Fito Krem Nedir? Fito Nasıl Kullanılır?

Fito krem ne işe yarar nasıl kullanılır diye merak edenler için bu sayfamızda detaylı açıklamayı yaptık.

28.06.2022
679
Fito Krem Nedir? Fito Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Fito krem ne işe yarar, fito krem nasıl kullanılır diye merak edenler için fito krem sayfamızda detaylı açıklamayı yaptık. Fito krem hakkında aradığınız tüm bilgiler..

Fito krem içerisinde 3 gram Triticum Vulgare Sulu Ekstresi ve 0.2 gram Etilenglikol Monofenil Eter bulunur. Bu maddelerin yanı sıra koku verici olarak lavanta esansı ve koriander esansı formülde mevcuttur. Triticum Vulgare Sulu Ekstresi ve Etilenglikol Monofenil Eter maddesi bulunur. Koku verici madde olarak ise lavanta esansı ve koriander esansı içerir. Cilt üzerinde oluşan yaralar, yanıklar, çizikler, güneş yanıkları, morluklar gibi cilt problemlerinin tedavisinde kullanılır. Hücre yenileme özelliği ciltteki tüm yaraların kolay ve hızlı iyileşmesini sağlar. Reçeteli ve reçetesiz olarak eczanelerden temin edilebilir.

Fito Krem Nedir? Ne işe yarar?

Fito krem, genellikle 40 gram olan tüplerde eczanelerde satılır. Reçeteyle satılan, beyaz renkli ve yumuşak dokulu bir kremdir. Bu krem genel olarak cildin dokusunu iyileştirir ve cilt hücre yenilenmesine yardımcı olur. Bu açıdan ciltteki yaralar çok kısa sürede iyileşir.

Etken maddesi 6 gram Triticum Vulgare sulu ekstresi ve 0.4 gram etilenglikol monofenil maddesidir. Fito antiseptik ve anti-enflematuar özelliklere sahiptir. Bu kremin anti-enflematuar özelliği sayesinde sürüldüğü yara bölgesini mikrop ve bakterilerden tamamen arındırır.

Üstelik mikrop ve bakterilere karşı adeta bir koruyucu kalkan oluşturur. Ciltteki yanık, yara, çizik, ciltteki aşırı kuruma, ödem ve morluklar gibi cilt problemleri için oldukça uygun bir kullanıma sahiptir.

[tie_list type=”checklist”]

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
 • Çatlak tedavisi için doğumun 7. ayından itibaren kullanılabilir. Bunun yanı sıra güneş lekeleri için doktorlar tarafından hastalara verilmektedir. Güneş yanıklarında cildi nemlendirir ve güneş yanığı acısını alır.
 • Fito cilt kremi bebeklerde de kullanılmaktadır. Bebeği olan aileler  pişik tedavisinde hayat kurtarıcıdır. Yanıklarda da etkili bir yardımcıdır. Yanık olan bölgede acıyı alır ve yaranın iyileşmesini hızlandırır. Ayrıca cilt lekeleri tedavisinde de kullanılmaktadır.
 • Fito cilt kremi nemlendirici olarak da kullanılabilmektedir. Özellikle yanık oluşan bölgelerde cildi yoğun olarak nemlendirmesi ile bilinir. Bunun dışında bu krem makat çatlağında kullanılabilmektedir. Kremin çatlakları tedavi etme özelliği vardır.
 • Çatlaklara ek olarak göğüs ucu yarasını da iyileştirir. Özellikle emziren anneler için emzirme döneminde oluşan göğüs çatlakları krem kullanılarak tedavi edilebilir.
 • Vücudunuza kalıcı dövme yaptırmaya karar verdiniz ve dövme sonrası acı ve iyileşme sürecinden endişe ediyorsanız dövmeye sürülerek acısı alınır ve hızlı iyileşme sağlanır.

[/tie_list]

[box type=”success” align=”alignleft” class=”” width=””]Onlarca probleme iyi gelen fito krem hakkında daha geniş bilgiler vermek istiyoruz. Fito krem nedir, neye iyi gelir, faydaları nelerdir gelin hep birlikte inceleyelim.[/box]

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

fito krem
Fito krem

Fito Krem Hangi Amaçla Kullanılır?

Bu krem, epitel dokusunun yenilenmesi için bölgesel olarak cilt problemlerinde kullanılır.  Varikoz ülserleri, radyodermatit, uzun süre yatağa bağlı kalanlarda görülen yaralar, fistüller; decubitus yaraları, çatlaklar gibi ulsero distrofik değişimlerde kullanılır. Eritrodermik oıguıar, dermatoz, allerjik kaşıntılar gibi egzama ve psoriatik belirtilerinde, yaşlılık, lezyonlar, her derecedeki yanık, kapanmayan yaralar, mesleki entoksikasyonun neden olduğu cilt problemleri ve soğuktan dolayı oluşan çatlakların tedavisinde kullanılır.

Fito krem alternatifi olabilecek birkaç krem bulunmaktadır. Hametan, Bepanthen ve Sudokrem fito krem alternatifi olabilecek kremlerdir. Kullanım amacı ve yapısı itibariyle benzer özellikler taşımaktadırlar.
Fito krem alternatifi

Neler Okuyacaksınız? →

Fito Krem Muadili Merhemler Nelerdir?

Aynı sefa kremi, Sudocrem, Hametan Krem ve Bepanthen Plus Krem gibi kremler bu kremin muadili olarak sayılabilir. Aynı sefa kremi, aşırı kuru ve hassas ciltler için özellikle çok etkilidir. Periyodik olarak kullanıldığı takdirde koyu lekeler, güneş lekeleri, doğum lekeleri, çiller ve sivilce lekelerinin yok olmasını sağlar. Ayrıca cilt rengini açtığı için ışıltılı bir görünüm kazanmanızı sağlar. Günlük cilt temizliğinden sonra, parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yaparak kremi sabah ve akşam kullanmanız gerekir.

Hametan krem ise kanama durdurucu, doku bükücü, antiseptik ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Özellikle kesikler, ameliyat dikişleri, ciltteki hasarlar ve yaraların tedavisinde oldukça etkilidir. Yetişkinlerde ve çocuklarda aşırı sıcaklardan dolayı tahriş ve pişik olan cilde sürüldüğünde ağrıyı azaltır ve yarayı zamanla yok eder. Kuru ve çatlak dudaklara, ellere ve vücuda nemlendirmek amacı ile sürülebilir. Özellikle 1. ve 2. derece yanık vakalarında Hametan krem çok ideal bir ilaçtır. Güneş yanıklarını zamanla azaltır.

