Cilt Sıkılaştırıcı Serum Faydaları Nelerdir?

04.11.2021
759
Cilt Sıkılaştırıcı Serum Faydaları Nelerdir?
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda gözenek problemi olan kişiler için gözenek sıkılaştırma yöntemleri paylaşacağız. Cilt sıkılaştırıcı serumlar, cilt sıkılaştırıcı serum kullananlar, gözenek sıkılaştırıcı tonik, gözenek sıkılaştırıcı serum gibi başlıklar altında bu konuyu inceleyeceğiz.

Cilt sıkılaştırıcı serum, yaşlanma karşıtı etkileri yok etme amacıyla kullanılır. Cilt, birçok farklı nedenden dolayı yıllar boyunca elastikiyetini ve yoğunluğunu kaybeder. Neyse ki, cilt bakım endüstrisi, kremi veya serumu basit bir şekilde kullanarak cildi sıkılaştıracak, canlandıracak ve dolgunlaştıracak yaşlanma karşıtı iksirlerle bizi destekliyor. 

Sorun, hangi formüllerin gerçekten işe yaradığını bilmektir. Bu kremler genellikle yüksek fiyat etiketi ile birlikte geldiğinden, hangi seçeneklerin gerçekten fark yarattığını, profesyoneller ve diğer tüketiciler tarafından şiddetle tavsiye edildiğini bilmek güzeldir. 

gözenek sıkılaştırma

Yaşlanma karşıtı cilt bakımı söz konusu olunca ekstra yatırım yapabileceğiniz en iyi yer birinci sınıf bir cilt sıkılaştırıcı serumdur. Geleneksel bir nemlendiriciden daha ince olan serumlar, cilt bariyerinin derinliklerine nüfuz edecek şekilde formüle edilmiştir ve bu nedenle buna izin verecek en ileri teknolojiye sahiptir. 

Bunun yanı sıra gözenek sıkılaştırıcı serumlar da tüm ciltlerin sorunu olan gözenekli görünümü yok ettiği için kullanılır. Gözenekli bir cilt hiç kimse için hoş değildir. Bu yüzden size birkaç cilt sıkılaştırıcı serum ürünü tavsiye edeceğiz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Önerileri

Gözenek sıkılaştırıcı tonik kullananlar hep bu konuya tedirginlikle yaklaşıyorlar. Herkes aslında en iyi sonucu elde etmek istiyor. Birçok kişi için, siyah noktaların ve genişlemiş gözeneklerin ortadan kaldırılması, çözülemeyen bir bilmece gibidir. Bu cilt problemleri çok inatçı olsa da, üstesinden gelmek imkansız değildir. Sadece doğru ürünleri kullanmak çok önemlidir.

En iyi gözenek küçültücü tonikler, örneğin, cildinizi nazikçe soyarak ve fazla yağ üretimini azaltarak tıkalı, koyu veya genişlemiş gözeneklerin görünümünü azaltır.

Genel olarak, tonikler çok yönlüdür. Temelde diğer cilt tedavilerinin konsantre versiyonlarıdır ve akne, kuru cilt ve renk değişikliği dahil olmak üzere birçok sorunu çözmek için çoğu ürünle birlikte kullanılabilir. 

En iyi gözenek küçülten tonikler, hücre dönüşümünü artırarak çalışacaktır. C vitamini, retinoller ve peeling asitleri gibi antioksidanlar, gözenekleri minimize eden toniklerde anahtar bileşenlerdir çünkü tıkanmış gözenekleri açar, ölü derileri temizler ve aşırı sebumu azaltır. 

Eksfoliyasyon ve yağ azaltmaya ek olarak, gözeneklerinizin görünümünü ve boyutunu küçültmek istiyorsanız cildinizi uygun şekilde nemlendirmek ve yatıştırmak önemlidir. Ekstra nem mantıksız görünse de, kuru cilt ve tahriş cildin gerilmesine neden olarak gözeneklerin daha büyük görünmesine yol açar. Unutulmaması gereken son şey, eğer hassas bir cildiniz varsa ve onu yoğun bir tonikle tahriş edebileceğinizden endişeleniyorsanız, uygulamayı burnunuz, yanaklarınız veya alnınız gibi problemli alanlara yapın. Ciltteki gözenekli görünümü yok eden cilt sıkılaştırıcı serum ve toniklerden faydalanabilirsiniz. 

Bioré Charcoal Pore Minimizer bu açıdan ilk tavsiye edeceğim üründür. Bu gözenek küçültücü tonik, cildinizi parlatan ve gözenekleri temizleyen doğal kömür ve mikro kristaller içerir. Cildinizin gözeneklerinden kir ve pislikleri temizler ve gözenekleri küçültür. Bu su ile çalışan bir temizleyicidir. Tek yapmanız gereken su eklemek ve yüzünüze ovalamaktır. 

