonlumu?

Hayır, kortizon içermez. Bu krem, antiseptik bir üründür.

Furacin Merhem Pişikte Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem pişikler üzerinde etkili değildir.

Furacin Merhem Morluk İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu merhem morluklar için kesinlikle kullanılmaz.

Furacin Yanık Kremi Mi?

Bu merhem genel olarak yanıklar üzerinde kullanılabilir.

Furacin Merhem Mantara İyi Gelir mi?

Hayır, bu merhem mantar hastalığını tedavi etmez.

Furacin Krem Makata Sürülür Mü?

Hayır, kesinlikle makat bölgesine bu krem uygulanmaz.

Furacin Merhem Yüze Sürülür mü?

Evet, bu krem yüz bölgesinde sorunlu yere sürülebilir.

Furacin Merhem Vajinada Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem vajina bölgesinde kullanılmaz.

Furacin Merhem Reçetesiz Satılır Mı?

Bu krem reçetesiz satılmaz. Ancak reçeteli bir şekilde satın alabilirsiniz.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Furacin merhemi kaç gün kullanmalıyız?

Furacin merhem tedavisi 7 ila 10 gün arasında sürmektedir.

Böbrek rahatsızlığı olanlar Furacin krem kullanabilir mi?

Furacin krem kullandığınızda vücudunuzda açık yara vs varsa, kremin içindeki maddeler bu yaralardan emilebilir ve böbreklere zarar verebilir.

Furacin merhemi kaç gün kullanmalıyız?

Facebook Hesabımız: https://www.facebook.com/sosyola/

YORUMLAR

  1. dilber dedi ki:

    Furacin krem antiseptik özellikli bir kremdir yani ciltteki bakterilerin ve mikropların oluşmasını veya çoğalmasının önüne geçer. Genelde bu kremi ameliyat sonrasında ortaya çıkan yaralar için tavsiye ederler. Bana da öyle yaptılar dikiş izlerimin çabucak geçmesi ve yaramın hemen iyileşmesi için Furacin kremi kullandım. Oluşan hasarın önüne geçip benim gönlümü fethetti bu krem. Ben çok memnun kaldım sizde doktorunuza danışıp kullanıp kullanamayacağınızı sorup uygulayabilirsiniz.