Ananas Yağının Faydaları Nelerdir?

23.02.2023
402
Ananas Yağının Faydaları Nelerdir?
Modelistlik Kursu

Ananas yağının faydaları, genellikle kozmetik sektöründe kullanılan bir yağdır ve özellikle ciltte kullanımı yaygındır. C vitamini açısından da oldukça zengin olan ananas yağı, kas gevşetici özelliğe de sahiptir ve kullanılmadan önce özellikle doktora başvurulması gereken bir üründür.

Ananas Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Ananas yağı cilde inanılmaz bir nem verir ve genellikle de kuru ciltlerin sıklıkla tercih ettiği bir nemlendirici üründür. Çoğu kozmetik ürününde de özellikle nemlendirici bakım maskelerinde ve bakım kremlerinde yoğun olarak bulunur. Ananas yağı cilde de uygulanabilir, ağrı kesici ve kas gevşetici özelliği sayesinde de özellikle ufak çaplı rahatsızlıklarda kullanmak için son derece uygun bir yağ çeşididir.

Ananas Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Bu yağ aynı zamanda masajlarda da çok tercih edilen bir yağdır ve cilde inanılmaz bir yumuşaklık vererek kasların gevşemesini sağlayarak rahatlama verir. Bu yönü ile de masajlarda tercih edilir. Evlerde de özellikle ayaklar için ya da bacaklar için tercih edilebilecek bir yağdır. Ayaklara masaj yapılarak uygulandığında hem topukların nemlenmesini sağlayacak hem de tüm gün yorulan kasların gevşemesine yardımcı olacaktır. Bacaklarda da aynı etkiyi göstereceği için yoğun bir iş gününün ya da evde geçen uzun bir iş gününün ardından kullanımı kullananı oldukça rahatlatacaktır.

Ananas Yağının Faydaları

Özellikle de kozmetik ürünlerinde kullanılan ananas yağı, bu tarz ürünlerin cilde zararlı olmasını önler ve cilde doğal nem vererek daha canlı görünmesine yardımcı olur. Cilt bakım ürünlerinin içine karıştırılarak kullanılabileceği gibi cildi makyaja hazırlarken de ananas yağını kullanmak mümkündür. Hem rahatlatıcı etkisinden dolayı hem de sağladığı nemlendirici etkisinden dolayı cildin kendine gelmesini sağlar. Tüm gün makyaj ile gözenekleri tıkanan cilt, ananas yağı ile ferahlar ve gözeneklerin de açılması sağlanır. Açılan gözeneklerin sıkılaşması için de yararlı olan ananas yağı aynı zamanda cildin sıkılaşmasına da katkıda bulunur. Bakım kremlerinde ve yaşlanma karşıtı kremlerde de ananas yağı bulunur.

Ananas Yağının Faydaları

Ananas Yağının Saçlara Faydaları Nelerdir?

Ananas yağı saçlara parlaklık veren ve saç derisini rahatlatıp baş ağrısını da alan oldukça etkili bir yağ çeşididir. Saçlara banyo öncesi uygulanabilir. Saç köklerine masaj yaparak uygulanıp saç uçlarına kadar saç boyları da dahil olmak üzere uygulanması mümkündür ve bu şekilde birkaç dakika bekletilerek saçlar şampuan ile yıkanıp yağdan arındırıldığında yararlı olur. İşlem görmüş bile olsa saçlara bu şekilde canlılık kazandırılabilir. Saçlar bu şekilde parlaklığa kavuşur ve kökleri güçlenir. Saç telleri de güç kazanarak kırılmalar en aza iner, saç uçlarındaki kırıklar da giderek azalır ve saç güçlü bir yapıya kısa zamanda kavuşur.

Ananas Yağının Saçlara Faydasi

Ananas Yağının Saçlara Faydaları

Saçlar uzun zaman işlem görmüş ve çok yıpranmış dahi olsa zengin vitaminli içeriği ile ananas yağı saçlarda ciddi ölçüde iyi etkide bulunur ve yıpranmış saçların en iyi dostu olarak yer alır. Evde yağ ile uğraşmak istenmiyorsa da ananas yağı içerikli şampuan ya da saç bakım kremleri tercih edilebilir. Bu sebeple içeriğinde ananas yağı olan ürünler incelenerek içeriklerindeki ananas yağı oranı da kontrol edilmelidir. Gerekirse şampuan ya da saç bakım kremlerine ve saç maskelerine de ananas yağı konularak kullanımı mümkündür.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Ananas Yağının Saçlara Faydaları Nelerdir?

Ananas Yağı Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ananas yağı, aktar ve eczanelerden temin edilebilir ve kullanımı genellikle bir aksiliğe yol açmasa da doktor kontrolünde kullanmakta fayda vardır. Özellikle de tüketme konusunda doktora danışmadan hareket edilmemelidir. Doktorun belirttiği dozda kullanımı uygundur. Masaj, cilt bakımı, saç bakımı gibi durumlarda kullanımında da çok fazla kullanılmaması önerilir, vücut belli bir kısmını emeceği için daha fazlasının zaten gereği kalmayacaktır. Ananas yağı, diğer yağlar ile karıştırılarak da kullanılabilir. Bunun yanı sıra bakım kremlerine, şampuanlara, farklı bakım ürünlerine, peelinglerin içine, saç ve yüz maskelerine de karıştırılıp kullanımı sağlanabilir.

Ananas Yağı Kullanımı Nasıl Olmalı?

Bu şekilde emilimi de kolay hale gelecektir. Saçlarda ovalayarak ve yedirerek uygulamada bulunmak oldukça önemlidir. Ciltte ise masaj harici kullanımında hassas olunmalı ve çok miktarda kullanılmamalıdır. Belli aralıklarla kullanılmalı ve birkaç gün arayla uygulanmalıdır. Cildin yağlanmasına yol açabilir. Kuru ciltler için ise böyle bir sorun mevcut değildir. Belli dozda kullanıldığı sürece hiçbir soruna sebebiyet vermeyerek ciltte ve saçta olumlu etkide bulunacaktır.

  • Kas yapısını olağanüstü gevşetir
  • Vücudunuzda kas gerginliğini alır
  • Saçlarınız parlak görünüme sahip olması için farklı bir alternatiftir.
  • Ananas yağını, alnınıza ve şakaklarınıza masaj masaj yaparak sürdüğünüzde sinüzite ve strese de iyi gelmektedir.

Ananas yüze sürülür mü?

Taze ananası, çok etkili bir doğal peeling yöntemlerinden sadece biridir. Çünkü bromelain enzimi aynı zamanda ölü deri hücrelerini temizleyen bir etkiye de sahiptir. Birkaç dilim ananası blenderdan geçirip yüzünüze ve boynunuza uygulayarak yepyeni bir cilde kavuşmanız mümkündür.

Ananas yağının faydaları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı yazılarımıza bakmayı unutmayınız. Hoşçakalın…

Daha fazla bilgi almak isterseniz tıklayınız.

YouTube Hesabımız: https://www.youtube.com/c/sosyolacom

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.