Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yaptırılır?

30.10.2021
407
Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yaptırılır?
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere profesyonel cilt bakımı hakkında çok merak edilen profesyonel cilt bakımı aşamaları, profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır, medikal cilt bakımı aşamaları ve profesyonel cilt bakımı faydaları ile ilgili bilgileri veriyor olacağız.

Profesyonel cilt bakımı, çeşitli cilt problemlerinin tedavi edilmesinin ve cildin sağlıklı bir görünüme kavuşturulması amacıyla yapılır. İnsanlar farklı nedenlerden dolayı profesyonel yüz bakım yaptırır. Cilt bakımına gidenler bazen korkunç siyah noktaları ya da sivilcelerinden kurtulmak ister, bazıları daha genç ve parlak bir cilde kavuşmak ister. Bazıları ise sadece rahatlamak ve şımartılmak ister…

Bunların hepsi profesyonel cilt bakımı yaptırmak için iyi nedenlerdir. Ama çoğu zaman yüzün kendisi biraz gizemlidir. Buhar ne yapar? Neden kremleri sürüp çıkartıyorlar? Neden düzenli olarak yüz bakımı yaptırmak gerekir?

Medikal cilt bakımı, cildinize iyi bakmanın en iyi yollarından biri olan çok adımlı bir cilt bakımı programıdır. Bir yüz temizleyici, cildi arındırır ve cildi besler, temiz ve iyi nemlendirilmiş bir cilt sağlar ve cildinizin daha genç görünmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, profesyonel cilt bakımı yaptırırken cildinize iyi bakmanın en iyi yolu hakkında uzmanlardan birçok tavsiye alırsınız. Profesyonel cilt bakımı, devam etmekte olan bir programın parçası olduğunuzda en iyi sonucu verir.

Cilt bakımı konusunda özel eğitim almış, çalışmaları hakkında bilgili, titiz ve tutkulu olan, deneyimli, bilgili ve lisanslı bir estetik uzmanı bulmak en iyisidir. Profesyonel cilt bakımı, masajdan sonra ikinci en popüler güzellik bakım tedavisidir. Profesyonel olarak cilt bakımı nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

profesyonel cilt bakımı

Profesyonel Cilt Bakımı 

Düzenli olarak yaptırılması tavsiye edilen ve özellikle her cilt tipine uygun olarak hazırlandığı için oldukça verimli olan profesyonel cilt bakımı, tamamen cildin ihtiyaçlarına yönelik yapılmaktadır. Bu bakımda temel amaç, günlük cilt temizliğinin ulaşamadığı kirlere ulaşmak ve ciltte derinlemesine bir temizlik sağlamaktadır. Ayrıca bu bakımda yalnızca cilt temizlenmemekte, ayrıca profesyonel cihazlarla birlikte siyah noktalar alınmakta, tonik uygulanmakta ve maskelerle cildin nefes alması sağlanmaktadır. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Profesyonel cilt bakımı, sebum dengesinin ideal olmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle her bireyin düzenli olarak cilt bakımı yaptırması veya evde bu bakım adımlarını tamamlayarak ciltlerine önem vermeleri gerekmektedir. Aksi halde, ölü cilt hücreleri ve biriken kirler nedeniyle istenmeyen bir görünüm oluşacaktır. 

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel cilt bakımı, birden fazla adımdan oluşan ve cildi derinlemesine temizleme ve nemlendirmeye dayalı bir işlemdir. Profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır sorusuna yanıt arayan bireyler, bu işlemin cildi temizlemekle başladığını ve daha sonra çeşitli profesyonel aletlerle ölü deriden arındırma, peeling, tonik, siyah nokta temizliği gibi işlemlerle devam ettiğini bilmelidir. Yapılan bu işlemler sayesinde ciltte biriken kir, yağ, makyaj kalıntıları alınmakta ve cildin nefes alması sağlanmaktadır. 

Profesyonel cilt bakımı, gerek kullanılan ürünler gerek ise uygulanan yöntemler ile oldukça verimlidir. Bu nedenle her bireyin belirli aralıklarla profesyonel cilt bakımı yaptırarak ciltlerinin tamamen temizlenmesini sağlamaları tavsiye edilmektedir.

Profesyonel Cilt Bakımı Sıralaması ve Aşamaları

Profesyonel Cilt Bakımı Sıralaması ve Aşamaları

Profesyonel Cilt Bakımı Sıralaması ve Aşamaları

Profesyonel yüz bakımı yaptırmanın birçok farklı adımı vardır. Medikal cilt bakımı aşamaları konsültasyon, hazırlık, cilt analizi ve cilt temizleme, buhar uygulaması, eksfoliasyon, arındırma, cilt maskeleri, son uygulama ve evde cilt bakımı önerileridir.

1. Konsültasyon

Cilt bakımı aşamaları yüz bakımı konsültasyon ile başlamalıdır. Cildinizle ilgili problemleriniz, beslenme düzeniniz, ne kadar su içtiğiniz, hangi ilaçları ve takviyeleri aldığınız ve şu anda kullanmakta olduğunuz ürünler hakkında bir form doldurabilirsiniz. Bazı kozmetik ürünleri ve ilaçlar, cildinizi ve estetik uzmanının önerdiği tedavileri etkileyebilir.

