Voltaren Krem Ne İşe Yarar?

22.05.2020
709
Voltaren Krem Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Voltaren krem genel olarak kas, iskelet ve eklem sistemlerindeki ağrıları ve gerginliği tedavi eden bir üründür. Peki Voltaren krem nedir, ne için kullanılır, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Voltaren Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Bu jel krem, eller ve dizler gibi topikal tedaviye yatkın eklemlerin osteoartritinin ağrısını tedavi etmek için kullanılan topikal jel steroid olmayan antienflamatuar bir ilaçtır (NSAID). Bu krem boyun tutulması, boyun ağrıları, omuz ağrıları, omuz tutulması, bel ağrıları, sırt ağrıları, bel tutulması, kas tutulması, kas gerginliği ve eklem ağrılarının tedavisinde oldukça etkilidir.

Voltaren Krem İçeriği

Bu kremin etken maddesi diklofenak dietilamonyum adlı bir bileşendir. Yardımcı maddeleri ise karbomer, makrogol ketostearil eter, kokoil kaprilokaprat, dietilamin, izopropil alkol, propilen glikol, sıvı parafin, krem parfüm 45 ve saf sudur. 

Voltaren Krem Muadili

Actinoma jel, Aklofen jel,  Albaren jel, Clodifen jel, Diclactive jel, Diclomec jel, Dicol jel, Difenak jel,  Diklofar jel, Dikloron jel, Elfenor jel, Katafenac Ice aerosol, Katafenac Ice deriye uygulanacak sprey çözelti,  Painout Ice deriye uygulanacak sprey çözelti, Romatim jel, Voltaren Emulgel pomad ve Voltaren Emulgel Forte jel bu ürünün muadili kremlerdir.

Voltaren Krem Fiyatı

Bu kremin fiyatı 15.85 TL’dir.

Voltaren Krem
Voltaren Krem

Voltaren Kremi Ne İşe Yarar?

Bu jel krem, steroid olmayan bir anti-enflamatuar ilaç (NSAID) olan diklofenak içerir. Diklofenak, vücutta ağrı ve iltihaplanmaya neden olan maddeleri azaltarak çalışır. Bu jel krem ellerde, bileklerde, dirseklerde, dizlerde, ayak bileklerinde veya ayaklarda osteoartritin neden olduğu eklem ağrısını tedavi etmek için kullanılır. Bu jel krem, vücudun başka bir yerinde artrit ağrısının tedavisinde etkili olmayabilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu jel krem ayrıca boyun tutulması, boyun ağrıları, omuz ağrıları, omuz tutulması, bel ağrıları, sırt ağrıları, bel tutulması, kas tutulması, kas gerginliği ve eklem ağrılarının iyileştirilmesinde uygulanır.

Voltaren Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Aspirin, diklofenak veya başka bir steroid olmayan antienflamatuar ilacın (NSAID) neden olduğu astımınız veya şiddetli alerjik reaksiyonunuz varsa bu jel kremi kullanmamalısınız.
 • Bu jel kremi, özellikle uzun süreli kullanıyorsanız veya yüksek dozlar alırsanız veya kalp hastalığınız varsa ölümcül kalp krizi veya inme riskinizi artırabilir. Bu ilacı kalp baypas ameliyatından hemen önce veya sonra kullanmayın.
 • Bu jel krem ayrıca ölümcül olabilen mide veya bağırsak kanamasına neden olabilir. Bu rahatsızlıklar, özellikle yaşlı erişkinlerde bu jel kremi kullanırken uyarı vermeden ortaya çıkabilir.
 • Voltaren kremi özellikle uzun süreli kullanıyorsanız veya yüksek dozlar alırsanız veya kalp hastalığınız varsa ölümcül kalp krizi veya inme riskinizi artırabilir. Kalp hastalığı veya risk faktörü olmayan insanlar bile bu jel kremi kullanırken inme veya kalp krizi geçirebilir. Bu ilacı kalp baypas ameliyatından hemen önce veya sonra kullanmayın.
 • Bu jel kremin sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve diyabet gibi hastalıklarınız varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.
 • Bu jel kremin sizin için güvenli olduğundan emin olmak için sigara içiyorsanız doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.
 • Bu jel kremin sizin için güvenli olduğundan emin olmak için mide ülseri veya kanama öyküsü, astım gibi rahatsızlıklarınız varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.
 • Bu jel kremin sizin için güvenli olduğundan emin olmak için karaciğer veya böbrek hastalığı ya da sıvı birikmesi varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.
 • Bu jel krem yumurtalıkları etkileyebilir ve bu ilacı kullanırken hamile kalmak daha zor olabilir. Bununla birlikte, gebeliğin son üç ayında bu jel kremi kullanmak doğmamış bebeğe zarar verebilir. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu bilgiyi doktorunuza bildirin.
 • Bu ilacı kullanırken emzirmek güvenli olmayabilir. Herhangi bir risk hakkında doktorunuza danışın.
 • Bu jel kremi oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayın ve buzdolabına koymayın.
Voltaren Krem
Voltaren Krem

