Bioderma Sebium Foaming Jel Ne İşe Yarar?

15.07.2019
486
Bioderma Sebium Foaming Jel Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Bioderma Sebium Foaming Jel, makyaj yapmak ve bakımlı olmak her kadının sevdiği şeyler fakat cilt sağlığı makyajı güzelce ciltten temizlemek gerekiyor. Ne yazık ki her cilt bakım ürünü makyaj konusunda tam bir temizlik sunmuyor. Fakat Bioderma firması tarafından 1995 yılında tamamen doğal içerikli ile üretilen, Bioderma Sebium Foaming Gel bu konuda kesinlikle mucizeler yaratıyor.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Bu ürün gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek bazı krem önerilerimiz var. [/box]

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

Bu temizleme ürünü ile tanıştıktan sonra piyasada bulunan cilt bakım ürünlerini bir kenara bırakacaksınız. Bioderma Sebium Foaming Gel ne işe yarar ve nasıl kullanılır bütün soruları sizin için cevapladık. İşte dünyanın en popüler cilt temizleme ürünü hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtları.

Dünyanın en çok tercih edilen cilt bakım ürünlerinden biri ile tanışmaya hazır olun. Bioderma Sebium Foaming Gel cilt temizleme konusunda rakip tanımayan ürünlerden biri. Özellikle karma ve yağlı ciltler için muazzam bir temizlik sağlayan Bu ürün tamamen doğal içerikli olması nedeniyle de cilde herhangi bir zarar vermiyor. Özellikle sivilce ve akneye meyilli ciltlerde gerçekten mucizeler yaratıyor. Ürünü kullananlar memnun olduklarını ve kullanmaya devam ettiklerini söylüyor. İsterseniz gelin Bioderma Sebium Foaming Gel nedir ve nasıl kullanılır detaylı şekilde inceleyelim.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bioderma Sebium Foaming Gel Nedir?

Laboratuvar ortamında yağlı ve karma ciltler için formüle edilerek geliştirilmiş cilt temizleme köpüğü olan Bioderma Sebium Foaming Gel dünya genelinde en çok kullanılan cilt bakım ürünlerinden biridir.  Fransız markası Bioderma tarafından üretilen bu ürün, iki farklı ambalajlarda satışa sunulmaktadır. 200 ya da 500 ml’lik ambalajlar içerisinde olan ve özellikle çıkarma gözenekleri açmayı hedefleyen ürün sayesinde sivilce ve akne sorunu tarihe karışıyor. Pürüzlü cilde olanların tercih ettiği ve kısa sürede olumlu sonuçları aldığı ürün, doğal içerikli olması nedeniyle gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Bioderma Sebium Foaming Gel Nedir
Bioderma Sebium Foaming Gel Nedir

Diğer cilt bakım ürünlerini oranla ürünün fiyatı biraz daha pahalıdır ancak kimyasal içeren ürünlere göre çok daha sağlıklı bir içeriği vardır. Cilt bakımı köpüğünün amacı cildinizi derinlemesine temizlemek tıkanmış olan gözenekleri açmaktır. Çevresel faktörler ya da bir nedeni ile tıkanan gözenekler sivilce oluşumuna yol açar. Cilt temizleme köpüğünün düzenli olarak kullanılması Gözeneklerdeki tıkanıklığı ortadan kaldırdığı için aynı zamanda sivilce ve akne oluşumunu da engeller.

Bioderma Sebium Foaming Gel Ne İşe Yarar?

Jel şeklinde olan ürün su ile temas ettikten sonra köpürmeye başlar ve cildi kapsamlı bir şekilde temizler. Aynı zamanda ciltte oluşan sebum artışını kontrol altında tutan ürün cildin fazla sebum üretmesini önler. Bioderma Sebium Foaming Gel ne işe yarar sorusunun en önemli cevabı ciltteki fazla sebumu engellemesi ve nem dengesini korumasıdır.

Nem dengesinin korunması özellikle yağlı ve akneye meyilli ciltler de son derece önemlidir. Bu ürünü makyaj temizlemek için kullanabileceğiniz gibi günlük cilt temizliği için de Tercih edebilirsiniz. Özellikle cildinde akne ve sivilce problemi olanlar Bu sorunun tedavisinde de ürünü düzenli olarak kullanabilir ve yardım alabilir. Temizleme köpüğü ile düzenli olarak kullanılması sivilce sorunu önemli ölçüde azaltıyor.

Eğer günlük olarak makyaj yapıyorsanız mutlaka gün bitiminde makyajınızı temizlemelisiniz. Ancak şu anda piyasada bulunan birçok makyaj temizleme ürünü kimyasal malzeme içerir ve tam anlamıyla kendinize temizlemek yerine daha çok cildinize zarar verir.

Bioderma tarafından üretilen bu ürün ise gözeneklere tam anlamıyla derinlemesine nüfuz eder ve cildinize bebek cildi gibi özen göstererek derinlemesine temizler. Makyaj artıklarının gözeneklerden tamamen temizlenmesi sadece pamukla ve makyaj temizleyici ile silerek kesinlikle mümkün değildir. Gün bitiminde yatmadan önce bu ürünle yüzünüzü yıkamak cildinizdeki kir ve makyaj artıklarının tamamen temizlenmesi ne imkan sağlayacaktır.

Bioderma Sebium Foaming Gel Ne İşe Yarar

Bioderma Sebium Foaming Gel Nasıl Kullanılır?