2. Hazırlık

Genellikle, estetisyen, vücudunuzun etrafında ve kollarınızın altından geçen ve sonra cırtla kapanan bir önlük verir. Odadan ayrılır ve giymenizi ister. Bazı spa merkezlerinde, giysilerinizin bir kısmını veya tamamını çıkarmanız ve önlüğü giymeniz istenir. Estetik uzmanı, uyguladıkları protokolü size bildirecektir.

3. Cilt Analizi ve Cilt Temizleme

Genellikle, estetik uzmanı, ürünleri saçınızdan uzak tutmak için saçınızı bir havlu veya bandanayla sararak işe başlar. İlk adım, pamuklu ped, estetisyen mendili veya sünger kullanılarak yapılan tam temizliktir. Çoğu profesyonel estetisyen, yüz bakımını yüzeysel ve derinlemesine olarak iki kez yapar.

4. Buhar Uygulaması

Çoğu profesyonel cilt bakım uzmanı, yüzünüze ince ve ılık buhar veren bir makine kullanır. Bu rahatlatıcıdır ve temizlenecek tüm siyah noktaları ve beyaz noktaları yumuşatmaya yardımcı olur. Çok hassas bir cildiniz varsa, estetisyen buhar kullanmayabilir.

5. Eksfoliasyon

Cildin soyulması yani eksfoliasyon işleminde, mekanik ya da kimyasal maddeler kullanır. Mekanik eksfoliasyon, yüzeydeki ölü deri hücrelerini ovalayan kumlu bir dokuya sahiptir. Bu eksfoliasyon genellikle buhar ile yapılır. Kimyasal eksfoliasyon, cilt hücreleri arasındaki bağı gevşetmek için enzimler ve asitler kullanır. Buhar sırasında yumuşak bir enzim işlemi yapılabilir. Yoğunluğa göre değişen daha güçlü kimyasal peeling de uygulanabilir. Genellikle bir tek işlemle sınırlı değildir ve seri halinde yapılır.

6. Arındırma

İsterseniz ve ihtiyaç duyuyorsanız, siyah noktalar veya beyaz noktalar bu aşamada temizlenir. İnsanlar, arındırma işlemi için farklı ağrı toleranslarına sahiptir. Özellikle ince veya kirli ciltlerde rahatsız edici olabilirler. Bu işlem, doğru yapılmadığı zaman kırık kılcal damarlara ve renk bozulmasına neden olabilir. Hem sizi rahatlatmak hem de cildinizi ve yüz kaslarınızı canlandırmak için hafif ve klasik vuruşlarla yapılan yüz masajıyla işlem sonlandırılır.

7. Cilt Maskeleri

Bir maske cilt tipinize ve cilt durumunuza yöneliktir. Cilt maskesi, yüzünüzde dinlenirken estetisyen odada kalmalı ve size bir saç masajı yapmalıdır.

8. Son Uygulama

Profesyonel cilt bakımı uygulaması gündüz ise tonik, serum, nemlendirici ve güneş koruyucu uygulaması yapılır.

Evde Cilt Bakımı Önerileri

Estetik uzmanı, medikal cilt bakımı sonrası cildinize iyi gelecek ve bakımlı kalmasını sağlayacak ürünlerle ilgili öneriler sunar. Bazıları bu adımdan rahatsızlık duyar çünkü ürün önerileri içerir ancak unutmayın ki, bu estetik uzmanının işinin bir parçasıdır.

Profesyonel Cilt Bakımı Hangi Sıklıkta Yaptırılmalıdır?

Bu aslında kişiden kişiye değişir. İdeal olarak, aylık yüz bakımı yaptırmak en iyisidir. Çünkü cildin yenilenme süresi bir aydır. Mevsim değiştikçe, yılda en az dört kez yüz bakımı yaptırmaya çalışmalısınız. Özellikle sivilce ve akneleri temizlemeye çalışıyorsanız buna daha sık ihtiyaç duyabilirsiniz.

Profesyonel Cilt Bakımı Faydaları

Profesyonel Cilt Bakımı Faydaları

Profesyonel Cilt Bakımı Faydaları

Profesyonel cilt bakımı, günümüzde oldukça rağbet gören bir bakım işlemidir. Ayda 1 defa yaptırılması önerilen profesyonel cilt bakımı, cilde sayısız fayda sağlamaktadır. Profesyonel cilt bakımı faydaları konusunu araştıran bireyler, aşağıdaki listeyi inceleyerek bu bakımın yararlarını öğrenebilir. 

 • Ölü deriler giderilir. 
 • Lekelerin rengi önemli ölçüde açılır. 
 • Siyah noktalar alınır. 
 • Yaşlanma belirtileri geciktirilir. 
 • Cilt daha parlak hale gelir. 
 • Cilt tonu eşitlenir.
 • Gözenekler küçülerek blur etkisi yaratır.
 • Cildin nefes alması sağlanır.
 • Bakım yapılmış ciltte makyaj çok daha kusursuz görünür.

