Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem, mucizevi yardımıyla birçok rahatsızlıkta kullanılmaktadır. Fito krem ne işe yarar diye merak edenler için gelin kremin etkili olduğu problemleri açıklayalım.

 • Fito krem çatlak tedavisi için doğumun 7. ayından itibaren kullanılabilir. Bunun yanı sıra fito krem güneş lekeleri için doktorlar tarafından hastalara verilmektedir. Güneş yanıklarında cildi nemlendirir ve güneş yanığı acısını alır.
 • Fito cilt kremi bebeklerde de kullanılmaktadır. Bebeği olan aileler fito krem pişik tedavisinde hayat kurtarıcıdır. Fito krem yanıklarda da etkili bir yardımcıdır. Yanık olan bölgede acıyı alır ve yaranın iyileşmesini hızlandırır. Ayrıca fito krem cilt lekeleri tedavisinde de kullanılmaktadır.
 • Fito cilt kremi nemlendirici olarak da kullanılabilmektedir. Özellikle yanık oluşan bölgelerde cildi yoğun olarak nemlendirmesi ile bilinir. Bunun dışında bu krem makat çatlağında kullanılabilmektedir. Kremin çatlakları tedavi etme özelliği vardır.
 • Çatlaklara ek olarak fito krem göğüs ucu yarasını da iyileştirir. Özellikle fito krem emziren anneler için emzirme döneminde oluşan göğüs çatlakları krem kullanılarak tedavi edilebilir.
 • Vücudunuza kalıcı dövme yaptırmaya karar verdiniz ve dövme sonrası acı ve iyileşme sürecinden endişe ediyorsanız fito krem dövmeye sürülerek acısı alınır ve hızlı iyileşme sağlanır.
Onlarca probleme iyi gelen fito krem hakkında daha geniş bilgiler vermek istiyoruz. Fito krem nedir, neye iyi gelir, faydaları nelerdir gelin hep birlikte inceleyelim.
Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir.
Fito krem gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek çözümleri sıraladık.
Madecassol Krem
Madecassol Krem, Akne ve sivilce tedavisinin yanı sıra akne izi ve yara izi gibi sorunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İltihaplı olan sivilcelere karşı doktor kontrolünde Madecassol krem kullanmak mümkün. Öncelikle krem reçeteyle satılıyor ve ...
Önerilen Kremi İncele
fucidin krem
Ciltte sivilce akne gibi sorunlara neden olan bakterilere karşı kullanılan Fucidin krem, son dönemlerde herkes tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Sadece uzman tavsiyesi ile kullanılan bu krem aslında ciddi yan etkilere yol açabiliyor. Fucidin krem ...
Önerilen Kremi İncele
hametan cilt bakım kremi
Hemetan krem faydaları ile tüm kadınların ilgi odağı olmuş bir cilt bakım kremidir. Hep beraber bakalım hemetan krem ne işe yarar. Hametan cilt bakımı kremi, birçok farklı cilt problemini iyileştirmesi nedeniyle son zamanlarda sıkça kullanılmaya ...
Önerilen Kremi İncele
dermovate merhem
Genellikle deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan Dermovate krem, bu deri hastalıklarının vücutta oluşan şişlik, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlarının azaltılmasında doktorlar tarafından reçete edilen bir kremdir. İçeriğinde kortizon olduğu için kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Özellikle ...
Önerilen Kremi İncele
imex sivilce kremi
İmex sivilce kremi, Ciltte oluşan sivilceler genellikle hormonal değişimlerin yaşandığı regl, hamilelik ve ergenlik dönemlerinde artış göstermektedir. Bu gibi dönemlerde sivilce oluşumunu kontrol altına alamıyorsanız mutlak bir uzmandan destek almalısınız. Ciltte oluşan sivilceleri azaltmak ve ...
Önerilen Kremi İncele
anestol pomad krem
Anestol pomad krem, Özellikle dövme ve kulak deldirme gibi bölgesel uyuşturma gerektiren işlemler için kullanılıyor. Eczanelerde bulunan bu kremi genellikle eczanede yapılan kulak delme işlemleri sırasında Eczacılar kullanıyor. Peki, Anestol Pomad krem nedir? Hangi amaçlarla ...
Önerilen Kremi İncele
emla krem
Emla krem, son dönemlerde popülaritesi giderek artan ve kullananların da memnuniyetlerini dile getirdiği cilt bakım kremlerinin başında geliyor. Eczanelerde en çok satılan kurallardan biri haline gelen Emla krem hakkında merak edilenleri bizde Araştırdık. Emla krem ...
Önerilen Kremi İncele
achromin krem
Cildimiz için oldukça faydalı olan achromin leke kremi hakkında size bilgi vereceğim bu yazımda. Cildimiz bizim için çok önemli olup, herhangi bir leke izinin olmasını istemeyiz. Bunun için birbirinden farklı birçok krem ve sabun kullanırız ...
Önerilen Kremi İncele
bepanthol sensiderm
Bepanthol Sensiderm Krem, cilt üzerinde Çeşitli nedenlerle kaşıntı meydana gelebilir. Kaşıntıya neden olan sorunlardan en önemlisi de egzamadır. Bepanthol Sensiderm Krem faydaları bakımından egzama ve alerji kaşıntılarına iyi gelmektedir. Kaşıntı nedeni ile cildi daha fazla ...
Önerilen Kremi İncele
hametol krem
Hametol krem faydaları ile özellikle genç annelerin tercihi olmayı başarmış etkili bir cilt bakım kremidir. Birlikte hametol krem ne işe yarar inceleyelim. Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır, sağlıklı ve pürüzsüz görünümü olan, sivilce ve ...
Önerilen Kremi İncele

İçerikte Neler Okuyacaksınız? →

Fito Krem Nedir? Ne işe yarar?

