Acıbadem Yağının Cilde Faydaları

07.08.2019
371
Acıbadem Yağının Cilde Faydaları
Modelistlik Kursu

Acıbadem yağı , doğal nemlendirici yapısı ile ve özellikle de besleyici doğal içeriği ile özellikle cilt bakımında çokça kullanılan bir yağ tipidir. Birçok maskede ve cilt bakım ürününde de kullanılan acıbadem yağı cilde iyi geldiği gibi aynı zamanda saç bakımında da kullanılabilmektedir. Bunun dışında çeşitli yaraların ve hastalıkların da tedavisinde kullanılabilen acıbadem yağı, kullanımı da oldukça kolay olan bir yağ çeşididir.

Badem Yağının Faydaları | Prof. İbrahim Saraçoğlu

Acıbadem Yağının Faydaları

Cildin ölü deriden kurtulmasına yardımcı olan acıbadem yağı aynı zamanda ölü deriyi attıktan sonra kullanılmaya devam edilirse de canlı olan derinin daha da iyi hale gelerek pürüzsüz bir yapı kazanmasını sağlar ve bunu yaparken de aynı zamanda cildin yumuşamasını sağlar. Bütün bu faydalarının yanı sıra saç derisinde de oldukça faydalıdır. Ölü deriden arınan cildin doğal bir parlaklığa kavuşmasına yardımcı olurken aynı zamanda da yağlı görünmemesine yarar.

Ciltteki kuruluğu giderir ve aynı zamanda da çatlakları tedavi eder. Ciltte özellikle de hastalıklar sonrasında ya da sıcaklardan dolayı oluşabilecek olan çatlakları tedavi etmek için kullanıldığında oldukça etkilidir. Doğal bir yağ olduğu için aktarlardan da eczanelerden de elde edilebilir ve cilde düzenli ve doğru miktarda kullanıldığında güzellik harici hiçbir kötü yan etkisi olmayacaktır.

Acıbadem Yağının Faydaları

Belli durumlarda doktora danışarak kullanılmalıdır. Çeşitli cilt ilaçlarının kullanımında özellikle doktora başvurulmadan kullanılmamalıdır. Yalnızca alerji yapma riski içeren bu acıbadem yağı ile cilt canlılığını kazanır ve ölü derilerden arınarak makyajsız dahi pürüzsüz bir cilde sahip olunmasına yardımcı olur.

Bunların yanı sıra kabızlığa iyi gelir, stres ve siniri alır, kan şekerini dengede tutarak yükselmesine engel olur, cildin genç kalmasına ve gerginleşmesine yardımcı olur, cildi besler ve nem dengesini korumasına yardımcı olur, makyajın temizlenmesine ya da makyaj öncesi cildin hazırlanmasında yardımcıdır.

Tatlı Badem Yağı | Tek ürünle saç, kaş ve kirpik gürleştirme!

Acıbadem yağı

Makyaj öncesi kullanıldığı zaman cildin sağlıklı şekilde nemlenmesini sağlar, ölü deriden cildi arındırır ve bu sayede cilt makyaja hazır hale gelmiş olur. Sağlıklı şekilde cilt nemlenir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Makyaj sonrası kullandığı zaman makyajın sağlıklı şekilde nemlenerek çıkmasına yardımcı olur ve cildi yıpratmaz. Makyaj temizlenmesi sırasında cildin yıpranmaması için kullanılan çeşitli yağlardan biri olan, bazı makyaj temizleyicilerin de içeriğinde yer alan acıbadem yağı, cildin makyajdan sağlıklı bir şekilde arınmasını kolaylıkla sağlar. Bu sırada ciltte tüylenme de yapabileceği için acıbadem yağı kullanılmadan önce doktora danışılmasında fayda vardır.

Acıbadem yağı

Fazla kullanımı ya da belli ciltlerde veya belli bölgelerde kullanımı fazla tüylenmeye yol açabilir. Bu sebeple kullanmadan önce bir doktora başvurulmalıdır. Seyrelterek ya da başka yağlar ile karıştırarak kullanılması önerilebilir.

Acıbadem Yağı İle Cilt Bakımı

Acıbadem yağı ile cilt bakımı yapmak için temizlenmiş ve ölü deriden bir miktar arınmış bir cilde sahip olmak yeterli olacaktır. Bunun için de cildin düzenli yıkanması ve ölü deriden arınması için de özellikle belli aralıklarla peeling yapılıyor olması gerekir. Peeling cildi kurutabileceği için acıbadem yağı bu peelingler sonrası sürülebilir. Peeling üç ila dört günde bir yapıldığında etkili olacağı gibi acıbadem yağı iki günde bir de kullanılabilir. Cildin ölü deriden arınmasına yardımcı olurken aynı zamanda nemlenmesini de sağlar ve bunun yanı sıra cildin tekrar canlılık kazanmasında da büyük ölçüde katkısı vardır.

Acıbadem Yağı İle Cilt Bakımı

Birkaç günde bir topuklarda ve dirseklerde de kullanıldığı zaman aşırı kuruluğu alacağı için birkaç gün içinde cildi pürüzsüz hale getirir. Bu sayede cilt nemini sağlıklı şekilde kazanmış olur ve kuruluğunu da atmış olur.

