Kalmosan Losyon Nasıl Kullanılır?

01.07.2022
567
Kalmosan Losyon Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Kalmosan losyon genel olarak pek çok farklı cilt rahatsızlığına ve cilt problemine iyi gelen bir üründür. Peki Kalmosan losyon nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Kalmosan Losyon Nedir?

Bu losyon krem anestezik veya “uyuşturan bir ilaçtır”. Sinirlerden beyne gönderilen ağrı sinyallerine müdahale ederek çalışır.

Bu losyon krem genel olarak böcek ısırıkları, küçük yanıklar veya sıyrıklar, pişikler, isilikler ve küçük deri döküntüleri, kuruluk veya kaşıntı nedeniyle oluşan ağrı veya kaşıntı tedavisinde kullanılır.

Bu losyon krem ayrıca zehirli sarmaşık, zehirli meşe veya zehirli sumak ile temastan kaynaklanan ağrı veya cilt tahrişini tedavi etmek için kullanılır.

Kalmosan Deri Losyonu Fiyatı

Bu deri losyonunun güncel fiyatı 14.14 TL’dir.

Kalmosan Losyon Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Ovadril losyon, Stilex jel, Stiderm jel, Avil merhem, Avil tablet, Caladryl losyon, Drogryl losyon, Difestol jel, Diyenil losyon, Tanol losyon, Fenistil jel ve Ovadline plus losyon bulunur.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kalmosan Deri Losyonu Ne İşe Yarar?

Bu losyon krem bir cilt koruyucu ve topikal analjezik ilaç ürünüdür. Döküntüler, böcek ısırıkları, küçük cilt tahrişi ve küçük kesikler, pişikler, isilikler ile ilişkili ağrı ve kaşıntıyı geçici olarak hafifletir ve zehirli sarmaşık, zehirli meşe ve zehirli sumak gibi zehirli bitkilerin ciltte tahrişini ve ağrısını yok eder. İki yaşın altındaki çocuklarda bu losyon kremi kullanmak için bir doktora danışın.

Kalmosan Losyon
Kalmosan Losyon

Kalmosan Losyon Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu losyonu kullanmamalısınız.
  • Herhangi bir ilaca veya diğer lokal anestezik ilaçlara alerjiniz varsa, bir doktora veya eczacınıza bu losyon kremi kullanmanın güvenli olup olmadığını sorun.
  • Bu losyon kremin doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz bu ilacı tıbbi tavsiye olmadan kullanmayın.
  • Bu losyon kremin anne sütüne geçip geçmediği veya emziren bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bir bebeği emziriyorsanız, bu ilacı tıbbi tavsiye almadan kullanmayın.
  • Bu losyon kremi oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayınız.

Kalmosan Losyon Kullanımı

Bu losyon kremi tam olarak etikette belirtildiği gibi veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Daha çok veya daha az miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın.

Kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birine sahipseniz acil tıbbi yardım alın.  Daha az ciddi yan etkiler daha olasıdır ve hiçiniz olmayabilir.

Bu losyon kremin hangi formunu kullandığınıza bağlı olarak genellikle etkilenen bölgeye günde üç ila beş kez uygulanır. Ne kadar ilaç kullanacağınız ve ne sıklıkta kullanacağınız konusunda etiket talimatlarını veya doktorunuzun talimatlarını izleyin.

Losyonu uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen cilt bölgesini ılık su ve yumuşak bir sabunla yıkayın. Alanı iyice durulayın ve kurulayın. Deride bu losyon kremi kullanmak için tedavi edilecek alanı kaplayacak kadar uygulayın ve hafifçe ovalayın.

Belirtileriniz yedi günlük tedaviden sonra düzelmezse veya hastalığınız biter ve sonra geri gelirse bu ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın.

Kalmosan Losyon Gebelik Döneminde Kullanılır Mı?

Bu losyonu gebelik döneminde doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayın. Doktorunuz onayladıktan sonra kullanabilirsiniz.

Kalmosan Losyon Vajinaya Sürülürmü?

Hayır, bu losyon krem vajina bölgesinde ve genital alanlarda kesinlikle kullanılmaz.

Kalmosan Losyon Kurdeşen Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu losyon krem kurdeşen hastalığını yani ürtiker hastalığının tedavisinde kullanılmaz.

Kalmosan Losyon Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Bu losyon kremi emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayın.

Kalmosan Losyon Ne Kadar?

Bu losyon kremin şimdiki fiyatı 11.78 liradır.

Kalmosan Losyon Yan Etkileri

Bu losyon kreme karşı kulaklarda uğultu, nefes almada zorluk, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birine sahipseniz acil tıbbi yardım alın. 

Bu losyon kremin uygulandığı herhangi bir yeni kızarıklık veya şişme veya ilacın uygulandığı yerde şiddetli ağrı, yanma veya batma hissi gibi ciddi bir yan etkiniz varsa acil olarak kremin kullanımını bırakın ve hemen doktorunuzu arayın.

emziren annelerde kullanılabilir mi?

Kalmosan Losyon, emziren annelerde kullanılabilir mi?

Hayır, emziren annelerin Kalmosan Losyon kullanılması önerilmez.

Kalmosan Losyon kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Kalmosan Losyonu, röntgen gibi x-ray işlemlerinden önce kullanmamalısınız. Bunun yanında ciltte yara, çizik, egzama gibi tahriş olmuş bölümler varsa Kalmosan Losyon kullanılmamalıdır. Su çiçeği  ve kızamık hastalıklarında Kalmosan Losyon kullanılmamalıdır. Losyon tedaviniz sırasında herhangi bir iyileşme gözlemlemezseniz, tedaviyi bırakınız ve doktorunuzla görüşünüz.

Ayrıca Voltaren Krem hakkında da bilgi alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Kürşat dedi ki:

    Vücutta kaç saat durması gerekiyor