Fito krem, genellikle 40 gram olan tüplerde eczanelerde satılır. Reçeteyle satılan, beyaz renkli ve yumuşak dokulu bir kremdir. Bu krem genel olarak cildin dokusunu iyileştirir ve cilt hücre yenilenmesine yardımcı olur. Bu açıdan ciltteki yaralar çok kısa sürede iyileşir.

Fito kremin etken maddesi 6 gram Triticum Vulgare sulu ekstresi ve 0.4 gram etilenglikol monofenil maddesidir. Fito antiseptik ve anti-enflematuar özelliklere sahiptir. Bu kremin anti-enflematuar özelliği sayesinde sürüldüğü yara bölgesini mikrop ve bakterilerden tamamen arındırır.

Üstelik mikrop ve bakterilere karşı adeta bir koruyucu kalkan oluşturur. Ciltteki yanık, yara, çizik, ciltteki aşırı kuruma, ödem ve morluklar gibi cilt problemleri için oldukça uygun bir kullanıma sahiptir.

fito krem
Fito krem

Fito Krem İçindekiler

Fito Krem’de Triticum Vulgare Sulu Ekstresi ve Etilenglikol Monofenil Eter maddesi bulunur. Koku verici madde olarak ise lavanta esansı ve koriander esansı içerir.

Fito Krem Prospektüs

Fito krem, cilt üzerinde oluşan yaralar, yanıklar, çizikler, güneş yanıkları, morluklar gibi cilt problemlerinin tedavisinde kullanılır. Hücre yenileme özelliği ciltteki tüm yaraların kolay ve hızlı iyileşmesini sağlar. Fito krem reçeteli ve reçetesiz olarak eczanelerden temin edilebilir.

Fito Krem Formülü

Fito Krem’de 3 gram Triticum Vulgare Sulu Ekstresi ve 0.2 gram Etilenglikol Monofenil Eter bulunur. Bu maddelerin yanı sıra koku verici olarak lavanta esansı ve koriander esansı formülde mevcuttur.

Fito Krem Farmakolojik Özellikleri

Fito Krem’in farmakolojik özellikleri aşağıda açıklanmıştır.

Fito Krem Endikasyonları

Bu krem, epitel dokusunun yenilenmesi için bölgesel olarak cilt problemlerinde kullanılır.  Varikoz ülserleri, radyodermatit, uzun süre yatağa bağlı kalanlarda görülen yaralar, fistüller; decubitus yaraları, çatlaklar gibi ulsero distrofik değişimlerde kullanılır. Eritrodermik oıguıar, dermatoz, allerjik kaşıntılar gibi egzama ve psoriatik belirtilerinde, yaşlılık, lezyonlar, her derecedeki yanık, kapanmayan yaralar, mesleki entoksikasyonun neden olduğu cilt problemleri ve soğuktan dolayı oluşan çatlakların tedavisinde kullanılır.

Fito Krem Kontrendikasyonları

Fito Krem’in bileşen maddelerinden birisine karşı, önceden oluşmuş aşırı duyarlılık ya da alerjik vakalarda kontrendikedir.

Fito Krem Uyarılar ve Önlemler

Lokal kullanımlarda bütün kremlerin, uzun süreli kullanımlarda bazı duyarlılıkları arttıran etkileri olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşılırsa, kremi uygulamayı derhal bırakın ve bir doktora danışın.

Fito Krem Yan Etkileri

Tüm ilaç ve kremlerde olduğu gibi Fito Kremin içinde bulunan herhangi bir maddeye duyarlı kişilerde, nadir de olsa yan etkiler görülebilir. Fito krem yan etkileri arasında şu belirtiler yaşanırsa; Eller, yüz, dudaklar, bilekler ve ayakların şişmesi durumunda, ağız ya da boğazın yutkunmayı ve nefes almayı engelleyecek derecede şişmesi durumunda hastanelerin acil bölümüne başvurmanız gereklidir.

Fito Krem İlaç Etkileşimleri

Fito kremin, prospektüsünde yer alan bilgilere göre herhangi başka bir ilaçla etkileşimi yoktur. Fakat yine de kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Fito Krem Kullanım Şekli ve Miktarı

Fito krem yaraların büyüklüğüne ve önemine göre günde en az iki defa olmak üzere, cildin üzerine hafif bir şekilde masaj yaparak uygulanır. Daha sonra gazlı bezle etkilenen bölge kapatılır. Bunun dışında kremi gazlı bezin üzerine sürüp etkilenen bölgeye de kapatabilirsiniz. Tekrar krem uygulamadan önce, bölgenin steril su ile yıkanması gerekir.

Fito Krem Üretici Firma

Fito Krem’in üretici firması Tripharma İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş.dir. 0 212 272 20 01 numaradan ya da info@merck.com.tr e-posta adresinden üretici firmaya ulaşmak mümkündür.

Fito Krem Kullanımı

Fito cilt kremi, ciltteki sorunlu bölgeye hafif ve ince bir tabaka biçiminde sürülmesi gerekir. Cilt öncelikle çok iyi bir şekilde temizlenmeli ve tamamen kurutulmalıdır. Daha sonra fito cilt kremi bölgeye masaj yaparak sürebilirsiniz.

