Aknilox Jel Ne İşe Yarar?

03.11.2023
151
Aknilox Jel Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Aknilox jel genel olarak ülkemizde milyonlarca kişinin muzdarip olduğu ve sürekli çare aradığı sivilce ve aknelerin tedavisinde kullanılır. Peki Aknilox jel nedir, faydaları nelerdir, muadili nelerdir, fiyatı ne kadardır, özellikleri nasıldır, ne işe yarar ve yan etkileri nelerdir gibi soruların cevaplarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Aknilox Jel Nedir?

Bu sivilce kremi aktif madde olarak 40 mg eritromisin içerir. Topikal akne, siyah nokta ve sivilce tedavisi için kullanılır. Şiddetli akne tedavisi ve akne alevlenmeleri için oldukça güçlü ve etkili bir ilaçtır. Doktorunuz tarafından belirlenen diğer rahatsızlıklar için de bu jel krem kullanılabilir. Bu jel krem genel olarak akneye neden ola,  ciltte bakteri büyümesini yavaşlatarak akneyi, sivilceyi ve siyah noktayı iyileştirdiği düşünülen topikal bir makrolid antibiyotiktir.

Aknilox Jel Ne İçin Kullanılır?

Bu jel krem, Aknilox’a duyarlı organizmaların neden olduğu enfeksiyonların tedavisi ve enfeksiyonlardan korunmak için kullanılır.

Bunun yanı sıra bu jel krem üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları, kemik enfeksiyonları, gastrointestinal enfeksiyonlar, oral ve dental enfeksiyonlar, göz enfeksiyonları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, boğmaca ve difteri profilaksisi gibi durumlarda da kullanılabilir. Antimikrobiyal ajanların uygun kullanımı konusunda resmi rehberliğe ve uzman doktor kontrolüne kesin olarak dikkat edilmelidir.

Aknilox Jel
Aknilox Jel

Aknilox Jel Faydaları

Bu jel krem genel olarak şiddetli akne tedavisinde, sivilce ve siyah nokta tedavisinde kullanılır. Doktorunuz tarafından belirlenen diğer hastalıklar için de kullanılabilir. Bu jel krem genel olarak akneye neden olan deride bakteri oluşumunu yavaşlatarak akneyi tedavi ettiği düşünülen lokal bir makrolid antibiyotik türüdür.

Aknilox Jel Muadili

Akela jel, Akela Fort jel, Eritro tablet, Eritrosif kapsül, Eritsa jel ve Eryacne jel bu ilacın muadilleridir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Aknilox Jel Fiyatı

Bu ürünün güncel fiyatı 98.31 liradır.

Aknilox Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Hafif ishal antibiyotik kullanımı ile yaygındır. Bununla birlikte, daha ciddi bir ishal formu (psödomembranöz kolit) nadiren ortaya çıkabilir. Bu, jel kremi kullanırken veya kullanmayı bıraktıktan birkaç ay sonra ortaya çıkabilir. Mide ağrısı veya krampları, şiddetli ishal veya kanlı dışkı ortaya çıkarsa derhal doktorunuza başvurunuz. Önce doktorunuza danışmadan ishali tedavi etmeyiniz.
  • Bu jel krem sadece bakterilere karşı çalışır yani soğuk algınlığı ve grip gibi viral enfeksiyonları tedavi etmez.
  • Tüm tedavi boyunca bu jel kremi kullanmanız gerektiğini unutmayınız. Bunu yapmazsanız, ilaç enfeksiyonunuzu tamamen temizlemeyebilir. Bakteriler ayrıca bu veya diğer ilaçlara daha az duyarlı hale gelebilir. Bu, enfeksiyonun ileride tedavi edilmesini zorlaştırabilir.
  • Bu jel kremin uzun süreli veya tekrarlanan kullanımı ikinci bir enfeksiyona neden olabilir. İkinci bir enfeksiyon belirtisi ortaya çıkarsa doktorunuza söyleyiniz. Bunu tedavi etmek için ilacınızın değiştirilmesi gerekebilir.
  • Herhangi bir tıbbi prosedür veya diş bakımı, acil bakım almadan veya ameliyat olmadan önce doktorunuza veya diş hekiminize bu jel kremi kullandığınızı söyleyiniz.
  • Nadiren, bu jel kremi uygulayan hastalarda geri dönüşlü işitme kaybı gelişmiştir. Böbrek problemleriniz varsa veya yüksek dozlarda bu jel kremi kullanırsanız risk daha fazladır. İşitme kaybı veya işitme kaybında azalma olursa doktorunuza danışınız.
  • Bu jel kremi kullanırken karaciğer fonksiyonu, böbrek fonksiyonu ve tam kan hücresi sayımı dahil laboratuvar testleri yapılabilir. Bu testler durumunuzu izlemek veya yan etkileri kontrol etmek için kullanılabilir. Tüm doktor ve laboratuvar randevularını saklamanız gereklidir.
  • Bu jel kremi yaşlılarda dikkatlice kullanın. Bu jel kremin etkilerine, özellikle düzensiz kalp atışlarına daha duyarlı olabilirler.
  • Hamile kalırsanız doktorunuza başvurun. Hamileyken bu kremi kullanmanın yararlarını ve risklerini tartışmanız gerekecektir. Bu jel krem anne sütüne geçer. Bu yüzden bu jel kremi kullanırken emziriyorsanız, doktorunuza danışınız. Bebeğiniz için olası riskleri tartışınız.
Aknilox Jel
Aknilox Jel

Aknilox Jel Kullanımı

Bu jel kremi orta ve şiddetli aknelerin olduğu cilt bölgesine, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayın. Başlangıçta yüzde 4’lük bir formülasyonun uygulanması tavsiye edilir. İki aylık tedaviden ve önemli bir iyileşmeden sonra, yüzde 2’lik formülasyon kullanılabilir. Gerekirse bu jel krem daha uzun süre kullanılabilir.

Bu jel krem, çok çeşitli bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Bazı bakteriyel enfeksiyonları önlemek için de kullanılabilir. Bu krem genel olarak makrolid antibiyotik olarak bilinir. Bakterilerin oluşumunu ve çoğalmasını durdurarak çalışır.

Bu antibiyotik sadece bakteriyel enfeksiyonları tedavi eder veya önler. Soğuk algınlığı ve grip gibi viral enfeksiyonlar için işe yaramaz. Herhangi bir antibiyotiğin gereksiz kullanımı veya yanlış kullanımı, etkinliğinin azalmasına neden olabilir.

Aknilox Jel Reçetesiz Alınır Mı?

Evet, bu jel kremi reçetesiz olarak satın alabilirsiniz.

Aknilox Jel Yan Etkileri

Bu jel kremi kullanırken cildin kabarması, soyulması veya gevşemesi, titreme, öksürük, ishal, yutma güçlüğü, baş dönmesi, hızlı nabız atışı, kurdeşen veya ürtiker, eklem ağrısı veya kas ağrısı, göz kapaklarının veya gözlerin torbalanması, gözlerin, yüzün, dudakların veya dilin şişmesi veya şişmesi, kırmızı, tahriş olmuş gözler, kırmızı deri lezyonları, morarmış deri lezyonları, ciltte kızarıklık, cilt döküntüsü, boğaz ağrısı, ağızda veya dudakta yaralar, ülserler veya beyaz lekeler, göğüste sıkışma, olağandışı yorgunluk veya halsizlik ile hırıltı gibi yan etkilerden herhangi birisi ya da birkaçı meydana gelirse, hemen ilacı kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza danışın.

Bir başka krem türü olan Proctolog Rektal Krem hakkında da yazımızı okuyabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.