Dolgit Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

25.01.2022
969
Dolgit Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Dolgit krem iskelet ve kas sistemi ile ilgili rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan oldukça etkili bir ilaçtır. Ağrı kesici yani analjezik ve kas gevşetici özellikleri bulunan bu krem özellikle sporcuların sık kullandığı bir üründür. Dolgit krem nedir, ne işe yarar, fiyatı nedir, özellikleri nedir, yan etkileri nelerdir, nasıl kullanılır, kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ve çok daha fazla sorunun cevabı bu yazıda…

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Dolgit Krem Nedir?

Dolgit Krem Nedir?

Dolgit Krem Nedir?

Bu kremin lokal bir anti-enflamatuar ve analjezik etkisi vardır. İbuprofenin spesifik etkisinin kilit bir unsuru, iltihabı oluşturan prostaglandinlerin biyosentezinin inhibisyonudur. Ağrının zayıflamasına veya kaybolmasına neden olur, boyun tutulması, bel tutulması ve eklemlerin şişmesini azaltır. Hareket aralığını arttırmaya yardımcı olur. 

Kas ve iskelet sisteminin enflamatuar ve dejeneratif hastalıklarını tedavi eder. Romatoid artrit, psoriatik artrit, romatizma ve gut alevlenmesinde artiküler sendrom, omuz periartriti, ankilozan spondilit, deforme osteoartrit, radiküler sendromlu osteokondroz, siyatik, miyalji, lumbago, tendivit, tenosinovit, bursit gibi kas ve iskelet sistemi hastalıklarını iyileştirir.

Ayrıca yumuşak dokularda meydana gelen burkulmalar, incinmeler, ezilmeler, kas ve bağ yırtıkları, sporcu yaralanmaları, morluklar ve yumuşak dokuların şişmesi ile zedelenmesi gibi rahatsızlıkların giderilmesi için kullanılır. 

Dolgit Krem Muadili

Dolgit Krem Muadili

Dolgit Krem Muadili

Advil Liquigel kapsül, Apireks pediatrik süspansiyon, Artril jel, Artril  film tablet, Artril Forte jel, Balafen pediatrik süspansiyon, Profen Fort tablet, Nurofen draje, İbutrit tablet, İbuprex Baby suppozituar, İbufen pediatrik şurup, İbuactive pediatrik şurup, Gerofen jel, Dufen tablet ve Dorifen infüzyonluk çözelti bu kremin muadilleridir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Dolgit Krem 5 Nasıl Kullanılır?

Bu kremi doktorunuzun talimatlarına göre uygulamalısınız. Bu ilacı uygulamadan önce ellerinizi mutlaka yıkamalısınız. Ardından kremi uygulayacak bölgeyi temizlemelisiniz. Ardından bu kremi ince bir tabaka halinde ve hafif hareketlerle sorunlu bölgeye uygulayın. Günde 2 kez bu kremi uygulayabilirsiniz.

Dolgit Krem Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce ilacın prospektüsünü dikkatlice okuyun. Bu kremin etken maddesi ya da yardımcı maddelerinden birisine alerjiniz varsa kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Doktorunuzun önerdiği şekilde bu kremi kullanmalısınız ya da prospektüf üzerinde yazılı olan talimatları uygulamalısınız. Dozaj genel olarak rahatsızlığınıza göre ayarlanır. 
 • Rahatsızlığınız, tedavi süresinde devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildiriniz. 
 • Kanamayı önlemek için alkol veya salisilat kullanmaktan kaçınınız.
 • Bulanık görme, uğultu veya baş dönmesi yaşarsanız doktorunuza danışmalısınız.
 • Sistemik lupus eritematozus hastalığınız varsa doktorunuza danışmalısınız.
 • Çürük veya kanama varsa doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 • Mide rahatsızlığını önlemek için ilacı tok karnına kullanmalısınız.
 • Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltlerde kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyiniz ve kurulayınız.
 • Bu kremi uyguladıktan sonra sorunlu bölgeyi yıkamayınız. Doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanımından da kaçınmalısınız.
 • Bu ilacın gözler, burun veya ağız ile temas etmesinde kaçınmalısınız. 
 • Aktif peptik ülser hastalığınız varsa bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Aspirin ile birlikte bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Emzirme döneminde bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Mide kanaması geçirdiyseniz bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Hamilelik döneminde bu kremi kesinlikle kullanmayınız.