Yanık, yara, yara izi, çizik veya çatlak gibi cilt problemlerinde her gün 1 ya da 2 kez kullanılması çok önemlidir. Düzenli kullanıldığı zaman çok daha fazla olumlu sonuç verir.

fito krem kullananlar
Fito krem kullananlar

Fito Kremin Faydaları Nelerdir?

 • Çocuklarda sık görülen su çiçeği hastalığının izlerini tamamen silen bu krem, su çiçeği tamamen kuruduktan sonra ve döküldükten sonra su çiçeği yara izlerini yok etmek için kullanılmalıdır.
 • Sivilce ve akne izlerini de tamamen iyileştiren bu krem, düzenli kullanıldığında olumlu sonuçlar verir. Eğer sivilce için kullanacaksanız önce cildinizi iyice temizleyin ve kurulayın. Daha sonra masaj yaparak sorunlu bölgeye günde 1 kez uygulayın.
 • Bu krem derin kesik, cilt hasarları, kazadan dolayı oluşan yaralar ve ameliyat yaralarında cilt dokusunu onarma özelliğine sahiptir. Bu tür yaralarda ve sorunlarda kullanılabilir.
 • Fito kremin özellikle yanıklarda büyük bir iyileştirici özelliği vardır. Yanık acısını azaltan etkisi yüzünden sık sık tercih edilir. Günde bir defa yanmış bölgenin üzerine ince bir tabaka olarak sürülmesi yeterlidir.
 • Ameliyat sonrası kesi ve dikişlerin çabuk iyileşmesi, yaranın hızla kapanması için yine bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Fito cilt kremi soğuk ve kuruluktan dolayı oluşan cilt çatlaklarında ve dudak kurumasında da kullanılır. Her gün iki defa ince tabaka halinde sürülen bu kremle cildinizin yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.
 • Fito krem, egzama için de kullanılabilir. Fakat bu kremi, egzama tedavisinde kullanmak için mutlaka doktorunuzun önermiş olması gerekir.
 • Aynı zamanda çok fazla deterjana, kimyasal maddeye ve soğuğa maruz kalan ya da çok fazla ıslak kalan ellerin çatlamasını önlemek için de çok rahat bir biçimde bu kremi kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanırsanız, ellerinizin çok daha yumuşak ve nemli olduğunu fark edeceksiniz.
 • Vücuttaki iltihaplı bölgelere bu kremi sürebilirsiniz. Antiseptik olarak kullanabileceğiniz bu kremi özellikle iltihaplı cilt hastalıklarında problemli bölgeye sürebilirsiniz. Bir süre sonra iltihabın tamamen geçtiğini görürsünüz.
 • Bu krem, bebeklerin pişik olan bölgeleri için de kolayca kullanılabilir. Fito krem bebeklerde kullanımı için pişik olan bölgelere masaj yaparak uygulamak yeterlidir. Fakat bu kremi kullanmadan önce, doktorunuza danışabilirsiniz. Çünkü bu kremin içindeki herhangi bir madde, bebeğiniz de alerjik reaksiyonlara da neden olabilir.
 • Özellikle emzirme döneminde olan yeni anneler için meme ucu çatlakları oldukça büyük bir problemdir. Ağrılı ve acılı olan bu çatlakların iyileşmesi için bebeği emzirdikten hemen sonra kremi masaj yaparak ağrılı olan bölgeye sürebilirsiniz.
 • Epilasyon ve lazer epilasyon gibi uygulamalardan sonra ciltte oluşan tahrişi iyileştirmek adına yine bu kremden kullanabilirsiniz.
 • Bu kremi, hamilelik döneminde ani kilo alımı sonucunda oluşan cilt çatlaklarını yok etmek için kullanabilirsiniz. Özellikle yeni anneler, bu kremi vücut çatlaklarını ve kötü görüntüyü yok etmek için bu kremi uygulayabilirler.
 • Bu kremi ayrıca ciltte oluşan hasarlar için kullanabilirsiniz. Deride kuruluk, çatlaklar, kızarıklıklar, güneş yanıkları ve koyu lekeleri iyileştirmek için bu kremi sürebilirsiniz. Böylece daha aydınlık, parlak, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.
Fito krem etkisi ne kadar zaman sürer
Fito krem etkisi ne kadar sürer?

Fito Krem Etkisini Ne Kadar Zamanda Gösterir?

Herkesin vücut yapısı, yaşı, sağlık durumu, cilt yapısı, cilt özellikleri, cilt sorunu ve cilt tipine göre değişiklik gösterse de genel olarak 1 ya da 2 hafta içinde bu krem olumlu sonuçlar verecektir.

Fito krem en fazla ne kadar kullanılır?
Fito krem en fazla ne kadar kullanılır?

Fito Krem En Fazla Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Bu krem günde 2 defa olmak üzere 3 ay süresince düzenli olarak kullanılabilmektedir.

fito krem yan etkileri
fito krem yan etkileri

Fito Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Fito krem prospektüs bölümünde kremin yan etkileri detaylı olarak açıklanmıştır. Bu kremin içinde bulunan bazı maddelere, kişinin alerjisi olabilir. Bu yüzden önce kremi, örneğin kol içinde çok küçük bir bölüme sürüp denemesi gerekir. Eğer bu bölgede herhangi bir tahriş, kızarıklık ya da şişlik olursa kreme karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsunuz demektir.

Fito Krem Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılır?