Ürünün en güzel yanları cildi derinlemesine temizlemesidir. Gözenekleri gerçekten harika bir biçimde küçültür ve hoş bir kokusu var. Ben uzun zamandır bu ürünü kullanıyordum. Bu açıdan tavsiye ederim.

Estee Lauder Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher ürünü ise ciltte gerçekten mucizeler yaratıyor. Aşırı sorunlu ciltlerde bile gerçekten de harika sonuçlar veriyor. Bu, cildinizi dramatik bir şekilde yeniden canlandıran çok hızlı ve çok etkili bir serumdur. Düzensiz cilt tonunu onarır ve dengeler, cilt gözeneklerini temizler ve gözenekli görüntüyü yok eder, cilt dokusunu iyileştirir ve pürüzleri tamamen giderir. Büyük gözeneklere, mat bir cilde ve düzensiz dokulu cilde sahip olan kişiler için idealdir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Serum

Gözenek Sıkılaştırıcı Serum

Gözenek Sıkılaştırıcı Serum

Yağlı ciltlerde cilt neme ihtiyaç duyması halinde daha fazla yağ üretmeye başlar. Neme ihtiyaç duyan ve yağlanan ciltte ise gözenekler gittikçe genişlemeye başlar. Bu durumda cildi yağdan arındıramazsanız siyah nokta ve benzeri sorunlarla karşılaşırsınız. Peki,  gözenekler nasıl sıkılaşır? Bunun için öncelikle cildi yağdan arındıracak genel bakımları düzenli yapılması ve cilde yeterince nem kazandırmaya çalışmalıdır. Temiz olamayan cilt gözenekleri sıkılaşmaz aksine sürekli genişler. Cilt yağdan arındıktan sonra, gözenek sıkılaştırıcı serumlar cilde uygulanabilir. Düzenli kullanıldığı takdirde gözenekler gittikçe küçülecektir. Gözenek sıkılaştıran serumlar tercih edilirken şuna dikkat edilmeli; içinde doğal asitlerin bulunması cilde fayda sağlayıp, ciltteki ölü deriyi atmaya yardımcı olacaktır.

Gözenek Sıkılaştırıcı Serum Kullananlar

Ciltteki gözenekler, söz konusu olunca yapılmayacak cilt bakımı yoktur. Yaşlanmaya karşı veya cildi daha canlı ve pürüzsüz yapmak için cildin rutin bakıma ihtiyacı vardır. Bu bakımlar bittikten hemen sonra muhakkak sıkılaştırıcı serum kullanmak gerekir. Bu serumlar cilt bariyerine nüfuz edecek özellikte üretilmiştir. Gözenek sıkılaştırıcı serum kullananlar, düzenli kullanım sonucu pürüzsüz ciltlere sahip olduklarını belirtmektedirler.

Gözenek Sıkılaştırıcı Serum Nasıl Kullanılır?

Gözenek sıkılaştırıcı serum ne zaman kullanılır? Günde iki defa sabah ve akşam olmak üzere tamamen temizlenmiş cilde uygulanır. Cildin serum kullanıldığı esnada nemli olması daha çok fayda sağlayacaktır. Seruma çok az bir miktarda su eklenerek uygulandığında emilimi daha iyi olacaktır. Serumu parmaklarınıza azıcık alarak nemli cildinize sürebilirsiniz.

cilt sıkılaştırıcı serum

Gözenek Sıkılaştırıcı İlaç Önerileri

Şu ana kadar henüz gözenekli görünümü önleyen ya da iyileştiren herhangi bir ilaç üretilmedi. Ben en iyi ilaçların, ev yapımı doğal reçeteler olduğuna inanıyorum. Bu açıdan size harika tarifler vereceğim.

Basit bir kabartma tozu peelingi, gözeneklerinizi küçültmek konusunda harikalar yaratacaktır. Önce, yüzünüzü yumuşak sabun ve suyla yıkamalısınız. Yüzünüzü yıkadıktan sonra bir kaseye 2 yemek kaşığı kabartma tozu alın ve yoğun bir macun oluşturmak için yeterli miktarda su ekleyin. Maskeyi yüzünüze masaj yaparak yaklaşık 30 saniye boyunca uygulayın. Daha sonra cildinizi soğuk suyla durulayın. Gözeneklerinizin hemen küçüldüğünü fark edeceksiniz. 

Ananasla yapılan, hoş kokulu scrub sadece gözeneklerinizi küçültmekle kalmaz aynı zamanda cildinizi temizler ve yumuşatır. 