Dolgit Krem Fiyatı

Bu kremin 2022 yılı fiyatı 19.43 TL’dir.

Dolgit Jel Krem Ne İşe Yarar?

Dolgit krem etken madde olarak ibuprofen içerir. Bu krem, ağrı sırasında vücutta salınan bir prostaglandinin üretimini engelleyerek çalışır. Bu ilaç genel olarak eklem ağrısı, sırt ağrısı, kas ağrısı, yumuşak doku yaralanmaları, sinir ağrısı, vücutta ağrı, baş ağrısı, dişlerde ağrı, adet ağrısı ve diğer kas ve iskelet sistemi hastalıkları için kullanılır. 

Dolgit Krem Cilde Faydaları

Bu krem doku zedelenmeleri, ezilme, morarma, şişlik, yaralanma gibi rahatsızlıkları tedavi ettiği için cilt üzerinde faydalıdır. 

Dolgit Krem Etken Maddesi

Bu kremin etken maddesi ibuprofen adı verilen bir maddedir.

Dolgit Krem Eşdeğeri

Advil Liquigel kapsül, Apireks pediatrik süspansiyon, Artril jel, Artril  film tablet, Artril Forte jel, Balafen pediatrik süspansiyon, Profen Fort tablet, Nurofen draje, Ibutrit tablet, Ibuprex Baby suppozituar, Ibufen pediatrik şurup, IBbuactive pediatrik şurup, Gerofen jel, Dufen tablet ve Dorifen infüzyonluk çözelti bu kremin eşdeğeri ürünlerdir.

Dolgit Krem Endikasyonları

Bu krem, romatoid artrit, psoriatik artrit, romatizma ve gut alevlenmesinde artiküler sendrom, omuz periartriti, ankilozan spondilit, deforme osteoartrit, radiküler sendromlu osteokondroz, siyatik, miyalji, lumbago, tendivit, tenosinovit, bursit gibi kas ve iskelet sistemi hastalıklarını endike eder.

Dolgit Krem İçindekiler

Bu kremin etken maddesi ibuprofen maddesidir. Yardımcı maddeleri ise propilen glikol, para-hidroksi, benzoik asit, metilesteri ve sodyum tuzudur.

Dolgit Krem Yan Etkileri

Deri döküntüsü, kaşıntı, burun kanaması, karın ağrısı, şiddetli cilt reaksiyonları, yüksek tansiyon, kanama, hazımsızlık, alerjik reaksiyonlar ve baş dönmesi gibi reaksiyonlar ilacın bütün bileşenlerinden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu yan etkiler seyrek görülür ancak her zaman meydana gelmez. Yan etkilerin bazıları nadir fakat ciddi olabilir. Bu tür yan etkilerden herhangi birini gözlemlerseniz hemen doktorunuza danışmalısınız.

Dolgit Kremin Faydaları Nelerdir?

Bu krem kasları gevşetme ve gerginliği yok etme özelliğine sahiptir. Regl ağrılarını ve eklem ağrılarını iyileştirir. Yumuşak doku yaralanmaları, sporcu yaralanmalarını tedavi eder. Kas romatizmasını iyileştirir. Boyun tutulması, bel ağrıları, omuz tutulması gibi durumlarda kasları gevşetir ve ağrıları giderir. 

Ezilme, şişlik, iltihap, incinme ve burkulmaları iyileştirir. Romatizmal hastalıkların tedavisinde oldukça etkilidir. Spordan dolayı gelen yaralanmalarda oldukça başarılı sonuçlar verir. 