Fito krem nerelerde kullanılır diye merak ettiğinizi biliyorum. Yazımızı buraya kadar okuduysanız size birçok problemin giderilmesinde çözüm sunduğunu anlamışsınızdır. Doktorlar tarafından kesin olarak verilen rahatsızlıklar ise şu şekildedir;

fito krem yüze sürülür mü
Fito krem ile sivilce tedavisi

Fito Krem ile Sivilce ve Akne Tedavisi

Fito krem sivilce lekesi ve akne tedavisinde yararlıdır. Özellikle iltihaplı, ağrılı ve acılı sivilce ve akneler için ideal bir tedavi yöntemi olmaktadır. Fito krem sivilce izi tedavisi çözümünde antiseptik özelliği sayesinde sorunlu bölgeyi temizler ve mikroplardan korur. Sivilce lekesi fito krem ile birlikte ortadan kalkar.

Fito krem siyah nokta oluşumunu engeller. Gözenekleri sıkılaştırarak, gözeneklere yağ ve kir dolmasını engeller.
Fito krem ile siyah nokta tedavisi

Fito Krem Gözenek Tedavisi

Gözeneklerin genişlemesi ciltteki yağ ve kir dokularının yoğunlaşmasına sebep oluyor. Fito cilt kremi gözenek sıkılaştırıcı özelliği ile ciltte oluşabilecek siyah noktaların tedavisine katkı sağlıyor.

Fito krem güneş yanığına iyi gelir. Kızaran bölgenin acısını alır. Oluşabilecek kaşıntıları engeller.
Güneş yanığı

Fito Krem Güneş Yanığı Tedavisi

Vücudun güneş gören yerlerinde bazı insanlarda şiddetli kaşıntı olabilmektedir. Buna bağlı olarak ateş de çıktığı görülmüştür. Güneş yanığı sebebiyle oluşan kızarıklıklar ortalama 1-2cm genişliğinde olabilir. Güneş yanığı kaşıntıya sebep olduğu için fito krem kaşıntıyı geçirir. Yaralanmış olan bölgeyi de iyileştirir.

Fİto krem doğum sonrası çatlakların tedavisinde kullanılır. Doğum sonrası oluşan çatlakların hızlıca onarılması için fito krem çatlak tedavisi uygulayabilirsiniz.
Doğum sonrası çatlaklarla fito krem kullanımı

Fito Krem Doğum Sonrası Çatlakların Tedavisi

Çatlak kremi kullanımı hamile hanımların doğum öncesi hamilelikte kullanması gereken ürünlerden biridir. Karın kısmı büyüdükçe çatlaklar oluşur. Bazı durumlarda çatlaklar doğum sonrasında görülebilir. Hamilelikte 7. aydan sonra fito krem çatlak tedavisi için tercih edilebilmektedir.

Fito krem bebeklerde pişik oluşumunu engellemektedir. Bu yüzden fito krem bebek bezi değiştirildikten sonra kullanılırsa pişik oluşumunu engeller.
Fito krem bebeklerde kullanımı

Fito Krem Bebeklerde Kullanımı

Bebeklerde en sık karşılaşılan durum pişik sebebiyle oluşan kızarıklıklardır. Fito pişik kremi, pişik tedavisi için kullanılabilmektedir. Pişik sebebiyle oluşan yanmaları önler ve kızarıklıkların kısa sürede etkisini yitirmesini sağlar. Fito krem bebeklerde etkili bir rahatlama kremidir. Özellikle bebeği olanların evde mutlaka bulundurması tavsiye edilir.

fito krem pişik tedavisi
Fito krem ile pişik tedavisi

Fito Krem Pişik Tedavisi

Bu tıbbi krem, pişik tedavisinde oldukça ideal bir yöntemdir. Özellikle yaz mevsiminde, aşırı sıcak ve aşırı terlemeden dolayı cildimiz yoğun bir biçimde tahriş olur. Bu tahriş ve pişik yaralarını azaltmak için kremi ince bir tabaka halinde cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Fito krem sinek ısırığı olan bölgedeki kaşıntı oluşumunu engeller. Sinek ısırığı fito krem ile tedavi edilebilir.
Fito krem sinek ısırığı tedavisi

Fito Krem Sinek Isırığı Tedavisi

Sinek ısırığında fito krem kullanımı mümkündür. Sinek ısırığı olan bölgedeki acıyı alır ve kaşıntıyı önler. Kısa sürede iyileşme gözlenir.

Fito krem ağda sonrasında kullanılırsa ağda ile alınan bölgenin kızarmasını ve kaşınmayı engeller. Fito krem ağda sonrası kullanımı ile cildin rahatlaması sağlanır.
Fito krem ağda sonrası kullanımı

Fito Krem Ağda Sonrası Kullanımı

Fito kızarıklık kremi, ağda sonrası oluşan kızarıklıklar ve oluşabilecek sivilceler için etkili bir çözüm yöntemidir. Fito Krem ağda yanığı tedavisi ile tahriş olan cildi rahatlatır ve nemlendirir. Bu sayede oluşabilecek deformasyonların önüne geçilebilir. Özellikle cildi çok hassas olanlar tercih edebilir.

fito krem hakkında merak edilen soruları yanıtladık.

Fito Krem Hakkında Merak Edilenler

Kremin kullanımı konusunda çekinceleri olanların google’da arattığı ve cevabını bulmayı umduğu soruları bir araya getirerek, herkese yanıt olmasını umduğumuz bir içerik oluşturduk. Bu bölümde fito cilt kremi nerede kullanılır sorusuna yanıt vereceğiz.

Fito krem burun içine sürülür mü diye merak edenlere cevap verelim. Burun içine sürülür.
Burun çatlakları tedavisi

Fito krem antibiyotik mi?

Hayır, bu krem antibiyotik değildir.