Bu profesyonel cilt bakımı faydaları sayesinde cilt güzelliği korunmuş olur. Aynı zamanda cilt temizliğinde özel aygıtlar kullanıldığı için kir ve makyaj kalıntıları tamamen giderilmekte ve cilt sağlığı da korunmaktadır.  

Eczanede Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Eczanede cilt bakımı nasıl yapılır, medikal cilt bakımı aşamaları dendiğinde aklımıza gelen en etkili profesyonel cilt bakımı ürünlerini sizlerle paylaşacağız.

 • A313 A Vitaminli Pomad özellikle kırışıklıklar, ince çizgiler, çatlaklar, genişlemiş gözenekler ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olmak için tasarlanmış komple bir tedavi için ideal bir profesyonel cilt bakımı ürünüdür.
 • Bioderma Sensibio h20 Micelle Water, hassas ciltler için mükemmel bir makyaj temizleme suyudur.
 • Eau Thermale Avène termal sprey, klinik olarak cildi rahatlatır, yumuşatır ve sakinleştirir.
 • La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 ürünü elleriniz, yüzünüz, dudaklarınız ve vücudunuzdaki kuru ve tahriş olmuş cildin iyileşmesine yardımcı olmak için yapılmış çok amaçlı bir kremdir.
 • Caudalie Beauty Elixir, gözenekleri sıkılaştıran ve cildinizin anında parlamasını sağlayan biberiye ve nane aromalı bir spreydir.
 • La Roche-Posay Anthelios güneş kremi özellikle hassas cilde sahip kişiler için antioksidan bakımından zengin bir nemlendirici güneş koruması sağlar.
 • Vichy Normaderm Günlük Temizleme Jeli, sivilce ile savaşan ciltlerde etkilidir. Cildinizin kuruluk veya tahrişe neden olmadan arındırılmasına, gözeneklerin küçülmesine yardımcı olan salisilik asit içerir.
 • Caudalie Lip Conditioner, çatlamış dudakları nemlendirmek için güçlü antioksidanlar olan üzüm ve shea yağı ile yapılmış bir merhemdir.
 • L’Occitane shea yağı el kremi, cildinizi besleyen, koruyan ve ellerinizi tamamen nemlendiren kremsi bir balsamdır.
 • Laboratoires Filorga Time-Filler Eyes, daha geniş görünen gözler ve daha az koyu renkli halkalar elde etmenize yardımcı olacak peptit infüzyonlu bir kırışıklık önleyici kremdir.
 • PHYTO Phytodéfrisant Botanical Straightening Balm, saç kurutma, fönleme ya da maşalama işlemleri esnasında saçlarınızı ısıdan koruyacak bir saç serumudur.
 • Klorane Shampoo, sarı veya kır saçlar için kantaron ile yapılmış yumuşak ve sararma önleyici bir temizleyicidir.
 • Avène Cold Cream Dudak Kremi, çatlamış dudaklarınız için çok ihtiyaç duyulan bir rahatlama kaynağıdır. Sekiz saate kadar dudağınızda kalan E vitamini ve shea yağı içeren hipoalerjenik bir formüle sahiptir.
Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial Nedir?

HydraFacial normal, yağlı, hassas ve yaşlanan tüm cilt tipleri için uygun olan tek bir tedavide cildi temizleyen, detoksifiye eden, eksfoliasyon yapan, arındıran ve nemlendiren bir profesyonel cilt bakımı yöntemidir. Aynı zamanda ince çizgi ve kırışıklıklar, gözenekleri küçültme ve hiperpigmentasyon gibi cilt problemlerini çözer.

Hydrafacial, sonuç almak için dört farklı HydroPeel ucu ve kimyasal eksfoliasyonlar, antioksidanlar ve nemlendirici serumlar gibi çeşitli cilt bakım solüsyonları ile cildi temizleyen bir cihazdır. HydraFacial vakum teknolojisiyle birlikte kullanılan uçların spiral tasarımı, cildinizi antioksidanlarla aynı anda peeling yapmak, nemlendirmek ve arındırmak için çözümler sunarken, kirleri kolayca çıkarmak ve temizlemek için bir girdap etkisi yaratır.

Profesyonel Cilt Bakımı Fiyatları

Profesyonel cilt bakımı fiyatları elbette farklı cilt bakım kliniklerinde farklılık gösterir. Yapılan işlemlere, kullanılan cihazlar ve ürünlere, uygulanan adımlara göre fiyatlar artabilir. Genellikle profesyonel cilt bakımında fiyatlar 150-500 lira arasında değişir.

Bu yazımızda sizlere profesyonel cilt bakımı hakkında çok merak edilen profesyonel cilt bakımı aşamaları, profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır, medikal cilt bakımı aşamaları ve profesyonel cilt bakımı faydaları ile ilgili bilgileri verdik. Yorumlarınızı ve varsa sorularınızı bekliyoruz!

Shiseido Future Solution Serisi hakkındaki yazımız bu kadardı. Cilt bakımı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Shiseido Future Solution Serisi yazımızı inceleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.