Batikon Ne İşe Yarar?

01.06.2020
130
Batikon Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Batikon aslında antiseptik bir solüsyondur. Topikal olarak yani cilt üzerinde kullanılan Batikon nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Batikon Nedir?

Batikon antiseptik solüsyon, küçük sıyrıklarda ve kesiklerde ortaya çıkabilecek enfeksiyonları önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. Enfeksiyonlara neden olabilecek bakterileri öldürerek çalışır.

Akut ve kronik vajinal enfeksiyonların tedavisi, örneğin vajinit ve vulvo-vajinit, karışık enfeksiyonlar ve gardnerella vaginalise bağlı spesifik olmayan enfeksiyonlar, candida albicans’ın neden olduğu mantar enfeksiyonları, trikomonal enfeksiyonlar ve vajinanın ameliyat öncesi ve sonrası dezenfeksiyonu için kullanılır. 

Batticon, komplikasyon durumunda antibiyotik veya steroid tedavisinden sonra da kullanılabilir.

Batikon Fiyatı

Bu ürünün fiyatı 5 lira ile 35 lira arasında değişir.

Batikon İçeriği

Bu solüsyonun etken maddesi olivinil pirolidon-iyot adlı bir maddedir. Yardımcı maddeler olarak ise Etil alkol (CAS 64-17-5) %8, %1.6 Gliserin, %0.072 Mentol,%0.14 Sodyum hidroksit, %0.46 Sodyum asit fosfat, %79 Deiyonize su içerir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Batikon Muadili

Isosol merhem ve Iyoderm topikal solüsyon bu ürünün muadilleridir.

Batikon
Batikon

Batikon Ne İşe Yarar?

Bu ilacın krem formunda etken madde olarak povidon-iyot içerir. Bu antiseptik krem suda çözünür bir bazda bulunur ve yağlı veya yapışkan değildir. Cildi ve mukozayı neredeyse tahriş etmeyen, tedavi edilen alanın bandajına izin verir ve havanın uygulama alanına ulaşmasını engellemez. Cilt ve doğal kumaşlardan kolayca yıkanır.

Bu ilacın merhem formunda etken madde olarak povidon-iyot vardır. Bu merhem de suda çözünür bir bazda bulunur ve yağlı veya yapışkan değildir. Ayrıca, tedavi edilen alanın bandaj ile kapatılmasına olanak tanır, cildi ve mukozayı neredeyse tahriş etmez ve havanın uygulama alanına ulaşmasını engellemez. Ayrıca cilt ve doğal kumaşlardan kolayca temizlenir. Bu merhem, yanıklarda granülasyon veya deri greftine müdahale etmez.

Bu ilacın solüsyon formu da derideki bakteriyel enfeksiyonları temizler. 

Batikon
Batikon

Batikon Faydaları

Bu antiseptik solüsyon, ilkyardım esnasında, küçük yaraları temizlemek için kullanılır. Ayrıca bu topikal solüsyon jinekolojik operasyonlarda kullanılır. Ameliyatlardan önce derinin ve mukozanın dezenfekte edilmesi amacıyla da uygulanır.

Batikon Antiseptik Kullanımı Nasıldır?

Bu antiseptik solüsyon, dezenfekte edilecek olan deri bölgesine uygulanır. Daha sonra bu bölgede meydana gelen gözenekli film katmanı, suyla yıkanabilir. Bu antiseptik solüsyon tampon yaparak da cilde uygulanabilir.

Batikon nasıl kullanılır : https://www.begonya.com/batikon/

Batikon Ne Kadar?

Bu antiseptik solüsyonun fiyatı 5 lira ile 35 lira arasında değişir.

Batikon
Batikon

Batikon Krem Yan Etkileri

Batticon kremi, iyottan daha az tahriş edici olmasına rağmen, lokal cilt reaksiyonları üretebilir. Batikon krem veya Batikon merhemin büyük yaralara veya ciddi yanıklara uygulanması, metabolik asidoz, hipernatremi ve böbrek fonksiyon bozukluğu gibi sistemik yan etkilere neden olabilir.

Kuru cilt, özellikle çözelti uygulanacaksa, yüksek alkol içeriği nedeniyle birden fazla uygulamadan sonra ortaya çıkabilir, genital bölge için risk en yüksektir.

   Batikon hangi durumlarda kullanılmaz?

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Batikon çocuklarda kullanılabilir mi?

Batikon 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

Batikon hangi durumlarda kullanılmaz?

Batikon, iyoda karşı hassasiyetiniz varsa, 2 yaşından küçük çocuklarda veya tiroid bozukluğunuz varsa kullanılmamalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.