Fito krem ayak mantarına iyi gelir mi?

Evet, bu krem ayak mantarı hastalığı tedavisinde çok başarılı sonuçlar verir.

Fito krem arı sokmasına iyi gelir mi?

Evet, bu krem arı sokmasını tedavi eder.

Fito krem burun kanamasını tedavi eder mi?

Hayır, bu krem burun kanaması durumunda kesinlikle kullanılmamalıdır. Burun kanaması ciddi olabileceği için bir doktora başvurmalısınız.

Fito krem böcek sokmasına iyi gelir mi?

Evet, bu krem böcek sokmasına iyi gelir, ağrısını ve acısını alır.

Fito krem bebeklerde yüze sürülür mü?

Doktorunuza danıştıktan sonra, yüz bölgesinde çok az miktarda yüz bölgesinde kullanabilirsiniz.

Fito krem cilt beyazlatır mı?

Hayır, bu kremin cildi beyazlatma ya da cilt tonunu açma özelliği yoktur.

Fito krem çatlaklarda kullanılır mı?

Evet, bu krem vücut çatlaklarında, emzirmeden dolayı oluşan göğüs ucu çatlaklarında ve kuruluktan dolayı oluşan dudak çatlaklarında, el ve ayak çatlaklarında kullanılabilir.

Fito krem dikiş izini geçirir mi?

Evet, bu krem eski ve yeni dikiş izlerini geçirme konusunda oldukça etkilidir.

Fito krem dolamaya iyi gelir mi?

Evet, bu krem derinin iltihaplanması yüzünden meydana gelen dolama için etkilidir.

Fito krem doğum lekelerine iyi gelir mi?

Bu kremin cilt onarma ve yenileme özelliği olduğu için doğum lekelerine iyi gelebilir.

Fito krem emzirmede kullanılır mı?

Bu krem emzirme sonrası oluşan göğüs ucu çatlaklarında doktor kontrolünde kullanılabilir.

Fito krem Fucidin ile birlikte kullanılır mı?

Doktorunuza sormadan iki farklı kremi aynı anda cildinize uygulamayınız.

Fito krem gece mi sürülür?

Bu kremi kullanırken cildiniz güneş hassasiyeti geliştirebilir. Bu yüzden gece kullanmakta fayda vardır.

Fito krem göz kapağına sürülür mü?

Bu kremi kesinlikle gözünüze temas ettirmeden, dikkatli bir şekilde göz kapağınıza sürebilirsiniz. İnce bir çubuk ya da kulak temizleme çubuğu yardımıyla kremi göz kapağınıza sürmeniz mümkündür.

Fito krem göz altı morluklarını geçirir mi?

Bu kremi kesinlikle gözünüze temas ettirmeden, dikkatli bir göz altı bölgenize sürebilirseniz göz altı morluklarını geçirir.

Fito krem hayvanlarda kullanılır mı?

Evet, bu krem hayvanlarda oluşan küçük yaralar için kullanılabilir.

Fito krem hpv için kullanılır mı?

Bu kremi doktorunuza sormadan kesinlikle HPV için kullanmayınız.

Fito krem hangi hastalıklarda kullanılır?

Bu krem vücutta oluşan kesikler, yaralar, kızarıklıklar, ödem, şişlik, kaşıntı, yara izleri, cilt tahrişleri, morluklar, ameliyat dikişi izleri, skar izlerinin tedavisinde kullanılır. Bu krem ayrıca hafif dereceli yanıkların ve güneş yanıklarının tedavisinde etkilidir. Sinek ısırıkları, böcek sokmaları ve arı sokmalarını tedavi etmek için bu kremi kullanabilirsiniz. Son olarak egzama için de Fito krem kullanabilirsiniz.

Fito krem içinde kortizon içerir mi?

Hayır, bu kremin içinde kortizon yoktur.

Fito krem jilet izini geçirir mi?

Evet, bu krem cilt tahrişi ve izleri geçirir. Bu yüzden jilet izlerini geçirmek için kullanabilirsiniz.

Fito krem kahverengi lekeleri geçirir mi?

Evet, bu krem ciltteki koyu lekelerini giderme konusunda oldukça başarılıdır.

Fito krem kedilerde kullanılır mı?

Evet, bu kremi kedilerde kullanabilirsiniz.

Fito krem lazer yanığını geçirir mi?

Evet, bu krem epilasyon ve lazer sonrası oluşan cilt tahrişi ve yanıkları tedavi eder.

Fito krem muhabbet kuşu için kullanılır mı?

Evet, bu kremi çok az miktarda kullanabilirsiniz.

Fito krem mi Bepanthen mi?

Fito krem de Bepanthen krem de cilt rahatsızlıkları üzerinde oldukça etkilidir.

Fito krem mi Silverdin mi?

Eğer yanıklar için kullanacaksanız Silverdin daha etkilidir. Fakat diğer cilt sorunları için Fito krem daha etkili sonuç verir.

Fito krem mi Hametan mı?

Her iki krem de oldukça güçlü ve etkilidir.

Fito krem nasıra iyi gelir mi?

Hayır bu krem nasır için kullanılmaz.

Fito krem ödem geçirir mi?

Evet, bu krem ödemi yok eder.

Fito krem piercing için kullanılır mı?

Hayır, bu krem piercing için uygulanmaz.

Fito krem renk açar mı?

Hayır, bu kremin renk açma gibi bir özelliği yoktur.

Fito krem roaccutane tedavisinde kullanılır mı? 

Roaccutane tedavisinde kuruyan dudaklar için bu kremi kullanabilirsiniz.

