Dermolife Çinko Oksit Krem Ne İşe Yarar?

05.05.2020
424
Dermolife Çinko Oksit Krem Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Dermolife Çinko Oksit Krem çok çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde ve cilt sorunlarının çözümünde kullanılır. Peki Dermolife Çinko Oksit Krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Dermolife Çinko Oksit Krem 20 Gr Nedir?

Çinko oksit içeren bu krem, hafif cilt tahrişleri ve aşınmaları için koruyucu bir kaplama olarak kullanılan topikal bir cilt ürünüdür. Çatlamış cilt ve bebek bezi döküntülerinin iyileşmesini sağlayan bir kremdir. Bu çinko oksit içerikli krem hafif bir büzücü olarak çalışır ve bazı antiseptik özelliklere sahiptir. Yaralı ciltler, izler, yanıklar, sıyrıklar, kesikler, çizikler, sivilce ve akne gibi cilt sorunlarının tedavisi için bu krem ideal bir kullanım sunar.

Bunun dışında Dermolife Çinko Oksit Krem, cilt ve bebek bezi arasında koruyucu bir bariyer oluşturarak bebek bezi döküntüleri ile pişiği önlemek veya tedavi etmek için yaygın olarak kullanılır. Orta konsantrasyonlar genellikle bebek bezi döküntülerinin ve pişiğin önlenmesi ve bakımı için kullanılır. Daha yüksek konsantrasyonlar emici özelliklere sahip olabilir ve genellikle bebek bezi döküntülerinin ve pişiğin tedavisi için kullanılır.

Dermolife Çinko Oksit Krem
Dermolife Çinko Oksit Krem

Dermolife Çinko Oksit Krem Eczane Fiyatı

Bu çinko oksit kremin eczane fiyatı 4 lira ile 20 lira arasında farklılık gösterir.

Dermolife Çinko Oksit Krem Ne İşe Yarar?

Çinko oksit içerikli bu krem, cildi UV ışınlarından koruyabilen bir mineral bileşen içeren fiziksel bir güneş koruyucu olarak bilinir. Ancak güneş koruması sunmanın yanı sıra, bu kremin birçok farklı faydası vardır. 

Topikal bir koruyucu olarak bilinen çinko oksit, antiseptik etki ile birlikte gelen nazik bir büzücü gibi çalışır. Bu, çok çeşitli kozmetik ürünlerinde popüler bir bileşen olmasının yanı sıra, bandajlar, merhemler, cilt koruyucuları ve daha fazlası gibi tıbbi ürünlerde de kullanılır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Çoğu zaman, çinko oksit genellikle güneş koruyucu ile ilişkilendirilirken aynı zamanda her yerde cilt koruması sağlar. Bu bileşen, kaçırmamanız gereken diğer büyük faydalarla birlikte gelir. Bunların ne olduğunu bilmek ister misiniz? Okumaya devam edin.

Bu kremin en güvenli bileşenlerden biri olan çinko oksit, cildinize zararlı UV ışınlarından koruma sağlar. Hücrelerin hasar görmesini önlemeye yardımcı olur, yaşlanma sürecini durdurur ve zararlı UV ışınlarını filtreleyerek cildin kurumasını önler.

Bu krem genel olarak yanıklar, kesikler, pişikler, sıyrıklar, çizikler, akne ve sivilceler ve bebek bezi döküntüleri gibi küçük cilt tahrişlerini tedavi etmek veya önlemek için kullanılır. Bazı ürünler güneş koruyucu olarak kullanılabilir.

Dermolife Çinko Oksit Krem
Dermolife Çinko Oksit Krem

Dermolife Çinko Oksit Krem Faydaları

Cilt bakımı araştırmaları, çinko oksidin doğal güneş koruması sağlamak için inanılmaz kapasitesini kanıtladı. Hatta diğer kimyasal güneş koruyucu türlerinin sağlayamadığı bir avantaj olan geniş spektrumlu UV ışınları olan UVA ve UVB ile bile mücadele etti.

Güneş korumasında çinko oksit harika yararlarını daha da kanıtlamak için, üzerinde düşünmeniz gereken bazı ilginç gerçekler var.

