Locoderm Krem

25.05.2021
704
Locoderm Krem
Modelistlik Kursu

Locoderm krem genellikle dermatozların yani cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Doktorlar tarafından reçete edilir. Peki Locoderm krem nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir, fiyatı ne kadardır, yan etkileri nelerdir, faydaları nelerdir merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Locoderm Kremi Nedir?

Bu krem 15 gramlık ve 30 gramlık tüplerde satılır. Beyaz renkte ve homojen bir kremdir. Bu krem kortikosteroidlere tepki veren ve mikroorganizma kaynaklı olmayan dermatozların alerjik reaksiyonlarını, kaşıntı, şişlik ve kızarıklıklarını iyileştiren bir ilaçtır. 

Locoderm krem, alerjik bozukluklar, cilt rahatsızlıkları, ülseratif kolit, artrit, lupus, multipl skleroz veya akciğer bozuklukları da dahil olmak üzere birçok farklı hastalığın tedavisinde kullanılan bir steroid ilaçtır.

Locoderm krem, adrenal bezler tarafından doğal steroid üretiminin azalması olan adrenal yetmezliği olan kişilerde steroidlerin yerini almak için de kullanılır.

Locoderm krem bağışıklık sisteminizi etkiler ve genellikle anemi (düşük kırmızı kan hücreleri) veya trombositopeni (düşük trombositler) gibi belirli kan hücresi bozukluklarını tedavi etmek için kullanılır. Locoderm krem bunun yanı sıra lösemi, lenfoma ve multipl miyelom gibi belirli kanserlerin tedavisinde de kullanılır.

Locoderm krem, genel olarak bu ilaç kılavuzunda belirtilmeyen ve bahsedilmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Locoderm Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç çeşitli cilt hastalıklarını (örneğin, egzama, dermatit, alerji, döküntü) tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu tür durumlarda ortaya çıkabilecek şişliği, kaşıntıyı ve kızarıklığı azaltır. Bu ilacın topikal çözelti formu ise şiddetli kepek yani seboreik dermatit hastalığı tedavisinde kullanılır. Bu ilaç orta kuvvette bir kortikosteroiddir.

Locoderm Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu kremi bakterilerden, virüslerden, parazitlerden, mayalardan ve mantarlardan kaynaklanan bir deri enfeksiyonunuz varsa kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu kremin içinde bulunan herhangi bir maddeye karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kesinlikle kullanmayınız.
 • Kızarık sivilce ve akneleriniz varsa bu ilacı kesinlikle kullanmayınız.
 • İktiyoz adı verilen balık derisi hastalığınız ya da açık yaralarınız varsa bu ilacı kesinlikle kullanmayınız.
 • Ağız etrafında iltihaplı yaralarınız, ciltte incelme ve ince kan damarları gibi problemleriniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Çocukların ayak tabanlarında oluşan deri döküntülerinde bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Yüz bölgesi, cinsel organlar ya da ince derilerin olduğu bölgelerde bu kremi mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız.
 • Bu kremi bandaj ya da pansuman altında, geniş cilt yüzeylerinde veya çocuklarda kullanıyorsanız mutlaka doktor kontrolünde uygulamalısınız.
 • Bu krem kesinlikle gözler ve göz çevresiyle temas ettirilmemelidir.
 • Bu kremi kullanırken herhangi bir iyileşme görülmezse ya da durumunuz daha kötü bir hal alırsa hemen ilacı kullanmayı bırakınız ve doktorunuza danışınız.

Locoderm Krem Cilde Faydaları

Bu krem çeşitli cilt döküntüleri, seboroik dermatit, egzama, alerji ve dermatit gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Ciltteki kaşıntı, kızarıklık, şişlik ve alerjik reaksiyonları iyileştirir.

Locoderm Krem Kullanım Şekli 

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Ancak, doktorunuz tarafından söylenmedikçe yüz, kasık, genital bölgeler veya koltuk altı bölgelerinde kullanmayın.

Kullanmadan önce ellerinizi yıkayınız ve kurutunuz. Sorunlu bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde kremi sürün ve hafifçe ovalayın. Bu ilacın merhem, krem ​​veya çözelti formunu günde 2-3 kez veya doktorunuzun söylediği şekilde uygulayın. Doktorunuz tarafından söylenmedikçe bölgeyi bandajlamayın, örtmeyin veya sarmayın. 

İlacı uyguladıktan sonra, bu ilacı ellerinizi tedavi etmek için kullanmadığınız sürece ellerinizi yıkayın. Bu ilacın gözlere temas etmekten kaçının çünkü kötüleşebilir veya glokoma neden olabilir. Ayrıca, bu ilacı burun veya ağız içine almaktan kaçının. Bu krem, bu bölgeler ile temas ederse hemen bol suyla yıkayın.

