İhtiyol Krem Nasıl Kullanılır?

12.12.2019
346
İhtiyol Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

İhtiyol krem çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi eden bir ilaçtır. Halk arasında kara merhem olarak bilinir. Kaşıntılı ve iltihaplı cilt hastalıklarını iyileştiren İhtiyol krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

İhtiyol Krem Nedir?

Bu krem genel olarak erizipelas lupus eritematozus hastalığı, sedef hastalığı, kronik egzama, çıbanlar, böcek ısırıkları, yanıklar, arı sokması ve kabarcıklar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde ve kronik cilt enfeksiyonlarında kullanılır.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Bu merhem gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek çözümleri sıraladık. [/box]

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

İhtiyol Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri ciltte kızarıklık, ciltte acı veren bir his, anjiyoödem olarak adlandırılan bir tür alerjik reaksiyon, kurdeşen, kaşıntı, cilt kızarıklığı, ciltte mavimsi renk değişikliği, anafilaksi denilen önemli bir alerjik reaksiyon türü, merkezi sinir sistemi üzerinde toksik bir etki, anormal kalp ritmi, göz kapağı dokularında sıvı birikimi, azalmış akciğer fonksiyonu, uyku hali, baş ağrısı, düşük tansiyon, nefes kaybına neden olan akciğer yetmezliği, methemoglobinemi, bir tür kandan oluşan rahatsızlık, kas titremeleri, nöbetler, yavaş kalp atışı, bilinç kaybı, üşüme hissi, terleme hissi, öfori denilen aşırı bir mutluluk hissi, kaygı, bulanık görme, kafa karışıklığı, baş dönmesi, sinirlilik, kulaklarda çınlama, seğirme, ödem ve kusmadır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

İhtiyol Krem Fiyatı

Bu kremin fiyatı 18 TL’dir.

İhtiyol Krem Kullananlar

“annelerin babaların aslında artık annanelerin babannelerin (dedelerin? hayır onlar ilgilenmez öyle şeylerle, daha ne kadar uzatabilirim bilmiyorum) en sevdikleri ilaçlardan, merhem türünün sarı merhem adındaki şu an bilemediğim ekürisiyle tek temsilcisi.

bu merhemin asıl ismi “ihtiyol pomad” olup şifa kimya, ilaç, kozmetik san ve tic. a.ş. ürünüdür (kara merhem: şifa kimya’nın bir ilçesi) antiseptik özelliği vardır, başka da bir olayı yoktur aslında, mevcut iltihabın yüzeye çıkmasını kolaylaştırıcı etki yapan tahriş etme dışında, iğrenç kokar, neden “mucize ilaç” kabul edildiğini anlamış değilsem de doktorlar tarafından da tavsiye edildiği görülmüştür, ben gördüm bizzat.”

“bir sabah uyandığımda ne olduğunu anlamadığım, sağ karın bölgemdeki şişliğin bir iltihaplanma olduğunu anladığım 3. günde sürmeye başladığım, 3-4 gün sonra o iltihabı yanardağ gibi akıtan enteresan ilaç. açtığı yer her ne kadar bıçakla delinmişim gibi gözükse de, çektiğim acıları dindirdiği için minnettarım. daha önce de 18 yaşlarındayken sırtımda çıkan yine saçma şişliğe iyi gelmişti.

günde 2 kez sürün ve üstünü sargı bezi ile kapatın, iltihap akmaya başlayınca(midem bulandı lan) bir iki gün daha sürmeye devam edin.”

“görev için arabistan’a gitmem ve orada parmağımdan kaptığım mikrobun dolamaya çevirmesinden sonra istanbul’da gittiğim doktorun, iltihaplı bölgeyi iğneyle patlatıp daha berbat etmesinden sonra eczacım tarafından bana önerilen, asıl adı ihtiyol pomad olan efsanevi bir merhem. en olmadık zamanlarda çıkan dolama, çiban gibi acı verici iltihapları saatler içerisinde patlatıp oluk oluk akmasına yardımcı olur. ilginç olan; ne parmağımı eskisinden daha beter eden doktorun bunu neden baştan tavsiye etmiş olmaması, ne de ben bu merhemi keşfettikten sonra herkesin “kara merhem zaten çok iyi gelir” demesi. önceden neredeydiniz yani?

sonuç olarak, dertlere devadır kendisi.”

İhtiyol Krem Kullanımı

Deriden kıymıklar çıkarmak için bu merhemi kullanabilirsiniz. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve üzerine bir miktar bu kremden sürün. Bir bandaj ile örtün ve kıymığın derinin yüzeyinde olup olmadığını görmek için bir gün sonra kontrol edin. Yabancı nesneyi çıkarmak için cımbız kullanın.

Bu merhemle kabarcık, çıban veya apseleri tedavi edebilirsiniz. Stafilokok enfeksiyonu, şişebilen ve irinli çıbanlara neden olur. Çıbana bir miktar merhem sürün ve çıbanın baş kısmını sıkarak irinin boşalmasına izin verin.

Böcek ısırıkları ve arı sokması gibi rahatsızlıkları iyileştirmek için bu merhemi kullanın. Arılar, yaban arıları, örümcekler veya diğer böceklerin ısırması veya sokması için, bölgeye biraz kara merhem sürün. Bazı insanlar böcek ısırıklarına alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu yüzden mutlaka bir doktora danışmalısınız.

İhtiyol Krem Ne İşe Yarar?

Akne, kabarcıklar, çıbanlar, egzama, böcek ısırıkları, yanıklar ve arı sokması gibi cilt hastalıkları için bu krem oldukça etkilidir. Ayrıca iltihaplı cilt lezyonlarının iyileşmesi için kullanılır.

