Proctolog Rektal Krem Ne İşe Yarar?

11.05.2020
367
Proctolog Rektal Krem Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Proctolog rektal krem özellikle anal hastalıkların ve anal rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan oldukça etkili bir ilaçtır. Günümüzde yanlış beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik ve az su tüketimi gibi nedenlerden dolayı oluşan hemoroid yani halk arasındaki adı ile basur hastalığından pek çok kişi şikayetçidir. İşte bu rektal krem bu şikayetleri gidermeye yönelik olarak kullanılır. Peki Proctolog rektal krem nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir, faydaları nelerdir, fiyatı ne kadar, muadilleri nelerdir ve yan etkileri nelerdir? Tüm bu soruların yanıtlarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin. 

Proctolog Rektal Krem Nedir?

Bu rektal krem genel olarak hemoroid, proktit, anal çatlaklar, anal bölgedeki kaşıntı, tahriş, kızarıklık, şişlik veya anal fissür semptomlarını hafifletmek için tasarlanmış yumuşatıcı ve koruyucu bir tedavidir.

Bu rektal krem anal bölgedeki tedavi edilecek alanı onarır ve tahrişi tamamen yok eder. Anal bölgedeki cildin yenilenmesini destekler ve yanma hissini hafifletir. Bu rektal krem genel olarak kaşıntı ve tahrişi yatıştırır. Üstelik harici saldırılara karşı cildi korur.

Proctolog Rektal Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu rektal krem, tekrarlayan karın ağrısı, bağırsak yolunun hareketi, i̇shal, bağırsak cerrahisi, anal fissür, anal bölgede kanama, zorlanma, yanma, tahriş, karıncalanma, kaşıntı, hemoroid ve anal çatlaklar gibi hastalıkların, rahatsızlıkların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır. Bu rektal krem burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Proctolog Rektal Krem Ne İşe Yarar?

Hidrokortizon içeren bu rektal krem, vücuttaki iltihabı azaltan bir steroid ilacıdır. Bu ilaç kılavuzundaki bilgiler Proctolog rektal krem, merhem veya fitil için spesifiktir.

Bu ilaç, hemoroidlerin veya rektum veya anüsün diğer enflamatuar durumlarının neden olduğu kaşıntı veya şişliği tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca tekrarlayan karın ağrısı, bağırsak yolunun hareketi, i̇shal, bağırsak cerrahisi, anal fissür, anal bölgede kanama, zorlanma, yanma, tahriş, karıncalanma, kaşıntı, hemoroid ve anal çatlakların iyileştirilmesinde oldukça etkilidir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bunun dışında bu rektal krem, ülseratif kolit, proktit ve alt bağırsakların ve rektal bölgenin diğer enflamatuar hastalıkları tedavi etmek için diğer ilaçlarla birlikte kullanılır. Bu rektal krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Proctolog Rektal Krem Muadili

Doloproct krem, Hemoralgine pomad, Proctolog supozituar, Recbutin supozituar ve Recbutin rektal krem bu ilacın muadilleridir.

Proctolog Rektal Krem Fiyatı

Bu kremin 2021 fiyatı 20.18 TL’dir.

Proctolog Rektal Krem Kullanım Şekli

Hamilelik sırasında bu rektal kremi dikkatlice uygulayın. Harici kullanım içindir, oral yolla kesinlikle almayın.

Dışkıda kan geçtikten sonra ağrı kesici için kullanılıyorsa, lütfen hazırlanan şırıngaları bu merhemden yaklaşık 2 gramını anüs içine hafifçe yerleştirin. Anal fissür için kullanılıyorsa, anüs temizlendikten sonra lütfen etkilenen kısımda merhemi sürerek kullanın.

Daha fazla sebze ve meyve tüketmek kabızlığı önleyecektir. Kabızlığı ve hemoroidi önlemek için ayrıca sigara ve alkollü içecekleri ölçülü olarak tüketin ve baharatlar veya yağlı yiyeceklerden uzak durun.

Boşaltım yaparken uzun süre çömelmeyin. Uygun sporlar yapmak, serbestçe akan enerjiyi ve kanı iyileştirmek için iyi olacaktır.

Merhem özellikleri değiştiğinde kullanmayı bırakın.

Çocuklar, bu rektal kremi yetişkinlerin rehberliğinde kullanmalıdır.

Lütfen ilacı çocuklardan uzak bir yerde saklayın.

Başka bir ilaç kullanıyorsanız, lütfen bu rektal kremi kullanmadan önce doktora danışın.

Harici hemoroid veya anal fissür için kullanıyorsanız lütfen doğrudan etkilenen kısımda kullanın.

Etkilenen bölgeye günde üç kez hafifçe az miktarda merhem (parmak veya aplikatör ile) uygulayın. Bu krem sadece rektal kullanım içindir.

Proctolog Rektal Krem Yan Etkileri

Yorgunluk, hazımsızlık, mide bulantısı, anal bölgedeki şişliğin ağrılı genişlemesi, karın ağrısı ve uyuşukluk gibi yan etkiler bu rektal krem içerisindeki bileşenlerden dolayı meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Ayrıca bu kremin yan etkileri arasında ağız kuruluğu, zor idrara çıkma, damağınızda kalan kötü tat ve kabızlık gibi belirtiler de vardır. 

Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir ancak ciddi olabilir. Bu yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini ya da birkaç tanesini gözlemlerseniz hemen bu kremi kullanmayı bırakın ve mutlaka doktorunuza danışın. Bu rektal krem ayrıca burada listelenmeyen yan etkilere neden olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.