Bepanthen Plus krem yatak yaraları, deri iltihabı, kuru ciltler, deri çatlakları, yanıklar, pişik, kesikler, ameliyat dikiş yaraları, çizikler ve yaralar için kullanılabilir. Cildi onaran Bepanthen Plus krem cildi temizler, steril hale getirir aynı zamanda cildi yumuşatır. Bu açıdan oldukça faydalıdır.

Sudocrem ise daha çok bebeklerin pişik tedavisi ve yaraları için kullanılan bir merhem türüdür. Fakat hafif cilt sorunlarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Fito krem güncel satış fiyatı
Fito krem fiyatı 2022

Fito Krem Ne kadara satılıyor?

Fito krem fiyatı 31,72 TL’dir.

Fito Krem sedef hastalığı için kullanılır mı?

Fito Krem sedef hastalığı için kullanılır mı?

Evet. Diğer adı psoriasis olan sedef hastalığının belirtilerini azaltmak için Fito krem kullanılabilir. Fakat bunun mutlaka doktor gözetimi ve tavsiyesine göre yapılması gerekmektedir. Çünkü sedef hastalığının birçok türü bulunmaktadır. Fito kremin sedef hastalığının türüne göre fayda ya da zarar doktor tarafından kontrol edilmeli ve tedavi buna göre devam ettirilmelidir.

Fito krem kullananların yorumları

 1. Cildin hücre yenilenmesini sürecini hızlandıran ve tatlı bir lavanta kokusuna sahip bir krem. Kendisiyle can arkadaşımın eczacısının önerisiyle tanıştım. Yaz aylarının ortasında kuaför hatası nedeniyle yüzümde oluşan ve pek de azımsanamayacak genişlikte olan ağda yanığına bepanten ve ozonlanmış sarı kantaron yağıyla karıştırarak uyguladığımda 3. gün tamamen iyileşme sağlamıştım; geriye ne bir iz ne bir kızarıklık hiçbir şey kalmadı. Ayrıca hücre yenileyici özelliğinden kaynaklı olsa gerek yüzümdeki tüylerin çıkış döneminde ölü kıl köklerinin atılmasını da sağlamıştır kendisi. Yoğun ve yağlı yapısı nedeniyle her gün Allah ne verdiyse boca etmemekte ve ölçülü kullanmakta fayda var efem.
 2. Fito kremi 4,5 gündür kullanmama rağmen yanağımdaki sivilce izlerinin hafiflediğini fark ettim. Ama bepanten gibi kremlerin de kıl kökünü beslediğini duyduğumdan korkarak sürüyorum bir şey olmaz umarım.
 3. Lazer epilasyona başlamadan önce bacaklarımda kıl dönmesi problemi baş göstermişti. Bacaklarımda bu hastalıktan kaynaklı yara izi kalmasından çekindiğim için doktora gittiğimde reçeteme yazdığı kremdir. hametanla beraber başucu merhemimdir diyebilirim. Antiseptik özelliği de vardır. Küçük yaralar, eski ameliyat izleri, doğum sonrası çatlaklar, hafif ölçekli yanıklar gibi cilt dokusunun hızlı yenilenmesi gereken tüm durumlarda gönül rahatlığıyla kullanırım. Ve tavsiye ederim.

Fito krem kullananlar aşağıda yorum yapabilir. Sağlıklı günler dileriz.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/sosyolacom

Fito Krem Kullanım Şekli ve Miktarı

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Yaraların büyüklüğüne ve önemine göre günde en az iki defa olmak üzere, cildin üzerine hafif bir şekilde masaj yaparak uygulanır. Daha sonra gazlı bezle etkilenen bölge kapatılır. Bunun dışında kremi gazlı bezin üzerine sürüp etkilenen bölgeye de kapatabilirsiniz. Tekrar krem uygulamadan önce, bölgenin steril su ile yıkanması gerekir.[/box]

fito krem kullananlar

Fito Krem Kullanımı

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Fito cilt kremi, ciltteki sorunlu bölgeye hafif ve ince bir tabaka biçiminde sürülmesi gerekir. Cilt öncelikle çok iyi bir şekilde temizlenmeli ve tamamen kurutulmalıdır. Daha sonra fito cilt kremi bölgeye masaj yaparak sürebilirsiniz. [/box]

Yanık, yara, yara izi, çizik veya çatlak gibi cilt problemlerinde her gün 1 ya da 2 kez kullanılması çok önemlidir. Düzenli kullanıldığı zaman çok daha fazla olumlu sonuç verir.

Fito Kremin Faydaları Nelerdir?

[tie_list type=”checklist”]