Acıbadem Yağı İle Saç Bakımı

Acıbadem yağı cilde iyi geldiği kadar saç derisine ve saç tellerine de yaramaktadır. Saç köklerinde ve saç derisinde oluşan kuruluğu giderir, kepeği önler. Kuruluğu giderdiği ve kepeği önlediği için bazı şampuanların da içeriğinde yer almaktadır. Bu sayede her yıkamada saç derisi ölü deriden arınarak nemlenir ve kepek problemine de kalıcı çözüm üretilmiş olur.

Saç bakımı için de acıbadem yağı farklı yağlar ile az miktarda karıştırılarak saç derisine ve canlılığını ve parlaklığını yitirmiş saçlara masaj yaparak uygulanabilir. Saçlar ne kadar işlem görmüş olursa olsun canlılığını geri kazanarak parlaklığını uzun süre korur ve yıpranmalara karşı da korunur.

Saçlarda doğal bir nemlendirici etkiye sahip olan acıbadem yağı, saçın yağlanmasını da önler ve aynı zamanda saç derisindeki çeşitli rahatsızlıklara da iyi gelebilmektedir. Doğal içeriği ile saç köklerini besleyerek saçların daha hızlı uzamasına da yardımcı olur. Bu yararından dolayı eser miktarda acıbadem yağı şampuanlara da karıştırılarak kullanılabilir. Saç maskelerinde de bulunabilen acıbadem yağı, saçı güçlendirmeye de yararken aynı zamanda rengini de korumasını sağlar. Rengini sağlıklı şekilde koruyan doğal görünümlü saçlara sahip olmak için tabii ki öncelikle doktora danışılmalı ve acıbadem yağı kullanılmadan önce tüm özellikleri okunarak sonrasında oluşabilecek sorunlar göz ardı edilmemelidir.

Acıbadem Yağı İle Saç Bakımı

Saçlar aşırı işlem görmüş ise yıpranmadan bakımının yapılmasını sağlar ve acıbadem yağı saç derisinin de kuruluğunun giderilmesini sağlar. Kepeğe engel olan acıbadem yağı, kepek oluşumunu da önleyeceği için saç derisinin de sağlıklı şekilde nemlenmesini sağlar.

Acıbadem Yağı İle Çeşitli Tedavi Yöntemleri

Acıbadem yağı ciltteki kuruluğa iyi geleceği gibi aynı zamanda çatlakların da iyileşmesine büyük ölçüde katkıda bulunur. Bu sebeple ciltteki aşırı kuruluklara karşı çok iyi bir nemlendirici olarak kullanılması önerilebilir. Bunun yanı sıra çatlakları da onardığı için cildin belli bölgelerindeki çatlaklarda kullanılarak bunların da eski haline dönmesi sağlanabilir. Çeşitli kremlerin ve bakım yağlarının içeriğinde de bulunan acıbadem yağı, cildin nemini geri kazanmasına katkıda bulunur ve bunun yanı sıra ölü deriden de arınmasına yardımcı olur.

Acıbadem yağı hastalıklara iyi gelirken aynı zamanda sıkıntı ve stresin giderilmesine de yardımcı olur. Strese de iyi gelen ve cilde de faydası olan, aynı zamanda da çeşitli rahatsızlıklardan kurtulmaya yarayan bu acıbadem yağı çeşitli yerlerde satıldığı gibi her durumda da kullanılmamalıdır. Her türlü şeyde olduğu gibi acıbadem yağının da zararları bulunmaktadır. Bu zararlar yalnızca çok kullanıldığında değil aynı zamanda doğru yerlerde doğru miktarda kullanılmadığında da ortaya çıkabilir.

Acıbadem Yağı İle Çeşitli Tedavi Yöntemleri

Yan etkilere maruz kalmamak için acıbadem yağını doğru zamanda kullanmak doktora da danışmak gerekir. Yanlış miktarda ve yanlış zamanda kullanılan acıbadem yağı, diğer tüm yanlış kullanılan ürünlerde olacak etkilere sahiptir. Bu etkilere maruz kalmamak için önemli olan kullanılan ürünün bilincinde olmaktır ve iyi geleceği gibi kötü geleceği şeyler de olduğunu bilmektir.

Uzun süreli öksürüğün giderilmesinde ve şekerin de düşürülmesinde kullanılabilen acıbadem yağı, doktor kontrolü olmadan kullanılmamalıdır ve doktor önerdiği takdirde bu yağ ciltte ya da vücudun herhangi bir bölgesinde kullanılmalıdır. Uygulandığı takdirde ciltte tüylenme yapabilir, ilaç olarak içilirse zehir görevi görüp vücutta ağır hastalıklara sebep olabilir, kaşıntı ya da döküntüye sebep olabilir ya da cildin yağlanmasına yol açıp alerji yapabilir. Bunlar gibi sorunlarla karşılaşmamak için acıbadem yağı doktora danışılmadan vücudun hiçbir yerinde kullanılmamalıdır.

Acıbadem yağı hakkında vereceğimiz bilgiler bunlardı. Cilt bakımı yazılarımıza bakmayı unutmayınız. Daha fazla bilgi için tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.