Bir güneş koruma ürünündeki çinko oksit miktarı, yanıkları etkili bir şekilde önleme işleviyle ilişkilendirilebilir. Genel bir kural olarak, az miktarda çinko oksit krem ile yanıklardan korunma süreniz kısalır.

Bu krem yaraları, yanıkları, kesikleri, sıyrıkları ve çizikleri tedavi eder. Güneş yanıklarının neden olduğu hassasiyeti azaltır ve çatlamış cilde yumuşak bir his verir.

Uzmanlara göre, çinko eksikliği yara iyileşmesinin yavaşlamasına katkıda bulunur. Yarayı çevreleyen alanı nemli ve temiz tutarak ve cildin onarımı kolaylaştırmak için ihtiyaç duyduğu eklenmiş çinko sağlayarak cilt onarımına yardımcı olur.

Yağlı cilt ile ilgili sorununuz mu var? Bu krem yardımcı olabilir! Losyonlarda ve kremlerde kullanılan yaygın bir bileşen olan çinko oksit, cildin yüzeyinde yağ oluşumunu önleyen bir cilt sıkılaştırıcı olarak çalışır. Ciltteki fazla yağı kurutmada etkili bir şekilde çalışan bir maddedir. Dahası, büyük gözenekleri küçülterek ve cildi sıkılaştırarak hasarlı cildi gizlemeye yardımcı olarak cildinizin parlaklığını canlandırmaya yardımcı olur. Bunun dışında ciltteki sebum üretimini düzenlemeye yardımcı olur ve düşürmeye katkıda bulunur.

Çinko oksit aynı zamanda sivilce tedavisi için de etkilidir çünkü ciltte tahriş ve iltihapla mücadele ederek akne alevlenmeleri ile ilgili sorunları uzak tutar. Akneleri yaygın olarak tetikleyen antimikrobiyal ve antibakteriyel özellikler sahiptir.  Bakteri kaynaklı akne yanı sıra tıkanmış gözeneklere reaksiyon olarak ortaya çıkan iltihaplanmayı temizler. Sivilce nüks olasılığını minimuma indirir.

Etkili güneş koruması sağlamanın yanı sıra, araştırmalar ayrıca çinko oksidin yeni dokuların oluşmasını kolaylaştırdığını, cildi iyileştirdiğini ve iltihabı önlediğini ortaya koyuyor.

Çinko oksit, bu yüzden yaraların, cilt ülserlerinin, yanıkların, cilt tahrişinin, sıyrıkların, pişiklerin ve hatta bebek bezi döküntülerinin tedavisi için tasarlanan bu kremde tercih edilen bir bileşen haline gelmesinin nedenidir.

Çinko oksit içeren ürünler hasarlı, kuru ve yaralı cildin daha iyi onarılmasına yardımcı olur. İyileştirici özelliklerinin yanı sıra, cildin ihtiyaç duyduğu aktif bileşenlerin daha iyi emilmesini sağlar.

Daha önce belirtildiği gibi, çinko oksit doku onarımına, yara iyileşmesine ve iltihapla mücadeleye yardımcı olabilir. Ayrıca, cildi kuru tutarak ve kirleticilerin cilde nüfuz etme olasılığını azaltarak bakteriyel enfeksiyonu da önler.

Bir araştırmada, çinko oksidin, bakterilerin yapışmasını önlerken aynı zamanda cilt geçirgenliğini azaltarak ve bakterileri uzak tutmak için sıkılığı artırarak enfeksiyon vakalarını azaltmaya katkıda bulunduğu ortaya çıkmıştır.

Dermolife Çinko Oksit Krem
Dermolife Çinko Oksit Krem

Dermolife Çinko Oksit Krem Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi kullanırken, güneş koruyucu krem uygulaması günlük bir alışkanlık olmalıdır. Kullanılacak çinko gibi etkili ama yumuşak bir bileşen içeren ürüne göre daha iyi bir ürün yoktur.

Çinko oksit, hassas veya akneye yatkın cilde sahip olanlar için bile uygundur. Hormonal rahatsızlığa neden olabilecek kimyasal güneş koruyucuların aksine, çinko oksit içeren ürünleri ana bileşenlerden biri olarak kullanmak, hassas cilde sahip olanlar için bile mükemmel bir seçimdir. Bunlar akne alevlenmelerini önleyebilen ve sebum üretimini kontrol edebilenlerdir.