 • Çocuklarda sık görülen su çiçeği hastalığının izlerini tamamen silen bu krem, su çiçeği tamamen kuruduktan sonra ve döküldükten sonra su çiçeği yara izlerini yok etmek için kullanılmalıdır.
 • Sivilce ve akne izlerini de tamamen iyileştiren bu krem, düzenli kullanıldığında olumlu sonuçlar verir. Eğer sivilce için kullanacaksanız önce cildinizi iyice temizleyin ve kurulayın. Daha sonra masaj yaparak sorunlu bölgeye günde 1 kez uygulayın.
 • Bu krem derin kesik, cilt hasarları, kazadan dolayı oluşan yaralar ve ameliyat yaralarında cilt dokusunu onarma özelliğine sahiptir. Bu tür yaralarda ve sorunlarda kullanılabilir.
 • Kremin özellikle yanıklarda büyük bir iyileştirici özelliği vardır. Yanık acısını azaltan etkisi yüzünden sık sık tercih edilir. Günde bir defa yanmış bölgenin üzerine ince bir tabaka olarak sürülmesi yeterlidir.
 • Ameliyat sonrası kesi ve dikişlerin çabuk iyileşmesi, yaranın hızla kapanması için yine bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Fito cilt kremi soğuk ve kuruluktan dolayı oluşan cilt çatlaklarında ve dudak kurumasında da kullanılır. Her gün iki defa ince tabaka halinde sürülen bu kremle cildinizin yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.
 • Fito krem, egzama için de kullanılabilir. Fakat bu kremi, egzama tedavisinde kullanmak için mutlaka doktorunuzun önermiş olması gerekir.
 • Aynı zamanda çok fazla deterjana, kimyasal maddeye ve soğuğa maruz kalan ya da çok fazla ıslak kalan ellerin çatlamasını önlemek için de çok rahat bir biçimde bu kremi kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanırsanız, ellerinizin çok daha yumuşak ve nemli olduğunu fark edeceksiniz.
 • Vücuttaki iltihaplı bölgelere bu kremi sürebilirsiniz. Antiseptik olarak kullanabileceğiniz bu kremi özellikle iltihaplı cilt hastalıklarında problemli bölgeye sürebilirsiniz. Bir süre sonra iltihabın tamamen geçtiğini görürsünüz.
 • Bu krem, bebeklerin pişik olan bölgeleri için de kolayca kullanılabilir. Fito krem bebeklerde kullanımı için pişik olan bölgelere masaj yaparak uygulamak yeterlidir. Fakat bu kremi kullanmadan önce, doktorunuza danışabilirsiniz. Çünkü bu kremin içindeki herhangi bir madde, bebeğiniz de alerjik reaksiyonlara da neden olabilir.
 • Özellikle emzirme döneminde olan yeni anneler için meme ucu çatlakları oldukça büyük bir problemdir. Ağrılı ve acılı olan bu çatlakların iyileşmesi için bebeği emzirdikten hemen sonra kremi masaj yaparak ağrılı olan bölgeye sürebilirsiniz.
 • Epilasyon ve lazer epilasyon gibi uygulamalardan sonra ciltte oluşan tahrişi iyileştirmek adına yine bu kremden kullanabilirsiniz.
 • Bu kremi, hamilelik döneminde ani kilo alımı sonucunda oluşan cilt çatlaklarını yok etmek için kullanabilirsiniz. Özellikle yeni anneler, bu kremi vücut çatlaklarını ve kötü görüntüyü yok etmek için bu kremi uygulayabilirler.
 • Bu kremi ayrıca ciltte oluşan hasarlar için kullanabilirsiniz. Deride kuruluk, çatlaklar, kızarıklıklar, güneş yanıkları ve koyu lekeleri iyileştirmek için bu kremi sürebilirsiniz. Böylece daha aydınlık, parlak, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

[/tie_list]

Fito krem etkisi ne kadar zaman sürer
Fito krem etkisi ne kadar sürer?

Fito Krem Etkisini Ne Kadar Zamanda Gösterir?

Herkesin vücut yapısı, yaşı, sağlık durumu, cilt yapısı, cilt özellikleri, cilt sorunu ve cilt tipine göre değişiklik gösterse de genel olarak 1 ya da 2 hafta içinde bu krem olumlu sonuçlar verecektir.

Fito krem en fazla ne kadar kullanılır?
Fito krem en fazla ne kadar kullanılır?

Fito Krem En Fazla Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Bu krem günde 2 defa olmak üzere 3 ay süresince düzenli olarak kullanılabilmektedir.

fito krem yan etkileri
fito krem yan etkileri

Fito Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Fito krem prospektüs bölümünde kremin yan etkileri detaylı olarak açıklanmıştır. Bu kremin içinde bulunan bazı maddelere, kişinin alerjisi olabilir. Bu yüzden önce kremi, örneğin kol içinde çok küçük bir bölüme sürüp denemesi gerekir. Eğer bu bölgede herhangi bir tahriş, kızarıklık ya da şişlik olursa kreme karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsunuz demektir.

Fito Krem Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılır?

Fito krem nerelerde kullanılır diye merak ettiğinizi biliyorum. Yazımızı buraya kadar okuduysanız size birçok problemin giderilmesinde çözüm sunduğunu anlamışsınızdır. Doktorlar tarafından kesin olarak verilen rahatsızlıklar ise şu şekildedir;

fito krem yüze sürülür mü
Fito krem ile sivilce tedavisi

Fito Krem ile Sivilce ve Akne Tedavisi

Fito krem sivilce lekesi ve akne tedavisinde yararlıdır. Özellikle iltihaplı, ağrılı ve acılı sivilce ve akneler için ideal bir tedavi yöntemi olmaktadır. Fito krem sivilce izi tedavisi çözümünde antiseptik özelliği sayesinde sorunlu bölgeyi temizler ve mikroplardan korur. Sivilce lekesi fito krem ile birlikte ortadan kalkar.

Fito krem siyah nokta oluşumunu engeller. Gözenekleri sıkılaştırarak, gözeneklere yağ ve kir dolmasını engeller.
Fito krem ile siyah nokta tedavisi

Fito Krem Gözenek Tedavisi

Gözeneklerin genişlemesi ciltteki yağ ve kir dokularının yoğunlaşmasına sebep oluyor. Fito cilt kremi gözenek sıkılaştırıcı özelliği ile ciltte oluşabilecek siyah noktaların tedavisine katkı sağlıyor.

Fito krem güneş yanığına iyi gelir. Kızaran bölgenin acısını alır. Oluşabilecek kaşıntıları engeller.
Güneş yanığı

Fito Krem Güneş Yanığı Tedavisi

Vücudun güneş gören yerlerinde bazı insanlarda şiddetli kaşıntı olabilmektedir. Buna bağlı olarak ateş de çıktığı görülmüştür. Güneş yanığı sebebiyle oluşan kızarıklıklar ortalama 1-2cm genişliğinde olabilir. Güneş yanığı kaşıntıya sebep olduğu için fito krem kaşıntıyı geçirir. Yaralanmış olan bölgeyi de iyileştirir.

Fİto krem doğum sonrası çatlakların tedavisinde kullanılır. Doğum sonrası oluşan çatlakların hızlıca onarılması için fito krem çatlak tedavisi uygulayabilirsiniz.
Doğum sonrası çatlaklarla fito krem kullanımı

Fito Krem Doğum Sonrası Çatlakların Tedavisi

Çatlak kremi kullanımı hamile hanımların doğum öncesi hamilelikte kullanması gereken ürünlerden biridir. Karın kısmı büyüdükçe çatlaklar oluşur. Bazı durumlarda çatlaklar doğum sonrasında görülebilir. Hamilelikte 7. aydan sonra fito krem çatlak tedavisi için tercih edilebilmektedir.