Dolgit Krem Kullananlar

Dolgit Krem Kullananlar

Dolgit Krem Kullananlar

“tendon iltihabı sebebiyle de itinayla kullanılabilir. yan etki yerine doğrudan etki etmeyi kafaya koymuş bir icattır. düzenli kullanılması halinde süper sonuç elde etmek mümkündür. mesela benim sağ ayağımdaki tendon iltihabı yedi ayda (sayıyla 7) iyileşti. bir sene bitiminde acıdan eser kalmadı. o derece şahanedir yani.”

“bir çok vatandaşın aşina olduğu brufen, suprafen gibi drajeler ve ibufen, dolven gibi ateş düşürücü/ağrı kesici çocuk şurupları da aynı etken maddeyi (ibuprofen) içerir.. yani kuluncumuz ağrırken, üstüne brufen veya dolven sürüyoruz farz edebiliriz..”

“an itibariyle mutluluk gözyaşı dökmeme sebep olan merhem. menisküs ağırısıyla kıvranıyorum. kaç tane diklofenak temelli ilacı içtim sayamadım. yine de geçmedi. merhemi sürdükten 5 dakika sonra ağrı kesildi. bana işe yaradı ama siz en iyisi doktorunuza danışmadan kullanmayın.”

Dolgit Krem Hakkında Merak Edilen Her Şey

Bu ilaç hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sizin için yanıtladık.

Dolgit Krem Ne Kadar?

Bu kremin güncel fiyatı 19.43 TL’dir.

Dolgit Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem emzirme döneminde kesinlikle kullanılmaz.

Dolgit Krem Antibiyotik İçerir Mi?

Hayır, bu krem antibiyotik içermez.

Dolgit Krem Alerji İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem alerji için kullanılmaz.

Dolgit Krem Boyun Tutulması İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem boyun tutulması için etkilidir.

Dolgit Krem Basur Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem kesinlikle basur yani hemoroid tedavisinde kullanılmaz.

Dolgit Krem Burkulma İçin Kullanılır Mı?

Evet, burkulmalar konusunda kas gevşetici özelliklerinden dolayı etkilidir.

Dolgit Krem Diz Ağrısı İçin Kullanılır Mı?

Düzenli kullanırsa diz ağrısını iyileştirir.

Dolgit Krem Topuk Dikeni İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu konuda başarılı sonuçlar vermektedir.

Dolgit Krem Gebelik Kategorisi Nedir?

Bu kremin gebelik kategorisi C’dir. Dolgit gerekli olmadıkça gebelik döneminde kullanılmamalıdır.

Dolgit Krem Mantar İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem mantar, bakteri ve virüslerden kaynaklanan hastalıklarda etkili değildir.

Dolgit Krem Morluk İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem morlukları iyileştirmez.

Dolgit Krem Menisküs İçin Kullanılır Mı?

Bu krem meniküs ağrısını geçirmek için kullanılır.

Dolgit Krem Ödem İçin Kullanılır Mı?

Evet, vücuttaki ödemleri azaltmak için bu kremi kullanabilirsiniz.

Dolgit Krem Pişik İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem pişik için kullanılmaz.

Dolgit Krem Kortizon İçerir Mi?

Bu krem kesinlikle kortizon maddesi içermez.

Dolgit Krem Yüze Sürülür Mü?

Hayır, bu krem vücutta kullanılan bir ilaçtır.

Dolgit Krem Açık Yaraya Sürülür Mü?

Bu kremi kesinlikle açık yaralara uygulamayınız.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/sosyola/

YORUMLAR

 1. Lara dedi ki:

  Boyun bölgemdeki sinir ağrısı için doktorumun tavsiye ettiği bir krem Dolgit. Kas, eklem ve sinir ağrıları için oldukça iyi etki veren bir kremdir. Ben daha önce kullandım hatta hala arada sırada kullanıyorum. Ağrı kesici özelliği günümü kurtarıyor. Genelde gece yatmadan önce sürüyorum ve hafif dokunuşlar ile.masaj yapıyorum. Ağrı sızı kalmıyor bu konuda rahatsızlık çeken arkadaşlara tavsiye derim doktora danışın ve rahatlıkla kullanın.