Bioderma Sebium Foaming Gel nasıl kullanılır sorusunun yanıtı aslında oldukça basit. makyajınızı temizledikten sonra yüzünüzü bir miktar su ile ıslatın ve nemlendirin. bioderma sebium foaming gel az miktarda alın ve nemlendirdiğiniz cildinize masaj yaparak uygulayın.

Ürün cildinize sürmeye başladığınızda sanki sabun gibi köpürmeye başlayacaktır. Masaj yapmaya devam edin ve jelin cildinizde tamamen köpürmesine izin verin. Cildinizin iyice temizliğinden emin olduktan sonra bol su ile ürünü durulayabilirsiniz. Ürünü kullanmakla işiniz bitmiyor, cildinize uygun olan nemlendiriciyi sürmeyi ihmal etmeyin. Bu ürün sadece makyaj temizleme ürünü değildir. Bu nedenle cildinizde sivilce ve akne gibi sorunlar varsa sabah akşam düzenli olarak ürünü kullanabilirsiniz. Makyaj temizleme için ya da sivilce tedavisinde kullanımı aynı şekildedir.

Bioderma Sebium Foaming Gel Nasıl Kullanılır
Bioderma Sebium Foaming Gel Nasıl Kullanılır

Bioderma Sebium Foaming Gel Fiyatı

Tamamen bitkisel içerikli olduğu için eczanelerden güvenle satın alabileceğiniz bu ürün aynı zamanda internet üzerinde dermo kozmetik ürün satan sitelerde de bulunmaktadır. Bioderma Sebium Foaming Gel Fiyatı tekli alımlarda 75 TL’dir. Ancak markanın dönem dönem kampanyaları ve farklı paket seçenekleri olmaktadır. Özellikle paket olarak ürün satın almanız durumunda daha uygun fiyata bu ürüne ulaşabilirsiniz. Bioderma Sebium Foaming Gel bazen avantajlı paket olarak da satılmakta ve 80 lira gibi bir fiyata ikili olarak satışa çıkmaktadır.

Bioderma Sebium Foaming Gel Yan Etkisi Var Mı?

Bioderma Sebium Foaming Gel yan etkisi bulunmuyor. Ancak bildiğiniz üzere hangisi farklı ve herkesin kendi cilt tipine uygun ürünleri kullanması gerekiyor. Örneğin Bioderma tarafından üretilen Bu ürün sadece karma ve yağlı ciltlere yönelik olarak üretildi. Eğer kuru cilt tipiniz varsa ya da hassas cildiniz varsa bu ürünü kullanmanız tavsiye edilmiyor. Doğru ve sağlıklı bir cilt bakımı için Mutlaka kendi cilt tipinize uygun olan ürünleri tercih etmeli ve kullanmalısınız. Ürünü kullanırken herhangi bir sorun olması durumunda hemen kullanmayı bırakmalı ve bir uzmana başvurmalısınız.

Bioderma Sebium Foaming Gel Kullananların Yorumları

İnternet üzerinde birçok blogda ya da Instagram fenomeninde bu ürünlerin incelemelerine rastlamak mümkün. Bioderma Sebium Foam

Bioderma Sebium Foaming Jel

ing Gel kullanıcı yorumları genellikle olumlu yönde. Düzenli olarak kullanan birçok kişi üründen memnun kaldığını ve bundan sonra da kullanmaya devam edeceğini söylüyor.

Aynı zamanda ürünün sivilce ve akne sorununa da oldukça iyi geldiğini söyleyen kullanıcılar var. Kullananlar karma ve yağlı ciltlere Kesinlikle tavsiye ettiklerini, ürünün cildin sebum artışını engellerken nem dengesini sağladığını söylüyor.

Bazı kullanıcılar ise ürünün kendisine iyi gelmediğini ancak cilt tipinin zaten bu ürüne uygun olmadığını dile getiriyor. Ürün tamamen doğal içerikli olduğu belirtiliyor ancak bazı kullanıcılar ise ürünün parfüm içerdiği konusunda şikayetlerini dile getiriyor. Emin olmak istiyorsanız ürünü satın aldıktan sonra ya da eczanede satın almadan önce içeriğini dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

Zaten markanın resmi internet sitesine girip küçük bir araştırma yaptığınızda ürünlerin Hiçbirinde sabun, parfüm, paraben ve renklendirici kullanılmadığını göreceksiniz. Firmanın ürünleri dünya genelinde en çok kullanılan cilt bakım ürünleri arasında yer alıyor.

Yani firmanın güvenirliği dünya genelinde kanıtlanmıştır. Yine de ürünü kullanmadan önce cildinizi küçük bir cilt testi uygulayabilir ardından kullanmaya başlayabilirsiniz. Dermokozmetik ürünler arasından güvenilir bir seçenek arıyorsanız genel anlamda bu ürünün diğerlerine oranla daha güvenilir olduğunu söylemek mümkün.

Bioderma Sebium Foaming hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı üzerine yazmış olduğumuz yazılara göz atmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca Bakınız: Bioderma Sensibio H2O Misel Su Temizleyici

Ürünü bu link üzerinden inceleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Nida dedi ki:

    Bioderma cilt bakım ürünlerinde çok başarılı bulduğum bir marka. Markanın güneş kremi ve sebium foaming gel adlı ürününü kullanmanızı tavsiye ederim. özellikle de benim gibi karma ve yağlı bir cilt tipine sahipseniz çok etkili bir temizlik sağlıyor. Sivilce ve aknelerin önüne geçip derinlemesine bir temizlik sağlıyor. Makyaj temizleme amacıyla da kullanmaktayım. Fiyat bakımından da gayet uygun tavsiye ederim.