İhtiyol Krem Kullanım Amacı

Bu merhem genel olarak erizipelas lupus eritematozus hastalığı, sedef hastalığı, kronik egzama, çıbanlar, böcek ısırıkları, yanıklar, arı sokması ve kabarcıklar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde ve kronik cilt enfeksiyonlarında oldukça başarılı sonuçlar verir.

İhtiyol Krem Faydaları

İltihaplı cilt lezyonları, sivrisinek, örümcek ısırması, böcek ve arı sokması, kabarcıklar, çıbanlar, kıymık batması, ısırgan otu gibi bitki tahrişleri, tırnak batması, sedef hastalığı ve egzama gibi cilt hastalıklarını tedavi eden bir ilaçtır.

İhtiyol Krem Fiyatı 2019

Bu kremin 2019 yılı fiyatı 18 TL’dir.

İhtiyol Krem Kadınlar Kulübü

“5 yada 6 yıl önce eşimin parmağında dolama çıkmıştı, biz ne olduğunu anlamamistik, gittiği doktor bahsettiğiniz ilacı yazdi. Kullandı ve iyi geldi . Parmağındaki iltihap patladı ve parmağı normale döndü. İlaç öncesi acısı ve ağrısı baya vardı ilaçtan sonra baya rahatladı.”

“bende çıban gibi bişey çıkmıştı.dr a gittim kara merhem verdi.iltihaplı bölgenin tam üstüne sürdüm.ilacı emdikçe zonklama arttı ve şişliği patlattı iltihap boşaldı ve rahatlama oldu.sakıncalı bir krem değildir zaten.parmağına sürün üstüne bişey koymayın ilacı emsin iyice patlatacaktır.geçmiş olsun.”

“Evet ilacı emdikçe şişiyor ve patlıyor.canınız acımayacak korkutmayayım sizi.Gece sarıp yatabilirsiniz tabii.bir uyarı yapayım kara merhem pis bir ilaçtır şöyleki kıyafetlerinize çarşaflara falan değerse ne kadar yıkasanızda lekesi çıkmıyor.hammaddesi petrol olduğu için.o yuzden gece sürdüğünüzde sarın ama gündüz sürün ve sarmadan kendi kendine emmesini saglayın.”

“arkadaşlar gecen yıl kıl dönmesınden ameliyat olduguma bin pişman oldum üstelik kıl falanda çıkarmadı (sevgili doktor demeye bın şahit)….ameliyat canımı ayrı yaktı onuda gectım 2 ay olmadan yıne apse yaptı …eşime bıdaha asla ameliyat olmayacagımı sölyledım oda eczaneye gidip durumumu anlatmış ve kara merhem adında bi merhemi sürüp gazlı bezle kapatmamı söylemiş…uyguladıgım an 2 saat içinde ağrı dındı…sonra patladı ve 1 metre kıl çıktı….arada yıne oluyo hemen suruyorum iltahap gidiyor …sanırım zamanla dahada azalacak…herkese tavsiyem bu ilacı denemeden ameliyat olmayın…ben olduguma bin pişman oldum….”

İhtiyol Pomad Krem Fiyatı 

Bu pomadı fiyatı 18 liradır.

İhtiyol Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem çok yağlı ve problemli cildi tedavi etmek için tasarlanmıştır. Etken bileşenleri ihtiyol, salisilik asit, bisabolol, alantoin, triklosan, mentol kombinasyonudur. Bu merhem cilt fonksiyonlarının iyileşmesini ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesini sağlar.

Sebum salgısının azalmasını etkiler, ölü hücreleri temizler, antibakteriyel etkiye sahiptir ve tahriş olmuş cildi yatıştırır. Bu da cildin yapısını iyileştirir ve yeniden oluşturur. Cildin görünümünde düzelme iki haftadan sonra gerçekleşir ancak sorun devam ederse tedaviye devam edilmelidir. Bu krem hafif ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir ayrıca yağ içermez. Sebum üretimini azaltır, keratolitik, yatıştırıcı ve antibakteriyel etkileri vardır.

İhtiyol Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Halk arasında kara merhem olarak bilinen ve hemen her evde bulunan bu krem ile ilgili kafanıza takılan soruları cevapladık.

İhtiyol Krem Tırnak Batması Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem, doktor kontrolünde tırnak batması için kullanılabilir.

İhtiyol Krem Hemoroid  Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu krem hemoroid tedavisinde oldukça iyidir.

İhtiyol Krem Kaç Günde Etki Eder?

Bu kremi doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanmanız gerekir. Her hastalığın iyileşme süresi birbirinden farklıdır.

İhtiyol Krem Basur Tedavisinde Kullanılır mı?

Bu kremi 10 gün boyunca doktor kontrolünde kullandığınız takdirde basur hastalığını iyileştirir.

İhtiyol Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Evet, özellikle iltihaplı sivilcelerin tedavisinde kullanabilirsiniz.

İhtiyol Krem Yüze Sürülür mü?

Evet, bu kremi yüzünüzdeki sivilceler için kullanabilirsiniz.

İhtiyol Pomad Basur Tedavisinde Kullanılır mı?

Evet, bu pomad basur için başarılı sonuçlar verir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. kiraz dedi ki:

    İhityol krem ne işe yarar nasıl kullanılır gibi soruların cevabını çok güzel vermişsiniz öncelikle içerik için teşekkür ederim emeğinize sağlık. Kolumun üstünde kırmızı renkte iltihaplanma ortaya çıkıyor, bununla ilgili olarak doktorum bana kremi önerdi. Halk arasında kara merhem olarak biliniyor ben daha önce duymamıştım. Kremi kullanmaya başladım bakalım nasıl bir etki gösterecek. Bununla ilgili olarak araştırma yapayım dedim ve içeriğe denk geldim. Umarım iyi gelir