Orofen Krem Nasıl Kullanılır?

24.12.2019
412
Orofen Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Orofen krem genel olarak kas ve eklem iltihabı için kullanılan bir ilaçtır. Peki Orofen krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyor musunuz? O zaman yazımızı okumalısınız.

Orofen Krem Nedir?

Bu kremin etken maddesi ibuprofen adında bir maddedir. Yardımcı maddeleri arasında ise propilen glikol, izopropil miristat, gliserol monostearat, makrogol gliserol hidroksi stearat, makrogol setostearil eter, polisorbat 60, sorbitan oleat, lavanta esansı ve deiyonize su bulunur. Bu krem, vücuttaki enfeksiyon, ağrı ve kasılmalara neden olan etkileri yok eder. Kas ve eklem iltihaplarının giderilmesine yardımcı olur. 

Orofen Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak omurga bölgesinde, iskelet sisteminde, kaslarda ve eklemlerdeki aşırı zorlanma ve hasara bağlı olarak ortaya çıkan hastalıkların tedavisinde etkilidir. Kas romatizması, spondiloz, artroz, kireçlenme, bursit, tendinit, kas gerginliği, sırt ağrısı, bel ağrısı, siyatik sızısı, lumbago, omuz tutulması, bel tutulması, boyun tutulması, eklem kıkırdağının hasar görmesi, spor yaralanmaları, burkulma, şişlik, ezilme, kas ağrıları, incinme ve yumuşak doku iltihaplanmasından dolayı ortaya çıkan ağrılar gibi rahatsızlıkları iyileştirmek için kullanılır. 

Orofen Krem Kullanmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce prospektüsünü ve açıklamalarını dikkatlice incelemelisiniz. Bu ilacın içeriğindeki etken maddeye ya da yardımcı maddelere alerjiniz varsa bu kremi kullanmayınız.
 • Bu krem iltihap giderici ve ağrı kesici özelliklere sahiptir. Tedavi edilen bölgedeki şişlik, kas gerginliği ve ağrıyı yok eder. Kas, eklem ve iskelet sistemi hastalıkları, romatizmal hastalıklar gibi durumları tedavi etmeye yönelik olarak uygulanır.
 • Böbrek rahatsızlığı, yüksek tansiyon, astım ya da mide ülseri gibi hastalıklarınız mevcut ise bu bilgileri doktorunuzla paylaşınız.
 • Bu kremin gözler, göz çevresi, burun ve ağızla temas etmemesine dikkat ediniz. Bu ilaç, bu bölgelerden biriyle temas ederse hemen bol suyla yıkayınız.
 • Cildinizde kabartılar, açık yaralar, yanıklar, egzama yaraları ya da isilik varsa kesinlikle bu kremi o bölgelerde kullanmayınız. Bu bölgedeki yaralar tam anlamıyla iyileştikten sonra bu kremi doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.
 • Bu kremle yaptığınız tedavi süresi boyunca güneş koruyucu kremler, güneş koruyucu losyonlar, böcek kovucu spreyler ya da diğer cilt bakım ürünlerini kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu kremi, cildinize uyguladıktan sonra mutlaka birkaç dakika bekleyiniz. Ardından kıyafetlerinizi giyebilirsiniz.
 • Bu kremi uyguladıktan sonra en az bir saat bekleyiniz. Ardından duş alınız ya da banyo yapınız.
 • Bu kremi kesinlikle 14 yaşından küçük çocuklara veya bebeklere uygulamayınız.
 • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bu kremi doktor kontrolünün dışında kesinlikle kullanmayınız.

Orofen Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Bu kremin etken maddesi ibuprofen isminde güçlü bir maddedir. Bu ilaç genel olarak eklem kıkırdağının hasar görmesi, spor yaralanmaları, burkulma, kas romatizması, bel tutulması, boyun tutulması, spondiloz, artroz, kireçlenme, bursit, tendinit, kas gerginliği, sırt ağrısı, bel ağrısı, siyatik sızısı, lumbago, omuz tutulması, şişlik, ezilme, kas ağrıları, incinme ve yumuşak doku iltihaplanmasından dolayı ortaya çıkan ağrılar gibi hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. 

Orofen Krem Muadili

Advil Liquigel kapsül, Apireks pediatrik süspansiyon, Artril jel, Artril  film tablet, Artril Forte jel, Balafen pediatrik süspansiyon, Profen Fort tablet, Nurofen draje, İbutrit tablet, İbuprex Baby suppozituar, İbufen pediatrik şurup, İbuactive pediatrik şurup, Gerofen jel, Dolgit krem, Dufen tablet ve Dorifen infüzyonluk çözelti bu kremin muadilleridir.

Orofen Krem Kullanım Şekli

Bu kremi doktorunuzun talimatlarına göre kullanmanız çok önemlidir. Doktorunuz belirttiği dozda, belirttiği sıklıkta ve belirttiği süre boyunca bu kremi kullanmalısınız. Aksi halde sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilir ve sağlığınızı riske atabilirsiniz. Bu kremi kullanmadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi sabun ve suyla temizlemelisiniz. Daha sonra tedavi edilecek bölgeye bu kremi ince bir katman halinde sürmelisiniz ve hafifçe ovalamalısınız. Bu krem, doktorunuz söylemediği takdirde günde 2 kez uygulanabilir. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Orofen Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında yüz bölgesinde, dudak bölgesinde, dil ve boğaz bölgesinde şişlik, solunum zorluğu, kurdeşen, kaşıntı, kızarıklık ve karın ağrısı vardır. Bu yan etkilerden herhangi birini ya da birkaç tanesini gördüğünüz zaman hemen ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza başvurmalısınız.

Orofen Krem Fiyatı

Bu kremin 2023 yılı güncel fiyatı 53.84 liradır.

Orofen Krem Kullananlar

“Sadece orofen diye 1 paket hap kullandim. Yediklerime dikkat ettim. Et ciger balik her hafta mutlaka 2 kez yedim dönusumlu. Hergun 1 yumurta. Gebelik düşündügum icin ekstra dikkat ettim yediklerime.”

“merhaba bayanlar 3 yıllık evliyim 1 başarısız tup bbek denememiz oldu tekrardan dusunmeye başladık ki kan testleri yaptirirken tiroid ve demir eksikligim oldugunu ogrendim tesadufen malum 2.5 altinda olması gerekirken bemimki 7 ymis levotrion 25 mg ve yaninda orofen kullaniyorum duzelmesi zaman alır mı ? birde tup bebekten once folik asit kullanmalimiyim suan aklim cok karisik lutfen yardimci olurmusunuz ?”

“geçmiş olsun aynıları bende de var okurken kendimi gördüm. sürekli halsizlik oluyor malesef bahar aylarıyla kan değerleri daha çok düşüyor orofen pekmez işe yaramıyor..

motive olmak içinde zayıf hallerini telefonda duvar kağıdı yap her eline alanda iç çekiyosun”

“Benim kan degerlerim cok düstü. Kan ilaci içtim dusükten sonra. Orofen galiba ismi. Şuan nasil bilmiyorum. Bi baktiracagim dediğin gibi”

Orofen Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak kas ve iskelet sisteminde, eklem bölgelerinde oluşan iltihabı ve ağrıyı gidermeye yöneliktir. Lokal yumuşak doku iltihabı rahatsızlıkları, eklem kıkırdağı bölgesinde oluşan aşınma ve hasar, kireçlenme, bursit, tendinit, eklem iltihaplanması rahatsızlıklarını giderir.

Ayrıca spor yaralanmaları, burkulma, bel ağrısı, omuz ağrısı, sırt ağrısı, boyun ağrısı, bel fıtığı, omuz tutulması, bel tutulması, kas gerginliği, sırt tutulması, boyun tutulması, kas romatizması, kazaların sebep olduğu kas dokusu zedelenmeleri, ezilme, şişlik, incinme, spondiloz, artroz, siyatik ağrısı ve lumbago gibi rahatsızlıkları tedavi amacıyla kullanılır.

Profenid Krem Nedir?

Bu kremin etken maddesi ketoprofen adlı bir maddedir. Jel formunda bulunan bu ilaç genel olarak ağrı ve iltihabı gidermeye yöneliktir. 

Profenid Krem Ne İşe Yarar?

Tıpkı Orofen krem gibi kas gerginliği, ağrılar, tendon iltihap, eklem iltihabı, eklem rahatsızlıkları, toplar damar iltihabı, eklem kıkırdağının hasar görmesi, spor yaralanmaları, burkulma, kas romatizması, bel tutulması, boyun tutulması, sırt ağrısı, bel ağrısı, siyatik sızısı, lumbago, omuz tutulması, şişlik, ezilme, kas ağrıları, incinme ve yumuşak doku iltihaplanmasından dolayı ortaya çıkan ağrılar gibi hastalıkları giderir.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/@sosyolacom

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Ayça dedi ki:

  Orofen kremin etken maddesi ibuprofen olduğu için ağrı kesici bir özelliği vardır. Adet döneminde bel ağrıları yaşayan bir arkadaşım bu kremi kullanıyordu ağrı kesici özelliği olduğu için olumlu anlamda etkisini görüyordu. Ayrıca bununla beraber, sırt ve bel ağrıları dışında tutulmalara da çok iyi geliyor. Geçenlerde ani bir hareket sonucu boynum tutuldu ve acı çektim baya. Orofen krem ile anında bir önlem aldık ve işe yaradı. Kullanmanızı tavsiye ederim, ancak ben doktor ile danıştım ve öyle kullandım kafama göre kullanmadım yani.