Bu ilacı sadece reçete edildiği durumlarda kullanın. Belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Hastalığınız 2 hafta sonra hala devam ederse veya kötüleşirse doktorunuzu bilgilendirin.

Locoderm Krem Faydaları

Bu krem genel olarak yetişkinlerde, çocuklarda ve bebeklerde görülür. Ürün, lokal kortikosteroidlere yanıt veren rahatsızlıkların tedavisinde, örneğin egzama, dermatit ve sedef hastalığı gibi hastalıklarda kullanılır.

Topikal kortikosteroidler genellikle sedef hastalığında belirtilmez ancak yaygın plak sedef hastalığı dışındaki sedef hastalığında kabul edilebilir.

Locoderm Krem Endikasyonları

Bu krem egzama, dermatit, alerji, deri döküntüsü, kaşıntı, kızarıklık ve şişliklerin tedavi edilmesi konusunda oldukça başarılı sonuçlar verir. Ayrıca bu ilacın topikal solüsyon formu seboreik dermatit tedavisinde kullanılır.

Locoderm Krem Kullananlar

“merhem, krem, losyon ve lipokrem formları bulunan kortizon içeren bir dermatolojik ilaç.

kaşıntı giderici ve allerjik reaksiyonu sınırlayıcı etkisi vardır.

kortizon ile tedavi edilen çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır:

egzamalar, psöriazis*, likenler, nörodermatit, güneş ve radyasyon dermatitleri, kontakt dermatit, intertrigo, diaper döküntüleri* ve anüs, vulva, skrotum kaşıntıları.

kortizon içeren tüm ilaçlar gibi sürekli ve kontrolsüz kullanılması cushing sendromu ve benzeri ciddi yan etkilere neden olabilir. bu nedenle eş dost tavsiyesi ile kullanılması önerilmez.

doktorunuza danışmadan kullanmayın yani.”

“vücudumun hepsini saran alerjiyle yaşayan biri olarak cumartesi yüzümde oluşan kızarıklıklar için doktor a gittim. tabi bu tarz kızarıklıkların alerji ile ama ciltteki çoğu sorunun sıkıntı ile ortaya çıktığını söyledi ve ardından bu ilacı kullanmamı ve 5 gün kullanıp bırakmamı söyledi.

3. günümdeyim şimdilik pürüzsüz kızarıklıklar gitti ama önemli olan 5 günün sonunda elde ettiğim verim tabi.

içeriği kortizonu ve inanılmaz yağlı bir merhem yüzüme gözüme ayağıma doktorun verdiği ilaçları sürüp mumya gibi yatıyorum.”

“işaret parmağım ile orta parmağımın bitiştiği yerde 1 liranın büyüklüğü kadar kabarıklık oluştu bu yaz. vücudumun başka bir yerinde yok. doktora gittim ve locoid verdi 7 gün kullan günde 2 kez dedi. umarım kötü bir şey yoktur.”

Locoderm Krem Fiyatı 2024

Bu kremin 2024 yılı fiyatı 91.11 TL’dir.

Locoderm Krem Ne İşe Yarar?

Bu kremin etken maddesi hidrokortizon butirat adı verilen bir maddedir. Bir krem ​​olarak hazırlandığında ciltte kullanılmak üzere olan bir kortikosteroiddir. Topikal kortikosteroidler hafif etkili, orta güçlü, güçlü ve çok güçlü olarak sıralanır. Bu krem, orta güçlü olarak sınıflandırılır. Topikal kortikosteroidler, çeşitli cilt rahatsızlıklarının neden olduğu iltihabı azaltabilir ve böylece daha iyi olmasını sağlar. 

Bu krem, topikal kortikosteroidlere yanıt veren çeşitli cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bunlar arasında atopik egzama, fotodermatit (ışığa maruz kalmanın neden olduğu kaşıntı) ve cilt tahriş edici ve alerjilerin neden olduğu dermatit de dahil olmak üzere her türlü egzama ve dermatit (kaşıntı) bulunur.

Ayrıca deri bölgelerinin kalınlaşmasıyla sonuçlanan bir durum olan sedef hastalığının tedavisinde de kullanılabilir. Doktorunuzun talimatlarını özellikle sedef hastalığında takip etmeniz ve sadece saç derisi üzerindeki küçük alanlarda, ellerde veya ayaklarda kullanmanız önemlidir. 

Locoderm Krem İçeriği

Bu kremin etken maddesi hidrokortizon butirat adı verilen bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise cetostearil alkol, macrogol cetostearil eter, hafif sıvı parafin, beyaz yumuşak parafin, butil parahidroksibenzoat, propil parahidroksibenzoat, sitrik asit, sodyum sitrat ve arıtılmış sudur.

Locoderm Krem Yan Etkileri

Uygulama bölgesinde acı, yanma, kaşıntı, tahriş, kuruluk veya kızarıklık bu ilaç cilde ilk kez uygulandığında ortaya çıkabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığından, bu etkiler birkaç gün içinde kaybolmalıdır. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya daha da kötüleşirse, derhal doktorunuza haber verin.