Fito krem Rosacea için kullanılır mı?

Hayır, bu krem rosacea yani gül hastalığı için kullanılmaz.

Fito krem sünnet sonrası kullanılır mı?

Evet, bu krem sünnet sonrasında kullanılabilir.

Fito krem saça sürülür mü?

Hayır bu krem saçlarda kullanılmaz.

Fito krem su toplamasını geçirir mi?

Evet, bu krem günde 2 kez kullanılarak su toplaması tedavi edilir.

Fito krem sivilce yapar mı?

Hayır, bu kremin böyle bir yan etkisi yoktur.

Fito krem şişliğe iyi gelir mi?

Evet, bu krem vücutta oluşan şişliklere iyi gelir.

Fito krem tırnak batmasında kullanılır mı?

Hayır, bu krem tırnak batması rahatsızlığı için kullanılmaz.

Fito krem tırnak mantarına iyi gelir mi?

Evet, bu krem tırnak mantarı tedavisinde kullanılır.

Fito krem tırnak uzatır mı?

Tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler bu kremi tırnaklarına sürerse iyileşir fakat tırnak uzatma özelliği yoktur.

Fito krem topuk çatlaklarına iyi gelir mi?

Evet, bu krem topuk çatlaklarını iyileştirir ve yumuşaklık kazandırır.

Fito krem uçuğa sürülür mü?

Hayır, bu krem uçuk tedavisinde kullanılmaz.

Fito krem uyuz da kullanılır mı?

Hayır, bu krem uyuz tedavisinde kullanılmaz.

Fito krem vajinal kaşıntıya iyi gelir mi?

Hayır, bu krem vajinal kaşıntı için kullanılmaz.

Fito krem vajinal mantara iyi gelir mi?

Hayır, bu krem vajinal mantar için uygulanmaz.

Fito krem vitiligo için kullanılır mı?

Hayır, bu krem vitiligo için uygulanmaz.

Fito krem yenirse ne olur?

Böyle bir durumda bir hastanenin acil servisine başvurmalı ve doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Fito krem zona için kullanılır mı?

Hayır, bu krem zona hastalığı tedavisinde uygulanmaz.

Fito Krem Burun içine sürülür mü?

Burun kanaması genel olarak burunda oluşan çatlaklar sebebiyle olmaktadır. Fito çatlak kremi burun kanaması tedavisi için de etkilidir. Fito krem burun içine sürülür ve çatlayan bölgeyi iyileştirir. Çatlakları onararak burun kanamasının da önüne geçer.

Fito Krem Siğile iyi gelir mi?

Fito krem siğil tedavisi için
Fito krem siğil için kullanılabilir mi?

Fito siğil kremi siğile iyi gelir mi diye merak ediyorsanız fito kremin nemlendirici özelliği ile sert siğil bölgesini yumuşatabileceğini söyleyebiliriz. Fakat tam anlamıyla bir tedavi durumu söz konusu değildir.

Fito krem isilik tedavisi için kullanılabilir. Pişik tedavisi ile benzerdir ve ortam sıcaklığı ile oluşan isilikleri tedavi eder.
Fito krem isilik için faydalı mıdır?

Fito Krem İsilik için kullanılır mı?

Fito krem isilik için kullanılabilir. Pişik tedavisinde kullanabileceğiniz bir kremi isilik için de kullanabilirsiniz.

fito krem yüze sürülür mü
Fito krem yüz bölgesinde kullanımı

Fito Krem Yüz Bölgesine Uygulanabilir mi?

Bu kremin birçok farklı cilt problemine iyi gelir. Vücudun her bölgesinde kullanabileceğiniz bu kremin içerdiği maddelere alerjiniz olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekir.

fito krem ile egzama tedavisi
Fito krem ile egzama tedavisi

Fito Krem Egzamaya iyi gelir mi?

Fito krem egzama tedavisi konusunda etkili bir üründür. Çok sık kullanılmaması kaydıyla egzamalı bölgeye sürüldüğünde egzama etkisi azalır. Fito krem ile Egzama tedavisi yapılabilir. Egzamalı bölgede oluşan iltihaplı alanlarda kaşıntının önüne geçer ve egzamalı bölgeyi rahatlatır.

fito krem ile sedef hastalığı tedavisi
Fito krem ile sedef hastalığı tedavisi

Fito Krem Sedef Hastalığını Geçirir mi?

Fito krem Sedef hastalığına sebep olan semptomların etkisini azaltır. Tamamen geçirmez fakat rahatsızlığa sebep olan etkilerde azalma olduğu gözlemlenmiştir. Sedef Hastalığı tedavisinde sadece yardımcı bir ürün olarak kullanılabilir. Çok yoğun bir şekilde sürülmesi tavsiye edilmez.

Fito krem ile hemoroid tedavisi
Fito krem ile hemoroid tedavisi

Fito Krem Hemoroid Tedavisinde kullanılır mı?

Fito krem hemoroid için etkili bir çözümdür. Halk arasında basur olarak bilinen Hemoroid sebebiyle makatta oluşan çatlakların tedavisinde kullanılabilir. Fito krem basur çatlaklarının sebep olduğu ağrıyı iyileştirir.

Fİto krem hamilelikte çatlakların tedavisinde kullanılır.
Hamilelikte fito krem kullanımı

Fito Krem Hamilelikte kullanılabilir mi?

Fito krem hamilelikte kullanılır mı sorusu çok sık geliyor. Bu duruma açıklık getirmek gerekiyor. Fito krem içeriğinde hassas ciltlerde alerjik tepkimelere sebep olabilir. Bu yüzden özellikle hamilelik sürecinde doktor onayı ile kullanılması tavsiye edilir.