Fito krem bebeklerde pişik oluşumunu engellemektedir. Bu yüzden fito krem bebek bezi değiştirildikten sonra kullanılırsa pişik oluşumunu engeller.
Fito krem bebeklerde kullanımı

Fito Krem Bebeklerde Kullanımı

Bebeklerde en sık karşılaşılan durum pişik sebebiyle oluşan kızarıklıklardır. Fito pişik kremi, pişik tedavisi için kullanılabilmektedir. Pişik sebebiyle oluşan yanmaları önler ve kızarıklıkların kısa sürede etkisini yitirmesini sağlar. Fito krem bebeklerde etkili bir rahatlama kremidir. Özellikle bebeği olanların evde mutlaka bulundurması tavsiye edilir.

fito krem pişik tedavisi
Fito krem ile pişik tedavisi

Fito Krem Pişik Tedavisi

Bu tıbbi krem, pişik tedavisinde oldukça ideal bir yöntemdir. Özellikle yaz mevsiminde, aşırı sıcak ve aşırı terlemeden dolayı cildimiz yoğun bir biçimde tahriş olur. Bu tahriş ve pişik yaralarını azaltmak için kremi ince bir tabaka halinde cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Fito krem sinek ısırığı olan bölgedeki kaşıntı oluşumunu engeller. Sinek ısırığı fito krem ile tedavi edilebilir.
Fito krem sinek ısırığı tedavisi

Fito Krem Sinek Isırığı Tedavisi

Sinek ısırığında fito krem kullanımı mümkündür. Sinek ısırığı olan bölgedeki acıyı alır ve kaşıntıyı önler. Kısa sürede iyileşme gözlenir.

Fito krem ağda sonrasında kullanılırsa ağda ile alınan bölgenin kızarmasını ve kaşınmayı engeller. Fito krem ağda sonrası kullanımı ile cildin rahatlaması sağlanır.
Fito krem ağda sonrası kullanımı

Fito Krem Ağda Sonrası Kullanımı

Fito kızarıklık kremi, ağda sonrası oluşan kızarıklıklar ve oluşabilecek sivilceler için etkili bir çözüm yöntemidir. Fito Krem ağda yanığı tedavisi ile tahriş olan cildi rahatlatır ve nemlendirir. Bu sayede oluşabilecek deformasyonların önüne geçilebilir. Özellikle cildi çok hassas olanlar tercih edebilir.

Fito krem alternatifi olabilecek birkaç krem bulunmaktadır. Hametan, Bepanthen ve Sudokrem fito krem alternatifi olabilecek kremlerdir. Kullanım amacı ve yapısı itibariyle benzer özellikler taşımaktadırlar.
Fito krem alternatifi

Fito Krem Muadili Merhemler Nelerdir?

Aynı sefa kremi, Sudocrem, Hametan Krem ve Bepanthen Plus Krem gibi kremler bu kremin muadili olarak sayılabilir. Aynı sefa kremi, aşırı kuru ve hassas ciltler için özellikle çok etkilidir. Periyodik olarak kullanıldığı takdirde koyu lekeler, güneş lekeleri, doğum lekeleri, çiller ve sivilce lekelerinin yok olmasını sağlar. Ayrıca cilt rengini açtığı için ışıltılı bir görünüm kazanmanızı sağlar. Günlük cilt temizliğinden sonra, parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yaparak kremi sabah ve akşam kullanmanız gerekir.

Hametan krem ise kanama durdurucu, doku bükücü, antiseptik ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Özellikle kesikler, ameliyat dikişleri, ciltteki hasarlar ve yaraların tedavisinde oldukça etkilidir. Yetişkinlerde ve çocuklarda aşırı sıcaklardan dolayı tahriş ve pişik olan cilde sürüldüğünde ağrıyı azaltır ve yarayı zamanla yok eder. Kuru ve çatlak dudaklara, ellere ve vücuda nemlendirmek amacı ile sürülebilir. Özellikle 1. ve 2. derece yanık vakalarında Hametan krem çok ideal bir ilaçtır. Güneş yanıklarını zamanla azaltır.

Bepanthen Plus krem yatak yaraları, deri iltihabı, kuru ciltler, deri çatlakları, yanıklar, pişik, kesikler, ameliyat dikiş yaraları, çizikler ve yaralar için kullanılabilir. Cildi onaran Bepanthen Plus krem cildi temizler, steril hale getirir aynı zamanda cildi yumuşatır. Bu açıdan oldukça faydalıdır.

Sudocrem ise daha çok bebeklerin pişik tedavisi ve yaraları için kullanılan bir merhem türüdür. Fakat hafif cilt sorunlarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Fito krem güncel satış fiyatı
Fito krem fiyatı 2022

Fito Krem Ne kadara satılıyor?

Fito krem fiyatı 31,72 TL’dir.

Fito Krem sedef hastalığı için kullanılır mı?

Fito Krem sedef hastalığı için kullanılır mı?

Evet. Diğer adı psoriasis olan sedef hastalığının belirtilerini azaltmak için Fito krem kullanılabilir. Fakat bunun mutlaka doktor gözetimi ve tavsiyesine göre yapılması gerekmektedir. Çünkü sedef hastalığının birçok türü bulunmaktadır. Fito kremin sedef hastalığının türüne göre fayda ya da zarar doktor tarafından kontrol edilmeli ve tedavi buna göre devam ettirilmelidir.

Fito krem kullananların yorumları

 1. Cildin hücre yenilenmesini sürecini hızlandıran ve tatlı bir lavanta kokusuna sahip bir krem. Kendisiyle can arkadaşımın eczacısının önerisiyle tanıştım. Yaz aylarının ortasında kuaför hatası nedeniyle yüzümde oluşan ve pek de azımsanamayacak genişlikte olan ağda yanığına bepanten ve ozonlanmış sarı kantaron yağıyla karıştırarak uyguladığımda 3. gün tamamen iyileşme sağlamıştım; geriye ne bir iz ne bir kızarıklık hiçbir şey kalmadı. Ayrıca hücre yenileyici özelliğinden kaynaklı olsa gerek yüzümdeki tüylerin çıkış döneminde ölü kıl köklerinin atılmasını da sağlamıştır kendisi. Yoğun ve yağlı yapısı nedeniyle her gün Allah ne verdiyse boca etmemekte ve ölçülü kullanmakta fayda var efem.
 2. Fito kremi 4,5 gündür kullanmama rağmen yanağımdaki sivilce izlerinin hafiflediğini fark ettim. Ama bepanten gibi kremlerin de kıl kökünü beslediğini duyduğumdan korkarak sürüyorum bir şey olmaz umarım.
 3. Lazer epilasyona başlamadan önce bacaklarımda kıl dönmesi problemi baş göstermişti. Bacaklarımda bu hastalıktan kaynaklı yara izi kalmasından çekindiğim için doktora gittiğimde reçeteme yazdığı kremdir. hametanla beraber başucu merhemimdir diyebilirim. Antiseptik özelliği de vardır. Küçük yaralar, eski ameliyat izleri, doğum sonrası çatlaklar, hafif ölçekli yanıklar gibi cilt dokusunun hızlı yenilenmesi gereken tüm durumlarda gönül rahatlığıyla kullanırım. Ve tavsiye ederim.