Doktorunuzun bu ilacı reçete ettiğini unutmayın, çünkü size sağladığı faydaların yan etki riskinden daha büyük olduğunu düşünmüştür. Bu ilacı kullanan birçok insanda ciddi yan etkiler görülmez.

Çatlaklar, cilt incelmesi, renk atması, akne, aşırı tüylenme ya da folikülit gibi olası ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin. 

Nadiren, bu ilacın deriden kan dolaşımına emilmesi mümkündür. Bu, çok fazla kortikosteroidin yan etkilerine neden olabilir. Bu yan etkiler çocuklarda ve bu ilacı uzun süredir veya cildin geniş bölgelerinde kullanan kişilerde daha olasıdır. Olağandışı ya da aşırı yorgunluk, kilo kaybı, baş ağrısı, ayak bilekleri ve ayak şişmesi, susuzluk, idrara çıkma, görme sorunları gibi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza bildirin.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadir görülür. Bununla birlikte, döküntü, kaşıntı, yüz, dil ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi, solunum zorluğu gibi ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi görürseniz derhal doktorunuza başvurun. 

Locoderm Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem, kortikosteroid duyarlı dermatozların enflamatuar ve kaşıntılı bulgularının giderilmesi için endikedir.

Locoderm Krem Kullanıcı Yorumları

“Merhabalar yüzümde güneş lekeleri ve kendimi bildim bileli bulunan kırmızı lekeler var aslında doğuştan yüzüm kızaran insanlardanım ve üstüne bunlar eklenince iyice kırmızı görünüyorum. Bunun için limon, sirke, pirinç unu, kil ve bir sürü maske denedim ama doğal şeylerin sonuçlarını görmek için çok istikrarlı ve düzenli olmak lazım o da herkese nasip olmuyor.

Yine bu sitede bir kullanıcı annesinin bunları kullanıp işe yaradığını yazmıştı nen de kaybedecek neyim var dedim ve gittim acnelyse ve locoderm (locoid kremin adı değişmiş) aldım. Evde zaten expigment vardı. Dün ilk kez önce acnelyse sonra expigment sabah da kalkınca yüzümü yıkayıp locoid sürdüm. Yüzüm gergindi ama her zaman olduğumdan çok daha beyazdı. Çok küçük iki üç yer bölgesel kızarmıştı. İnşallah 3ay düzenli kullanabilirim yüzümün şimdiki halinin resimlerini koyuyorum 2 yandan.”

“Merhabalar bugün üçüncü gün. Yüzüm tamamen soyulmaya başladı okulda arkadaşlarım yüzüne ne oldu diye sordu ama krem kullanıyorum dediğimde fazla ilgilenmediler yani sosyal açıdan bu kremin pek zararı olmuyor.

Ben sabah ve gün ortasında gül suyu sürerek hem soyulan yerleri temiz ve canlı tutuyorum hem de kabuk görünüşlerini yok ediyorum.

Benim bu krem üzerindeki tezim peeling yaptığı için bir maske yapıyormuşçasına kullanılması. Yani 3-4 günde bir. Hergün kullanımının çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Yüzünüzü her gün kese yapmak gibi bir şey yani tahriş olması kızarması yanması çok normal olur. Öncelikle ben tüm yüzüme sürdüm yüzüm canlansın diye. Artık sadece sorunlu bölge yani yanaklarıma sürerek devam etmeyi düşünüyorum.

O da soyulma tamamen bittikten sonra. Bu akşam süreceğim.”

“Kusura bakmayın tatil telaşından dolayı bir süre takip edemedim.

Tam da şuan banyoda yüzümü soyuyorum aslında 🙂

Bazı günler aksattığım oldu ama şuan sonuç en derin olan güneş lekemin bile yüzeye çok yakın yakın kalması. Ablama da önerdim aynı kremleri o da yüzümün çok canlı ve parlak göründüğünü güneş lekelerimin azaldığını söyledi. Belki iki günde bir kullanıma indirebilirim miktarını ama yüzümün iyice alışmasını ve öyle bir durumda reaksiyon göstermemesini bekliyorum” Kaynak :https://www.santafarma.com.tr/

YORUMLAR

 1. zehra dedi ki:

  Locoderm krem, hassas ciltlerde meydana elen egzama tedavisinde tercih edilen bir krem. Kollarımda oluşan cilt tahrişi ve döküntüler için kullandığım bir kremdi. Etkisini hemen göstermese de işe yarayan bir krem arkadaşlar egzamanız var ise eğer kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca diğer cilt rahatsızlıklarına da iyi geliyor. İçerik çok bilgilendirici olmuş ben de yorum yazmak istedim teşekkür ederiz.