Voltaren Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi tam olarak doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi veya ambalaj üzerinde belirtilen şekilde kullanın. Bu ilacı daha fazla miktarda veya tavsiye edilenden daha uzun süre kullanmayın. Hastalığınızın tedavisinde etkili olan en düşük dozu kullanın. Size verilen tüm hasta bilgilerini, ilaç kılavuzlarını ve talimat sayfalarını okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Bu jel kremi kullanmadan önce ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Ardından bu kremi ince bir film şeridi halinde uygulayın ve hafifçe ovalayın. Bu kremi uyguladıktan sonra ellerinize cildi tedavi etmiyorsanız ellerinizi yıkayın. Giyinmeden veya eldiven giymeden önce en az on dakika bekleyin. Banyo yapmadan veya duş almadan önce en az bir saat bekleyin.

Açık bir cilt yarasına veya enfeksiyon, döküntü, yanık veya soyulmuş bölgelere uygulamayın. Bu bölgedeki cildi bir bandajla örtmeyin veya sıcak küvet, solaryum veya saunaya girmeyin. Isı veya bandaj, ciltte emilen krem miktarını artırabilir.

Voltaren Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Bu kremi, emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayın.

Voltaren Krem Hamileler Kullanabilirmi?

Bu kremi, gebelik döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayın.

Voltaren Krem Alerji Yaparmı?

Evet, bu krem alerjiye neden olabilir.

Voltaren Krem Ağrı Kesici Mi?

Evet, bu krem ağrı kesici özelliklere sahiptir.

Voltaren Krem Yan Etkileri

Bu kremi kullanırken, kurdeşen, hapşırma, burun akıntısı veya burun tıkanıklığı, hırıltılı solunum veya nefes darlığı, yüzünüzde veya boğazınızda şişme gibi alerjik reaksiyon belirtileri veya ateş, boğaz ağrısı, yanma, cilt ağrısı,  kabarma ve soyulma ile kırmızı veya mor deri döküntüsü gibi şiddetli cilt reaksiyonu varsa acil tıbbi yardım alın. 

Bu krem cilde uygulandığında ciddi yan etki riski düşük olsa da, bu ilaç cilt tarafından emilebilir ve bu da vücutta steroid yan etkilere neden olabilir.

Kalp krizi veya inme belirtileri, çene veya omzunuza yayılan göğüs ağrısı, vücudun bir tarafında ani uyuşma veya güçsüzlük, konuşma bozukluğu, nefes darlığı hissi gibi yan etkiler varsa hemen ilacı kullanmayı bırakın ve acil tıbbi yardım alın. Ayrıca, varsa derhal doktorunuzu arayın.

Herhangi bir deri döküntüsünün ilk belirtisi, şişlik, hızlı kilo alma, şiddetli baş ağrısı, bulanık görme, boynunuzda ağrı veya kulaklarınızda çınlama, az idrara çıkma veya hiç idrara çıkmama,  karaciğer problemleri, bulantı, ishal, mide ağrısı (sağ üst taraf), yorgunluk, kaşıntı, koyu idrar, kil renkli dışkı, sarılık gibi nadir yan etkiler varsa derhal doktorunuza başvurun.

Ayrıca anemi, soluk cilt, olağandışı yorgunluk, hafif başlı veya nefes darlığı hissi, soğuk eller ve ayaklar, mide kanaması belirtileri, kanlı veya katran dışkı, öksürük kan veya kahve telvesi gibi görünen kusma gibi nadir yan etkiler varsa derhal doktorunuza başvurun.

Bunun dışında  mide ekşimesi, gaz, mide ağrısı, bulantı, kusma, ishal, kabızlık, baş ağrısı, baş dönmesi, uyuşukluk, burun tıkanıklığı, kaşıntı, artan terleme, artan kan basıncı veya ilacın uygulandığı yerde cilt kızarıklığı, kaşıntı, kuruluk veya soyulma varsa hemen doktorunuza bildirin.

Kalmosan Deri Losyonu hakkında da bilgi alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.