Fito krem kullananlar aşağıda yorum yapabilir. Sağlıklı günler dileriz.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/sosyolacom

Fito Krem Kullanım Şekli ve Miktarı

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Yaraların büyüklüğüne ve önemine göre günde en az iki defa olmak üzere, cildin üzerine hafif bir şekilde masaj yaparak uygulanır. Daha sonra gazlı bezle etkilenen bölge kapatılır. Bunun dışında kremi gazlı bezin üzerine sürüp etkilenen bölgeye de kapatabilirsiniz. Tekrar krem uygulamadan önce, bölgenin steril su ile yıkanması gerekir.[/box]

fito krem kullananlar

Fito Krem Kullanımı

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Fito cilt kremi, ciltteki sorunlu bölgeye hafif ve ince bir tabaka biçiminde sürülmesi gerekir. Cilt öncelikle çok iyi bir şekilde temizlenmeli ve tamamen kurutulmalıdır. Daha sonra fito cilt kremi bölgeye masaj yaparak sürebilirsiniz. [/box]

Yanık, yara, yara izi, çizik veya çatlak gibi cilt problemlerinde her gün 1 ya da 2 kez kullanılması çok önemlidir. Düzenli kullanıldığı zaman çok daha fazla olumlu sonuç verir.

Fito Kremin Faydaları Nelerdir?

[tie_list type=”checklist”]

 • Çocuklarda sık görülen su çiçeği hastalığının izlerini tamamen silen bu krem, su çiçeği tamamen kuruduktan sonra ve döküldükten sonra su çiçeği yara izlerini yok etmek için kullanılmalıdır.
 • Sivilce ve akne izlerini de tamamen iyileştiren bu krem, düzenli kullanıldığında olumlu sonuçlar verir. Eğer sivilce için kullanacaksanız önce cildinizi iyice temizleyin ve kurulayın. Daha sonra masaj yaparak sorunlu bölgeye günde 1 kez uygulayın.
 • Bu krem derin kesik, cilt hasarları, kazadan dolayı oluşan yaralar ve ameliyat yaralarında cilt dokusunu onarma özelliğine sahiptir. Bu tür yaralarda ve sorunlarda kullanılabilir.
 • Kremin özellikle yanıklarda büyük bir iyileştirici özelliği vardır. Yanık acısını azaltan etkisi yüzünden sık sık tercih edilir. Günde bir defa yanmış bölgenin üzerine ince bir tabaka olarak sürülmesi yeterlidir.
 • Ameliyat sonrası kesi ve dikişlerin çabuk iyileşmesi, yaranın hızla kapanması için yine bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Fito cilt kremi soğuk ve kuruluktan dolayı oluşan cilt çatlaklarında ve dudak kurumasında da kullanılır. Her gün iki defa ince tabaka halinde sürülen bu kremle cildinizin yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.
 • Fito krem, egzama için de kullanılabilir. Fakat bu kremi, egzama tedavisinde kullanmak için mutlaka doktorunuzun önermiş olması gerekir.
 • Aynı zamanda çok fazla deterjana, kimyasal maddeye ve soğuğa maruz kalan ya da çok fazla ıslak kalan ellerin çatlamasını önlemek için de çok rahat bir biçimde bu kremi kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanırsanız, ellerinizin çok daha yumuşak ve nemli olduğunu fark edeceksiniz.
 • Vücuttaki iltihaplı bölgelere bu kremi sürebilirsiniz. Antiseptik olarak kullanabileceğiniz bu kremi özellikle iltihaplı cilt hastalıklarında problemli bölgeye sürebilirsiniz. Bir süre sonra iltihabın tamamen geçtiğini görürsünüz.
 • Bu krem, bebeklerin pişik olan bölgeleri için de kolayca kullanılabilir. Fito krem bebeklerde kullanımı için pişik olan bölgelere masaj yaparak uygulamak yeterlidir. Fakat bu kremi kullanmadan önce, doktorunuza danışabilirsiniz. Çünkü bu kremin içindeki herhangi bir madde, bebeğiniz de alerjik reaksiyonlara da neden olabilir.
 • Özellikle emzirme döneminde olan yeni anneler için meme ucu çatlakları oldukça büyük bir problemdir. Ağrılı ve acılı olan bu çatlakların iyileşmesi için bebeği emzirdikten hemen sonra kremi masaj yaparak ağrılı olan bölgeye sürebilirsiniz.
 • Epilasyon ve lazer epilasyon gibi uygulamalardan sonra ciltte oluşan tahrişi iyileştirmek adına yine bu kremden kullanabilirsiniz.
 • Bu kremi, hamilelik döneminde ani kilo alımı sonucunda oluşan cilt çatlaklarını yok etmek için kullanabilirsiniz. Özellikle yeni anneler, bu kremi vücut çatlaklarını ve kötü görüntüyü yok etmek için bu kremi uygulayabilirler.
 • Bu kremi ayrıca ciltte oluşan hasarlar için kullanabilirsiniz. Deride kuruluk, çatlaklar, kızarıklıklar, güneş yanıkları ve koyu lekeleri iyileştirmek için bu kremi sürebilirsiniz. Böylece daha aydınlık, parlak, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

[/tie_list]

Fito krem etkisi ne kadar zaman sürer
Fito krem etkisi ne kadar sürer?

Fito Krem Etkisini Ne Kadar Zamanda Gösterir?

