Clinoper Krem Ne İşe Yarar?

06.05.2020
474
Clinoper Krem Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Clinoper krem çok güçlü ve oldukça etkili bir sivilce ve akne tedavisi ilacıdır. Peki Clinoper krem nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir, faydaları nelerdir, fiyatı ne kadar, muadilleri nelerdir ve yan etkileri nelerdir? Tüm bu soruların yanıtlarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin. 

Clinoper Krem Nedir?

Clinoper sivilce kremi bir akne tedavisinde iki akne tedavisinin gücünü veren topikal bir anti-akne ilacıdır. Yüzde 5 benzoil peroksit ve yüzde 1 klindamisin içeren bir topikal antibiyotiktir. Kombinasyon halinde kullanıldıklarında, sadece benzoil peroksit veya klindamisine göre daha etkilidirler.

Bu ilaç, krem formunda gelir ve hafif ila orta derecede akne tedavisinde kullanılır. Sadece doktorunuzdan reçete ile alınabilir.

Clinoper Krem
Clinoper Krem

Clinoper Krem Kullanım Amacı

Bu etkili krem genel olarak akneleri ve sivilceleri tedavi etmek için benzoil peroksit ve klindamisin kombinasyonu kullanılır. Akneye neden olan bakterileri öldürerek ve cilt gözeneklerini temiz tutarak çalışır.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamalıdır ancak bazı durumlarda bir etkileşim olsa bile iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda, doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı kullanırken, doktorunuzun başka ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı bilmesi özellikle önemlidir. Etkileşimler, potansiyel önemlerine göre seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacı, bazı ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle önerilmez ancak bazı durumlarda gerekli olabilir. Her iki ilaç birlikte reçete edilirse, doktorunuz dozu veya ilaçlardan birini veya her ikisini ne sıklıkta kullandığınızı değiştirebilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu ilacı, bazı başka ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak, bazı yan etkiler için artmış bir riske neden olabilir ancak her iki ilacı da kullanmak sizin için en iyi tedavi olabilir. Her iki ilaç birlikte reçete edilirse, doktorunuz dozu veya ilaçlardan birini veya her ikisini ne sıklıkta kullandığınızı değiştirebilir.

Clinoper Krem
Clinoper Krem

Clinoper Krem Faydaları

Bu kombinasyon krem, klindamisin ve benzoil peroksit olmak üzere iki ilaç içerir. Klindamisin, antibiyotik olarak bilinen ilaç ailesine aittir. Benzoil peroksit, antibakteriyel etkileri olan ve bir soyma maddesi olan bir ilaçtır. Bu kombinasyon ürünü belirli akne ve sivilce tiplerini tedavi etmek için ideal bir üründür. Aknelere ve sivilcelere yol açan bakterileri öldürerek ve cilt hücrelerini soyarak işlev yapar. Sivilcelerinizin iyileşmesi birkaç hafta ila birkaç ay kadar alabilir.

Bu ilaç, birden fazla marka adı altında ve birkaç farklı formda mevcut olabilir. Bu ilacın belirli bir markası, tüm formlarda mevcut olmayabilir veya burada tartışılan tüm hastalıklar için onaylanmamış olabilir. Ayrıca, bu ilacın bazı formları burada tartışılan tüm hastalıklar için kullanılamaz.

Doktorunuz bu ilacı, bu ilaç bilgi makalelerinde listelenenler dışındaki hastalıklar için önermiş olabilir. Bunu doktorunuzla tartışmadıysanız veya neden bu ilacı aldığınızdan emin değilseniz, doktorunuzla konuşun. Bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayı bırakmayın.

Sizinle aynı semptomlara sahip olsalar bile bu ilacı kimseye vermeyin. Doktorları reçete etmediyse, insanların bu ilacı kullanmaları zararlı olabilir.

Clinoper Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 60.37 TL’dir.

Clinoper Krem
Clinoper Krem

Clinoper Jel Krem Kullanımı

Bu krem, cildinizi güneşe karşı daha hassas hale getireceğinden, her gün en az 30 faktör içerikli komedojenik olmayan bir güneş kremi kullanın. Bu sahilde saatlerce tadını çıkarma anlamına gelir! Ayrıca solaryumdan uzak durmanız gerekir.

Bu krem genel olarak kumaşları ağartır. İlacınızı uyguladıktan sonra ellerinizi iyice yıkayın. Tamamen kuruyana kadar ilaçlarınızın kıyafet, havlu, yastık kılıfı vb. ile temas etmesine izin vermeyin. Bu krem ayrıca saçlarınızı beyazlatabilir bu nedenle uzun saçların geriye doğru toplanmasına dikkat edin ve saç çizgisinin çok yakınına uygulamaktan kaçının.

Kuru, pullanan ciltteki nemi kontrol etmek için her gün bir nemlendirici kullanın. Yağsız ve komedojenik olmayan bir nemlendirici krem seçin.

Bu kremi kullanırken aşındırıcı scrub ürünlerinden, kuru temizleyicilerden veya sabunlardan, büzücülerden, tıraş sonrası ürünlerden, peeling ürünlerinden ve ilaçlı kozmetik ürünlerinden uzak durmalısınız. Bu ürünlerin tümü kuruluk ve cildin tahrişini şiddetlendirebilir.

Doktorunuz özellikle bunu yapmanızı söylemedikçe, bu kremi kullandığınız alanlarda başka herhangi bir topikal akne tedavisi ürünü kullanmayın.

Clinoper Krem Yan Etkileri

Klindamisin ve benzoil peroksit içeren bu krem bazı nadir yan etkilere neden olabilir. Kuru cilt, kaşıntı, soyulan cilt, kırmızı ten, şiddetli ishal, dışkıda kan veya mukusta kan, şiddetli mide ağrısı veya mide krampları ve cildinizde veya tırnaklarınızda mantar enfeksiyonu belirtileri olabilecek değişiklikler gibi belirtilerden herhangi biri şiddetli ise veya iyileşmiyorsa hemen kremi kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza danışın.

Ayrıca Balaban Pomad hakkında bilgi edinmek isterseniz yazımız okuyabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.