Temel bir metal olarak çinko, vücuda fayda sağlayan bir elektrik yükü taşır.  Çinko oksit, kanıtlanmış etkili bir bileşendir. Etkilerini daha da arttırmak için, bileşenle güneş kremleri veya merhemler kullanırken akılda tutulması gereken birkaç ipucu daha var.

Güneş kremini dışarıya çıkmadan en az 30 dakika önce uygulayın. Kulakların üst kısmı ve baş, ense, dudaklar ve ayaklar gibi yanıklara eğilimli alanlara ulaşmak için iyice yayın. Yanıkları daha fazla önlemek için D vitamini takviyesi de kullanın.

Bu krem, özellikle küçük yaraların tedavisi için endikedir. Bu kremi sürmeden önce ellerinizi yıkayın ve kremi ince bir tabaka halinde etkilenen bölgeye sürün. Tedavi edilecek tüm alanı kaplamak için bu ilacı yeterince uygulayın. Çinko oksit genellikle tamamen ovalanamayan ince beyaz bir kalıntı bırakır. Etkilenen bölgeyi açıkta bırakın veya sıyrıkların, kesiklerin, yaraların, pişiklerin veya tahriş olmuş cildin iyileşmesini sağlamak için steril bir bandaj kullanın.

Tam olarak ilacın prospektüsünde belirtildiği gibi veya doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde kullanın.

Bu kremi ağız yoluyla almayın. Topikal ilaç sadece ciltte kullanım içindir. 

Çatlamış cilt, küçük yanık yaraları veya diğer cilt tahrişlerini tedavi etmek için ilacı gerektiği kadar kullanın. Etkilenen bölgeye ince bir tabaka uygulayın ve hafifçe ovalayın.

Bebek bezi döküntülerini ve pişikleri tedavi etmek için, bebek bezi her değiştirildiğinde çinko oksit içerikli bu topikal kremi kullanın. Ayrıca ilacı yatmadan önce veya bebek bezi değişiklikleri arasında uzun bir süre olacaksa uygulayın. Islak bezleri en kısa zamanda değiştirin. Bebek bezi bölgesini temiz ve kuru tutun. 

Yedi günlük tedaviden sonra belirtileriniz düzelmezse doktorunuzu arayın. Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayın. Kullanılmadığı zaman tüp kapağını sıkıca kapalı tutun.

Dermolife Çinko Oksit Krem Fiyatı 

Bu kremin 2020 fiyatı 4 lira ile 20 lira arasında değişir.

Dermolife Çinko Oksit Krem Yan Etkileri

Birçok ilaç yan etkilere neden olabilir. Yan etki, normal dozlarda alındığında bir ilaca istenmeyen bir yanıttır. Yan etkiler hafif veya şiddetli, geçici veya kalıcı olabilir. Cilt hassasiyeti veya tahrişi gibi yan etkiler, bu ilacı alan her kişide görülmemektedir. Yan etkilerden endişe ediyorsanız, bu ilacın risklerini ve faydalarını doktorunuzla konuşun.

Cilt hassasiyeti veya tahrişi gibi yan etkiler, bu ilacı alan kişilerin en az% 1’i tarafından bildirilmiştir. Bu yan etkilerin çoğu yönetilebilir ve bazıları zamanla kendiliğinden kaybolabilir. Bu yan etkileri yaşarsanız ve şiddetli veya rahatsız edici haldeyse doktorunuza başvurun. 

Birkaç günlük tedaviden sonra geçmeyen semptomlar ve semptomların kötüleşmesi (artan kızarıklık veya cilt tahrişi, kötüleşen döküntü) gibi belirtilerden herhangi biri olursa ilacı almayı bırakın ve derhal tıbbi yardım alın.

Bazı insanlar listelenenler dışında yan etkiler yaşayabilir. Bu ilacı kullanırken sizi endişelendiren herhangi bir semptom fark ederseniz doktorunuza danışın.

La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Ne İşe Yarar?

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.