Herkesin vücut yapısı, yaşı, sağlık durumu, cilt yapısı, cilt özellikleri, cilt sorunu ve cilt tipine göre değişiklik gösterse de genel olarak 1 ya da 2 hafta içinde bu krem olumlu sonuçlar verecektir.

Fito krem en fazla ne kadar kullanılır?
Fito krem en fazla ne kadar kullanılır?

Fito Krem En Fazla Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Bu krem günde 2 defa olmak üzere 3 ay süresince düzenli olarak kullanılabilmektedir.

fito krem yan etkileri
fito krem yan etkileri

Fito Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Fito krem prospektüs bölümünde kremin yan etkileri detaylı olarak açıklanmıştır. Bu kremin içinde bulunan bazı maddelere, kişinin alerjisi olabilir. Bu yüzden önce kremi, örneğin kol içinde çok küçük bir bölüme sürüp denemesi gerekir. Eğer bu bölgede herhangi bir tahriş, kızarıklık ya da şişlik olursa kreme karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsunuz demektir.

Fito Krem Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılır?

Fito krem nerelerde kullanılır diye merak ettiğinizi biliyorum. Yazımızı buraya kadar okuduysanız size birçok problemin giderilmesinde çözüm sunduğunu anlamışsınızdır. Doktorlar tarafından kesin olarak verilen rahatsızlıklar ise şu şekildedir;

fito krem yüze sürülür mü
Fito krem ile sivilce tedavisi

Fito Krem ile Sivilce ve Akne Tedavisi

Fito krem sivilce lekesi ve akne tedavisinde yararlıdır. Özellikle iltihaplı, ağrılı ve acılı sivilce ve akneler için ideal bir tedavi yöntemi olmaktadır. Fito krem sivilce izi tedavisi çözümünde antiseptik özelliği sayesinde sorunlu bölgeyi temizler ve mikroplardan korur. Sivilce lekesi fito krem ile birlikte ortadan kalkar.

Fito krem siyah nokta oluşumunu engeller. Gözenekleri sıkılaştırarak, gözeneklere yağ ve kir dolmasını engeller.
Fito krem ile siyah nokta tedavisi

Fito Krem Gözenek Tedavisi

Gözeneklerin genişlemesi ciltteki yağ ve kir dokularının yoğunlaşmasına sebep oluyor. Fito cilt kremi gözenek sıkılaştırıcı özelliği ile ciltte oluşabilecek siyah noktaların tedavisine katkı sağlıyor.

Fito krem güneş yanığına iyi gelir. Kızaran bölgenin acısını alır. Oluşabilecek kaşıntıları engeller.
Güneş yanığı

Fito Krem Güneş Yanığı Tedavisi

Vücudun güneş gören yerlerinde bazı insanlarda şiddetli kaşıntı olabilmektedir. Buna bağlı olarak ateş de çıktığı görülmüştür. Güneş yanığı sebebiyle oluşan kızarıklıklar ortalama 1-2cm genişliğinde olabilir. Güneş yanığı kaşıntıya sebep olduğu için fito krem kaşıntıyı geçirir. Yaralanmış olan bölgeyi de iyileştirir.

Fİto krem doğum sonrası çatlakların tedavisinde kullanılır. Doğum sonrası oluşan çatlakların hızlıca onarılması için fito krem çatlak tedavisi uygulayabilirsiniz.
Doğum sonrası çatlaklarla fito krem kullanımı

Fito Krem Doğum Sonrası Çatlakların Tedavisi

Çatlak kremi kullanımı hamile hanımların doğum öncesi hamilelikte kullanması gereken ürünlerden biridir. Karın kısmı büyüdükçe çatlaklar oluşur. Bazı durumlarda çatlaklar doğum sonrasında görülebilir. Hamilelikte 7. aydan sonra fito krem çatlak tedavisi için tercih edilebilmektedir.

Fito krem bebeklerde pişik oluşumunu engellemektedir. Bu yüzden fito krem bebek bezi değiştirildikten sonra kullanılırsa pişik oluşumunu engeller.
Fito krem bebeklerde kullanımı

Fito Krem Bebeklerde Kullanımı

Bebeklerde en sık karşılaşılan durum pişik sebebiyle oluşan kızarıklıklardır. Fito pişik kremi, pişik tedavisi için kullanılabilmektedir. Pişik sebebiyle oluşan yanmaları önler ve kızarıklıkların kısa sürede etkisini yitirmesini sağlar. Fito krem bebeklerde etkili bir rahatlama kremidir. Özellikle bebeği olanların evde mutlaka bulundurması tavsiye edilir.

fito krem pişik tedavisi
Fito krem ile pişik tedavisi

Fito Krem Pişik Tedavisi

Bu tıbbi krem, pişik tedavisinde oldukça ideal bir yöntemdir. Özellikle yaz mevsiminde, aşırı sıcak ve aşırı terlemeden dolayı cildimiz yoğun bir biçimde tahriş olur. Bu tahriş ve pişik yaralarını azaltmak için kremi ince bir tabaka halinde cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Fito krem sinek ısırığı olan bölgedeki kaşıntı oluşumunu engeller. Sinek ısırığı fito krem ile tedavi edilebilir.
Fito krem sinek ısırığı tedavisi

Fito Krem Sinek Isırığı Tedavisi

Sinek ısırığında fito krem kullanımı mümkündür. Sinek ısırığı olan bölgedeki acıyı alır ve kaşıntıyı önler. Kısa sürede iyileşme gözlenir.

Fito krem ağda sonrasında kullanılırsa ağda ile alınan bölgenin kızarmasını ve kaşınmayı engeller. Fito krem ağda sonrası kullanımı ile cildin rahatlaması sağlanır.
Fito krem ağda sonrası kullanımı

Fito Krem Ağda Sonrası Kullanımı

Fito kızarıklık kremi, ağda sonrası oluşan kızarıklıklar ve oluşabilecek sivilceler için etkili bir çözüm yöntemidir. Fito Krem ağda yanığı tedavisi ile tahriş olan cildi rahatlatır ve nemlendirir. Bu sayede oluşabilecek deformasyonların önüne geçilebilir. Özellikle cildi çok hassas olanlar tercih edebilir.

Fito krem alternatifi olabilecek birkaç krem bulunmaktadır. Hametan, Bepanthen ve Sudokrem fito krem alternatifi olabilecek kremlerdir. Kullanım amacı ve yapısı itibariyle benzer özellikler taşımaktadırlar.
Fito krem alternatifi

Fito Krem Muadili Merhemler Nelerdir?