Fito krem doğum sonrası çatlak tedavisi
Fito krem alternatifi olabilecek birkaç krem bulunmaktadır. Hametan, Bepanthen ve Sudokrem fito krem alternatifi olabilecek kremlerdir. Kullanım amacı ve yapısı itibariyle benzer özellikler taşımaktadırlar.
Fito krem alternatifi

Fito Krem Muadili Merhemler Nelerdir?

Aynı sefa kremi, Sudocrem, Hametan Krem ve Bepanthen Plus Krem gibi kremler bu kremin muadili olarak sayılabilir. Aynı sefa kremi, aşırı kuru ve hassas ciltler için özellikle çok etkilidir. Periyodik olarak kullanıldığı takdirde koyu lekeler, güneş lekeleri, doğum lekeleri, çiller ve sivilce lekelerinin yok olmasını sağlar. Ayrıca cilt rengini açtığı için ışıltılı bir görünüm kazanmanızı sağlar. Günlük cilt temizliğinden sonra, parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yaparak kremi sabah ve akşam kullanmanız gerekir.

Hametan krem ise kanama durdurucu, doku bükücü, antiseptik ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Özellikle kesikler, ameliyat dikişleri, ciltteki hasarlar ve yaraların tedavisinde oldukça etkilidir. Yetişkinlerde ve çocuklarda aşırı sıcaklardan dolayı tahriş ve pişik olan cilde sürüldüğünde ağrıyı azaltır ve yarayı zamanla yok eder. Kuru ve çatlak dudaklara, ellere ve vücuda nemlendirmek amacı ile sürülebilir. Özellikle 1. ve 2. derece yanık vakalarında Hametan krem çok ideal bir ilaçtır. Güneş yanıklarını zamanla azaltır.

Bepanthen Plus krem yatak yaraları, deri iltihabı, kuru ciltler, deri çatlakları, yanıklar, pişik, kesikler, ameliyat dikiş yaraları, çizikler ve yaralar için kullanılabilir. Cildi onaran Bepanthen Plus krem cildi temizler, steril hale getirir aynı zamanda cildi yumuşatır. Bu açıdan oldukça faydalıdır.

Sudocrem ise daha çok bebeklerin pişik tedavisi ve yaraları için kullanılan bir merhem türüdür. Fakat hafif cilt sorunlarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Fito krem kullananlar, ekşi sözlükte ve blog sitelerinde pozitif yorumlarda bulunmuş. Birçok farklı konuda fito krem kullanımı söz konusudur.
Fito krem kullananların yorumları

Fito krem kullananlar bloglarda ne yazdılar?

Fito krem hakkında bloglarda ve ekşi sözlükte yaptığımız araştırmalarda yazılarları derledik. Fito krem bloglarda ve fito krem ekşi sözlükte yorumlar oldukça olumludur.

Yorum 1:

Dudak kenarında yara vardı. Dudağımda oluşan deriyi yiyerek kopardığım için yara oluşuyordu. Fito krem yara tedavisinde oldukça başarılı. Kullandım ve farkı gördüm.

Yorum 2:

Sinek ısırığı sonrası şişen koluma fito krem kullandım. Fito krem sinek ısırığının olduğu yerde anında etki gösterdi ve kaşıntı hemen geçti.

Yorum 3:

Fito krem makat çatlağı tedavisinde bana oldukça yardımcı oldu. Sonunda acılarımı dindirdi. Makat problemleri için fito krem kullanın.

Bloglarda bunun gibi onlarca olumlu yorum bulunmaktadır. Fito krem kullananların yorumları böyle.

Fito krem güncel satış fiyatı
Fito krem fiyatı 2019

Fito Krem Ne kadara satılıyor?

Fito krem ne kadar diye merak edenler için 2020 fiyatının henüz belli olmadığını belirtelim. Fito krem fiyatı 17 TL 26 Kuruştur.

8 Yorum

 1. Fito krem özellikle egzama, yanık ve yaralara iyi gelen bir ilaç gerek bu yazıda gerekse de internette araştırdığım şekilde fito krem ile ilgili birçok makale okudum. Özellikle Fito krem ayak mantarı gibi hastalıkların tedavisinde etkili olduğunu da birçok uzman belirtiyor. Tüm bunların yanı sıra fito krem pişik konusunda da etkili bir tedavi sağlıyor. Bu tarz hastalıklar için kullanmanız gereken bir ilaç.