1 çay bardağı ezilmiş ananas ve 1 çay bardağı mısır ununu bir karıştırma kabında iyice karıştırın. Taze ananas kullanmayı tercih ediyorsanız veya ezilmiş bulamadıysanız, ananası blendırda çekebilirsiniz. 10 dakika buzdolabında soğutun. Karışımı buzdolabından çıkarın ve 2 yemek kaşığı jojoba yağını karışıma ekleyin ve iyice karıştırın. Maskeyi, yüzünüze dairesel hareketlerle nazikçe masaj yaparak uygulayın. Soğuk suyla durulamadan önce maskeyi yüzünüzde 10 dakika bekletin. Bu maskeyi, en fazla yedi gün boyunca buzdolabında saklayabilirsiniz. Her gün maskeyi kullanabilirsiniz.

Bade Natural Cilt Sıkılaştırıcı Serum

Bade Natural Cilt Sıkılaştırıcı Serum

Bade Natural Cilt Sıkılaştırıcı Serum

Bade Natural markası tamamen doğal maddelerden üretilen kozmetik ürünleri sunuyor. Bunun yanı sıra organik keseler, organik plaj elbiseleri ve hamam takımları ile banyo setleri gibi pek çok ürün çeşidini de sunuyor.

Bade Natural ürünleri tamamen saf ve doğal maddeler ile tamamen saf esansiyel yağlardan formüle ediliyor. Tüm ürünler dermatolojik olarak test edilmiş. Cilde zarar veren paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya ve koruyucu gibi kimyasal maddeler kesinlikle ürünlerde yer almıyor. Tamamen çevre dostu olan bu markanın ürünleri vegandır ve hayvanlar üzerinde test edilmiyor.

Bade Natural gözenek sıkılaştırıcı serum kullananlar bu ürünün çok büyük etkiler sağlamadığını belirtiyor. Ürünü kullandığınız süre boyunca gözenekli görünüm kayboluyor fakat ürünü bıraktığınızda ve uzun vadede cilt eski haline geri dönebiliyor.

Bu ürünün içinde ceviz yağı, jojoba yağı, çuha tohumu yağı, buğday özü yağı, ıtır çiçeği yağı, limon yağı, ylang ylang yağı, ardıç yağı, selvi yağı, greyfurt yağı bulunuyor. Yoğun yağ içerikli olan bu ürünü çok az miktarda kullanmak gerekiyor. Özellikle gece uygularsanız sabaha kadar ciltte emiliyor. Gündüz uyguladığınızda ciltte parlama sorunu yaşayabilirsiniz. Haftada 2 kez kullanabilirsiniz. Yağlı bir içeriği olduğu için bence günlük kullanıma uygun değil. Eğer kuru bir cildiniz varsa haftada 3 kez de kullanabilirsiniz.

Bade Natural cilt sıkılaştırıcı serum ise formülünde doğal aktif maddeler bulunduruyor. İçinde üzüm çekirdeği yağı, kuşburnu çekirdeği yağı, zeytinyağı, çuha tohumu yağı, susam yağı, badem yağı, avokado yağı, ıtır çiçeği yağı, sığala yağı, lavanta yağı, biberiye yağı, rezene yağı, sandal ağacı yağı, paçuli yağı gibi yararlı bitkisel yağlar ve maddeler bulunuyor. Zengin dokusu ve içeriğiyle yararlı bir serum olduğunu söyleyebilirim. 

Cildin elastikiyetini geri kazanma ve sarkmaya neden olan yapıtaşlarının kaybını engelleme amacını taşıyor. İçinde bulunan güçlü antioksidanlar ve vitaminler cildi sıkı ve gergin bir hale getiriyor. Yukarıya doğru cildinize 30 saniye boyunca masaj yaparak bu serumu kullanmanız gerekiyor. Bu serumun gerçekten yüzümdeki ince çizgileri yok ettiğini söyleyebilirim. 1 aylık kullanımdan sonra gerçekten işe yaradığını göreceksiniz.

Bu yazımızda gözenek problemi olan kişiler için gözenek sıkılaştırma yöntemleri paylaşacağız. Cilt sıkılaştırıcı serumlar, cilt sıkılaştırıcı serum kullananlar, gözenek sıkılaştırıcı tonik, gözenek sıkılaştırıcı serum gibi başlıklar altında bu konuyu inceledik, faydalı olduğunu umuyoruz. Varsa sorularınız ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Cilt Sıkılaştırıcı Serum Faydaları Nelerdir? adlı yazımızı beğendiyseniz, Aloe Vera Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. ayşe dedi ki:

    Bade Natural markasının ürünleri çok güzel. Çok doğal oldukları için endişe etmeden kullanabilirsiniz. Gözenek sıkılaştırıcı serumun içerisinde pek çok doğal bitkilerden elde edilen yağlar var. Lavanta, avokado, badem, zeytinyağı, üzüm çekirdeği ve biberiye yağı var. Gece uygulandığı zaman daha çok etki gösteriyor. Bade Natural’in cilt sıkılaştırıcı serumunu haftada 2 – 3 kez kullanabilirsiniz.