Aynı sefa kremi, Sudocrem, Hametan Krem ve Bepanthen Plus Krem gibi kremler bu kremin muadili olarak sayılabilir. Aynı sefa kremi, aşırı kuru ve hassas ciltler için özellikle çok etkilidir. Periyodik olarak kullanıldığı takdirde koyu lekeler, güneş lekeleri, doğum lekeleri, çiller ve sivilce lekelerinin yok olmasını sağlar. Ayrıca cilt rengini açtığı için ışıltılı bir görünüm kazanmanızı sağlar. Günlük cilt temizliğinden sonra, parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yaparak kremi sabah ve akşam kullanmanız gerekir.

Hametan krem ise kanama durdurucu, doku bükücü, antiseptik ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Özellikle kesikler, ameliyat dikişleri, ciltteki hasarlar ve yaraların tedavisinde oldukça etkilidir. Yetişkinlerde ve çocuklarda aşırı sıcaklardan dolayı tahriş ve pişik olan cilde sürüldüğünde ağrıyı azaltır ve yarayı zamanla yok eder. Kuru ve çatlak dudaklara, ellere ve vücuda nemlendirmek amacı ile sürülebilir. Özellikle 1. ve 2. derece yanık vakalarında Hametan krem çok ideal bir ilaçtır. Güneş yanıklarını zamanla azaltır.

Bepanthen Plus krem yatak yaraları, deri iltihabı, kuru ciltler, deri çatlakları, yanıklar, pişik, kesikler, ameliyat dikiş yaraları, çizikler ve yaralar için kullanılabilir. Cildi onaran Bepanthen Plus krem cildi temizler, steril hale getirir aynı zamanda cildi yumuşatır. Bu açıdan oldukça faydalıdır.

Sudocrem ise daha çok bebeklerin pişik tedavisi ve yaraları için kullanılan bir merhem türüdür. Fakat hafif cilt sorunlarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Fito krem güncel satış fiyatı
Fito krem fiyatı 2022

Fito Krem Ne kadara satılıyor?

Fito krem fiyatı 31,72 TL’dir.

Fito Krem sedef hastalığı için kullanılır mı?

Fito Krem sedef hastalığı için kullanılır mı?

Evet. Diğer adı psoriasis olan sedef hastalığının belirtilerini azaltmak için Fito krem kullanılabilir. Fakat bunun mutlaka doktor gözetimi ve tavsiyesine göre yapılması gerekmektedir. Çünkü sedef hastalığının birçok türü bulunmaktadır. Fito kremin sedef hastalığının türüne göre fayda ya da zarar doktor tarafından kontrol edilmeli ve tedavi buna göre devam ettirilmelidir.

Fito krem kullananların yorumları

 1. Cildin hücre yenilenmesini sürecini hızlandıran ve tatlı bir lavanta kokusuna sahip bir krem. Kendisiyle can arkadaşımın eczacısının önerisiyle tanıştım. Yaz aylarının ortasında kuaför hatası nedeniyle yüzümde oluşan ve pek de azımsanamayacak genişlikte olan ağda yanığına bepanten ve ozonlanmış sarı kantaron yağıyla karıştırarak uyguladığımda 3. gün tamamen iyileşme sağlamıştım; geriye ne bir iz ne bir kızarıklık hiçbir şey kalmadı. Ayrıca hücre yenileyici özelliğinden kaynaklı olsa gerek yüzümdeki tüylerin çıkış döneminde ölü kıl köklerinin atılmasını da sağlamıştır kendisi. Yoğun ve yağlı yapısı nedeniyle her gün Allah ne verdiyse boca etmemekte ve ölçülü kullanmakta fayda var efem.
 2. Fito kremi 4,5 gündür kullanmama rağmen yanağımdaki sivilce izlerinin hafiflediğini fark ettim. Ama bepanten gibi kremlerin de kıl kökünü beslediğini duyduğumdan korkarak sürüyorum bir şey olmaz umarım.
 3. Lazer epilasyona başlamadan önce bacaklarımda kıl dönmesi problemi baş göstermişti. Bacaklarımda bu hastalıktan kaynaklı yara izi kalmasından çekindiğim için doktora gittiğimde reçeteme yazdığı kremdir. hametanla beraber başucu merhemimdir diyebilirim. Antiseptik özelliği de vardır. Küçük yaralar, eski ameliyat izleri, doğum sonrası çatlaklar, hafif ölçekli yanıklar gibi cilt dokusunun hızlı yenilenmesi gereken tüm durumlarda gönül rahatlığıyla kullanırım. Ve tavsiye ederim.

Fito krem kullananlar aşağıda yorum yapabilir. Sağlıklı günler dileriz.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/sosyolacom

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Emre dedi ki:

  Fito krem özellikle egzama, yanık ve yaralara iyi gelen bir ilaç gerek bu yazıda gerekse de internette araştırdığım şekilde fito krem ile ilgili birçok makale okudum. Özellikle Fito krem ayak mantarı gibi hastalıkların tedavisinde etkili olduğunu da birçok uzman belirtiyor. Tüm bunların yanı sıra fito krem pişik konusunda da etkili bir tedavi sağlıyor. Bu tarz hastalıklar için kullanmanız gereken bir ilaç.

  1. Aykut Özcan dedi ki:

   Bende de egzama var. Fakat bu konuda bir deneme yapmadım. Bakalım etkisi nasıl olacak.