 2. Merhabalar. Öncelikle 21 yıllık tıp hekimi olduğumu belırterek başlamak istiyorum. Fito Krem ile ilgili içerik ararken yazınızı buldum.Genellikle biz hekimler araştırdığımız konular hakkında akademik makaleler araştırır okuruz. Ancak hastalarımız Fito Prospektüs örneğinde olduğu gibi genellikle ilaçların prospektüs bilgilerini ve çeşitli bloglardaki sağlık yazılarını okumaktadırlar. İlaçların prospektüs bilgileri ilaç firmalarının uymak olduğu kurallar nedeni ile detaylıdır ve pek çok tıbbı terimle doludur.Bu durum malasef hastalarımızın kafasını karıştırıp çoğu zaman gereksiz endişelenmelerine sebep olmaktadır. İşte bu sebeplerden dolayı ben de bazı zamanlar hastalarımın ne tür bilgilere ulaşıp hangi kaynaklardan tıbbi bilgilere ulaştıklarını merak ettiğimden akademik makaleler dışında çeşitli bloglardan ilaç ve tıbbı bilgi araması yaparım. Fito krem yara tedavisi araması ile ulaştığım yazınızı ilgi ile okudum. İçeriğiniz Fito Krem hakkında faydalı ve doğru bilgilerle oluşturulmuş. Önce Fito krem prospektüs bilgileri ile genel tıbbi açıklamalar yapılıp ardından sağlık çalışanı olmayan herhangi bir okuyucunun anlayacağı şekilde fito krem kullanım alanları, iyi gelen hastalıklar, gebelikte fito krem kullanımı ve eşdeğerleri gibi tüm gerekli konulara açıklama getirilmiş. Fito krem prospektüs bilgilerinden yer alan ama tıbbi terimlerle dolu hemen her konu alt başlıklarda anlaşılır bir şekılde anlatılmış. Yazı içeriğinde belirtildiği gibi fito krem ülkemizde en çok yara, yanık, egzama, akne olmak üzere pek çok cilt hastalığında kullanılmaktadır. izin verirseniz katkı olması manasında fito krem yanık tadavisi hakkında tecrubelerimi paylaşmak isterim. Yanıklar cilt bütünlüğümüzü bozan ağrılı ve derecesine göre iyileşmesi zaman alan bir tıbbi durumdurDüzenli olarak hergün temizliği yapılan ve fito krem ile pansuman yapılan yanık yaralarının iyileşme süresine ve iz kalıp kalmama durumuna pozitif etki gösterdiği kesin bir durumdur. Fito krem yara ve yanık tedavisinde biz hekimlerin çoğu zaman ılk tercihi olmaktadır. Fito krem ve eşdeğer sayılabilecek,Hametan krem, Bepanthene Krem ve diğerleri yanık yara güneş lekeleri ve cilt bütünlüğünü bozan pek çok deri hastalığında kullanılabilir. Faydalı içerik için tekrar teşekkürle.Herkese sağlıklı günler dilerim

 3. Özellikle yanık kremleri kategorisinde kendisi tamamen bir mucize. Hani eski çağlarda yaşıyor olsaydık, simyanın en güzel örneği olduğunu söyleyebilirdim. 2 yaşında kızımın kolunun yanması ile tanışmak durumunda kaldım. Piyasada ismi çok daha fazla bilinen çok fazla ilaç kullandık. İnternet aramalarında en iyi yanık kremi diye aratınca da fito krem karşımıza çıktı. Denemekten bir şey çıkmaz diyerek kullandık. Sadece yanık acısını değil, aynı zamanda iz bile kalmadı. Sırf bu krem için ayrı programlar düzenlenebilir. İşin enteresan tarafı, televizyonlarda fito krem ile ilgili bir reklam da yok. İnternetten yaptığım araştırmalar neticesinde de fito krem ayrıca isilik, egzema, hatta hemoroid tedavisinde de kullanılan bir kremmiş. İlk cümlede boşuna mucize demedim. Üstelik bu kadar faydasının yanında da çok ucuz bir krem.
  Araştırmalarımda hep bir ürün almadan önce internetten kullanıcı yorumlarına önem veren birisiyimdir. Burada benim gibi olma ihtimali olan kişiler için bu yorumu yapıyorum. Umarım faydalı olmuştur.

 4. Merhaba bu kremi daha önce hiç duymamıştım. Fakat krem hakkındaki bilgileri okuduktan sonra gerçekten faydalı olabileceğine inanıyorum. Arkadaşımın yüzünde sivilceler çıkıyor devamlı, bir kaç defa cilt doktoruna gitti fakat yine de kullandığı ilaçlar hiç bir işe yaramadı hatta bazı kremler cildine zarar verdi. Arkadaşımı bu krem hakkında hemen bilgilendireceğim.

  Kremle ilgili bir şey sormak istiyorum. Bebeklerde kullanılmaktadır yazmışsınız fakat yaş aralığı fark ediyor mu? çünkü küçük bebeklerin ciltleri çok daha taze olduğu için yan etki yapar mı abaca?

  Fito krem ile ilgili bilgilendirici yazınız için çok teşekkür ederim. Müsait olduğunuzda bebeklerde yaş aralığı ile ilgili sorduğum soruyu da cevaplarsanız çok mutlu olurum.

 5. Hem kadın hem de erkekler için cinsel hayat, sağlıklı ve mutlu bir yaşam için oldukça önemli unsurlarından başında geliyor. Ancak zaman zaman kondilom gibi bazı genital hastalıklar bu mutluluğa gölge düşürse de bunların tedavisi günümüzde artık çok rahat şekilde yapılabiliyor. Mutlu bir cinsel hayat beraberinde mutlu bir yaşamı getiriyor. Tabii ki mutlu olmanın tek şartı bu değil ancak en büyük paydaşlarından bir tanesi olduğu konusunda tüm uzmanlar hemfikir. Ancak bazı olumsuz durumlar ya da hastalıklar buna olumsuz etki yapabilse de uzmanlar, günümüzde başarılı operasyonlarla bundan üstesinden rahatça gelinebileceğini belirtiyor.

 6. Kısa süre önce yanlışlıkla ayağımda oluşan jilet yarası üzerine web’de bir araştırma yaptım ve dermatolog bir arkadaşımın tavsiyesini de alarak Fito kremi kullanmaya başladım. Gerçekten yara izi ve yanık izlerinde olumlu anlamda büyük bir etkisi söz konusu. Çevremdeki herkese şiddetle öneriyorum. Burada sizlerle de paylaşmak istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı