Reklamlar

Furacin Krem Nasıl Kullanılır?

Furacin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Furacin krem, cilt hastalıkları ve deri hastalıkları için kullanılan bir ilaçtır. Bu kremin birçok farklı cilt hastalığına iyi geldiği bilinmektedir. Peki Furacin krem nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir, fiyatı ne kadar, yan etkileri nelerdir, faydaları nelerdir? Bu tür soruları merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir.
Bu krem gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek çözümleri sıraladık.
fucidin krem
Ciltte sivilce akne gibi sorunlara neden olan bakterilere karşı kullanılan Fucidin krem, son dönemlerde herkes tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Sadece uzman tavsiyesi ile kullanılan bu krem aslında ciddi yan etkilere yol açabiliyor. Fucidin krem ...
Önerilen Kremi İncele
hametan cilt bakım kremi
Hametan krem faydaları ile tüm kadınların ilgi odağı olmuş bir cilt bakım kremidir. Hametan krem ne işe yarar, gelin birlikte inceleyelim. Hametan cilt bakımı kremi, birçok farklı cilt problemini iyileştirmesi nedeniyle son zamanlarda sıkça kullanılmaya ...
Önerilen Kremi İncele
Madecassol Krem
Madecassol Krem, Akne ve sivilce tedavisinin yanı sıra akne izi ve yara izi gibi sorunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İltihaplı olan sivilcelere karşı doktor kontrolünde Madecassol krem kullanmak mümkün. Öncelikle krem reçeteyle satılıyor ve ...
Önerilen Kremi İncele
dermovate merhem
Genellikle deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan Dermovate krem, bu deri hastalıklarının vücutta oluşan şişlik, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlarının azaltılmasında doktorlar tarafından reçete edilen bir kremdir. İçeriğinde kortizon olduğu için kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Özellikle ...
Önerilen Kremi İncele
imex sivilce kremi
İmex sivilce kremi, Ciltte oluşan sivilceler genellikle hormonal değişimlerin yaşandığı regl, hamilelik ve ergenlik dönemlerinde artış göstermektedir. Bu gibi dönemlerde sivilce oluşumunu kontrol altına alamıyorsanız mutlak bir uzmandan destek almalısınız. Ciltte oluşan sivilceleri azaltmak ve ...
Önerilen Kremi İncele
anestol pomad krem
Anestol pomad krem, Özellikle dövme ve kulak deldirme gibi bölgesel uyuşturma gerektiren işlemler için kullanılıyor. Eczanelerde bulunan bu kremi genellikle eczanede yapılan kulak delme işlemleri sırasında Eczacılar kullanıyor. Peki, Anestol Pomad krem nedir? Hangi amaçlarla ...
Önerilen Kremi İncele
emla krem
Emla krem, son dönemlerde popülaritesi giderek artan ve kullananların da memnuniyetlerini dile getirdiği cilt bakım kremlerinin başında geliyor. Eczanelerde en çok satılan kurallardan biri haline gelen Emla krem hakkında merak edilenleri bizde Araştırdık. Emla krem ...
Önerilen Kremi İncele
achromin krem
Cildimiz için oldukça faydalı olan achromin leke kremi hakkında size bilgi vereceğim bu yazımda. Cildimiz bizim için çok önemli olup, herhangi bir leke izinin olmasını istemeyiz. Bunun için birbirinden farklı birçok krem ve sabun kullanırız ...
Önerilen Kremi İncele
bepanthol sensiderm
Bepanthol Sensiderm Krem, cilt üzerinde Çeşitli nedenlerle kaşıntı meydana gelebilir. Kaşıntıya neden olan sorunlardan en önemlisi de egzamadır. Bepanthol Sensiderm Krem faydaları bakımından egzama ve alerji kaşıntılarına iyi gelmektedir. Kaşıntı nedeni ile cildi daha fazla ...
Önerilen Kremi İncele
hametol krem
Hametol krem faydaları ile özellikle genç annelerin tercihi olmayı başarmış etkili bir cilt bakım kremidir. Birlikte hametol krem ne işe yarar inceleyelim. Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır, sağlıklı ve pürüzsüz görünümü olan, sivilce ve ...
Önerilen Kremi İncele

Furacin Krem Nedir?

Bu krem genel olarak derideki bakterilerin oluşmasını ve çoğalmasını engelleyen, antiseptik niteliklere sahip bir ilaçtır. Sık sık ameliyattan sonra oluşan dikiş izleri ve yaraların daha çabuk iyileşmesi, iltihaptan korunması, mikroplara karşı dirençli olması amacıyla kullanılır. Ayrıca deri enfeksiyonları ve iltihabını gidermek için kullanılır.

Furacin Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel bir antiseptik olduğu için bakterileri yok eder ve bakterilerin çoğalmasını engeller. Ciltte oluşan hasar, yaralar, yanıklar, kesikler iltihaplı enfeksiyonlar ve zedelenmeleri iyileştirir. Ameliyat sonrası dikişleri ve yaraları tedavi eder. Bunun dışında iltihaplı sivilceleri ve lezyonları iyileştirme konusunda başarılı sonuçlar verir.

Furacin Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin içindeki herhangi bir madde alerjik reaksiyonlar yaratabilir. Bu yüzden kremi sürmeden önce prospektüsünü iyice okumalısınız.
  • Bu krem iltihaplı ve enfeksiyonlu cilt hastalıklarında, ameliyat sonrası yaralarda, iltihaplı sivilcelerde ve deri lezyonlarında kullanılır.
  • Bu krem tedavisi sürecinde cildinizde kaşıntı, ağrı, şişlik, kızarıklık ya da döküntü gibi belirtiler görürseniz hemen ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız.
  • Böbrek hastalığı olan kişiler bu kremi mutlaka doktor kontrolünde kullanmalıdır.
  • Bu kremi kullanırken herhangi bir iyileşme görülmezse ya da hastalık daha da kötüleşirse hemen doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
  • Bu ilacı gözler, burun ve ağız bölgesiyle temas ettirmekten kaçınmalısınız. Kremin bu bölgelerle temas etmesi halinde hemen o bölgeyi bol su ile yıkamalısınız.
  • Bu kremi hamile ve emziren kişiler mutlaka doktor kontrolünde kullanmalıdır.

Furacin Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, enfekte olmuş yanıkları tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca cilt iltihabı nedeniyle oluşan cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bakterileri öldürerek veya büyümelerini önleyerek çalışır.

Reklamlar

Bu krem, doğrudan cilde uygulanabilir veya cildi kaplayacak bir gazlı bez üzerine yerleştirilebilir. Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesi ile kullanılabilir.

Furacin Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Bu merhem, bulaşıcı hastalıkların, iltihaplı sivilcelerin, enfeksiyonların ve yanıkların tedavisinde kullanılan bir bakteri öldürücüdür. Ülser ve cilt enfeksiyonlarının tedavisi için de reçete edilir. Bir merhem, krem ve çözelti halinde mevcuttur.

Furacin Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 5.34 TL’dir.

Furacin Soluble Dressing Krem 

Bu kremin etken maddesi nitrofurazon adlı bir maddedir. Bu merhem genel olarak deri enfeksiyonları, ameliyat yaraları, yanıklar, lezyonlar ve kesikler gibi cilt problemleri için kullanılır. 

Reklamlar

Furacin Merhem Kullananlar 

“furacın antıbıyotıklı bır merhem belkı az da olsa ıse yarar ama sıvılce ıcın özel kremler var onları alsana”

“rinoplasti sonrası burna sokuşturlan bez tamponlarda da bulunan pomad. genzinizden ağzınıza doğru geçerken inanılmaz acı bir tat yayar. kötüdür”

“yara iyileşmesini geciktirmesine karşın, ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir topikal antimikrobiyal ajan.”

“halk arasında sarı merhem olarak bilinen antibiyotikli pomad. cerrahi branşlar tarafından sevilerek kullanılmasına rağmen sıkça kontakt dermatit yapması nedeniyle dermataloglar için fucidin adlı pomadın yerini asla alamamaktadır.

(bkz: kontakt dermatit)”

“10 gün önce elimi camla derince bir şekilde kesmemin ardından,pansuman esnasında hem sargı bezi yapışmasın hemde yara enfeksiyon oluşturmasın diye kullanmaya başladığım,fakat 3-4 gün sonra vücudumun bazı bölgelerinde ve kesik yerin etrafinda aşırı kaşıntı,kızarıklık ve isilik tarzı şeyleri bana peydah eden merhem.

kullanmayı bırakmama ve hipokort merhem kullanmama rağmen bu şikayetlerim 3-4 gün kadar daha inatla devam etti daha sonra yavaş yavaş norlame döndüm.

şikayetlerin başlangıcında afrikada oluşum acaba farkında olmadan bir böcek tarafından ısırılmış olabilirmiyim şüphesi yaratmışsa da,ilacın prospektüsünde yazan yan etkkleri net olarak göstermemden dolayı içim rahatladı zira bir arkadaş o aralar malerya oldu.

ayrıca kaşıntılarım esnasında araştırırken gördüm ilacın etken maddesi olan (bkz: nitrofurazon)’un alerjik reaksiyonları hakkında tez’ler yazılmış.”

Furacin Merhem Fiyatı

Bu merhemin güncel fiyatı 5.34 TL’dir.

Furacin Merhem Ne İşe Yarar?

Bu krem, vücudunuzun bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olan bir antibiyotik ilacıdır. Yanık yarası enfeksiyonlarını önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. Bu, bakteri üremesini önler ve yüzeysel yanıkların ve yaraların enfekte olmasını önler.

Bu ilaç, sadece harici kullanım içindir. Yaranın temizlenmesinden sonra sadece cildin etkilenen bölgesine uygulanmalıdır. Doktorunuzun önerdiği dozaj ve talimatlara göre kullanmalısınız. En fazla faydayı sağlamak için, düzenli olarak ve tercihen her gün aynı saatte uygulayın. Daha büyük miktarları kullanmayın veya belirtilenden daha sık veya daha uzun süre uygulamayın. Aksi takdirde bu kremin sadece yan etki riskini artıracaktır.

Furacin Merhem Muadili 

Furaderm pomad, Furazol kulak damlası ve Nitrocin merhem bu ürünün muadilleridir.

Furacin Krem Fiyat 2019 

Bu kremin 2019 yılı fiyatı 5.34 TL’dir.

Furacin Krem Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmalısınız. Bu kremi sürmeden önce ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Ardından bir gazlı bezin üzerine kremi ince bir tabaka halinde yayın. Daha sonra sorunlu bölgeye bu gazlı bezi sarın. Günde 1 veya 2 kez bu uygulamayı düzenli olarak yapabilirsiniz. 

Genel olarak bu tedaviyi 10 gün boyunca uygulamalısınız. Eğer yanık tedavisi için bu kremi kullanıyorsanız mutlaka gazlı bez üzerine kremi uygulamalı ve yanık olan bölgeye gazlı bezi kapatmalısınız.

Furacin Kremin Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri kızarıklık, şişlik, deri döküntüsü, solunum güçlüğü, karın ağrısı, ürtiker, ödem, dudak, dil ya da boğaz şişliğidir. Bu tür yan etkileri gördüğünüz takdirde hemen ilacı kullanmayı bırakmalısınız ve doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Furacin Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili aklınıza takılan soruları sizler için derledik.

Furacin Pişik Kremi Olarak Kullanılır Mı?

Bu krem pişik tedavisinde kullanılmaz.

Furacin Yanık Kremi Olarak Kullanılır Mı?

Bu krem doktor kontrolünde yanıkları iyileştirmek için kullanılabilir.

Furacin Krem Yaraya Sürülür Mü?

Evet, bu krem yaralar üzerinde oldukça etkilidir.

Furacin Merhem Kaşıntı Yapar Mı?

Bu kremin nadiren görülen yan etkilerinden birisi de kaşıntı hissidir.

Furacin Krem Kortizonlumu?

Hayır, kortizon içermez. Bu krem, antiseptik bir üründür.

Furacin Merhem Pişikte Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem pişikler üzerinde etkili değildir.

Furacin Merhem Morluk İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu merhem morluklar için kesinlikle kullanılmaz.

Furacin Yanık Kremi Mi?

Bu merhem genel olarak yanıklar üzerinde kullanılabilir.

Furacin Merhem Mantara İyi Gelirmi?

Hayır, bu merhem mantar hastalığını tedavi etmez.

Furacin Krem Makata Sürülür Mü?

Hayır, kesinlikle makat bölgesine bu krem uygulanmaz.

Furacin Merhem Yüze Sürülürmü?

Evet, bu krem yüz bölgesinde sorunlu yere sürülebilir.

Furacin Merhem Vajinada Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem vajina bölgesinde kullanılmaz.

Furacin Merhem Reçetesiz Satılır Mı?

Bu krem reçetesiz satılmaz. Ancak reçeteli bir şekilde satın alabilirsiniz.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Reklamlar

Selma Ulusoy

7 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
dilber

Furacin krem antiseptik özellikli bir kremdir yani ciltteki bakterilerin ve mikropların oluşmasını veya çoğalmasının önüne geçer. Genelde bu kremi ameliyat sonrasında ortaya çıkan yaralar için tavsiye ederler. Bana da öyle yaptılar dikiş izlerimin çabucak geçmesi ve yaramın hemen iyileşmesi için Furacin kremi kullandım. Oluşan hasarın önüne geçip benim gönlümü fethetti bu krem. Ben çok memnun kaldım sizde doktorunuza danışıp kullanıp kullanamayacağınızı sorup uygulayabilirsiniz.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı