Muscoflex Krem Nasıl Kullanılır?

27.12.2019
582
Muscoflex Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Muscoflex krem çok yoğun bir ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçtır. Hemen herkesin evinde bulunan bu krem çok etkilidir. Peki Muscoflex krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Muscoflex Krem Nedir?

Bu krem gergin kaslar, kas ağrıları, osteoartrit ağrısı, deri hastalıkları, kas-iskelet sistemi ağrıları ve acıları, ağrı ve diğer rahatsızlıklar için kullanılır. Bu krem, bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Bu krem aktif maddeler olarak diklofenak, keten tohumu yağı, mentol topikal ve metil salisilat içerir. Bu krem prostaglandin sentezini azaltarak çalışır. Cilt bozukluklarının tedavisinde kullanılır.

Muscoflex Duo Tablet Nedir?

Bu krem, kas ağrısı, kas gerginliği, osteoartrit ağrısı, cilt rahatsızlıkları, kas-iskelet sistemi ağrıları ve sancıları ile vücut ağrılarının ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Muscoflex Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaçlar listenizi, vitaminler, bitkisel takviyeler gibi reçetesiz satılan ürünleri, alerjileri, önceden var olan hastalıkları ve mevcut rahatsızlıkları bildiriniz. Hamileyseniz ya da yakında bir ameliyata girecekseniz mutlaka bildiriniz. Bazı rahatsızlıklar sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Bu kremi mutlaka doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın ya da prospektüste yazılı olan talimatları izleyiniz. Dozaj hastalığınızın durumuna göre değişir. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildiriniz.
  • Bu kremi kullanmadan önce, bu ilaçta bulunan herhangi bir bileşene karşı alerjiniz varsa doktorunuza belirtiniz. Bu krem alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek inaktif bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza danışınız.
  • Bu kremi kesinlikle gözlerinize, burnunuza ya da ağzınıza sürmeyiniz. Bu bölgelerle teması halinde hemen suyla durulayınız.
  • Bu kremi, .ocuklardan uzak tutunuz.
  • Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltlerde kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
  • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Sorunlu bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız.
  • Bu kremi uyguladığınız bölgeyi, kremi sürdükten hemen sonra yıkamayın. Doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanımından da kaçının.

Muscoflex Duo Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit, dismenore, hafif-orta şiddette ağrı, migren, bursit ve tendinit gibi hastalıkları tedavi eder.

Muscoflex Krem Muadili

Adeleks Tablet, Kaserax Krem, Kenfix Tablet, Maxrelax Merhem, Maxthio Tablet, Megaflex Kapsül, Muscal Tablet, Muscomed Krem, Muscoril Kapsül, Musfixa Merhem, Myal Fort Kapsül, Recoside Merhem, Redemus Merhem, Tefel Efervesan Tablet, Thiospa Merhem, Tiorelax Merhem Ve Tyoflex Merhem bu ürünün muadilleridir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Muscoflex Krem Fiyatı

Bu ürünün güncel fiyatı 17.26 liradır.

Muscoflex Krem Kullanıcı Yorumları

“yaşadığım şöyle bir olay neticesinde oluşan yumuşak doku zedelenmesi için doktorun verdiği, muscoflex tablet gibi hiç faydasını göremediğim jel.”

“aylardır çektiğim yumuşak doku zedelenmesi ağrısına deva olmuş ilaç. dün akşam başladım ve şu an ağrılarımın geçmesine 10 üzerinden 8 puan veririm.

yalnız bu jelle birlikte aynı anda günde 2 defa dolorex 50 mg tablete de başladım. bu nedenle ağrılarımın geçmesinde hangisinin etkisi ne kadar bir şey diyemeyeceğim.”

“spor yaparken boyun ve omuz kasımı zedelemem sonucu bu sabah berbat bir ağrı ve hareket kısıtlamasıyla güne başladım. muthiş şiddetli ve geniş alana yayılan bir ağrıydı. eczacımın önerisi sonucu 4 kere hafif masaj yaparak uyguladım bu jeli. agrımın sancımın ve kasılmışlığımın yüzde 85i gitti ilk günden. bence harika. hafif yakmıyor değil.”

“açılın iki dk muscoflex duo jel övüp gidicem. efendim ben bunu geçen yıl boynum çok fena tutulduğunda kullanmıştım, çok da güzel verim almıştım. dün iş yerinde arkadaşımın biriyle şakalaştık, o kapıyı kapatmaya çalışıyor, geçmemi engelliyordu şakasına. ben de kapıyı açmak için ayağımı araya koydum, bu hayvani arkadaşım kapıyı hızla kapatınca benim ayak tost oldu tabi. o öküz gücüyle uyguladığı kuvvet sonucu baya bi canım yandı. feryat figan bağırmaya başladım ayağım da ayağım diye. eve geldiğimde muscoflexle gözgöze geldim, dedim bir şansımı deneyeyim. ayağımı ciddi ölçüde rahatlattı. psikolojik mi bilmiyorum ama bana iyi geldi. kendisi kurtarıcım gibi bir şey artık.”

Muscoflex Krem Endikasyonları

Bu krem, gut, migren, romatoid artrit, kas ve eklemlerin burkulma ve bazı durumlarda hafif-orta şiddette ateş gibi durumlar ile ilişkili ağrıyı tedavi etmek için kullanılan steroid olmayan bir anti-enflamatuar ilaçtır.

Muscoflex Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında baş ağrısı, baş dönmesi, ciltteki döküntü, peptik ülser, böbrek fonksiyon anormallikleri, ağrı ve doku hasarı, lokal tahriş, geçici yanma hissi, Stevens-Johnson sendromu, eksfolyatif dermatit ve toksik epidermal nekroliz vardır. Bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz hemen ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.

Muscoflex Krem Ne İşe Yarar?

Kas-iskelet sistemi ve eklem hastalıkları, akut gut, regl ağrısı, migren, postoperatif ağrı, postoperatif ağrının profilaksisi, burkulmalar, tendinit, renal kolik, postoperatif ağrının profilaksisi, suşlar, tendinit, renal kolik, intraoperatif miyozun profilaksisi, şaşılık cerrahisi sonrası iltihap ve rahatsızlık, travma sonrası ağrı, lokal semptomatik ağrı ve inflamasyon, osteoartrit gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Muscoflex Krem İçeriği

Bu kremin etken maddesi tiyokolşikosid adlı maddedir. Yardımcı maddeleri ise lavanta esansı, metil paraben, propil paraben, etil parabendir.

Muscoflex Krem Eşdeğeri

Adeleks Tablet, Kaserax Krem, Kenfix Tablet, Maxrelax Merhem, Maxthio Tablet, Megaflex Kapsül, Muscal Tablet, Muscomed Krem, Muscoril Kapsül, Musfixa Merhem, Myal Fort Kapsül, Recoside Merhem, Redemus Merhem, Tefel Efervesan Tablet, Thiospa Merhem, Tiorelax Merhem Ve Tyoflex Merhem bu ürünün muadilleridir.

Muscoflex Duo Krem Fiyatı

Bu ilacın güncel fiyatı 24.97 TL’dir.

Muscoflex Krem Yorumları

“gayette işe yarayan, boyun tutulmalarına birebir kas gevşetici. numune bolluğundan zaten başka ilaçlara bakmaz olduk, allahtan işe yarıyor.”

“boyun tutulması için ilk 2 gün işe yarayıp 3 gün senle uğraşamayacağım dediğine inandığım ilaç, şu an itibarı ile içmeden önce ve sonrasındaki tek fark, içtikten sonra 1 bardak su ağırlığının vücuduma eklenmiş olmasıdır.”

“başlıca içeceğim çaydan sonra şu fani dünyada en çok tükettiğim şey.

iflah olmaz fibromiyalji ataklarına dayanılabilmesini sağlar. plasebo etkisi en kuvvetli olan ilaçlardan olsa gerek.

ağrılarınızın geçmesini sağlamaz, bir gün geçebileceğine inandırır.”

“an itibariyle bana dünyayı dar eden sırt kası ağrılarımın gece gece beni derinden vurarak uyandırması sonucu içtiğim kücük kapsüldür. işe yarar mı bilemem, gel gör ki sayesinde, sabah 6’da, yıllardır takıldığım ancak üyeliğe nedense cesaret edemediğim sözlüğe üye olup, çektiğim acıyı sizlerle de paylaşabileceğim bir platformda bulunmaktayım.”

“aşırı güç sarf ettiren spor aktivitelerinden sonra -özellikle bir dış mekan sporu olan bisiklet- kullandığınızda insanı pambık gibi yapıyor. yorgun kaslar gevşiyor ve gün sonunda uykuya dalabiliyorsunuz.

çünkü en az 2-3 saat durmadan pedal çevirmek, yokuşlarda abanmak, trafikte arabalar arasında sıkışmamak için atağa kalkmak derken bacak kaslarını epey yoruyoruz. masaj ve jel ile bir yere kadar bende. kas gevşetici çok güzel bi çare.”

Muscoflex Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Soru-cevap bölümünde bu krem ile ilgili sorularınızı yanıtlıyoruz.

Muscoflex Krem Gebelik Kategorisi Nedir?

Bu kremin gebelik kategorisi B’dir.

Muscoflex Krem Etki Süresi Ne Kadar?

Bu kremin etki süresi yaklaşık 6 saattir. 

Muscoflex Krem Gebelik Sürecinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem hamilelik sürecinde kullanılmaz.

Muscoflex Krem Hamilelik Sürecinde Kullanılır Mı?

Bu krem ancak doktor kontrolünde hamilelik sürecinde kullanılabilir.

Muscoflex Krem Ne Kadar?

Bu kremin güncel fiyatı 17.26 liradır.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. nurten dedi ki:

    muscoflex jel her evde bulunması gereken bir ilaç bana göre, çünkü ani kas ve eklem ağrılarının giderilmesinde çok etkili bir jel. Burkulma, ezilme veya doku zedelenmesi gibi ani şeklide gerçekleşen durumlarda anında anında önlem almak için kullanılabiliyor. Genelde bu gibi durumlarda Moscoflex jeli kullanırım ve anında bir etkisini görürüm. zaten genel olarak kullanıcıların yorumlarını okuduğunuzda aynı şeyleri duyacaksınız. Kas veya eklem ağrılarında sıklıkla tercih ettiğim bir krem ve çok memnunum bu gibi sorunlarda kullanmanızı tavsiye ederim.