 2. Murat Taş dedi ki:

  Merhabalar. Öncelikle 21 yıllık tıp hekimi olduğumu belırterek başlamak istiyorum. Fito Krem ile ilgili içerik ararken yazınızı buldum.Genellikle biz hekimler araştırdığımız konular hakkında akademik makaleler araştırır okuruz. Ancak hastalarımız Fito Prospektüs örneğinde olduğu gibi genellikle ilaçların prospektüs bilgilerini ve çeşitli bloglardaki sağlık yazılarını okumaktadırlar. İlaçların prospektüs bilgileri ilaç firmalarının uymak olduğu kurallar nedeni ile detaylıdır ve pek çok tıbbı terimle doludur.Bu durum malasef hastalarımızın kafasını karıştırıp çoğu zaman gereksiz endişelenmelerine sebep olmaktadır. İşte bu sebeplerden dolayı ben de bazı zamanlar hastalarımın ne tür bilgilere ulaşıp hangi kaynaklardan tıbbi bilgilere ulaştıklarını merak ettiğimden akademik makaleler dışında çeşitli bloglardan ilaç ve tıbbı bilgi araması yaparım. Fito krem yara tedavisi araması ile ulaştığım yazınızı ilgi ile okudum. İçeriğiniz Fito Krem hakkında faydalı ve doğru bilgilerle oluşturulmuş. Önce Fito krem prospektüs bilgileri ile genel tıbbi açıklamalar yapılıp ardından sağlık çalışanı olmayan herhangi bir okuyucunun anlayacağı şekilde fito krem kullanım alanları, iyi gelen hastalıklar, gebelikte fito krem kullanımı ve eşdeğerleri gibi tüm gerekli konulara açıklama getirilmiş. Fito krem prospektüs bilgilerinden yer alan ama tıbbi terimlerle dolu hemen her konu alt başlıklarda anlaşılır bir şekılde anlatılmış. Yazı içeriğinde belirtildiği gibi fito krem ülkemizde en çok yara, yanık, egzama, akne olmak üzere pek çok cilt hastalığında kullanılmaktadır. izin verirseniz katkı olması manasında fito krem yanık tadavisi hakkında tecrubelerimi paylaşmak isterim. Yanıklar cilt bütünlüğümüzü bozan ağrılı ve derecesine göre iyileşmesi zaman alan bir tıbbi durumdurDüzenli olarak hergün temizliği yapılan ve fito krem ile pansuman yapılan yanık yaralarının iyileşme süresine ve iz kalıp kalmama durumuna pozitif etki gösterdiği kesin bir durumdur. Fito krem yara ve yanık tedavisinde biz hekimlerin çoğu zaman ılk tercihi olmaktadır. Fito krem ve eşdeğer sayılabilecek,Hametan krem, Bepanthene Krem ve diğerleri yanık yara güneş lekeleri ve cilt bütünlüğünü bozan pek çok deri hastalığında kullanılabilir. Faydalı içerik için tekrar teşekkürle.Herkese sağlıklı günler dilerim

  1. Aykut Özcan dedi ki:

   Hocam değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Biz oğlum için pişik konusunda faydalandık.

 3. Sait dedi ki:

  Özellikle yanık kremleri kategorisinde kendisi tamamen bir mucize. Hani eski çağlarda yaşıyor olsaydık, simyanın en güzel örneği olduğunu söyleyebilirdim. 2 yaşında kızımın kolunun yanması ile tanışmak durumunda kaldım. Piyasada ismi çok daha fazla bilinen çok fazla ilaç kullandık. İnternet aramalarında en iyi yanık kremi diye aratınca da fito krem karşımıza çıktı. Denemekten bir şey çıkmaz diyerek kullandık. Sadece yanık acısını değil, aynı zamanda iz bile kalmadı. Sırf bu krem için ayrı programlar düzenlenebilir. İşin enteresan tarafı, televizyonlarda fito krem ile ilgili bir reklam da yok. İnternetten yaptığım araştırmalar neticesinde de fito krem ayrıca isilik, egzema, hatta hemoroid tedavisinde de kullanılan bir kremmiş. İlk cümlede boşuna mucize demedim. Üstelik bu kadar faydasının yanında da çok ucuz bir krem.
  Araştırmalarımda hep bir ürün almadan önce internetten kullanıcı yorumlarına önem veren birisiyimdir. Burada benim gibi olma ihtimali olan kişiler için bu yorumu yapıyorum. Umarım faydalı olmuştur.

 4. Gökhan dedi ki:

  Merhaba bu kremi daha önce hiç duymamıştım. Fakat krem hakkındaki bilgileri okuduktan sonra gerçekten faydalı olabileceğine inanıyorum. Arkadaşımın yüzünde sivilceler çıkıyor devamlı, bir kaç defa cilt doktoruna gitti fakat yine de kullandığı ilaçlar hiç bir işe yaramadı hatta bazı kremler cildine zarar verdi. Arkadaşımı bu krem hakkında hemen bilgilendireceğim.

  Kremle ilgili bir şey sormak istiyorum. Bebeklerde kullanılmaktadır yazmışsınız fakat yaş aralığı fark ediyor mu? çünkü küçük bebeklerin ciltleri çok daha taze olduğu için yan etki yapar mı abaca?

  Fito krem ile ilgili bilgilendirici yazınız için çok teşekkür ederim. Müsait olduğunuzda bebeklerde yaş aralığı ile ilgili sorduğum soruyu da cevaplarsanız çok mutlu olurum.

 5. Meltem dedi ki:

  Hem kadın hem de erkekler için cinsel hayat, sağlıklı ve mutlu bir yaşam için oldukça önemli unsurlarından başında geliyor. Ancak zaman zaman kondilom gibi bazı genital hastalıklar bu mutluluğa gölge düşürse de bunların tedavisi günümüzde artık çok rahat şekilde yapılabiliyor. Mutlu bir cinsel hayat beraberinde mutlu bir yaşamı getiriyor. Tabii ki mutlu olmanın tek şartı bu değil ancak en büyük paydaşlarından bir tanesi olduğu konusunda tüm uzmanlar hemfikir. Ancak bazı olumsuz durumlar ya da hastalıklar buna olumsuz etki yapabilse de uzmanlar, günümüzde başarılı operasyonlarla bundan üstesinden rahatça gelinebileceğini belirtiyor.

 6. şevval dedi ki:

  Kısa süre önce yanlışlıkla ayağımda oluşan jilet yarası üzerine web’de bir araştırma yaptım ve dermatolog bir arkadaşımın tavsiyesini de alarak Fito kremi kullanmaya başladım. Gerçekten yara izi ve yanık izlerinde olumlu anlamda büyük bir etkisi söz konusu. Çevremdeki herkese şiddetle öneriyorum. Burada sizlerle de paylaşmak istedim.

 7. Sevinç dedi ki:

  Sivilceyi söndürür mü ? Teşekkür ederim

  1. Aykut Özcan dedi ki:

   Sivilceyi söndürür. Sivilce izlerini de yok eder.

 8. Demet dedi ki:

  Merhaba sivilce izlerine iyi geldiğini fito krem fitness dergisi yazılarında daha önce okumuştum, ancak geçirmedi tavsiyesi olan?